sokotra wycieczka z Rek Travel

Sokotra – Wyspa Smoczej Krwi

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Jeden (1) nocleg w hotelu o standardzie turystycznym – zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym
 • Szeć (6) noclegów w namiotach jednoosobowych
 • Opiekę przewodnika/pilota polskojęzycznego
 • Opiekę przewodników lokalnych
 • Prywatny transport na całej trasie zwiedzania
 • Transfery z i na lotnisko
 • Wstępy do wszystkich parków i atrakcji zawartych w programie zwiedzania
 • Pozwolenia (permity) i niezbędną dokumentację do podróżowania po wyspie
 • Pełne wyżywienie
 • Opłaty kampingowe
 • Namioty, materace/karimaty i okrycie
 • Wycieczkę na wyspę Shoub + wynajęcie łodzi

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów lotniczych: Chicago – Abu Dhabi, Abu Dhabi – Chicago
 • Kosztu przelotów wewnętrznych: Abu Dhabi – Socotra, Socotra – Abu Dhabi ($860)
 • Wyżywienia nie ujętego w świadczeniach
 • Kosztu wizy do Jemenu: $100
 • Zwyczajowych napiwków (dla przewodników lokalnych, kierowców, bagażowych, obsługi w hotelu i guesthouse, itp) – $100
 • Wydatków natury osobistej, jak napoje, drinki, pamiątki, itp.
 • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • Kosztu testów PCR przed wylotem do Jemenu i powrotem do USA

Sokotra to “wyspa nie z tej ziemi”, na której  wykształciło się  niezwykłe bogactwo form fauny i flory niespotykanej nigdzie indziej na świecie. Ruszamy na poszukiwanie smoczych drzew.

Jaskinie

Kaniony

Kultura i historia

Nurkowanie

Plaże

Wędkarstwo

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie grupy z przewodnikiem/pilotem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare na 2-3 h przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Chicago i przelot do Abu Dhabi.

2.dzień

Z Abu Dhabi wyruszamy na wyspę Sokotra. Po przylocie do Hadibo na Sokotrze, na lotnisku – spotkanie grupy z lokalnym przewodnikiem.

Pierwszy punkt podróży i pierwsze nasze spotkanie z sokotryjskim rajem na ziemi, to wyjazd do Rezerwatu Dihamri, który jest znany z jednej z najokazalszych raf koralowych archipelagu i ma do zaoferowania niezwykłe bogactwo fauny i flory.

Dla chętnych – za dodatkową opłatą –  będzie możliwość wypożyczenia sprzętu do nurkowania lub snorkelingu. A jeśli marzą się wam wielkie wody, to możecie dołączyć do miejscowych rybaków i wypłynąć z nimi na połów.

Co na kolację? Na kolację zjemy złowione przez rybaków świeże ryby. Noc spędzimy w tradycyjnych namiotach na terenie rezerwatu.

3.dzień

Dzień zaczynamy od śniadania i zaraz potem ruszamy na Płaskowyż Momi. Odwiedzimy wyjątkowe miejsce na Sokotrze, owiane sławą z racji kaskad i stworzonych przez naturę basenów ze słodką wodą.

Zanim zjemy przygotowany dla nas lunch, czeka nas treking przez płaskowyż.

Po lunchu wyprawa do Arher, które swoje szczególne miejsce w świecie podróżników zawdzięcza olśniewającym widokom. Będziemy mieć wyjątkową okazję podziwiania olbrzymich piaszczystych wydm, z których największe osiągają wysokość nawet 300 metrów.

Gigantyczne wydmy, to efekt wiejących na Sokotrze przez większą część lata wiatrów monsunowych, które przenoszą piasek, piętrząc go u zboczy gór.

Dzień zakończymy kolacją na plaży w Arher i – ponownie – noclegiem w namiotach.

4.dzień

Zaczynamy od śniadania i ruszamy do znajdującej się na ścianie klifu Jaskini Hoq – jednego z najbardziej znanych miejsc, z których słynie  Sokotra. Wyprawa do jaskini i z powrotem, to około czterogodzinny treking, ale bajeczne krajobrazy i możliwość obcowania z wyjątkową przyrodą są warte każdego wysiłku.

Jaskinia Hoq, której długość szacuje się na około 2,5 km skrywa baseny tarasowe, stalaktyty i stalagmity. Wyjątkową atrakcją jaskini są odkryte przez archeologów drewniane stoły datowane na 258 rok, na których można zobaczyć napisy w języku aramejskim.

Lunch i po lunchu wracamy w kierunku Arher, z przystankiem w punkcie widokowym Ras Erisal, z którego podziwiać będziemy wyjątkowy widok – miejsce, gdzie łączą się wody Oceanu Indyjskiego i Morza Arabskiego.

