1 dni

Springfield

$150
06-13-2021 07-17-2022 08-21-2021
Plan podróży

KAPITOL – MUZEUM ABRAHAMA LINCOLNA – BIBLIOTEKA Z OBRAZEM LECHA WAŁĘSY – DAWNE WIĘZIENIE W JOLIET

Kultura i historia


Plan podróży

1. dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 5:00 rano. Przejazd do Springfield – stolicy stanu Illinois, gdzie zobaczymy budynek Kapitolu (z zewnątrz) oraz kilka miejsc związanych z jednym z najbardziej popularnych prezydentów, Abrahamem Lincolnem. Lincoln to bardzo ciekawa postać, przykład człowieka z nizin społecznych, który mimo braku jakiegokolwiek wykształcenia osiągnął najwyższą pozycję w państwie. Jak to zrobił?
W Springfield Prezydent Lincoln mieszkał przez 17 lat, zanim po wygranych wyborach przeprowadził się do Białego Domu. W trakcie naszej wycieczki pospacerujemy po historycznej uliczce, na której stoi dom, w którym niegdyś mieszkał. Odwiedzimy cmentarz i wejdziemy do wnętrza mauzoleum, w którym znajduje się sarkofag z trumną Prezydenta. Zatrzymamy się na dłużej w Muzeum Abrahama Lincolna, gdzie obejrzymy wspaniale zorganizowaną wystawę obrazującą historię jego życia, od małego chłopca aż do śmierci oraz historię Stanów Zjednoczonych i trudnego okresu Wojny Secesyjnej. Muzeum jest bardzo pouczające i niezwykle ciekawie zorganizowane. Poza wystawą, wyświetlane są filmy w technologii 4D, np „Duchy w Muzeum” z niesamowitymi efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Są też figury woskowe, stroje z epoki, interaktywne ekrany, prezentacje multimedialne i teatr. W sąsiadującej z Muzeum Bibliotece poza bogatymi zbiorami, znajduje się obraz Prezydenta Lecha Wałęsy, który zajmuje zacne miejsce obok innych znanych postaci. Wszystkie te miejsca to świetna, pouczająca lekcja historii.
W drodze powrotnej zatrzymamy się w Joliet. Tam poznamy historię innego miejsca, nie mniej ciekawą i intrygującą. Zwiedzimy Joliet Correctional Center, powszechnie znane jako Joliet Prison –  miejsce, które przez wiele lat funcjonowało jako więzienie. Budynki więzienia zaprojektował William W. Boyington, autor znanej w Chicago Water Tower i stanowego Kapitolu w Sprinfield. Zostały one zamknięte w 2002 roku i od tamtego czasu funkcjonują jako atrakcja turystyczna, przyciągając odwiedzających interesującą historią oraz niesamowitym klimatem. To właśnie tam kręcone były sceny do popularnego filmu „Blues Brothers”. Mury więzienia w Joliet widoczne są w pierwszych minutach filmu, gdy główny bohater filmu, Jake Blues, grany przez Jamesa Belushi, opuszcza placówkę. Więzienie w Joliet „zagrało” również w pierwszym sezonie znanego serialu „Skazany na Śmierć”. Powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Biletów wstępu ($50)
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wiosna na Mackinac Island

$345 2 dni 05-28-2022

Dziki Zachód

$1995 10 dni 07-05-2022

Najstarsze Miasta Ameryki

$995 6 dni 06-02-2022
Pokaż wszystkie wycieczki 238