Słoneczna Grecja

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych o wysokim standardzie turystycznym.
 • Śniadania w hotelach.
 • Transport komfortowym klimatyzowanym pojazdem.
 • Przelot na trasie Ateny – Santorini – Ateny.
 • Usługi lokalnego, wyspecjalizowanego przewodnika.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota.
 • Bilety wstępów.
 • Opłatę klimatyczną.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Wydatków natury osobistej.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Zwyczajowych napiwków.

Grecja mityczna kraina z pięknymi krajobrazami, białymi budynkami na tle lazurowego morza, starożytnymi ruinami, ciepłą śródziemnomorską bryzą i wspaniałą kuchnią, uznawaną za jedną z najsmaczniejszych na świecie.

 

Kultura i historia

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

WYLOT Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO

Spotykamy się na lotniku. Po odprawie paszportowo-bagażowej ruszamy w podróż do słonecznej Grecji, gdzie miłośnicy historii i filozofii szukają tu śladów Platona i Sokratesa, a także odniesień do postaci znanych z mitologii.

 

2.dzień

ATENY

Przylatujemy do Aten, miejsca, które każdy powinien odwiedzić. Antyczne miasto i stolica Grecji jest kolebką demokracji i współczesnej cywilizacji, znane przede wszystkim z zachowanych do dziś zabytków świata starożytnego. Udamy się na spacer, aby przywitać się z tym niezwykłym miastem. U stóp Akropolu rozpościera się Plaka, najstarsza dzielnica Aten, pełna wąskich, klimatycznych ulic, sklepików, kawiarni i tawern. W jednej z nich zjemy dzisiaj kolację.  Przejazd do hotelu, nocleg.

 

 
3.dzień

SANTORINI

Po śniadaniu ponownie pojawimy się na lotnisku, aby po ok. godzinnym locie znaleźć się na wyspie Santorini. Jest najbardziej rozpoznawalną grecką wyspą. Słynie z kultowych już, białoniebieskich domków, wzniesionych na stromych klifach, z których rozciągają się niesamowite widoki na czyste i bezkresne Morze Egejskie. Zdjęcia wyspy zdobią każdy przewodnik turystyczny poświęcony Grecji.

Po wylądowaniu pojedziemy do Firy – stolicy wyspy, a następnie do Imerovigli. Będziemy mieć okazję przespacerować się po dwóch najpiękniejszych miejscach na Santorini z widokami na Kalderę Santoryńską. Należy ona do jednej z największych na całym świecie. Jej średnica wynosi 10 km, a głębokość to ok. 350 m. Od lat miejsce to przyciąga na wyspę malarzy, fotografów i turystów, którzy pasjonują się pięknem. Po zwiedzaniu przejedziemy do hotelu na nocleg.

4.dzień

SANTORINI - NEA KAMENI - PALEA KAMENI - THIRASSIA - ATENY

Dziś proponujemy relaks na bajecznej Santorini. A dla chętnych całodzienna wycieczka – rejs na wulkaniczną wyspę Nea Kameni (koszt ok. € 70). Jest to mała, niezamieszkana wyspa położona w zatoce Santoryńskiej. Odbędziemy spacer do krateru ciągle aktywnego wulkanu. Następnie popłyniemy na kolejną wulkaniczną wyspę Palea Kameni. Tutaj będzie możliwość skorzystania z kąpieli w leczniczych wodach siarczkowych. Na koniec wyspa Thirassia położona w archipelagu Cyklad, której populacja liczy około 260 mieszkańców. Po krótkim spacerze rejs powrotny, przejazd na lotnisko i wylot do Aten. Powrót do hotelu na nocleg.

 
5.dzień

ATENY - TOLO

Zwiedzanie Aten zaczniemy od centrum tego starożytnego miasta, następnie zobaczymy Stadion Kalimarmaro, gdzie rozegrały się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie w 1896 r., Świątynię Zeusa Olimpijskiego, Parlament wraz ze zmianą warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Tryptyk Ateński (Akademia Sztuk Pięknych, Uniwersytet Ateński, Biblioteka Narodowa). Następnie czeka nas zwiedzanie Akropolu z przewodnikiem; na wzgórzu m.in. Parthenon (świątynia poświęcona bogini mądrości Atenie), Erechtejon, Świątynia Nike, Propyleje (Brama). Po zejściu z Akropolu, spacer Agorą Grecką oraz Agorą Rzymską do najstarszej dzielnicy ateńskiej o nazwie Plaka. Opuszczamy Ateny i udajemy się na Peloponez. Naszym celem jest niegdyś niewielka wioska rybacka, obecnie popularny kurort – Tolo. Zakwaterowanie i nocleg.