Dzień zwieńczy orzeźwiająca kąpiel, potem kolacja i kolejna noc w namiotach na plaży w Arher.

5.dzień

Zaraz po śniadaniu ruszamy do Parku Narodowego Homhil, na terenie którego zobaczyć można endemiczne gatunki fauny i flory – m.in. drzewa butelkowe, którym wyjątkowego uroku dodaje fakt, że padające na nie promienie słońca wywołują wrażenie, jakby kora była pozłacana.

Przed nami godzinny treking po parku narodowym, którego celem będzie krystalicznie czysty basen, oferujący widok na całą północną część Sokotry. Czas na odpoczynek i lunch na terenie Homhil.

Przed nami kolejny etap wycieczki –  miasteczko Qalansyia. Drugie co do wielkości, rybackie miasteczko położone w zachodniej części Sokotry, które jest przykładem tradycyjnej zabudowy i w którym obejrzeć można długą, piękną plażę upstrzoną rybackimi łodziami.

Ruszamy dalej. Kolejny punkt na naszej mapie, to Laguna Detwah. Fantastyczne bogactwo życia podwodnego oraz zjawiskowa piaszczysta plaża, to wyznaczniki tego miejsca, które jest chronionym obszarem morskim.

Wieczór spędzimy bajkowo – przed nami zachód słońca z widokiem na Detwah i kolacja, a potem noc w namiotach.

6.dzień

Dzień zaczynamy poranną wycieczką z lokalnym rybakiem – popłyniemy łodzią na Shoub, dziewiczą plażę. Przed nami unikalne formacje skalne i możliwość obserwacji rodzimych gatunków ptaków morskich. Jeśli dopisze nam szczęście, to jest duża szansa na spotkanie z flamingami i delfinami.

Dla chętnych – okazja do wędkowania z łodzi metodą „na żyłkę”. Odpoczniemy na jednej z najpiękniejszych plaż Sokotry, a dodatkową atrakcją jest obecność w pobliżu plaży Shoub lasów namorzynowych. Po pikniku na plaży wracamy do laguny Detwah – tam zjemy kolację i spędzimy kolejną noc w tradycyjnych namiotach.

7.dzień

Ci, którzy czekali na słynne smocze drzewa, które są symbolem Sokotry – doczekali się.

To dziś. Po śniadaniu ruszamy na Płaskowyż Dixam, gdzie podziwiać będziemy te wyjątkowe drzewa, których soki, nazywane smoczą krwią znane były już w starożytności i tych czasów sięga historia wykorzystywania czerwonej substancji w medycynie. Płaskowyż oferuje też okazję spotkania innych endemicznych gatunków, w tym: jaszczurek, ptaków i owadów.

Teren Płaskowyżu Dixam zamieszkują między innymi koczowniczy Beduini. Odwiedzimy jedną z wiosek, mieszkańcy opowiedzą nam o tym, jak wygląda ich życie na wyspie, a o mieszkańcach Sokotry opowie naczelnik wioski.

Kontynuujemy podróż do Kanionu Wadi Dirhur, po drodze spacer przez Las Fermahin, który jest największym na Sokotrze skupiskiem smoczych drzew. Dojeżdżamy do wioski w Dixam – tu zjemy kolację, a noc spędzimy w pokojach gościnnych lokalnego domostwa.

8.dzień

Dzień zaczynamy od śniadania, potem ruszamy na południowe wybrzeże, do Nuged. Treking w okolicy Kanionu Dirhur będzie kolejną okazją do podziwiania smoczych drzew, a punkt widokowy Shebahon, to gratka dla kolekcjonerów widoków, bo z tego miejsca podziwiać można stworzone przez naturę fantastyczne formacje skalne w Kanionie Dirhur.

Tego dnia zobaczymy Jaskinię Dagub z najeżonym stalagmitami i stalaktytami wnętrzem. Z tego miejsca roztacza się cudowny widok na południowe wybrzeże. My wybierzemy na odpoczynek Plażę Omaq, będzie czas na kąpiel w morzu i spacery po plaży.

Po lunchu ruszymy w kierunku Hayf i Zahaq – olbrzymich piaszczystych wydm. Jeśli dobrze się wczujemy, to może poczujemy zapach przyprawy z „Diuny” Herberta.

Potem wracamy do stolicy Sokotry – Hadibo. Dzień zakończymy kolacją i noclegiem w hotelu w Hadibo.

9.dzień

Zaraz po śniadaniu szykujemy się do drogi powrotnej. Ruszamy na lotnisko. Tu żegnamy naszego przewodnika i lecimy do Abu Dhabi. Ten etap podróży kończy przylot do Abu Dhabi.

10.dzień

Kontynuujemy lot z Abu Dhabi do Chicago. Ostatni etap naszej podróży, to przylot na lotnisko O’Hare i pożegnanie grupy.

 

Sprawdź inne wycieczki do Azji:

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).