Portugalia: ukryta perła na krańcu Europy

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelu w miejscowości  Costa da Caparica (8 noclegów) w pokojach 2-osobowych.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Transport nowoczesnym autokarem na całej trasie wycieczki.
 • Wyżywienie w hotelu: 8 śniadań, 2 lunche, 7 kolacji w formie bufetu z winem i wodą.
 • Kolację z koncertem muzyki fado w tradycyjnej lizbońskiej tasce.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota.
 • Całodzienną wycieczkę jeepami 4×4.
 • Rejs katamaranem z wizytą u dziko żyjących delfinów.
 • Wizytę w winiarni z degustacją 4 gatunków wina wraz z zakąskami.
 • Bilety wstępu do kaplicy czaszek w Evorze.
 • Taksę klimatyczną.
 • Małe regionalne niespodzianki.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej i zwyczajowych napiwków.
 • Ubezpieczenia zdrowotnego

Portugalia to kraj rozległych plaż i stromych klifów, romantycznych miast i klimatycznych wiosek rybackich, zabytków mauretańskich i architektury współczesnej. To kraj niezwykły, który zachwyca smakiem portugalskiego wina porto, muzyką fado i niesamowitą sztuką ręcznie malowanych Azulejos – ceramicznych płytek pokrytych szkliwem.

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Rozrywka

Wczasy

Winiarnie


Plan podróży

1.dzień

PRZELOT DO LIZBONY Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Przelot do Lizbony – miasta, którego wyjątkowy klimat tworzą architektura, wąskie uliczki oraz rozległe plaże. Nie czuć tutaj akcentu wielkiej metropolii, a to właśnie dzięki znajdującym się tutaj cudom architektury takim jak katedra  Sé, klasztor Hieronimitów oraz współczesny dworzec kolejowy Gare do Oriente.

2.dzień

TURYSTYCZNY "TOP ONE" PORTUGALII: COSTA DA CAPARICA

Przylot do Lizbony, skąd przejedziemy do hotelu w miejscowości Costa da Caparica, które uznane jest za jedno z najpopularniejszych miast turystycznych w Portugalii dzięki bliskiemu położeniu z Lizboną oraz łatwością dotarcia do wybrzeża. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek. Kolacja oraz nocleg.

3.dzień

TAM, GDZIE BIJE PRAWDZIWE SERCE PORTUGALII: BELÉM

Po śniadaniu przejedziemy do podmiejskiej dzielnicy Belém, symbolu czasów świetności i dobrobytu Królestwa Portugalii. Zwiedzanie rozpoczniemy od wejścia do niesamowitego, manuelińskiego Klasztoru Hieronimitów, w którym znajdują się grobowce Vasco da Gamy oraz narodowego wieszcza Luísa de Camõesa. Spacerując wzdłuż Tagu zobaczymy także piękny Pomnik Odkryć Geograficznych oraz słynną Torre de Belém.

Następnie zrobimy sobie krótką przerwę na relaks w lokalnej cukierni, w której skosztujemy pysznych “ciasteczek betlejemskich” serwowanych od 1837 roku według tajemnej i pilnie strzeżonej receptury. Po degustacji Pastéis de Belem i tutejszej kawy przejedziemy w kierunku starych lizbońskich dzielnic. Odkryjemy niepowtarzalny świat Alfamy oraz Mouraria. Według wielu, to właśnie tutaj bije prawdziwe serce miasta.

Zatapiając się w klimacie, muzyce i zapachach Lizbony poczujemy czym jest „calma”, czyli portugalski spokój. W tym najdalej na zachód wysuniętym kraju Europy czas odmierzany kolejnymi filiżankami kawy płynie wolniej …

Powrót do hotelu.  Kolacja. Nocleg.

4.dzień

ŚREDNIOWIECZNE I MARYJNE MIGAWKI: ÓBIDOS, NAZARÉ, FATIMA

Po śniadaniu wyjazd do średniowiecznego miasteczka Óbidos, znanego z kolorowej zabudowy i wąskich uliczek.

Po śniadaniu udamy się do Nazaré, czyli położonej nad samym Atlantykiem miejscowości rybackiej. Miejscowość ta znana jest przede wszystkim ze względu na lokalne tradycje połowu ryb, jak również z powodu ogromnych fal, na których surferzy biją rekordy świata w sezonie zimowym. Przekonamy się o tym, obserwując ocean z tamtejszych wzgórz.

