Arizona

Sedona – Arizona

6 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Noclegi (5) w wysokiej klasy hotelu
  • Koszt biletu lotniczego Chicago – Phoenix – Chicago
  • Transport na całej trasie zwiedzania 
  • Transfer z i na lotnisko
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika

Cena nie zawiera

  • Kosztu biletów wstępu (ok. $50)
  • Wyżywienia 
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Opłaty za lot hlikopterem nad Kanionem Kolorado

Arizona: Phoenix – Sedona – Wulkan Sunset


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Spotkanie grupy na lotnisku, odprawa paszportowo-bagażowa i przelot z Chicago do Phoenix w Arizonie.

Tego dnia po południu udamy się na krótkie zwiedzanie Phoenix – stolicy Arizony, połączone z lunchem na mieście. Przejedziemy słynną Red Rock Scenic Byway, z której widoki nie tylko oszałamiają, ale także pozostają na długo w pamięci. W Sedonie nocować będziemy aż do wylotu z powrotem do Chicago.

2.dzień

Dzień 2

Tego dnia zapraszamy Was na spokojną i leniwą wycieczkę po Sedonie.

Zaczniemy od spokojnego spaceru (1,8 mili) wokół Bell Rock – majestatycznej czerwonej skały, która nie tylko jest fotogenicznym obiektem, ale wiąże się z nią mnóstwo historii i ciekawostek z czasów, gdy tym miejscem władał indiański naród Hopi. Następnie udamy się na kolejny spacer.

Tym razem odwiedzimy Cathedral Rock. Ten krótki (2 mile) szlak oferuje nam wspaniałe widoki na formacje skalne położone w sercu krainy czerwonych skał. Ze względu na niewielki dystans do przejścia i ilość pięknych widoków jest to bardzo popularne miejsce pośród odwiedzających Sedonę. Następnie udamy się do Tlaquepaque Arts and Shopping Village.

Wasze niezapomniane doświadczenie w Sedonie obejmie także wizytę w znanej na całym świecie Tlaquepaque. Położona w cieniu jaworów i sykomor na brzegach pięknego Oak Creek Tlaquepaque jest najbardziej chcrakterystycznym miejscem zakupów w Sedonie, jakie można znaleźć na południowym zachodzie. Na lunch / obiad zaprosimy Was na specjały kuchni meksykańskiej, która dopieści Wasze podniebienia tak jak Sedona Wasze oczy.

3.dzień

Dzień 3

4.dzień

5.dzień

Ten dzień będzie leniwy. No cóż, w końcu dzień wcześniej wrócimy z Wielkiego Kanionu dość późno.

W tym dniu zaproponujemy Wam zatem odpoczynek w resorcie, który oferuje relaksujące udogodnienia wewnątrz i na zewnątrz obiektu, przestronne pokoje i wyjątkowe atrakcje na świeżym powietrzu, w tym cztery podgrzewane baseny, sześć wanien z hydromasażem, miejsca na grilla oraz miejsca do piknikowania i ścieżki spacerowe.

Dla chętnych tego dnia urządzimy popołudniowy wyjazd do centrum Sedony na lunch a wieczorem udamy się na Airport Messa, skąd ponownie podziwiać będziemy piękno zachodu słońca.

6.dzień

Dzień 5

Ponownie udamy się w trasę i zwiedzać będziemy okolice Flagstaff, znane nie tylko z przebiegającej tędy Drogi 66.

Zobaczymy Wulkan Sunset, którego ostatnia erupcja zamieniła okolicę w zastygłe potoki lawy oraz Wupatki National Monument, położone między “Malowaną Pustynią” a Wyżynami Ponderosa. Wupatki to krajobraz spuścizny Narodu Anasazi. Tam, gdzie nie można było znaleźć jedzenia i wody, ludzie wybudowali pueblo, założyli rodziny, uprawiali ziemię, handlowali i prosperowali. Dziś, jak posłuchacie, ziemia i artefakty nadal będą szeptać nam swoje historie.

Na lunch w ciągu dnia zatrzymamy się w Flagstaff i poszwędamy się po starej Route 66, robiąc przy tym fajne zdjęcia.

7.dzień

To dzień, w którym pożegnamy się z Sedoną. Zanim to uczynimy udamy się do słynnej Kaplicy Krzyża Świętego. Ta nowoczesna, betonowa konstrukcja, wkomponowana w czerwone skały, nadała charakter krajobrazowi i stała się symbolem Sedony tak jak Krzyż na Giewoncie stał się symbolem Zakopanego. Następnie udamy się na lotnisko w Phoenix, skąd po południu odlecimy do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

7 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).