Floryda panorama
9 dni

Słoneczna Floryda

$1395
Plan podróży

FLORYDA: KEY WEST-PARK NARODOWY EVERGLADES-MIAMI- KENNEDY SPACE CENTER- ST. AUGUSTINE

Kultura i historia

Nurkowanie

Parki narodowe

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Letni poranek, wilgoć powietrza wyczuwalna od samego rana. Pełni entuzjazmu, z walizkami wypełnionymi strojami kąpielowymi, zwiewnymi ubraniami i kremem do opalania spotykamy się pod biurem Rek Travel. Piąta rano to dla wielu z nas środek nocy, jednak dla tych wszystkich, którzy nie mieli okazji doświadczyć uroków podróży w tą część Stanów, będzie to nie lada gratka.

Kierując się na południe przejedziemy przez stany Indiana, Kentucky, Tennessee i Georgia. W trakcie przejazdu krótkie postoje na kawę i rozprostowanie nóg.

Jeszcze tego dnia odwiedzimy Nashville – stolicę muzyki country, westernu i bluesa. Wyjeżdżając z miasta, szybka fota przed Kapitolem oraz pomnikiem Andrew Jacksona – bohatera i obywatela Tennessee, późniejszego prezydenta USA.

Przejazd na nocleg w okolice Atlanty.

2.dzień

Dzień 2

Kontynuujemy naszą przygodę. Pierwszy punkt tego dnia to Atlanta – Miasto Starego Południa.

Stolica Georgii jest centrum amerykańskiego biznesu, z wysokimi wieżowcami, jest czwartym na liście miast amerykańskich, skupiających największe korporacje w Stanach. To tu urodziła się i tworzyła autorka „Przeminęło z wiatrem”.

Zgodnie z programem przejedziemy pod gmach Stanowego Kapitolu, następnie udamy się do siedziby CNN i siedziby Coca-Cola, gdzie w skarbcu przechowywana jest receptura znanego na całym świecie napoju. Poznamy historię jej powstania i dowiemy się, co jest podstawowym jej składnikiem.

Dla zaostrzenia apetytu powiemy tylko, że zapewne nawet nie wyobrażacie sobie, ile tajemnic skrywa jedna niewinna butelka. Zarażeni wigorem przewodnika ruszamy dalej.

Kolejny postój na granicy z Florydą. Toastem ze świeżo wyciskanych pomarańczy przywitamy „Słoneczny stan” i wypijemy za dalszą, dobrą zabawę. Mimo, że droga z Chicago długa, zauroczeni początkiem zwiedzania, z rozbudzonym apetytem na więcej udajemy się na spoczynek.

Baza hotelowa w Ft. Myers, światowej renomy ośrodku wypoczynkowym nad Atlantykiem. Liczne, starannie zagospodarowane plaże z zawsze ciepłą i czystą wodą to nasza baza wypadowa.

3.dzień

Dzień 3

Pieją kury pieją… w przenośni i dosłownie. Budzi się nowy dzień, wstajemy i my. Dla chętnych zaplanowaliśmy podróż promem na Key West. Miasto położone jest na wyspie o tej samej nazwie.  Fakt, że jest to jedna z 1700 wysp należących do archipelagu Florida Keys, robi wrażenie.

W trakcie 3,5-godzinnego rejsu będziemy podziwiać bezkres oceanu. Do dyspozycji pasażerów słoneczny taras statku, bar z przekąskami i koktajlami.
(Rejs wymaga wcześniejszej rezerwacji, dlatego wyjątkowo musi być opłacony przed wyjazdem z Chicago).
Około 12:00 dobijemy do brzegu. Na czas pobytu: „Zostawiamy kłopoty przed wyspą – odbierzemy je nietknięte gdy będziemy wracać”.

Key West to miasteczko z własną kulturą, tradycjami, prawami i sielskim życiem. Miasto oblegane przez turystów i wszelkiej maści oryginałów i cudaków. Przejdziemy wyspę wzdłuż i wszerz, pooglądamy bujne zarośla bugenwilli i spróbujemy upolować kurczaka.

O co chodzi ze spacerującymi niespiesznie po ulicach miasta kogutami, przybliży przewodnik.

W dalszej części dnia podążymy śladami Ernesta Hemingwaya. Zobaczymy Jego dom i poznamy potomków kota pisarza. Przemierzymy bajecznie kolorową i totalnie „odjechaną” Duval Street.

Oczywiście nie zabraknie czasu na pamiątkowe zdjęcia przy Southernmost Point – słynnej boi, oznaczającej najdalej wysunięte na południe miejsce Ameryki Północnej.

Po południu czas wolny na obiad w iście karaibskim stylu, zimne piwo i napoje w rozsławionym „Sloppy Joe’s”. Chwila czasu na pamiątki, po czym w klimacie rodem z wyspy Fidela Castro wracamy do hotelu. Mimo, że chce się więcej, najwyższy czas udać się na spoczynek.

4.dzień

Dzień 4

Budzi nas letni poranek.

Z plecakiem na plecach, gotowi do drogi. Dziś czeka nas Park Narodowy Everglades. Bagnisty majstersztyk natury jest trzecim co do wielkości parkiem narodowym w USA.

