11 dni

Słoneczna Grecja

$1950
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

ATENY – STADION KALIMARMARO – ŚWIĄTYNIA ZEUSA OLIPMPIJSKIEGO – PARLAMENT – TRYPTYK ATEŃSKI – AKROPOL – AGORA – PLAKA – WYSPA SANTORINI – WYSPA NEA KAMENI/WYSPA PALEA KAMENI – WYSPA THIRASSIA – DELFY – KALAMBAKA – METEORY – PARALIA – GÓRA OLIMP – THESSALONIKI – WYSPA SKIATHOS – ATENY

Kultura i historia

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka

Wodospady

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - ATENY

Zbiórka grupy na lotnisku. Spotkanie z przewodnikiem/opiekunem. Przelot do Aten.

 

2.dzień

ATENY

Przylot do Aten. Ateny to miejsce, które każdy powinien odwiedzić. Antyczne miasto i stolica Grecji, znane jest przede wszystkim z zachowanych do dziś zabytków świata starożytnego. Program wycieczki zawiera zwiedzanie najciekawszych i najbardziej znanych ateńskich zabytków. Zaczniemy od centrum tego starożytnego miasta, podczas którego zobaczymy Stadion Kalimarmaro, gdzie rozegrały się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie w 1896 r., Świątynię Zeusa Olimpijskiego, Parlament wraz ze zmianą warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Tryptyk Ateński ( Akademia Sztuk Pięknych, Uniwersytet Ateński, Biblioteka Narodowa ). Następnie zwiedzanie Akropolu z przewodnikiem; na wzgórzu m.in. Parthenon ( świątynia poświęcona bogini mądrości Atenie ), Erechtejon, Świątynia Nike, Propyleje ( Brama ). Po zejściu z Akropolu, spacer Agorą Grecką, Rzymską do najstarszej dzielnicy ateńskiej o nazwie Plaka. Przejazd do hotelu, nocleg.

3.dzień

WYSPA SANTORINI

Po śniadaniu transfer na lotnisko, udajemy się na wyspę Santorini. Przylot na wyspę, przejazd do Thiry, stolicy wyspy. Następnie do Imerovigli, spacer po dwóch najpiękniejszych miejscach na Santorini z widokami na Kalderę Santoryńską, która należy do jednej z większych na całym świecie – jej średnica wynosi 10 km, a głębokość to ok. 350 m. Od lat miejsce to przyciąga na wyspę malarzy, fotografów i turystów, którzy pasjonują się pięknem. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu i nocleg. 

4.dzień

WYSPA NEA KAMENI/PALEA KAMENI - WYSPA THIRASSIA

Dziś proponujemy relaks na bajecznej Santorini. Dla chętnych całodzienna wycieczka – rejs na wulkaniczną wyspę Nea Kameni (koszt ok. EUR70). Jest to mała, niezamieszkana wyspa położona w zatoce Santoryńskiej. Odbędziemy spacer do krateru, ciągle aktywnego wulkanu. Dalszy rejs na kolejną wulkaniczną wyspę Palea Kameni. Tutaj będzie możliwość skorzystania z kąpieli w leczniczych wodach siarczkowych. Na koniec wyspa Thirassia położona w archipelagu Cyklad, której populacja liczy około 260 mieszkańców. Po krótkim spacerze rejs powrotny, przejazd na lotnisko i wylot do Aten. Powrót do hotelu na nocleg.

5.dzień

DELFY - KALAMBAKA

Wyjazd w kierunku Delf, które były nazywane centrum ziemi. Tutaj wyrocznia decydowała o losach ówczesnego świata. Na stanowisku archeologicznym pozostałości: Świątyni Apollina, Skarbiec Ateńczyków, teatr, stadion. Przejazd do Kalambaki. Wizyta w manufakturze bizantyjskich ikon, zwiedzanie jednego z 6 dostępnych klasztorów. Meteory to nie tylko zjawisko geologiczne, ale przede wszystkim zespół klasztorny i drugie co do wielkości centrum monastycyzmu w Grecji. Jest to bez wątpienia jedna z największych atrakcji turystycznych, która od wieków fascynuje ludzi z całego świata. Spektakularne budowle wzniesione na wydawałoby się niedostępnych formacjach skalnych, sięgających nawet 600 m n.p.m stanowią niesamowity widok. Klasztory zostały zbudowane w XIV wieku , a od 1988 roku znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Meteory uważane są za jedno z najbardziej imponujących miejsc na świecie oraz jeden z najbardziej efektownych i zapierających dech w piersi przykładów architektury sakralnej prawosławia. Przejazd na Riwierę Olimpijską do Paralii, nocleg.

