Podróże bez paszportu

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu
  • wyżywienia
  • autentyczny holenderski wiatrak
  • posąg rdzennego mieszkańca Ameryki Północnej
  • Sanktuarium Miłości i Sztuki
  • krzywa wieża (prawie jak we włoskiej Pizie : )
  • międzynarodowa kuchnia i światowe przeboje

Kultura i historia

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Bycie seniorem nie oznacza, że jedyną wycieczką pozostaje wyjazd do sanatorium : ) Wprost przeciwnie, właśnie wtedy jest najlepsza pora na korzytanie z tego, co świat ma nam do zaoferowania. Świat jest piękny a my postaramy się go Wam przybliżyć tak, by chociaż przez chwilę był dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Odprawa bagażowa przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinach porannych. Bagaż podręczny wliczony w cenę wycieczki : ) Zapinamy pasy i ruszamy.

Na początek odwiedzimy HOLENDERSKI wiatrak. Oryginalna konstrukcja powstała w Holandii, po czym została rozmontowana i przetransportowana do USA. Podobnych budowli jest w Stanach Zjednoczonych dwanaście a niektóre znalazły nawet swój wizerunek na amerykańskich znaczkach pocztowych.

Następnie przeniesiemy się na stromy brzeg Rock River, na którym stoi posąg Indianina Black Hawk. Jest to podobno drugi co do wielkości monolit po brazylijskim posągu Chrystusa w Rio de Janeiro. Black Hawk to posąg rdzennego mieszkańca AMERYKI PÓŁNOCNEJ. Poznamy historię tego miejsca i jak on spojrzymy z założonymi rękami na malowniczą okolicę Rock River.

Kierując się na zachód docieramy do rzeki Mississippi, na której przebiega granica między stanami Illinois i Iowa. Na jej brzegu leży miasteczko, które skrywa mały skarb. Jest to zbudowany w 1872 roku zamek, który został wzniesiony bez pomocy architekta lub projektanta. Miejsce nazwane „Sanktuarium Miłości i Sztuki” znalazło się na mapie naszej podróży, gdyż bogato umeblowane i zdobione okiem artysty zamkowe pokoje odwołują się do światowych miejsc, zobaczymy więc m. in. apartament PERSKI, herbaciarnię CHIŃSKĄ i ROSYJSKĄ bibliotekę.

Późny obiad planujemy w restauracji serwującej, a jakże, ZAGRANICZNE potrawy. Jakiej kuchni spróbujemy? – to pozostanie niespodzianką.

Na zakończenie międzynarodowej wycieczki krótki przystanek w małej ITALII czyli pod krzywą wieżą w Niles. Prawie 30-metrowa budowla, będąca repliką słynnej wieży w Pizie jest o połowę mniejsza od oryginału, ale pięknie podświetlona wieczorem wywołuje nie mniejsze wrażenie.

Nasze światowe wojaże będziemy sobie umilać znanymi, zagranicznymi przebojami a w Chicago ‘wylądujemy” w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).