Grecja: w słonecznym kraju

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych o wysokim standardzie turystycznym.
 • Śniadania.
 • Transport komfortowym klimatyzowanym pojazdem.
 • Przelot na trasie Ateny – Santorini – Ateny.
 • Usługi lokalnego, wyspecjalizowanego przewodnika.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota.
 • Opłatę klimatyczną.
 • Zwiedzanie Aten.
 • Rejs na wyspę Hydra i Spetses.
 • Rejs na wyspę Nea Kameni, Palea Kameni.
 • Zwiedzanie Nafplio.
 • Bilet wstępudo klasztoru Meteory w Kalambaka.
 • Bilet wstępu do stanowiska archeologicznego w Delfach.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Wydatków natury osobistej i zwyczajowych napiwków.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Grecja to kraj słońca, bogatej historii, wspaniałych zabytków i smacznej kuchni. Pewnie właśnie dlatego nazwana została arkadią, czyli rajem na ziemi. Trzeba przyznać, że życie w Grecji toczy się we własnym tempie. Tutaj nikt się nie spieszy. I nic dziwnego, skoro przed naszymi oczyma rozpościerają się urocze wioski, piękne krajobrazy, fascynująca architektura orpomienione promieniami ciepłego słońca…

 

Kultura i historia

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

WYLOT DO ATEN Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Po odprawie paszportowo-bagażowej ruszamy w podróż do słonecznej Grecji, gdzie miłośnicy historii i filozofii szukają  śladów Platona i Sokratesa, a także odniesień do postaci znanych z mitologii.

2.dzień

CO SIĘ KRYJE POD AKROPOLEM? WITAJCIE W ATENACH

Po przylocie do Aten udamy się na spacer, aby przywitać się z tym niezwykłym miastem. Jest ono kolebką demokracji i współczesnej cywilizacji dzięki zachowanym do dziś zabytkom świata starożytnego. Zatrzymamy się dłużej u stóp Akropolu, gdzie rozpościera się najstarsza dzielnica Aten – Plaka . Przechodząc wąskimi, klimatycznymi uliczkami, zobaczymy wiele sklepików, kawiarni i tawern. W jednej z nich zjemy kolację. Następnie przejedziemy do hotelu na nocleg.

3.dzień

NAJPIĘKNIEJSZA Z GRECKICH WYSP: SANTORINI

Po śniadaniu przejedziemy na lotnisko, aby po około godzinnym locie znaleźć się na Santorini, najbardziej rozpoznawalnej greckiej wyspie. Słynie ona z bestsellerowych białoniebieskich domków wzniesionych na stromych klifach, z których rozciągają się niesamowite widoki na czyste i bezkresne Morze Egejskie. Zdjęcia wyspy zdobią każdy przewodnik turystyczny poświęcony Grecji. Nic więc dziwnego, że od lat miejsce to przyciąga  malarzy, fotografów i turystów pasjonujących się pięknem tego miejsca.

Po wylądowaniu,  przespacerujemy się po dwóch najpiękniejszych miejscach na Santorini. Pojedziemy do Firy – stolicy wyspy. Następnie udamy się do Imerovigli. Sczególne wrażenie zrobi na nas Kaldera Santoryńska. Po zwiedzaniu przejedziemy do hotelu na nocleg.

4.dzień

PIĘKNO GWARANTOWANE: SANTORINI

Dziś wybierzemy się w rejs na wulkaniczną wyspę Nea Kameni (koszt ok. € 70). Jest to mała, niezamieszkana wyspa położona w zatoce Santoryńskiej,  gdzie dbędziemy spacer do krateru ciągle aktywnego wulkanu. Następnie popłyniemy na kolejną wulkaniczną wyspę Palea Kameni. Tutaj będzie możliwość skorzystania z kąpieli w leczniczych wodach siarczkowych. Na koniec czeka nas wyspa Thirassia położona w archipelagu Cyklad, której populacja liczy około 260 mieszkańców. Po krótkim spacerze rejs powrotny. Następnie przejazd na lotnisko i wylot do Aten. Zakwaterownie w hotelu i nocleg.

5.dzień

ANTYCZNE DZIEJE W PIGUŁCE: ATENY, TOLO

Po śniadaniu ruszymy w dalszą podróż po zakamarkach Aten. Zwiedzanie rozpoczniemy od centrum tego starożytnego miasta. Zobaczymy m.in. Stadion Kalimarmaro, gdzie rozegrały się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie w 1896 r. Ponadto przyjrzymy się bliżej Świątyni Zeusa Olimpijskiego, Parlamentowi (tu zatrzymamy się dłużej, aby zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza), Tryptykowi Ateńskiemu (Akademia Sztuk Pięknych, Uniwersytet Ateński, Biblioteka Narodowa). Zwieńczeniem dnia będzie zwiedzanie Akropolu z przewodnikiem. Będziemy podziwiać m.in. Parthenon (świątynię poświęconą bogini mądrości Atenie), Erechtejon, Świątynię Nike, Propyleje (Brama).