6.dzień

TOLO - HYDRA - SPETSES - TOLO

Po śniadaniu transfer na przystań i rejs na wyspy Hydra i Spetses. Hydra to niewielka wyspa w Zatoki Sarońskiej Morza Egejskiego. Jest bardzo urokliwa, magiczna, romantyczna. Tutaj tworzył m.in. kanadyjski piosenkarz Leonard Cohen. To miejsce, gdzie czuje się artystyczną atmosferę, to jedyna grecka wyspa, po której nie jeżdżą samochody. Zakazana jest nawet jazda rowerem. Jedynym środkiem transportu są sympatyczne osły. Czas wolny na wyspie. Spetses to wyspa słynąca z pięknej promenady i dorożek po niej jadących. Tu też będziemy mieć trochę czasu wolnego, który możemy wykorzystać na wizytę w pobliskich kawiarenkach. To rodzinna wyspa greckiej bohaterki narodowej, Laskariny Bubuliny, która odegrała ważną rolę podczas wyzwalania miasta Nafplio. Powrót na nocleg do Tolo.

 
7.dzień

NAFPLIO - EPIDAUROS - TOLO

Dziś udajemy się na wycieczkę do Nafplio i Epidauros, gdzie znajduje się stanowisko archeologiczne z dawną świątynią Asklepiosa – mitologicznego boga lekarzy oraz najlepiej zachowany teatr z IV wieku p.n.e., słynący do dziś z doskonałej akustyki. Nafplio to pierwsza stolica Grecji po wyzwoleniu z niewoli tureckiej. Kolejne romantyczne miejsce w słonecznej Grecji. Zgodnie z mitologią grecką założone przez Nafpliosa, syna Posejdona. Historia miasta sięga czasów prehistorycznych, ale największy rozkwit miasta to czasy weneckie i to właśnie z tego okresu pochodzi starówka Nafplio, zbudowana na bagnistych, osuszonych terenach, podobnie jak Wenecja. W centrum miasta plac Syntagma (Konstytucji), przy którym zlokalizowane są historyczne budynki. Nad całym centrum dominują dwie twierdze z czasów weneckich, tureckich (Twierdza Palamidi i Akronafplia), a przy nabrzeżu urokliwa maleńka twierdza Burtzi. Uroku spacerom dodają pnące się niemal wszędzie bugenwille. Powrót do hotelu w Tolo.

 

 

 

8.dzień

DELFY - KAMENA VOURLA

Dzisiejszego dnia jedziemy w kierunku Delf, które były nazywane centrum ziemi i są jednym z najważniejszych skarbów kultury greckiej. Położone u podnóża Parnasu – drugiej co do wielkości góry w Grecji, nieodmiennie zachwycają przybywających to z różnych stron świata turystów. To tutaj wyrocznia decydowała o losach ówczesnego świata. Władcy przybywali tu, aby poradzić się Pytii przed podjęciem najważniejszych decyzji dotyczących wojen i wypraw, ale także kwestii osobistych. Na stanowisku archeologicznym zobaczymy pozostałości Świątyni Apollina, Skarbca  Ateńczyków z V wieku p.n.e., teatru oraz stadionu na którym odbywały się igrzyska. Przejazd do Kamena Vourla, zakwaterowanie i nocleg.

 

 
9.dzień

KAMENA VOURLA - KALAMBAKI

Przejazd do Kalambaki. Wizyta w manufakturze bizantyjskich ikon, zwiedzanie jednego z sześciu dostępnych klasztorów. Meteory to nie tylko zjawisko geologiczne, ale przede wszystkim zespół klasztorny i drugie co do wielkości centrum monastycyzmu w Grecji. Jest to bez wątpienia jedna z największych atrakcji turystycznych, która od wieków fascynuje ludzi z całego świata. Spektakularne budowle, wzniesione na wydawałoby się niedostępnych formacjach skalnych sięgających nawet 600 m n.p.m., stanowią niesamowity widok. Klasztory zostały zbudowane w XIV wieku , a od 1988 roku znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Meteory uważane są za jedno z najbardziej imponujących miejsc na świecie oraz jeden z najbardziej efektownych przykładów architektury sakralnej prawosławia. Powrót do Kamena Vourla na nocleg.

 
10.dzień

KAMENA VOURLA - ATENY - POWRÓT DO DOMU

Dzisiejszego dnia kończą się nasze greckie wakacje. Po śniadaniu pojedziemy na lotnisko, aby z lotniska w Atenach wyruszyć w podróż powrotną do domu.

 

 

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).