Rosja, Moskwa

Rosja – Moskwa, Bajkał i Kolej Transsyberyjska

16 dni
Plan podróży

Cena zawiera

 • Przelot wewnętrzny Moskwa – Irkuck (linie lotnicze Aeroflot, klasa ekonomiczna, bagaż rejestrowany 23 kg)
 • Zakwaterowanie: hotele *** w Listwiance, Irkucku, Ułan Ude i Moskwie (pokoje 2-os), baza turystyczna w Arszanie (pokoje 2-os. z łazienkami), baza turystyczna w Chużyrze (pokoje 2-os., toalety i prysznice na zewnątrz), 3 noce w pociągu (wagony sypialne, przedziały 4 os.)
 • Korzystanie z bani (tam, gdzie jest dostępna) bez dodatkowych opłat
 • Wyżywienie
 • Transport: mikrobusami i samochodami terenowymi; pociągiem ze Sludianki do Ułan Ude (miejsca siedzące)
 • Występ folklorystyczny w Tarbagataju
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rezerwatów i parków narodowych
 • Opiekę pilota i usługi lokalnych przewodników
 • Pakiet lokalnych usług turystycznych i atrakcji

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych z Chicago do Moskwy oraz z Moskwy do Chicago
 • Biletów wstępu (około $200)
 • Ubezpieczenia turystycznego
 • Zwyczajowych napiwków – ok. $40
 • Wyżywienia nieujętego w programie

Rosja – Moskwa, Bajkał i Kolej Transsyberyjska


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku O’Hare. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Chicago do Moskwy z przesiadką w jednym z europejskich portów.

2.dzień

Przylot na lotnisko Szeremietiewo w Moskwie. Transfer do hotelu. Wieczorny przejazd słynnym moskiewskim metrem oraz spacer po Placu Czerwonym i jego otoczeniu.

3.dzień

Zwiedzanie Moskwy z przewodnikiem: Kreml, Ogrody Aleksandrowskie, place Teatralny i Maneżowy, sobór Chrystusa Zbawiciela oraz nabrzeże rzeki Moskwy. Następnie ruszymy busem na objazd centrum, pojedziemy na punkt widokowy na Wzgórzach Worobiowych oraz zobaczymy Moscow-city. Po kolacji transfer na lotnisko. Nocny przelot do Irkucka.

4.dzień

Przylot do Irkucka oraz przejazd do Listwianki nad Bajkałem. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po dolinie rzeczki Kriestowki oraz wzdłuż falującego Bajkału. Wjazd wyciągiem na Kamień Czerskiego, z którego roztacza się panorama okolicy z wypływem wielkiej rzeki Angary na pierwszym planie. Wieczorem kolacja i bania.

5.dzień

Po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie Muzeum Bajkalskiego, które odkryje przed nami tajemnice przyrody syberyjskiego morza. Następnie ruszymy w rejs motorówką wzdłuż Kolei Krugobajkalskiej, zatrzymując się w najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych miejscach oraz robiąc przerwę na domowy obiad u miejscowej gospodyni. Po przybiciu do brzegu wieczorny przejazd mikrobusem do miejscowości Arszan w Dolinie Tunkińskiej. Zakwaterowanie.

6.dzień

​Całodniowa wycieczka mikrobusem po Dolinie Tunkińskiej. Przed nami spacer malowniczą ścieżką na wodospad na Kyngardze oraz wizyta na cmentarzu polskich zesłańców w Tunce. Odwiedzimy także święte miejsca wyznawców szamanizmu oraz kompleks świątyń buddyjskich Burchan Baabaj. Na koniec kąpiele w gorących źródłach oraz powrót na kolację i nocleg do Arszanu.

7.dzień

O poranku przejazd mikrobusem do Sludianki. Zwiedzanie dworca kolejowego zbudowanego z marmuru. Następnie wsiadamy do pociągu, którym wzdłuż Bajkału i Selengi – jej największego dopływu dojedziemy do Ułan Ude, stolicy Buriacji. Tego samego dnia wybierzemy się do pobliskiego Tarbagataju – wioski zabajkalskich starowierców. Tam czeka nas zwiedzanie cerkwi i muzeum, koncert folklorystyczny i degustacja miejscowej kuchni. Wieczorem powrót na nocleg w Ułan Ude.

8.dzień

Po śniadaniu krajoznawczy spacer po centrum Ułan Ude, podczas którego zobaczymy m.in. największą na świecie głowę Lenina. Przejazd nad Bajkał, do miejscowości Turka. Stamtąd popłyniemy motorówkami na przeciwległy brzeg morza i przybijamy w miejscowości Chużyr na wyspie Olchon. Transfer do bazy turystycznej. Zakwaterowanie. Wieczorem wybierzemy się na spacer po miejscowości, pójdziemy na wysoki brzeg Bajkału i będziemy podziwiać zachód słońca koło przylądka Burchan, czyli słynnej Skały Szamanki.

9.dzień

Przed nami całodniowa wycieczka UAZ-ami po wyspie Olchon. Będziemy zatrzymywać się na widowiskowych przylądkach – Trzej Bracia, Choboj i Szunte, w malowniczej zatoczce Uzury oraz w Piesczance, gdzie niegdyś znajdowała się stalinowska kolonia karna. W ciągu dnia obiad w formie pikniku. Późnym południem kolacja i wieczorny spacer na zachód słońca i ognisko nad brzegiem Bajkału.

10.dzień

Poranek na wyspie Olchon. Wybierzemy się na spacer po nadbajkalskich stepach, będzie też czas na zakup pamiątek. W połowie dnia ruszymy mikrobusem w drogę powrotną do Irkucka. Po przybyciu do miasta zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

11.dzień

Po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie Irkucka: zobaczymy miejsce założenia miasta, polski kościół, zabytkowe cerkwie w stylu syberyjskiego baroku, dawne drewniane domy z oryginalnymi zdobieniami. Odwiedzimy też centralny rynek, zobaczymy zaporę hydroelektrowni na Angarze, zabytkowy lodołamacz Angara oraz współczesną katedrę katolicką. Wieczorem kolacja i spacer nad brzegiem Angary.

12.dzień

Nad ranem transfer na dworzec kolejowy i odjazd pociągiem Kolei Transsyberyjskiej do Moskwy.

13.dzień

Podróż pociągiem.

14.dzień

Przyjazd do Moskwy. Zakwaterowanie. Spacerowy rejs po rzece Moskwie i spacer po centrum miasta.

15.dzień

Transfer na lotnisko Szeremietiewo i powrót do domu.

Pokaż cały plan wycieczki

15 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).