6.dzień

PARALIA

Dziś czeka nas relaks i wypoczynek. Paralia to niewielka miejscowość turystyczna. Piękne miasteczko, które jeszcze na początku lat osiemdziesiątych XX wieku było wioską rybacką. Dzisiejsza Paralia to kurort wypoczynkowy. Nie ma tutaj przemysłu i osiedli mieszkaniowych. Są tylko liczne hotele i pensjonaty, sklepy, restauracje, dyskoteki i piękne złociste plaże. Wyjątkowo czyste i wiecznie ciepłe morze zaprasza do kąpieli, wodnych szaleństw i uprawiania sportów wodnych jak windsurfing, jet skiing i parachating.

7.dzień

OLIMP

Wyprawa do mitycznej siedziby Zeusa – Olimpu, to idealny wybór dla miłośników pięknych krajobrazów i mitologii greckiej. Naszą wędrówkę zaczniemy od wizyty w górskim miasteczku Litochoro, położonym u stóp Olimpu, skąd udamy się na spacer przez wąwóz Enipeas. Miejsce to urzeka bogactwem fauny i flory oraz krystalicznie czystą wodą znajdującej się tam rzeki. Szlak doprowadzi nas do zjawiskowego wodospadu oraz wanien Afrodyty, w których według mitologii najpiękniejsza bogini zażywała kąpieli. Ostatnim punktem wycieczki będzie malownicza wioska Stary Pantelejmonas zachwycająca swoim klimatem, kamienną zabudową i górskim krajobrazem. Powrót do Paralii w godzinach popołudniowych.

 

8.dzień

PARALIA - THESSALONIKI

Do południa czas wolny i relaks a po południu wycieczka do Thessalonik. Stolica Macedonii zachwyca o każdej porze dnia i nocy, ale to właśnie po zachodzie słońca prezentuje się wyjątkowo pięknie i zaczyna tętnić życiem. Zwiedzimy tu wiele wspaniałych zabytków takich jak: Biała Wieża, pomnik Aleksandra Wielkiego, kościół św. Demeriusza, mury obronne w Górnym Mieście, skąd roztacza się piękna panorama na zatokę Termajską oraz miasto, Łuk Triumfalny Cesarza Galeriusza oraz plac Arystotelesa, gdzie będzie czas wolny. Powrót do Paralii w późnych godzinach wieczornych.

9.dzień

PARALIA

Dziś kolejny dzień wypoczywania i korzystania z uroków Paralii.

10.dzień

REJS NA WYSPĘ SKIATHOS

Opuszczamy hotel wczesnym rankiem aby udać się do portu skąd popłyniemy na wycieczkę na wyspę Skiathos. Na statku nie zabraknie wyśmienitej zabawy, o dobry nastrój zadba kapitan Kostas wraz ze swoją załogą. Wyspa urzeka bujną roślinnością, głównie drzewami piniowymi i licznymi plażami. W trakcie rejsu statek cumuje w dwóch portach: w stolicy wyspy Skiathos i na plaży Kukunaries. Miasto Skiathos jest bardzo urokliwe, a najpiękniejszy widok rozpościera się z punktu widokowego, na który się udamy. Program wycieczki zawiera również plażowanie i kąpiel w krystalicznie czystej wodzie na złotej plaży Kukunaries otoczonej gęstym lasem sosnowym. Po powrocie przejazd do miejscowości Kamena Vourla, nocleg.

11.dzień

WYLOT DO CHICAGO

Wykwaterowanie, przejazd na lotnisko w Atenach. 

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Trasa wybranej wycieczki


Cena zawiera

 • noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych
 • śniadania w hotelach
 • transport na całej trasie wycieczki
 • przelot na trasie Ateny – Santorini – Ateny
 • usługi lokalnego przewodnika
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • bilety wstępów
 • taksę klimatyczną

Cena nie zawiera

 • przelotu międzynarodowego do Aten
 • wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • wydatków natury osobistej: napoje, drinki, pamiątki, rozmowy telefoniczne, itp.
 • odszkodowania w przypadku zgubienia czy zniszczenia bagażu osobistego, walizki, itp.
 • zwyczajowych napiwków w restauracjach
 • ubezpieczenia zdrowotnego (możliwość zakupu w biurze Rek Travel)

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).