3 dni

Odkrywamy Missouri

$445
06-24-2022 09-16-2022
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

SPRINGFIELD – KAPITOL – DOM ABRAHAMA LINCOLNA – SAINT LOUIS – “BRAMA DO ZACHODU” – KATEDRA ST. LOUIS – DIABELSKI MŁYN W BRANSON – GÓRY OZARK – REZERWAT PRZYRODY “BUTTERFLY FOREST & RAINFOREST ADVENTURE” – LABIRYNT LUSTRZANY SZMARAGDOWEGO LASU – PARK NATURY DOGWOOD CANYON – KAPLICA ŚLUBNA “HOPE” – JASKINIE MERAMEC – OSADA INDIAŃSKA “CAHOKIA MOUNDS”


Plan podróży

1. dzień

Wyjazd o godzinie 6:00 rano. Przejazd przez środkową i południową część stanu Illinois. Dojazd do stolicy stanu – Springfield. W mieście tym znajduje się wiele miejsc upamiętniających Abrahama Lincolna, który mieszkał tu w latach 1837 – 1854, zanim został wybrany w 1861 roku na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zobaczymy dom, w którym niegdyś mieszkał i zatrzymamy się przy budynku Kapitolu, a następnie ruszymy w dalszą drogę w kierunku St. Louis. Nad brzegiem rzeki Mississippi zatrzymamy się pod ikoną St. Louis, „Bramą do Zachodu” – charakterystycznym łuku i najwyższym pomniku w USA. Z tego miejsca wyruszały pierwsze odkrywcze wyprawy na Dziki Zachód. Spacer pod łukiem, przy nabrzeżu, skąd odbywają się loty widokowe.  W centrum miasta wejdziemy do słynnej Katedrę St. Louis a potem udamy się do Branson. Miasto to znajduje się w południowo-zachodniej części stanu Missouri, w górach Ozark i od dawna jest bardzo popularnym miejscem dla turystów. Samo miasteczko jest nieduże ale na głównej ulicy, 76th Country Boulevard, znajdziemy wiele słynnych teatrów, w których niegdyś gościli wykonawcy (w większości) muzyki country. Znajomy dla naszych oczu widok to The Branson Ferris Wheel – diabelski młyn z Navy Pier. Wieczorem dla chętnych spacer główną ulicą miasta. Nocleg w Branson.

2. dzień

Ten dzień przybliży nam atrakcje przyrodnicze MIssouri. Po śniadaniu przejedziemy do Butterfly Forest & Rainforest Adventure. Jest to rezerwat przyrody z tysiącami motyli i ptaków, w którym możemy pogłębić swoją wiedzę o lasach deszczowych. Odbędziemy spacer wśród tysięcy żywych tropikalnych motyli sprowadzonych z egzotycznych lasów deszczowych na całym świecie, fruwających tuż przed naszymi oczami. Zobaczymy Labirynt Lustrzany Szmaragdowego Lasu oraz Living Rainforest Science Center. Następnie przejedziemy do Dogwood Canyon Nature Park, parku przyrody, który obejmuje 10 tysięcy akrów dziewiczego krajobrazu górskiego Ozark. Jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce dla miłośników przyrody i poszukiwaczy przygód. Park oferuje kilometry  krystalicznie czystych strumieni pełnych pstrągów, kaskadowe wodospady oraz ręcznie budowane mosty. Wybierzemy się spacer przez dno kanionu z widokiem na wysokie urwiska i wodospady. Odwiedzimy młyn z malowniczym wodospadem i zatrzymamy się w popularnych punktach widokowych, m.in. Kaplicy Ślubnej „Hope” stylizowanej na rok 1800 czy jeziorku Glory Hole, wypełnionym szmaragdową wodą, zamieszkałym przez jedne z największych pstrągów. Po południu powrót do Branson i czas wolny. Możliwość korzystania z otwartych do późna atrakcji położonych przy „Highway 76 Strip” – głównej ulicy miasta, przypominającej Las Vegas w pomniejszonej skali. Jest tam pełno teatrów, muzeów i parków tematycznych jak Titanic Museum, Hollywood Wax Museum czy World’s Largest Toy Museum. To tutaj, na zachód od Nashville, znajduje się największe skupisko klubów country. Nocleg w Branson.

3. dzień

Po śniadaniu udamy się do Meramec Caverns i wybierzemy się na wycieczkę z przewodnikiem na zwiedzanie grot, które jeśli wierzyć legendzie były tłem akcji w słynnych przygodach Tomka Sawyera i Hucka Finna. Ten liczący ponad 7 km system jaskiń istnieje od 400 mln lat. Pierwszy raz trafił tam w 1720 r podróżnik szukający złota, lecz zamiast niego natknął się na saletrę. W okresie wojny secesyjnej w jaskiniach mieścił się magazyn prochu strzelniczego, a potem chronili się tam zbiegli niewolnicy. W korytarzach jaskiń schronienie znalazł też Jesse James, najsłynniejszy amerykański rewolwerowiec i gangster, okradający ze swoją bandą banki, dyliżanse i pociągi. Pod koniec XIX w jaskinie stały się miejscem spotkań towarzyskich i potańcówek. Niektóre z jaskiń mają swoje nazwy, jest „Jungle”, gdzie prawie przedzieramy się jak w gąszczu przez wapienne formacje albo „Wine Room”, gdzie nacieki mają kształt winogrona, a wysoki na 6 stop onyksowy stół jest jedna z dwóch tego typu formacji na świecie. W drodze powrotnej do Chicago ponownie przejedziemy przez  St. Louis. Po drugiej stronie Mississippi, już w Illinois, krótkie zwiedzanie najstarszej osady indiańskiej – Cahokia Mounds. Są to pozostałości starej cywilizacji, wiekowe fortyfikacje i kopce ziemne. Na nich wzniesiono palisady chroniące chaty mieszkańców kilku osad. Miejsce które jako swego rodzaju ciekawostka pokazuje bogactwo i złożoność kultury pierwotnych mieszkańców. Droga powrotna. Planowany powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

3 dni

Cena zawiera

  • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wiosna na Mackinac Island

$345 2 dni 05-28-2022

Dziki Zachód

$1995 10 dni 07-05-2022

Najstarsze Miasta Ameryki

$995 6 dni 06-02-2022
Pokaż wszystkie wycieczki 238