Patagonia

Patagonia – Podróż Na Koniec Świata

13 dni
Plan podróży

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach 3* i 4*
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Śniadania wliczone w dobę hotelową
 • Transport na całej trasie zwiedzania
 • Wyżywienie według programu wycieczki
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika / pilota
 • Rejs do Francisco Coloane Marine Park

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych międzynarodowych i wewnątrzkrajowych: Chicago – Buenos Aires – El Calafate – Punta Arenas – Santiago De Chile
 • Wyżywienia
 • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość zakupienia w biurze Rek Travel)
 • Zwyczajowych napiwków

PATAGONIA

Santiago de Chile- Puerto Varas- Park Narodowy Alerce Andino- Wyspa Chiloe- Punta Arenas- Puerto Natales- Torres del Paine- Valparaiso

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka

Trekking/hiking

Wodospady

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO – SANTIAGO DE CHILE

Spotkanie z grupą i pilotem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska ORD w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Santiago de Chile.

2.dzień

Dzień 2

SANTIAGO DE CHILE

Przylot do Santiago de Chile. Po krótkiej przerwie i zostawieniu bagażu w hotelu udamy się na zwiedzanie Santiago – kosmopolitycznej stolicy Chile.

Zobaczymy Plaza de Armas, słynny plac w samym sercu Santiago, Katedrę, budynek Poczty Głównej, jak również Pałac Prezydencki La Moneda oraz malutką dzielnicę Paris – Londres wraz z zabytkowym kościołem San Francisco.

Na koniec udamy się na słynne wzgórze San Cristobal, gdzie skorzystamy z kolejki i wjedziemy na punkt widokowy, skąd podziwiać będziemy panoramiczny widok na stolicę i pasma górskie Andów.

3.dzień

SANTIAGO DE CHILE – PUERTO MONTT – PUERTO VARAS

Po śniadaniu udamy się na lotnisko na lot do Puerto Montt. Po przylocie przejedziemy do oddalonego w niewielkiej odległości czarującego miasteczka Puerto Varas zwanego “Miastem Róż” z piękną architekturą w stylu germańskim i zadbanymi ogrodami oraz rozległą promenadą nad jeziorem i wspaniałymi widokami na odległe wulkany z brzegów jeziora Llanquihue.

Po zameldowaniu czas wolny na samodzielne odkrywanie miasteczka.

4.dzień

PARK NARODOWY ALERCE ANDINO – TREKKING

Dzisiaj udamy się na wycieczkę trekkingową do Parku Narodowego Alerce Andino, utworzonego w 1982 roku i będącego częścią Rezerwatu Biosfery Umiarkowanych Lasów Deszczowych w Andach Południowych.

Park znajduje się 1,5 godziny od miasta Puerto Varas . W naszej wycieczce dominować będzie las składający się z wiecznie zielonego modrzewia. Wśród ssaków, które przy odrobinie szczęścia może uda nam się zobaczyć, znajdziemy pudu, szarego lisa i chingue, a może i zamieszkującą te tereny pumę, guinę lub małpę górską. Na niebie, w koronach drzew i stromych ścianach masywu andyjskiego można zobaczyć kondora, dzięcioła czarnego, huet huet, zimorodka, peuco, caiguen, cachudito i tocazę, a w jego niezliczonych jeziorach rodzimą rybę “percatrucha”.

Łączna trasa będzie miała długość prawie 8 kilometrów do Laguna Triangulo. Powrót tą samą ścieżką (wysokość maksymalna 551 m i około 6-8 godzin podróży w obie strony). Jednym z głównych celów będzie odkrycie jednego z najstarszych gatunkow na Ziemi, modrzewia lub Lahuen, który wraz z początkiem naszej wycieczki zacznie nabierać wysokości i wielkości a którego niektóre okazy osiągają ponad 60 metrów i 2600 lat!

Trekking: 8 km

5.dzień

PARK NARODOWY VINCENTE PEREZ ROSALES – TREKKING DO LODOWCA WULKANU OSORNO

Znajdujący się na terenie Parku Narodowego Vicente Perez Rosales wulkan Osorno pozwala na podziwianie gór z doskonałej lokalizacji. Lekko przesunięty na zachód od pasma górskiego Andó dzieli wody jezior Todos Los Santos i Llanquihue, kształtuje rzekę o turkusowych wodach i był odpowiedzialny za powstanie wodospadów Petrohue.