Następnie przejedziemy do Fatimy, jednego z najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych na świecie. Miasto zawdzięcza swoją olbrzymią sławę serii maryjnych objawień między 13 maja i 17 października 1917 roku, których świadkami była trójka dzieci – Franciszek i Hiacynta Marto oraz Lucja dos Santos.

Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

5.dzień

KATAMARAN, DELFINY I WINO: SETUBAL, PARK NATURALNY ARRÁBIDA

Po śniadaniu przejedziemy do miejscowości Setubal, skąd wypłyniemy katamaranem, by udać się w odwiedziny do dziko żyjących delfinów. Następnie przejedziemy do Parku Naturalnego Arrábida. Na koniec dnia udamy się na degustację czterech rodzajów wina wraz z przystawkami (ser owczy, szynka, portugalska kiełbasa paio, kiełbasa chorizo, chleb i tosty) w jednej z pobliskich winiarni.

Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

6.dzień

RELAKS GWARANTOWANY: COSTA DA CAPARICA

Po śniadaniu czas wolny na korzystanie z uroków otoczenia i udogodnień hotelu. Kolacja. Nocleg.

7.dzień

„ZATRZYMAJ SIĘ TUTAJ I POMYŚL, ŻE TY RÓWNIEŻ OSIĄGNIESZ TEN STAN” : ALENTEJO, ÉVORA

Po śniadaniu udamy się do samego serca regionu Alentejo, który ukaże nam tradycję tutejszego rolnictwa sięgającą wielu pokoleń. Plantacje korka, winorośli i gajów oliwnych stanowią wyznacznik wolno przepływającego czasu. Wzgórza pokryte mistycznymi rzeźbami kamiennymi, fragmenty rzymskich budowli, solidne wizygockie kościoły oraz dzielnice zaprojektowane przez Maurów są natomiast potwierdzeniem bogatej historii tego regionu.

Po południu przejedziemy so Évory – miasta, które prezentuje całą historię Portugalii. Pospacerujemy po historycznym centrum miasta, które nie bez powodu zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO w 1986 roku. Czeka nas także wizyta w Kaplicy Kości. Uważa się, że zmarli dawno temu mnisi patrzą z każdego kąta kaplicy na odwiedzających ją turystów.

Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8.dzień

KRÓLEWSKIE WIDOKI: CASCAIS, SINTRA, CABO DA ROCA

Po śniadaniu przejedziemy jeepami 4×4 do Cascais –  urokliwego miasteczka położonego nad samym Atlantykiem. Następnie udamy się do pięknej Sintry – górzystego miasteczka owianego aurą tajemniczości. Dzięki swojemu położeniu panuje tutaj bardzo specyficzny mikroklimat, który kilka wieków temu skłonił rodzinę królewską do wybudowania letnich rezydencji. Korzystając z naszego środka transportu, będziemy mogli podjechać na punkty widokowe, gdzie zdjęciom nie będzie końca.

Następnie zobaczymy bajeczną plażę Guincho, a także spektakularne wybrzeże Atlantyku. Późniejszym popołudniem dotrzemy do Cabo da Roca, czyli najdalej wysuniętego na zachód przylądka Europy kontynentalnej. To tutaj kończy się ziemia i zaczyna bezkres oceanu.

Chwila zamysłu, widoki zapierające dech w piersiach i powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

9.dzień

"KTO NIE WIDZIAŁ LIZBONY, NIE WIDZIAŁ RZECZY CUDNEJ"

Po śniadaniu udamy się do Lizbony. Spacerując przez wzgórza, przemierzając wąskie uliczki, przechodząc przez place i narożniki, spróbujemy uchwycić ducha miasta stworzonego przez jego historię i mieszkańców – obywateli całego świata!

Odwiedzimy dolne i górne miasto. Zobaczymy m.in. Avenida da Liberdade, Praça Restauradores, zabytkowy Elevador Gloria i Bica oraz punkty widokowe: miradouro Portas do Sol i miradouro Senhora do Monte. Zawitamy na Praça do Comércio, a także Praça do Rossio. Będzie oczywiście  czas wolny na samodzielne zatopienie się w klimacie, muzyce i zapachach Lizbony.

Uwieńczeniem dnia będzie kolacja w typowej tasce portugalskiej z koncertem muzyki fado! Powrót do hotelu późnym wieczorem. Nocleg.

10.dzień

WYLOT Z LIZBONY

Po śniadanie wykwaterowanie z hotelu oraz lunch, po którym udamy się na lotnisko. Zakończenie wspaniałej wycieczki.

Sprawdź inne wycieczki do Europy:

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).