podróż do ziemi świętej

Podróż do Ziemi Świętej

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • transfery z/na lotnisko
 • przejazdy na całej trasie wycieczki
 • wyżywienie 2 x dziennie: śniadania i obiadokolacje
 • opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • opłaty parkingowe
 • opłaty za bilety wstępów do obiektów wymienionych w programie 
 • wjazd kolejką i zwiedzanie twierdzy Massada
 • rosh Hanikra – wjazd kolejką
 • zwiedzanie tunelu pod Ścianą Płaczu
 • wizytę w winnicy
 • rejs po Jeziorze Galilejskim

Cena nie zawiera

 • biletu lotniczego (przelot bezpośredni Chicago – Tel-Aviv – Chicago)
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • napojów do posiłków
 • napiwków dla lokalnej obsługi ($100 na cały pobyt)

Podróż do Ziemi Świętej

TYBERIADA – ROSH HANIKRA – PUNKT WIDOKOWY KESHET CAVE – AKKO – JEZIORO TYBERIADZKIE – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KOŚCIÓŁ PRYMATU ŚW. PIOTRA – TABGHA – REJS PO JEZIORZE GALILEJSKIM – WIZYTA W WINNICY I DEGUSTACJA WIN – HAJFA – SANKTUARIUM STELLA MARIS – CEZAREA NADMORSKA – BETLEJEM – BAZYLIKA NARODZENIA PAŃSKIEGO – POLE PASTERZY – GROTA BETLEJEMSKA – INSTYTUT PAMIĘCI i MUZEUM HOLOKAUSTU YAD VASHEM – STARE MIASTO JEROZOLIMY – DROGA KRZYŻOWA – BAZYLIKA GROBU PAŃSKIEGO – GÓRA OLIWNA – KOŚCIÓŁ PATER NOSTER – BAZYLIKA W OGRODZIE OLIWNYM-GETSEMANI – WYCIECZKA “JEROZOLIMA NOCĄ” – TWIERDZA MASADA – MORZE MARTWE – MIASTO JERYCHO – ŚCIANA PŁACZU – WZGÓRZE ŚWIĄTYNNE – JEROZOLIMA

Kultura i historia

Plaże


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie z przewodnikiem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Chicago.

 

2.dzień

Przylot do TLV.  Spotkanie z pilotem przewodnikiem. Przejazd do hotelu w Tyberiadzie, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3.dzień

Po śniadaniu przejazd do Rosh HaNikra, miejsca, gdzie góry spotykają morze przy granicy z Libanem i najbardziej wysuniętego na północny zachód miejsca Izraela.

Spacer w położonych na granicy z Libanem grotach, do których wpływają wody Morza Śródziemnego.  Do grot dostaniemy się najkrótszą na świecie kolejką linową.

Przejazd na punkt widokowy Keshet Cave. Kolejno przejazd do Akko, ostatniej stolicy Królestwa Jerozolimskiego. Spacer uliczkami starego miasta. Powrót do hotelu, kolacja nocleg.

4.dzień

Dzis  udamy się na zwiedzanie okolic słynnego Jeziora Tyberiadzkiego. W dniu dzisiejszym odwiedzimy kilka miejsc związanych z życiem i działalnością Jezusa m.in. Górę Błogosławieństw, Kościół Prymatu Św. Piotra, Tabghę – miejsce rozmnożenia chleba i ryb. Krótki rejs po Jeziorze Galilejskim.

Wizyta w winnicy oraz degustacja win izraelskich ze Wzgórz Golan. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5.dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. W drodze do Jerozolimy zatrzymamy się w Hajfie, trzecim najważniejszym mieście Izraela.

Hajfa jest siedzibą wyznawców Bahaizmu, a ich słynne ogrody w Hajfie są wizytówką nie tylko miasta lecz całego kraju. Wizyta w Sanktuarium Stella Maris na Karmelu.

Przejazd do Cezarei Nadmorskiej. Spacer po odkrywkach archeologicznych starożytnej Cezarei. Miasto zostało rozbudowane i zyskało sławę w czasach króla Heroda Wielkiego, ponad 2000 lat temu. Do dnia dzisiejszego możemy podziwiać mozaikę podłogową zdobiącą pałac Heroda, w którym po jego śmierci zamieszkiwał słynny Poncjusz Piłat.

