8 dni

Od Dallas do Phoenix czyli Amerykańskie Południe

$1495
02-19-2021
Plan podróży

Plan podróży

1. dzień

CHICAGO – DALLAS

Przelot Chicago – Dallas. Powitanie w Teksasie, po czym przejazd do centrum miasta. Witamy w Dallas, nowoczesnej metropolii północnego Teksasu. Miasto założone w 1841 r. rozwinęło się dzięki przemysłowi naftowemu i bawełnianemu i bardzo szybko stało się ważnym węzłem komunikacyjnym i handlowo-kulturalnym centrum regionu. To w tym mieście, w roku 1963, z ręki  zabójcy Oswalda Lee Harveya zginął prezydent John F. Kennedy. Przejdziemy ulicami, którymi przejechał przed samym zamachem prezydent i odtworzymy ostatnie chwile z życia prezydenta Kennediego. Zatrzymamy się przy pomniku JFK Memorial. Wieczorem wjedziemy na wieżę widokową Reunion Tower aby podziwiać panoramę Dallas i okolic. Wieża stała się wizytówką miasta a wieczorem ożywa podświetlona licznymi światłami. Na jej szczycie znajduje się kolista sfera, mieszcząca w sobie restaurację, koktajl bar i taras widokowy. Nocleg.

2. dzień

Dzień 2

HOUSTON – GALVESTON Przejazd do Houston. To stolica i największe miasto Texasu. Przejazd przez rozrywkową dzielnicę śródmiejską, czyli tak zwany Theater District, z licznymi teatrami, operą i salą baletową. Krótki przystanek w parku wodnym Geralda D Hinesa z zachwycającą monumentalną fontanną, przypominającą prawdziwy wodospad. W następnej kolejności odwiedzimy Houston Space Center – centrum dowodzenia i treningów NASA z bogatą historia podboju kosmosu. Przejazd do Galveston.  Miasto – port porównać można do polskiego Sopotu i jak on, oferuje ono całą gamę atrakcji, zabytków i muzeów. Turyści jednak najczęściej odpoczywają na słonecznych plażach, które ciągną się całymi kilometrami z każdej strony wyspy. Galveston słynie także z bogatej wiktoriańskiej zabudowy, która obok plaż jest główną atrakcją miasta. Wieczorne podziwianie zachodu słońca, spacery po plaży. Nocleg.

3. dzień

CORPUS CHRISTI – SAN ANTONIO

Po śniadaniu kontynuujemy podróż przez Teksas w stronę miasta Corpus Christi. Zobaczymy  cumujący w obrzeżach miasta USS Lexington, lotniskowiec z II Wojny Światowej, w którym mieści się obecnie muzeum Marynarki Wojennej USA. W drodze na północ zatrzymamy się w miasteczku Panna Maria. To pierwsza typowo polska osada w USA, do której w latach 50 XIX wieku dotarli polscy imigranci ze Śląska. Następnie przejazd do miasta, które nosi imię św. Antoniego z Padwy – San  Antonio. W czasie wojny teksańsko – meksykańskiej znalazło się ono w samym centrum działań zbrojnych. Teksas walczył o uzyskanie niepodległości od Meksyku a obrona Alamo, którą można porównać do obrony Termopile, stała się symbolem i motorem do dalszych działań niepodległościowych. Niespełna 200 obrońców atakowanych przez prawie 3-tysięczną armię meksykańską oddało życie po 13 dniach bohaterskiej obrony. Misja upadła, jednak następne bitwy doprowadziły do podpisania pokoju. Teksas uzyskał niepodległość a w roku 1845 stał się częścią Stanów Zjednoczonych. Następnie udamy się do niezwykle popularnego w  mieście miejsca –  San Antonio River Walk. Ścieżka spacerowa biegnie wzdłuż brzegów rzeki San Antonio, przecinając najważniejsze miejsca w mieście. Wzdłuż rzeki i promenady usytuowanych jest wiele barów, kawiarni, restauracji, hoteli i sklepów. Rejs specjalną łodzią przez historyczną część miasta. Przejazd na nocleg.

4. dzień

BIG BEND NP 

Od rana kontynuujemy naszą podróż na zachód przez półpustynne i pustynne tereny Teksasu. Dojazd do Parku Narodowego Big Bend. Nazwa parku pochodzi od zakola granicznej rzeki Rio Grande. Można uprościć mówiąc, że na park składają się: część pustyni Chihuahua, pasmo górskie Chisos i rzeka Rio Grande. Ze względu na znaczne oddalenie (jest położony na głębokim południu Teksasu) park nie należy do często odwiedzanych. Ceniony jest ze względu na swe unikatowe walory geologiczne, zróżnicowaną roślinność pustynną oraz bogatą faunę. Żyje w nim więcej gatunków ptaków i nietoperzy oraz rośnie więcej kaktusów niż w jakimkolwiek innym parku w Stanach Zjednoczonych. Przejazd na nocleg w okolicy.

