galapagos

Spring Break na Galapagos – wycieczka dla rodzin

8 dni
Plan podróży

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach 2,5-3* typu standard
 • Śniadania
 • Przelot na trasie Chicago – Quito – Chicago
 • Przelot na trasie Quito – Baltra – Quito
 • Bilety wstępu
 • Transfery z/na lotniska
 • Obsługę lokalnego wyspecjalizowanego przewodnika przy zwiedzanych obiektach
 • Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem

Cena nie zawiera

 • Posiłków za wyjątkiem śniadań
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, pamiątki, rozmowy telefoniczne, itp.
 • Ubezpieczenia turystycznego i zdrowotnego
 • Odszkodowania w przypadku zagubienia czy zniszczenia bagażu osobistego, walizki, itp.
 • Zwyczajowych napiwków w restauracjach
 • Opłat bagażowych

Wyspy Galapagos – białe plaże, krystaliczna woda i wulkany.

Wspinaczka

Wulkany

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Wylot z Chicago i przelot do miasta Quito w Ekwadorze. Transfer do hotelu.

2.dzień

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot na wyspę Baltra. Następnie przejazd na wyspe Santa Cruz, która przez kolejne kilka dni będzie naszą „bazą wypadową”.

Po krótkim odpoczynku wyruszymy podziwiać żółwie giganty w ich naturalnym środowisku. Tego dnia udamy się także do stacji badawczej imienia Darwina. Jest to najpopularniejsze, otoczone swojego rodzaju kultem miejsce, gdzie można zobaczyć symbol wysp: olbrzymie żółwie, ale także zagrożone wyginięciem legwany galapagoskie. Przyglądniemy się pracy stacji, propagującej ochronę fauny i flory archipelagu.

Jak głosi hasło witające zwiedzających: „Cokolwiek stanie się z tym zwierzęciem, niech przypomina nam, że los wszystkich żyjących na ziemi stworzeń jest w rękach ludzi”. Podczas zwiedzania będziemy mieć możliwość zaobserwowania ważących nawet ćwierć tony i mierzących półtora metra długości olbrzymów. To nie tylko ponad stuletnie, ale także młodociane osobniki, które dzięki opiece pracowników centrum dożywają wieku i rozmiaru pozwalających im przeżyć na wolności.

3.dzień

Po śniadaniu, porannym promem przepłyniemy na wyspę Isabela Island. Wyspa nazwana na część królowej Izabeli jest największa wyspą archipelagu, kształtem przypominająca konika morskiego. Mająca 4588 km2 powierzchni i 120 km długości wyspa powstała w wyniku połączenia 6 wulkanów tarczowych, w tym wulkanu Wolf (najwyższego wzniesienia na wyspie o wys. 1707 m.n.p.m.). Zamieszkuje ją zaledwie 2400 osób.

Zobaczymy jak wulkaniczny, na pozór mało gościnny charakter wyspy stał się domem dla wielu unikalnych gatunków roślin i zwierząt. Zobaczymy tu nie tylko lasy namorzynowe, ale też liczne gatunki przedstawicieli fauny archipelagu: pingwiny, kormorany, legwany morskie, żółwie słoniowe, pelikany i głuptaki. Odwiedzimy Centro de Crianza Arnaldo Tupiza – rezerwat żółwi.

Po południu udamy się na spacer do Laguna Puerta del Jeli by pooglądać flamingi w ich naturalnym środowisku. Pospacerujemy po plaży między wylegującymi się na niej iguanami.

Podczas kilkugodzinnego pobytu na wyspie udamy się też do Wall of Tears. „Ściana łez” jest pozostałością po niechlubnej przeszłości wyspy, która kiedyś była więzieniem. Pozostałości muru symbolizują tysiące ludzi skazanych na prace przy jego budowie. Wspinając się do położonego ponad murem punktu widokowego będziemy podziwiać wybrzeże, chłonąc i zapamiętując poruszający wręcz kontakt z naturą. Powrót na Santa Cruz.

Po kolacji przewidziany jest czas wolny dla uczestników wyprawy. To możliwość rozkoszowania się urokami wyspy.

4.dzień

Wyspy Galapagos to nie tylko białe plaże czy krystaliczna woda, ale także wulkany.

Po śniadaniu wyruszymy na jedną z wysp skalistych archipelagu – Bartolome. To właśnie na tej niewielkiej wyspie o powierzchni 1,2 km2 znajduje się najbardziej malowniczy i najczęściej fotografowany punkt „zaczarowanych wysp” – skała Pinnacle Rock. Miejsce powstałe na skutek schłodzenia magmy wodą morską jest wizytówką wysp.

Udamy się na szczyt wyspy, gdzie będziemy mogli obejrzeć panoramę wyspy. Spędzimy czas podziwiając surowy, marsjański krajobraz wyspy i żyjącą tu kolonię pingwinów równikowych.

Powrót na wyspę Santa Cruz.

5.dzień

Dzień 5

W tym dniu po zjedzonym śniadaniu czeka nas transfer do portu i rejs na wyspę Saymore.

Wyspa ta słynie z przepięknych tras trekkingowych. Podczas wycieczki będziemy kontemplować naturę obserwując tutejszą faunę, m.in. zielone żółwie morskie, iguany lądowe i morskie, populację głuptaków niebieskonogich, mew widłosternych, czy jedną z największych populacji fregat.

To raj dla ornitologów, ale też laików i pasjonatów lubiących kontakt z przyrodą. Pamiętajmy, że wyspy to w dalszym ciągu jeden z najbardziej odległych i dziewiczych obszarów świata. Przy odrobinie szczęścia uda się nam zobaczyć słynne żarłacze galapagoskie.

Około 5 pm powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

6.dzień

Dzień 6

Podobno wyprawa na wyspy to dający pokłady energii ładunek, nieustający długo po powrocie. Z tą myślą po śniadaniu ruszamy w drogę powrotną.

Z Puerto Ayora dojedziemy do portu lotniczego Seymour, skąd czeka nas lot do ekwadorskiego miasta Quito.

Po przylocie rozpoczynamy zwiedzanie miasta. Jego historyczne centrum zostało wpisane na listę UNESCO w roku 1978 i jest uznawane za najlepiej zachowany kompleks tego typu w Ameryce Łacińskiej. Bogactwo zabytkowych domów i muzeów zachwyca na każdym kroku. Zwiedzanie rozpoczniemy od Plaza Grande gdzie zobaczymy pałac Carandoleta – dzisiejszą siedzibę prezydenta Ekwadoru, katedrę i pałac biskupi.

Wieczorem spróbujemy lokalnej kuchni w jednej z małych restauracji rozrzuconych po Centrum Historycznym. Nocleg w Quito.

7.dzień

Po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie Muzeum Równika (Museo de Sitio Intiñan). Następnie przejazd do City Middle of the World. Będziemy mieli okazję stanąć na dwóch półkulach jednocześnie, wykonać liczne eksperymenty, które zadziwią starszych i młodszych.

Po południu niespodzianka dla wszystkich naszych dzielnych uczestników wycieczki. O 12:30am wylatujemy w drogę powrotną do Chicago.

8.dzień

Dzień 8 

Przylot do Chicago o 10:20 am.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).