2 dni

Odkrywamy Missouri

$295
09-03-2021
Plan podróży

Plan podróży

1. dzień

Dzień 1

Wyjazd o godzinie 6:00 rano. Przejazd przez środkową i południową część stanu Illinois. Dojazd do stolicy stanu – Springfield. W mieście tym znajduje się wiele miejsc upamiętniających Abrahama Lincolna, który mieszkał tu w latach 1837 – 1854, zanim został wybrany w 1861 roku na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zobaczymy dom, w którym niegdyś mieszkał i zatrzymamy się przy budynku Kapitolu, a następnie ruszymy w dalszą drogę w kierunku St. Louis. Nad brzegiem rzeki Mississippi zatrzymamy się pod ikoną St. Louis, „Bramą do Zachodu” – charakterystycznym łuku i najwyższym pomniku w USA. Z tego miejsca wyruszały pierwsze odkrywcze wyprawy na Dziki Zachód, Dla chętnych wjazd na łuk, a dla pozostałych czas wolny, który można wykorzystać na przykład na spacer przy nabrzeżu, skąd odbywają się loty widokowe.  W centrum miasta wejdziemy do słynnej Katedrę St. Louis a potem udamy się do Branson. Miasto to znajduje się w południowo-zachodniej części stanu Missouri, w górach Ozark i od dawna jest bardzo popularnym miejscem dla turystów. Samo miasteczko jest nieduże, za to główna jego ulica, jest pełna teatrów, muzeów i parków tematycznych jak Titanic Museum, Hollywood Wax Museum czy World’s Largest Toy Museum. To tutaj, na zachód od Nashville, znajduje się największe skupisko klubów country. Na głównej ulicy, 76th Country Boulevard, znajdziemy wiele słynnych teatrów, w których niegdyś gościli wykonawcy (w większości) muzyki country. Znajomy dla naszych oczu widok to The Branson Ferris Wheel – diabelski młyn z Navy Pier. Wieczorem spacer główną ulicą miasta, a dla chętnych możliwość wzięcia udziału w jednym z licznych show. Nocleg w Branson.

2. dzień

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Butterfly Forest & Rainforest Adventure. Jest to rezerwat przyrody z tysiącami motyli i ptaków, w którym możemy pogłębić swoją wiedzę o lasach deszczowych. Odbędziemy spacer wśród tysięcy żywych tropikalnych motyli sprowadzonych z egzotycznych lasów deszczowych na całym świecie, fruwających tuż przed naszymi oczami. Zobaczymy Labirynt Lustrzany Szmaragdowego Lasu oraz Living Rainforest Science Center. Następnie udamy się do Meramec Caverns. Zwiedzanie grot, które jeśli wierzyć legendzie były tłem akcji w słynnych przygodach Tomka Sawyera i Hucka Finna. Ten liczący ponad 7 km system jaskiń istnieje od 400 mln lat. Pierwszy raz trafił tam w 1720 r podróżnik szukający złota, lecz zamiast niego natknął się na saletrę. W okresie wojny secesyjnej w jaskiniach mieścił się magazyn prochu strzelniczego, a potem chronili się tam zbiegli niewolnicy. W korytarzach jaskiń schronienie znalazł też Jesse James, najsłynniejszy amerykański rewolwerowiec i gangster, okradający ze swoją bandą banki, dyliżanse i pociągi. Pod koniec XIX w jaskinie stały się miejscem spotkań towarzyskich i potańcówek. Niektóre z jaskiń mają swoje nazwy, jest “Jungle”, gdzie prawie przedzieramy się jak w gąszczu przez wapienne formacje albo “Wine Room”, gdzie nacieki mają kształt winogrona, a wysoki na 6 stop onyksowy stół jest jedna z dwóch tego typu formacji na świecie. W drodze powrotnej do Chicago ponownie odwiedzimy St. Louis. Tym razem zatrzymamy się na obiad w budynku starego dworca kolejowego. Po drugiej stronie Mississippi, już w Illinois, krótkie zwiedzanie najstarszej osady indiańskiej – Cahokia Mounds. Są to pozostałości starej cywilizacji, wiekowe fortyfikacje i kopce ziemne. Na nich wzniesiono palisady chroniące chaty mieszkańców kilku osad. Miejsce które jako swego rodzaju ciekawostka pokazuje bogactwo i złożoność kultury pierwotnych mieszkańców. Droga powrotna. Planowany powrót do Chicago ok. 11:00 wieczorem.

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Cena zawiera

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opieka polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wiosna na Mackinac Island

$345 2 dni 05-28-2022

Dziki Zachód

$1995 10 dni 07-05-2022

Najstarsze Miasta Ameryki

$995 6 dni 06-02-2022 08-31-2022 07-28-2022
Pokaż wszystkie wycieczki 248