Ekosystem wolno przemieszczającej się rzeki stanowią: różnorodna flora, kolorowe ptactwo, ryby, ssaki oraz wszędobylskie krokodyle i aligatory. Najładniejszych, wygrzewających się na słońcu okazów będziemy wypatrywać z pokładu Air Boat – płaskodennych łodzi, napędzanych lotniczym śmigłowcem.

Chcąc pogłębić kontakt z naturą udamy się na występy tresowanych aligatorów. W trakcie pokazów i wycieczki po centrum turystycznym dowiemy się wielu ciekawostek o ich życiu. Ciekawi jaka jest różnica między krokodylem a aligatorem, ile wynosi siła zacisku szczęk, ile mierzą, ważą albo jak długo żyją najstarsze okazy?

Dla tych, którzy nie opadli z sił, nocny przejazd ulicami Miami.

5.dzień

Dzień 5

Kto rano wstaje… ten ma okazję zobaczyć pokazy z olbrzymią orką, manaty, lwy morskie, delfiny i inne okazy tropikalnej fauny i flory.

Podczas dalszego zwiedzania: zamoczymy stopy w wodach plaż Miami, rzucimy okiem na architekturę Art Deco i luksusowe kurorty z czasów, kiedy miasto rozwijało się jako „tropikalny ogród zabaw”.

Po południu rejs statkiem lub speedboatem wśród milionerskich wysp, gdzie zobaczymy szereg ekskluzywnych posiadłości. Ich właścicielami są znane, a przede wszystkim bogate osoby ze świata: filmu, biznesu i sportu. Na koniec kolacja (własny koszt) w unikalnym Bayside Marketplace.

Zmęczeni, ale zadowoleni udajemy się na spoczynek.

6.dzień

Dzień 6

Wizyta na Florydzie nie może odbyć się bez wizyty w tym miejscu. Marzenie każdego chłopca, nie lada gratka dla męskiej części grupy, nie tylko fanów astronautyki – Kennedy Space Center.

Centrum kosmiczne USA ulokowano na trudno dostępnym, bagnistym i pełnym aligatorów przylądku Canaveral. Zwiedzanie Centrum zaczniemy od przejazdu autobusem po ośrodku NASA i filmu o lotach kosmicznych zrobionego tzw. techniką IMAX.

Stojąc w oryginalnej sali dowodzenia z czasów programu Apollo zapoznamy się z przygotowaniami do lotu na księżyc. W specjalnej hali obejrzymy najpotężniejszą rakietę nośną świata „Saturn” oraz dotkniemy próbkę księżycowego gruntu.

Wejdziemy do środka wahadłowca, a na zewnątrz zobaczymy las rakiet ukazujący historię postępu w budowie pojazdów kosmicznych. Te i inne ciekawostki czekają na nas w jedynym na świecie udostępnionym dla turystów ośrodku lotów kosmicznych.

W godzinach popołudniowych przejazd do hotelu w Cocoa Beach.

7.dzień

Dzień 7

Dzień przeznaczony na odpoczynek. Słoneczna plaża, kąpiele w oceanie lub hotelowym basenie. Ponadto, do Państwa dyspozycji: korty tenisowe, boiska do piłki plażowej, wieczorem miejsca ogniskowe. W pobliżu hotelu urocze molo i sklep dla miłośników surfingu.

8.dzień

Dzień 8

Wschodnim wybrzeżem, racząc się błękitem oceanu, ruszamy w drogę. Celem podróży jest kameralne St. Augustine. Miasto to jest najstarszym, trwale zasiedlonym amerykańskim miastem, o niezwykle bogatej historii. Zostało założone przez hiszpańskich konkwistadorów w 1565 roku.

Spacerując główną ulicą miasta – George Street zobaczymy mnóstwo wspaniale zachowanych budynków w stylu kolonialnym. Rum i piracka atmosfera… a jak piraci to jest i fort wojskowy. Jedna z najstarszych budowli wzniesionych rękami białych odkrywców – Castillo de San Marcos.

Obejrzymy mury starego fortu. Jeżeli dopisze nam szczęście, pięknym zwieńczeniem dnia będzie ceremoniał wystrzału kul z dział armatnich. O świcie trzeba wstać więc ruszamy w dalszą drogę.

Nocleg w okolicach Atlanty.

9.dzień

Dzień 9

Ostatni dzień.  Szybkie śniadanie, kawa na rozbudzenie i wyruszamy w drogę powrotną do Chicago. Nie obędzie się bez regularnych postojów i niespodzianki. Chcąc wam umilić monotonny przejazd udamy się na zwiedzanie malowniczych jaskiń i podziemnego wodospadu zwanego Ruby Falls.

Spadająca wewnątrz góry, z wysokości 27 metrów, woda jest kolorowo oświetlona, co razem ze znajdującymi się w sąsiedztwie stalagmitami i stalaktytami daje niezwykły widok.

Spragnieni kolejnego wyjazdu, bogatsi o nowe doświadczenia i znajomości docieramy do Chicago. Planowany powrót około 11:00 wieczorem.

Program jest ramowy (orientacyjny). W związku z koronawirusem kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Kolejna wycieczka na Florydę? Floryda – Plaże Zatoki Meksykańskiej

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Cena zawiera

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Alaska Latem

$2395 11 dni 06-03-2023 07-23-2023 08-20-2023

Alaskańka Przygoda Zimą

$2495 7 dni 03-01-2023
Pokaż wszystkie wycieczki 105