Rajskie Hawaje

Rajskie Hawaje

8 dni
Plan podróży

Cena zawiera

 • Bilety lotnicze Chicago – Maui, Oahu –  Chicago
 • Przeloty wewnętrzne na wyspę Oahu
 • Transfery z/na lotnisko
 • Noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych
 • Przejazdy na całej trasie
 • Opiekę doświadczonego przewodnika polskojęzycznego
 • Wyżywienie wliczone w koszt doby hotelowej

Cena nie zawiera

 • Kosztów biletów wstępu
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Opłat bagażowych (do sprawdzenia u przewoźnika)

Hawaje : wodospady The Pools at Ohe’o- Park Narodowy Haleakalā- wyspa Oahu- Pearl Harbor

Gorące źródła

Jaskinie

Kaniony

Kultura i historia

Nurkowanie

Parki narodowe

Plaże

Rozrywka

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Przylot na drugą co wielkości hawajską wyspę Maui. Zakwaterowanie w hotelu. Nocny spacer po plaży, a dla nie zmęczonych, wieczorek zapoznawczy.

2.dzień

Dzień 2

Poranny przejazd jedną z najbardziej spektakularnych dróg w USA – Road to Hana. Jadąc nią będziemy podziwiać wspaniałe widoki – lasy deszczowe i wielokolorowe plaże. Po drodze miniemy 49 mostów, 620 zakrętów i dotrzemy do malowniczych wodospadów The Pools at Ohe’o, gdzie wybierzemy się na krótki trekking.

Wieczorny powrót do hotelu.

3.dzień

Dzień 3

Wcześnie rano ruszamy do Parku Narodowego Haleakalā (po hawajsku oznacza to “Dom Słońca”), gdzie na wysokości ponad 3000 m n.p.m. wznosi się wulkan o tej samej nazwie. Z jego szczytu wznoszącego się ponad chmurami – jednego z najbardziej spektakularnie położonych punktów widokowych na Hawajach, będziemy podziwiać zachwycające widoki.

W drodze powrotnej zatrzymamy się w miejscowości Paia na północy Wyspy, gdzie odpoczniemy na tropikalnej plaży będącej mekką surferów z całego świata. Wieczór spędzimy w dawnej stolicy archipelagu, która obecnie słynie z bogatego życia nocnego, licznych kawiarni, barów i restauracji.

4.dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot na wyspę Oahu.

Po południu odwiedzimy Polynesian Cultural Center, główną atrakcję wyspy. W autentycznej scenerii wioski polinezyjskiej podglądniemy sztukę tkania z liści kokosowych i wybierzemy się na spacer po plantacji poznając wyjątkowe metody uprawy roślin.

Weźmiemy udział w pokazie gotowania oraz wspinaczki na drzewo kokosowe. W trakcie trwania prezentacji bufet z muzyką na żywo w scenerii  wodospadów i bujnych ogrodów.

Wieczorem show pt: „Breath of Life”, który wprowadzi nas w pełną akcji opowieść ilustrowaną ogniem, piosenkami i tańcem. W spektakularnym widowisku występuje ponad  100 polinezyjskich wykonawców z całego Pacyfiku.

Wieczorem transfer do hotelu w tętniącej życiem dzielnicy Waikīkī położonej tuż przy najsłynniejszej plaży Hawajów o tej samej nazwie.

5.dzień

Dzień 5

Po śniadaniu wyruszymy na wycieczkę po Oahu.

Zaczniemy od krótkiego spaceru do latarni morskiej Makapu‘u, skąd rozciąga wspaniały widok na Wyspę. Po spacerze odpoczniemy na mało uczęszczanej plaży Waimanalo, słynącej ze spokojnej atmosfery i doskonałych fal, co sprawia, że jest jednym z ulubionych miejsc surferów.

W dalszej drodze zatrzymamy się również na kilku innych, rajskich plażach. Po południu udamy się do słynnego ogrodu botanicznego Ho’omaluhia gdzie będziemy podziwiać wspaniałą, egzotyczną roślinność charakterystyczną dla Hawajów.

Następnie odwiedzimy Valley of the Temples Memorial Park – cudownej doliny usłanej zielonym dywanem tropikalnej roślinności, gdzie wśród spektakularnych świątyń, krypt, kaplic pochowani są mieszkańcy wyspy wielu wyznań.

Wisienką na torcie jest tu buddyjska świątynia Byodo będąca repliką jedenastowiecznej japońskiej świątyni znajdującej się w okolicy Kioto.

Wieczorny powrót do hotelu i odpoczynek.

6.dzień

Rano udamy się do najsłynniejszego miejsca na Hawajach – Pearl Harbor.

Zobaczymy miejsce japońskiego nalotu bombowego na bazę amerykańskiej floty w grudniu 1941 r. Wydarzenie to spowodowało przystąpienie USA do II Wojny Światowej. Zwiedzimy również pancernik USS Missouri, na którym 2 września 1945 r. podpisano kapitulację Japonii.

Następnie udamy się do pałacu ʻLolani, będącego siedzibą panującej w XIX w. na Hawajach rodziny królewskiej. Zobaczymy także najstarszy kościół na wyspie.

Zatrzymamy się pod pomnikami królowej Liliʻuokalani i króla Kamehameha. Zobaczymy też Aloha Tower, latarnię morską zbudowaną w stylu hawajskiego gotyku i spełniającą podobną rolę co Statua Wolności w Nowym Jorku – od 1926 roku Aloha Tower przywitała tysiące emigrantów przypływających do Honolulu.

Na koniec odwiedzimy National Memorial Cemetery of the Pacific – cmentarz żołnierzy amerykańskich poległych w walkach na Pacyfiku.

7.dzień

Dzień 7

8.dzień

9.dzień

Odpoczynek na plaży. Popołudniowy powrót do Chicago.
Wszystkie atrakcje wymienione w programie są przeznaczone dla osób nimi zainteresowanych.
Każdy uczestnik wyjazdu może oczywiście spędzać czas na własną rękę i wybrany przez siebie sposób.
Program jest ramowy (orientacyjny). W związku z koronawirusem kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).