Wcześnie rano wybierzemy się na wędrówkę na lodowiec zaczynając na godzinę przed wschodem słońca (kiedy pogoda jest dobra), by w górach ujrzeć pierwsze światło dnia. Pokaz pomarańczowych kolorów i wyświetlanych sylwetek lub przelotnych chmur i patagońskich wiatrów, które naładują nas i pchną nas na 2000 m, aby spotkać lodowiec i kiedy warunki będą sprzyjajace, pospacerować  po nim. N

atomiast gdy prognoza pogody pokazuje śnieg i deszcz, trekking zmienia cel z podziwiania panoramy jeziora Llangquihue i majestatu wulkanu, aby przeżyć trekking górski w niesprzyjających warunkach, poczuć wiatr i przekraczać własne granice wiedząc, że będziemy mieć kilka miejsc do ochrony i odpoczynku oraz przytulne schronienie, gdzie będziemy mogli zdjąć mokre ubrania i napić się ciepłego drinka. Przeżyjemy naszą drogę bardziej niż punkt, do którego chcemy dotrzeć. Będzie to niezwykła przygoda i przeżycie!

Trekking: 8 km

6.dzień

WYSPA CHILOE

Tego dnia udamy się na wyspę Chiloe. Zaczynamy wycieczkę od przejazdu do Pargus, na południe od miasta Puerto Varas. Tutaj wsiądziemy na prom, aby przepłynąć Kanał Chacao, który oddziela wyspy Chiloe. Podczas rejsu zobaczymy endemiczne wilki morskie, pelikany i ptaki morskie.

Po przypłynięciu do Chacao, zobaczymy drewniane domy i kościoły, które są dziedzictwem narodowym. Następnie kontynuujemy podróż wzdłuż wybrzeża. Odwiedzimy plażę Caulin, miejsce bardzo znane z ostryg i bogatej fauny morskiej oraz plażę Punihuil, uznaną za dziedzictwo narodowe, skąd łódź zabierze nas na małą wyspę, gdzie zobaczymy pingwiny magellańskie i Humboldt.

Podróż będziemy kontynuować do miasta Ancud, gdzie będziemy mogli zobaczyć Fort San Antonio. To historyczne miejsce znajduje się w najwyższej części miasta, zbudowanej w ostatniej połowie XVIII wieku i jest częścią jednej z ostatnich fortyfikacji hiszpańskich w kraju. Powrót do Puerto Varas. Nocleg w hotelu.

7.dzień

PUERTO MONTT – PUNTA ARENAS

Rankiem udamy się na lot dalej na południe do dzikiej i smaganej wiatrem Patagonii. Po przylocie przejedziemy wzdłuż wybrzeża cieśniny Magellana do stolicy chillijskiej Patagonii – Punta Arenas. Czas wolny dla uczestników.

8.dzień

WIELORYBY, PINGWINY, LODOWCE – FRANCISCO COLOANE MARINE PARK – PUERTO NATALES

Dzisiaj czeka nas wczesna pobudka. Rankiem udamy się do oddalonej o 50 km Bahia Carrera na rejs poprzez Cieśninę Magellana, a następnie Cabo Forward – najdalej wysunięty na południe punkt kontynentu amerykańskiego do Francisco Coloane Marine Park, gdzie wieloryby Humpback, wieloryby Sei, delfiny i pingwiny magellańskie oraz wiele innych gatunków zwierząt ma swoje sanktuarium.

Będzie to rejs wśród niezwykłej przyrody w pobliżu jednego z najbardziej odległych i dzikich miejsc na ziemi.  Wycieczka pozwoli nam poczuć naturę w jej niepowtarzalnym wydaniu. Niezapomniana podróż w otoczeniu gór, lodowców i subantarktycznych lasów pozostawi wspaniałe wspomnienia.

Po zakończonym rejsie udamy się do Puerto Natales, miasta nad słynną zatoką Ultima Esperanza, stanowiącego bramę do niezwykłego parku górskiego Torres del Paine NP. Po około 3 godzinach drogi przez patagońską pampę dotrzemy do celu. Nocleg w hotelu.

9.dzień

TORRES DEL PAINE

Po śniadaniu udamy się na całodzienną wycieczkę do najpiękniejszego górskiego parku narodowego południowoamerykańskiego kontynentu – Torres del Paine.

To park narodowy, który został wpisany na listę UNESCO, a według National Geographic jest piątym najpiękniejszym miejscem na świecie. Nazwany ósmym Cudem Natury zachwyca każdego odwiedzającego.

