POLSKA PÓŁNOCNA – WYJAZD MŁODZIEŻOWY

9 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Koszt biletów lotniczych
 • Noclegi w hotelach 3* w pokojach 2 lub 3 osobowych
 • Wyżywienie 3 razy dziennie: śniadanie, obiad, kolacja. Nie dotyczy dni przelotów (w dniu przylotu kolacja, w dniu wylotu – śniadanie)
 • Transfery z/na lotnisko
 • Transport prywatnym autokarem na całej trasie zwiedzania
 • Koszt parkingów, opłaty drogowe, taksy klimatyczne
 • Lokalnych przewodników
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie wycieczki
 • Koszty biletów wstępu
 • Zestawy nagłaśniające w punktach zwiedzania, gdzie jest on wymagany

Cena nie zawiera

 • Kosztu bagażu lotniczego
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Ubezpieczenia turystycznego

Plan jest ramowy. Kolejność realizacji i poszczególne punkty programu mogą ulec zmianie.

WARSZAWA – GNIEZNO – TORUŃ – KASZUBY – GDYNIA – SOPOT – GDAŃSK – MALBORK – WARSZAWA

Kultura i historia


Plan podróży

1-2dzień

PRZELOT DO WARSZAWY

Wylot do Polski z dowolnego portu lotniczego. Na początek spacer po Starym Mieście. Zobaczymy m.in. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, pomnik Małego Powstańca, Rynek Starego Miasta.

Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

3dzień

GNIEZNO - TORUŃ

Po śniadaniu wyruszymy do Torunia. Po drodze zatrzymamy się w historycznej, pierwszej stolicy Polski – Gnieźnie, powstałym podobnie jak Rzym, na siedmiu wzgórzach. To tutaj w 1000 r. koronowany został pierwszy król Polski Bolesław Chrobry i to właśnie Gniezno uważane jest za kolebkę polskiej państwowości. Do Torunia przybędziemy w godzinach popołudniowo-wieczornych i udamy się na zwiedzanie centrum miasta. W czasie spaceru zobaczymy m.in. Bramę Klasztorną, Krzywą Wieżę, mury obronne Starego Miasta, dom Mikołaja Kopernika (zwiedzanie z zewnątrz), Katedrę św. Janów, pomnik Mikołaja Kopernika, “pręgierz osiołek”, Ratusz Staromiejski, fontannę Flisak, Kamienicę pod Gwiazdą i Piernikową Aleję Gwiazd.

Nocleg w Toruniu.

 

4dzień

PARK NARODOWY BORY TUCHOLSKIE - WDZYCKI PARK KRAJOBRAZOWY

Po śniadaniu przejazd w kierunku Parku Narodowego Bory Tucholskie. To przepiękna kraina leżąca na północy kraju, niezwykle atrakcyjna pod względem przyrodniczym. Znajdziemy tam rozległe sosnowe lasy, ukryte pośród nich jeziora i rzeki oraz gęstą sieć szlaków turystycznych. Po drodze odwiedzimy Człuchów, którego największą atrakcją jest XIV-wieczny zamek krzyżacki oraz Raciąż, gdzie zobaczyć można odtworzone wczesnośredniowieczne grodzisko. Przejazd do miejscowości Wdzydze, malowniczo położonej nad pięknym Kaszubskim Jeziorem na terenie parku krajobrazowego. Po zameldowaniu w hotelu wycieczka quadami lub opcjonalnie wycieczka rowerowa. W zależności od pogody rejs statkiem po jeziorze. Piękne krajobrazy podziwiać tu można z usytuowanej nieopodal wieży widokowej, a unikatową kulturę kaszubską przybliży nam wizyta w skansenie.

Powrót do hotelu na nocleg.

5dzień

GDYNIA - SOPOT - GDAŃSK

Śniadanie. Przejazd do Gdyni, miasta modernizmu i żeglarzy. Spacer rozpoczniemy od najważniejszego punktu gdyńskiego śródmieścia Skweru Kościuszki, gdzie spotykamy największe turystyczne atrakcje miasta: okręt muzeum ORP “Błyskawica”, który służy Polskiej Marynarce Wojennej w trakcie trwania walk II Wojny Światowej (z wejściem na okręt i zwiedzaniem), trzymasztowy piękny żaglowiec “Dar Pomorza” oraz modernistyczne budynki Akwarium Gdyńskiego i Szkoły Morskiej. Z Gdyni przejedziemy do Sopotu. Ta polska stolica wakacji i wypoczynku na wysokim poziomie zaprasza nas do podziwiania swych pereł jakimi są Molo, które na ponad 450m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej oraz ulica Bohaterów Monte Cassino, zwana popularnie “Monciakiem”, która pełna jest restauracji, sklepów, kawiarni i artystów.

Przejazd do Gdańska, kolacja i nocleg.

6dzień

WESTERPLATTE - GDAŃSK

Rejs na Westerplatte. Z samego centrum Gdańska popłyniemy na historyczne Westerplatte, czyli półwysep w Gdańsku będący symbolem wybuchu II Wojny Światowej. Stylizowane na galeony statki “Czarna Perła” lub “Galeon Lew” zabiorą Was na ok. 35minutowy rejs, w czasie którego będziecie  mogli podziwiać Gdańsk z perspektywy ujścia rzeki Wełtawy. Podczas rejsu zobaczymy między innymi Twierdzę Wisłoujście. Zobaczymy także Westerplatte – to tu rozpoczęła się 1 września 1939 roku II Wojna Światowa i to tu przez 7 dni polscy żołnierze dzielnie stawiali opór przeważającej sile wroga. Po powrocie z rejsu zwiedzimy centrum Gdańska. W czasie spaceru miejscowy przewodnik opowie nam m.in. o nabrzeżu Mołtawy, średniowiecznym Żurawiu, monumentalnym Domu Towarzystwa Przyrodniczego, urokliwej ul. Mariackiej i jej kamienicach. Oprócz tego zobaczymy reprezentacyjny Długi Targ, z symbolem Gdańska czyli Fontanną Neptuna, typowy dla wielkich dawnych miast kupieckich Dwór Artusa, gotycko-renesansowy Ratusz Głównego Miasta, XVI-wieczny Dom Schumannów oraz manierystyczną Zieloną Bramę. Odchodząc niedaleko dotrzemy do “Korony Gdańska”, czyli Bazyliki Mariackiej, największej ceglanej budowli sakralnej w Europie i wejdziemy na punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na całe miasto. Owiedzimy również Europejskie Centrum Solidarności, które jest nie tylko muzeum, ale i centrum dialogu o współczesnym świecie.

Kolacja i nocleg w Gdańsku.

 

7dzień

MALBORK - GDAŃSK

Po śniadaniu przejazd do Malborka i wizyta w słynnym Zamku Krzyżackim. W czasie  zwiedzania z przewodnikiem odkryjemy największe sekrety tej ogromnej gotyckiej budowli, najpotężniejszej twierdzy średniowiecza w Europie. Powrót do Gdańska i czas wolny na Starówce.

Nocleg w Gdańsku.

Malbork Castle
8dzień

WARSZAWA

Żegnamy polskie wybrzeża i wracamy do Warszawy. Po zameldowaniu w hotelu zabieramy stroje kąpielowe i jedziemy do Parku Wodnego Suntago, aby do końca dnia relaksować się korzystając z jego licznych atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: baseny z wodą termalną, sauny i zjeżdżalnie. Obiad zjemy w jednej z kilku dostępnych na miejscu restauracjach.

Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg w Warszawie.

9dzień

WYLOT Z WARSZAWY

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot ze stolicy.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).