Parki Narodowe Kolorado

Parki Narodowe Kolorado – hiking w wersji hardcore

10 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.

Parki Narodowe Kolorado

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd wczesnym rankiem sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634). Przejazd przez stany Illinois, Iowa i Nebraska. W trakcie przejazdu krótkie, regularne postoje. Nocleg.

2.dzień

Dojazd do Kolorado (dla chętnych możliwość przelotu do Denver). Przejeżdżamy przez Góry Skaliste, podziwiając przepiękne panoramy i zapoznając się z historią Kordylierów. Czas na posiłek i zakwaterowanie.

Po przerwie wyruszamy na pierwszy, zapierający dech w piersiach szlak o nazwie Ute Indian Trail (2 mile – szlak środnio trudny). To czas na aklimatyzację, która będzie potrzebna na kolejne dni.

Powrót do czarującego, górskiego miasteczka – Estes Park. Nocleg.

3.dzień

Prawdziwą przygodę czas zacząć! Wczesnym rankiem, po śniadaniu wyruszamy do parku Narodowego Gór Skalistych (RMNP) i udajemy się na szlak Glacier George (8,5 mili – szlak trudny), który zaprowadzi nas do urokliwych wodospadów Alberta Falls.

Chwila na odpoczynek, złapanie tchu i podziwianie cudownych widoków oraz dzikiej przyrody. Ruszamy dalej, szlakiem wiodącym do jeziora The Loch Lake, Lake of Glass i Sky Pond, czyli frajda dla lubiących lekką wspinaczkę. Powrót do Estes Park.

Wypad na miasto. Nocleg.

4.dzień

Wracamy do RMNP.

Na rozgrzewkę zobaczymy kolejne, cudowne jeziora, otoczone górami, wciąż pokrytymi warstwą śniegu. Bear Lake, Nymph Lake, Dream lake i Emerald Lake to ich nazwy, ale tak naprawdę jeziora te będą tylko naszymi przystankami, ponieważ dzisiejszy cel to wejście na szczyt Hallet Peak o wysokości 12,720 stóp (3,877 m n.p.m.), który mieliśmy okazję podziwiać z oddali, będąc na jeziorze Dream Lake.

Cały szlak prowadzący do szczytu ma długość 10 mil i jest uznawany za trudny, więc będzie dobrym sprawdzeniem naszej formy i kondycji. Powrót do Estes Park. Czas na zasłużony relaks.

Dziś spędzimy ostatni wieczór w malowniczym miasteczku, otoczonym Górami Skalistymi. Nocleg.

5.dzień

Po śniadaniu jedziemy w stronę Colorado Springs. Dzisiaj dzień pełen wrażeń, ale to także czas na regenerację.

W planach wyjazd samochodem na szczyt o nazwie Pikes Peak i wysokości 14,115 stóp (4,302 m). Będziemy podziwiać cudowną panoramę. Możliwość lunchu w restauracji na szczycie.

Po przerwie wyruszymy w stronę bajecznego parku o nazwie Garden of the Gods czyli Ogród Bogów (4 mile – szlak łatwy).

Wybierzemy się na lekką, popołudniową wędrówkę, aby podziwiać przepiękne formacje skalne i zachód słońca. Nocleg w Colorado Springs.

6.dzień

Zmierzamy na południe do Parku Narodowego Great Sand Dunes.

Będziemy wędrować po piaszczystych szlakach i wydmach w samym sercu gór Colorado. Sand Dunes Loop Trail to propozycja dla tych, którzy po poprzednich wymagających dniach potrzebują nieco więcej odetchnąć (5 mil – szlak średnio trudny).

Dla chętnych i szukających mocniejszych wrażeń trasa High Dune Trail czyli wyjście na najwyższą wydmę. Łatwo nie będzie (3 mile – szlak trudny) lecz widok z jej szczytu wynagrodzi nam żmudną wspinaczkę, a zjazd w dół doda energii na resztę dnia.

Przejazd do kolejnego miasta Dzikiego Zachodu – Durango. Czas na relaks i wyjście na miasto by móc poczuć jego kowbojski klimat. Gorące źródła dla chętnych. Nocleg.

7.dzień

Po śniadaniu i krótkiej przejażdżce dotrzemy do Parku Narodowego Mesa Verde, gdzie poznamy historię tego archeologicznego miejsca, będącego pozostałością po plemieniu Pueblo, zamieszkującym owe tereny ponad 700 lat temu.

Wraz z przewodnikiem poznamy największe ciekawostki i fakty dotyczące ludzi niegdyś żyjących na klifie oraz będziemy mieć możliwość przejścia  po ich miejscu zamieszkania (krótkie i łatwe przejścia, około 0,5 mili).

Następnie ruszamy w stronę parku stanowego gór San Juan, gdzie wybierzemy się na piękny szlak, prowadzący do naturalnych, górskich, gorących źródeł – nie zapomnijcie zapakować strojów kąpielowych do plecaków! Nocleg w Silverston.

8.dzień

Stamtąd udamy się do ostatniego Parku Narodowego w stanie Colorado – Black Canyon of the Gunnison.

W dalszym ciągu jedziemy słynną autostradą o nazwie Million Dollar Highway, która dostarczy nam wielu wrażeń i spektakularnych widoków. Po dotarciu do parku zatrzymamy się w kilku punktach widokowych i zejdziemy do rzeki Gunnison, która jest twórcą tego niesamowitego kanionu (1,8 mili – szlak trudny).

Później zmierzamy do malowniczego, niczym z widokówki miejsca,  które zostanie tajemnicą a zarazem niespodzianką do ostatniego dnia! Przejazd na nocleg do miasta Leadville.

9.dzień

Przed nami przedostatni dzień wyprawy i całodniowa wspinaczka na najwyższy szczyt Colorado – Mt Elbert, o wysokości 14,433 stóp (4401 m).

Góra nie wymaga od nas żadnych szczególnych umiejętności ani wyposażenia. Dobre chęci, wytrwałość i pozytywna energia w zupełności wystarczą, a nawet będa potrzebne. Po zdobyciu szczytu (9,3 mili – szlak trudny) z pewnością każdy z nas odczuje satysfakcję, a widok z “dachu” Coloradu zrekompensuje wysiłek i na koniec da zastrzyk endorfin czyli hormonu szczęścia.

Po powrocie na parking przejazd do Denver na nocleg.

10.dzień

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Droga powrotna do Chicago(grupa samolotowa transport na lotnisko). Całodzienny przejazd przez prerie stanów Nebraska i Iowa. W trakcie przejazdu krótkie, regularne postoje. Planowany przyjazd do Chicago w późnych godzinach wieczornych.

 

Parki Narodowe Kolorado – hiking w wersji light

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).