Przejazd do Jaffy, zwiedzanie miasteczka.

Przejazd do Jerozolimy, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6.dzień

Rano przejazd do Betlejem.

Zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, jednego z najważniejszych kościołów na świecie. Bazylika obecnie znajduje się pod opieką zakonników trzech chrześcijańskich denominacji: prawosławnych Greków i Ormian oraz katolików (franciszkanów). Jest to również jeden z najstarszych nieprzerwanie działających kościołów na świecie.

Przejazd na Pole Pasterzy zwiedzanie miejsca skąd ponad 2000 lat temu pastuszkowie wyruszyli do Groty Betlejemskiej, aby pokłonić się nowo narodzonemu Jezusowi.

Po powrocie do Jerozolimy udamy się do Instytutu Pamięci i Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Miejsce to upamiętnia śmierć ponad 6 milionów Żydów zamordowanych podczas II Wojny Światowej.

Przejazd w okolice Knessetu – Parlamentu Izraelskiego, gdzie zobaczymy symbol tego państwa Menorę. Powrót do hotelu, kolacja nocleg.

7.dzień

Dziś udamy się na Stare Miasto Jerozolimy.

Spacer uliczkami starówki w kierunku Bazyliki Grobu Pańskiego. Nasza trasa będzie przebiegać częściowo przez Drogę Krzyżową. Zwiedzanie Bazyliki Grobu Pańskiego, dla chętnych możliwość wejścia do grobu Jezusa.

Po czasie wolnym na starym mieście przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w kościele Pater Noster – Ojcze Nasz, gdzie na dziedzińcu kościoła znajdują się tablice z modlitwą Ojcze Nasz w różnych językach i dialektach.

Przejście na panoramę widokową, z której otwiera się spektakularny obraz Starego Miasta Jerozolimy. Zejście do Bazyliki w Ogrodzie Oliwnym – Getsemani. Tutaj według tradycji chrześcijańskiej Jezus został pojmany.

Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. Wieczorem dla chętnych dodatkowa wycieczka „Jerozolima nocą” (koszt około 30 usd).

8.dzień

Udamy się dzis w kierunku Morza Martwego.

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania słynnej twierdzy Masada, symbolu heroicznej walki i oporu narodu żydowskiego. Do dnia dzisiejszego żołnierze armii izraelskiej podczas składania przysięgi ślubują, że „Masada nigdy się nie powtórzy”.

Przejazd na jedną z plaż nad Morzem Martwym. Możliwość kąpieli w najniższym punkcie na świecie. Wody i błoto z Morza Martwego słyną ze swych leczniczych właściwości.

Przejazd do miasta Jerycho położonego na terenie Autonomii Palestyńskiej, jednego z najstarszych miast na świecie.

W drodze powrotnej do Jerozolimy krótki przystanek na zachód słońca na Pustyni Judzkiej. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9.dzień

Po śniadaniu przejście na Stare Miasto Jerozolimy w kierunku Muru Zachodniego (Ściany Płaczu). Wejście na Wzgórze Świątynne (jeśli będzie taka możliwość). Jest to trzecie święte miejsce pielgrzymkowe dla wyznawców islamu.

W miejscu dzisiejszej Złotej Kopuły Na Skale w czasach Świątyni Jerozolimskiej znajdowało się Święte Świętych, do którego raz w roku podczas święta Yom Kipur, mógł wejść najwyższy arcykapłan Jerozolimy.

Zwiedzanie tunelu pod Ścianą Płaczu. Do dnia dzisiejszego najgorliwsi wyznawcy judaizmu modlą się w tunelu dotykając skały Moria.

Przejście w kierunku Miasta Dawida, zwiedzanie pozostałości po pierwszym założeniu miasta Jerozolima (1000 lat przed  naszą erą), zbudowanego przez starotestamentowego Króla Dawida.

Czas wolny na starym mieście. Powrót do hotelu, kolacja, transfer na lotnisko w Tel Avivie, odprawa.

10.dzień

Powrót do Chicago.

 

Podróż do Ziemi Świętej w innym terminie: Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).