“Śpiewające Piaski” Indiany

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu (ok. $40)
  • wyżywienia
  • Park Narodowy Indiana Dunes
  • Festiwal rzeźb z piasku – finał konkursu
  • ogród zoologiczny
  • ogród botaniczny
  • Zachód słońca na plaży

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Wycieczkę rozpoczniemy zbiórką przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) i wyjazdem w godzinach porannych. Nasz kierunek na dzisiaj to sąsiedni stan Indiana, na terenie którego, na piaszczystym wybrzeżu Jeziora Michigan spędzimy cały dzień.

Jadąc na wschód już po zaledwie godzinie jazdy dotrzemy do jednego z najmłodszych parków narodowych w USA. Park Narodowy Indiana Dunes leży nad jeziorem Michigan, a jego piękna i malownicza linia brzegowa wynosi 25 mil. Każdego roku tysiące turystów (w 2019 roku miejsce to odwiedziło ponad 2 miliony osób) przybywa do parku, aby nie tylko zażyć kąpieli słonecznych czy w jeziorze, ale także dobrze bawić się podczas wdrapywania się na wydmy. Park oferuje ponad 50 mil szlaków do wędrówek, a my wybierzemy się na najbardziej dogodne dla nas trasy, z których będziemy podziwiać Jezioro Michigan.

Kolejnym przystankiem będzie ogród botaniczny, który obejmuje tereny wytyczone szlakami używanymi od setek lat przez rdzennych Amerykanów. Bardziej przypomina on park z ogrodami i ścieżkami przyrodniczymi, a mini-ogrody wewnątrz parku utrzymywane są przez mieszkańców, którzy reprezentują dane kraje i grupy kulturowe z całego świata. Obowiązkowo odwiedzimy zakątek polski,  zpomnikiem I. Paderewskiego i polską flagą oraz wybierzemy się na spokojny spacer w cieniu drzew przy jeziorze i fontannie.

Następnie odwiedzimy ogród zoologiczny, położony na południowym brzegu jeziora Michigan. Naturalnie ulokowany na zboczu wzgórza, z krętymi ścieżkami wśród drzew, odkryje przed nami świat zwierząt, które właśnie tutaj znalazły schronienie. Zoo powstało jako sanktuarium i mimo, że od tamtej pory minęło wiele lat, nadal przyjmuje ono dzikie zwierzęta w potrzebie. Wiele zwierząt, dla których Zoo jest domem, to zwierzęta domowe, które okazały się zbyt dzikie lub zostały skonfiskowane jako nielegalne. Inne znalazły schronienie w zoo po tym, jak doznały obrażeń, które uniemożliwiły im życie na wolności.

Następnie spacerowym krokiem udamy się na Singing Sands Sand Sculpting Festival. Trzydniowe święto odbywa się na plaży a jego głównym punktem programu jest profesjonalny konkurs i wystawa rzeźbienia w piasku, w którym biorą udział najbardziej utalentowani artyści, tworząc niesamowite dzieła sztuki na słynnych „śpiewających” piaskach Michigan City w Indianie. Obejrzymy finałowe, nagrodzone projekty ale na tym nie poprzestaniemy. Na pobliskiej plaży, korzystając z wrodzonego talentu, stworzymy wspólnymi siłami kreację z piasku, która z pewnością pobije na głowę wcześniej obejrzane konkursowe rzeźby : )

Obejrzymy też pobliski budynek starej latarni, sprzed której wypływają statki wycieczkowe .

Na piaskach Indiany zostaniemy aż do zachodu słońca. Będzie czas na relaks na plaży i spacer pod latarnię przy której pożegnamy dzień. To do niej przeniesiono układ optyczny starej latarni, w której obecnie znajduje się muzeum. Do Chicago wrócimy w godzinach wieczornych.

 

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).