Po zejściu z Akropolu, przespacerujemy się Agorą Grecką oraz Agorą Rzymską do najstarszej dzielnicy ateńskiej o nazwie Plaka. Wieczorem opuścimy Ateny i udamy się na Peloponez. Naszym celem będzie Tolo – dawniej niewielka wioska rybacka, a obecnie popularny kurort. Zakwaterowanie i nocleg.

6.dzień

TAM, GDZIE RODZI SIĘ ARTYZM: HYDRA, SPETSES

Po śniadaniu transfer na przystań i rejs na wyspy Hydra i Spetses. Hydra to wyspa niezwykle magiczna i romantyczna, choć niewielka pod względem wielkości. Właśnie tutaj tworzył swoje dzieła muzyczne kanadyjski piosenkarz Leonard Cohen. I faktycznie, czuje się na wyspie artystyczną atmosferę, spowodowaną spokojem związanym z zakazem poruszania się po niej samochodami, a nawet rowerami. Jedynym środkiem transportu są sympatyczne osły. Podczas czasu wolnego na wyspie uwolnimy w sobie wodze fantazji i obudzimy drzemiące w nas pokłady kreatywności.

Spetses to natomiast rodzinna wyspa greckiej bohaterki narodowej, Laskariny Bubuliny, która odegrała ważną rolę podczas wyzwalania miasta Nafplio. Słynie ona z pięknej promenady i dorożek. Tu też będziemy mieć trochę  wolnego czasu, który możemy wykorzystać na wizytę w pobliskich kawiarenkach. Następnie powrót na nocleg do Tolo.

7.dzień

ZAPACH PRZESZŁOŚCI: NAFPLIO, EPIDAUROS

Dzisiaj udamy się na wycieczkę do Nafplio i Epidauros. Zobaczymy stanowisko archeologiczne z dawną świątynią Asklepiosa (mitologicznego boga lekarzy) oraz najlepiej zachowany teatr z IV wieku p.n.e. Nafplio to ustanowiona pierwsza stolica Grecji po wyzwoleniu z niewoli tureckiej. Historia miasta sięga czasów prehistorycznych, ale największy jego rozkwit przyniosły czasy weneckie, i właśnie z tego okresu zachowała się starówka Nafplio. Historyczne budynki zlokalizowane są przy placu Syntagma (Konstytucji). Uwagę przyciągają szczególnie dwie twierdze z czasów weneckich i tureckich: Twierdza Palamidi i Akronafplia. Stara się im dorównać maleńka twierdza Burtzi przy nabrzeżu. Po południu powrócimy do hotelu w Tolo na zasłużony wypoczynek.

8.dzień

PYTIA PRAWDĘ CI POWIE: STANOWISKO ARCHEOLOGICZNE W DELFACH

Po śniadaniu udamy się w kierunku Delf, które dawniej uchodziły za centrum ziemi, a obecnie są jednym z najważniejszych skarbów kultury greckiej. Położone u podnóża Parnasu, drugiej co do wielkości góry w Grecji,  zachwycają przybywających z różnych stron świata turystów. To tutaj wyrocznia decydowała o losach ówczesnego świata. Władcy przybywali tu, aby poradzić się Pytii przed podjęciem najważniejszych decyzji dotyczących wojen i wypraw, ale także kwestii osobistych. Na stanowisku archeologicznym zobaczymy pozostałości Świątyni Apollina, Skarbca  Ateńczyków z V wieku p.n.e., teatru oraz stadionu, na którym odbywały się igrzyska. Przejazd do Kamena Vourla, zakwaterowanie i nocleg.

9.dzień

"ZAWIESZONE W POWIETRZU": METEORY

Po śniadaniu przejedziemy do Kalambaki, aby odbyć wizytę w manufakturze bizantyjskich ikon. Będziemy mieli także okazję zobaczyć słynne Meteory, które są drugim co do wielkości centrum monastycyzmu w Grecji i od niepamiętnych czasów fascynują ludzi z całego świata. Słynne monastery ulokowane na niedostępnych formacjach skalnych sięgających nawet 600 m n.p.m.  wydają się wyrastać ze skał. Nic dziwnego, że w 1988 roku trafiły na ListęŚwiatowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do Kamena Vourla na nocleg.

10.dzień

POŻEGNANIE Z GRUPĄ I WYLOT Z ATEN

Dzisiejszego dnia kończą się nasze greckie wakacje. Po śniadaniu pojedziemy na lotnisko, aby pożegnać się z grupą i  wyruszyć w podróż powrotną do domu.

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).