Podczas wycieczki odwiedzimy miejsca jak Cueva del Milodon – jaskinie słynne z odkrycia szczątków wymarłego leniwca olbrzymiego Mylodon Darwini.

Następnie udamy się na punkt widokowy na piękne jezioro Lago Nordenskjold, Lago Grey z unoszącymi się po jego powierzchni bryłami lodowymi. Tutaj udamy się na trekking do punktu widokowego na lodowiec Grey.

Zatrzymamy się na punkcie widokowym na Lago Grande z widokiem na majestatyczne Cuernos del Paines i Górę Paine Grande. Na koniec, żegnając się z parkiem, odwiedzimy wodospad Cascada Paine. Powrót do Puerto Natales. Nocleg w hotelu.

10.dzień

TORRES DEL PAINE – TREKKING – BASE LAS TORRES TREKKING

Wcześnie rano wyjeżdżamy w kierunku Torres del Paine na trekking do Base Las Torres.

Szlak ten to jedno z najważniejszych miejsc w Torres del Paine NP – Base las Torres. Przed nami wymagający trekking, godny swojej reputacji. Rozpoczynamy od Hosteria Las Torres, w górę, pokonując Valle Ascencio i przekraczając rzekę Ascencio, wędrujemy około 2,5 km w ciągłym wznoszeniu, z wiatrami dochodzącymi do 480 m/s, gdzie ukazuje się nam panoramiczny widok na pampę, jeziora i samą dolinę.

Następnie szlak schodzi do Refugio El Chileno. Roślinność tutaj odpowiada preandyjskiemu matorralu by potem szybko zmienić się w las, gdzie szlak ponownie się wzniesie. Ostatni etap jest najtrudniejszy i prowadzi przez niecały kilometr (0,8 km), i co zajmuje około 45 min do punktu widokowego Las Torres na trzy gigantyczne, granitowe wieże. Spektakularne, niezwykłe piękno gór, jedno z najważniejszych miejsc do odwiedzenia w Chile gwarantuje wspaniałe wrażenia dla każdego zdobywcy Mirador Las Torres.

Po odpoczynku powrót w kierunku Hosteria Las Torres, a następnie do Puerto Natales, skąd odbierzemy nasze bagaże i będziemy kontynuować podróż do Punta Arenas. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.
Trekking: 19 km

11.dzień

PUERTO NATALES – PUNTA ARENAS – SANTIAGO DE CHILE

Tego dnia żegnamy się z dziką Patagonią i udajemy się w kierunku lotniska w Punta Arenas, skąd czeka nas lot do Santiago de Chile.

Po przylocie do stolicy Chile przejazd nad wybrzeże Pacyfiku do słynnego kurortu wypoczynkowego Vina del Mar, gdzie czeka nas relaks na plaży, spacery i odpoczynek w pięknie położonym hotelu.

12.dzień

VALPARAISO – SANTIAGO DE CHILE

Wypoczęci po śniadaniu udamy się na wycieczkę do malowniczego, zwanego “Klejnotem Pacyfiku”, Valparaiso, którego zabytkowe dzielnice zostały wpisane na listę UNESCO.

Wybierzemy się na spacer po jednym z najciekawszych wzgórz Valparaiso Cerro Alegre, skorzystamy też ze słynnej windy. Sercem miasta jest plaza Stomayor z budynkami administracji miejskiej. W pobliżu znajduje się wiele kościołów, parków, bulwarów, a w bocznych uliczkach kryją się zabytki architektury kolonialnej. Te właśnie uliczki tworzą istny labirynt niezliczonych chodników, schodów, wąziutkich i krętych przejść oraz ślepych zaułków.

Z żalem pożegnamy się z Valparaiso i skierujemy do Santiago. Po drodze odwiedzimy winnice Casas del Bosque, gdzie zobaczymy proces produkcji wina i będziemy uczestniczyć w degustacji win. Nocleg w hotelu.

13.dzień

SANTIAGO – CHICAGO / RAPA NUI

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagażowa. Lot powrotny do Chicago lub Rapa Nui – dla osób, które kontynuuja podróżnicza przygodę i lecą na Wyspę Wielkanocną.

 

Inna wycieczka do Patagonii:  Patagonia z Ziemią Ognistą czyli podróż na koniec świata (Chile, Argentyna, Urugwaj)

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).