5. dzień

Dzień 5

GUADALUPE NP – CARLSBAD NP
Po śniadaniu ruszamy w stronę Parku Narodowego Guadalupe Mountains. Góry Guadalupe piętrzą się między nizinami Nowego Meksyku a pustynią Chihuahua na granicy z Teksasem. Wiele milionów lat temu teren ten był pokryty płytkim morzem, na dnie którego zalegały szkielety organizmów morskich, tworząc późniejszą skałę wapienną. Na skutek ruchów tektonicznych wapienne skały zostały wypiętrzone i dzisiaj zachwycą nasze oczy pięknymi górskimi formacjami, z których najwyższa, Guadalupe Peak, ma wysokość 2667 m n.p.m. Jest to najwyższy szczyt Teksasu. Po południu przejazd do Parku Narodowego Carlsbad Caverns, obowiązkowy punkt w programie zwiedzania Nowego Meksyku. To system ponad 100 niezwykłych jaskiń, który został w 1995 r wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Park słynie z setek tysięcy nietoperzy, które o zmierzchu wylatują na żer. Jest to niesamowity spektakl przyrodniczy, który można podziwiać ze specjalnie wybudowanego przy wejściu do jaskini amfiteatru. Jaskinie zaskakują rozmiarem i różnorodnością a przez wielu są uważane za najpiękniejsze na świecie. Przejazd na nocleg.

6. dzień

WHITE SANDS DUNES NP – TOMBSTONE – TUSCON 

Przejazd do Paku Narodowego White Sand Dunes. Park składa się z białych pustynnych wydm, które wyglądają jak ogromne śnieżne zaspy. To tutaj znajduje się najwięcej gipsowych wydm na świecie. Gips, który je tworzy, pochodzi z efemerycznego jeziora, o bardzo dużej zawartości minerałów. Po wyparowaniu wody, pod wpływem chemicznych reakcji i z biegiem tysiącleci powstała biała pustynia, której gipsowe wydmy przemieszczają się przenoszone przez wiatr. W ciągu roku wydmy potrafią przemieścić się nawet o 10 metrów. Wczesnym popołudniem dojazd do Tombstone. To chyba najsłynniejsze miasto Dzikiego Zachodu. Osada górnicza, nazwana kiedyś „miastem zbyt twardym, by umrzeć”, stała się czymś w rodzaju skansenu. Przejazd na przedmieścia Tuscon. Krótki przystanek przy jednej z najlepiej zachowanych misji hiszpańskich San Xavier del Bac, nazywanej Gołębicą Pustyni. Nocleg.

7. dzień

SAGUARO NP – PHOENIX

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od wizyty w parku narodowym Saguero. Park został utworzony w 1994 roku i składa się z dwóch części wschodniej i zachodniej. Żyje w nim ponad 300 gatunków zwierząt (m.in.: lwy górskie, rysie, kojoty i pekari) i ponad 200 gatunków ptaków. W parku rośnie 25 gatunków kaktusów a ich liczba przekracza półtora miliona. Najbardziej znanym gatunkiem, a zarazem symbolem amerykańskiego Zachodu, jest karnegia olbrzymia – saguero. To gatunek najwyższego kaktusa w Stanach Zjednoczonych. Dorasta do 15 metrów wysokości i zakwita po raz pierwszy w wieku 75 lat wtedy też wypuszcza pierwsze odgałęzienia. Spacery wśród olbrzymich kaktusów, w pustynnej scenerii. Przejazd do Phoenix – stolicy i zarazem największego miasta Arizony. Odwiedzimy Desert Botanical Garden, gdzie na obszarze 57 hektarów rośnie ponad 20 tysięcy roślin, w tym ponad 4 tysiące kaktusów. Jedna trzecia z nich to gatunki rodzime a ponad 130 to gatunki zagrożone. W następnej kolejności spacer w centrum Phoenix. Zobaczymy m.in. Heritage Plaza z domem Rossona, zabudowę  uniwersytetu stanowego, Centrum Arizona, Bazylikę, centrum teatralne Herbergera oraz kapitol stanowy z parkiem Bolin’a. Nocleg.

8. dzień

PHOENIX – CHICAGOWykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, odprawa i przelot do Chicago. Z niezliczoną ilością wspomnień i zdjęć, kończymy przygodę z Arizoną i Texasem.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Cena zawiera

 • Przeloty na trasie Chicago – Dallas, Phoenix – Chicago
 • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
 • Przejazdy minibusem na całej trasie Phoenix – Dallas
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
 • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Biletów wstępu
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wiosna na Mackinac Island

$345 2 dni 05-28-2022

Dziki Zachód

$1995 10 dni 07-05-2022

Najstarsze Miasta Ameryki

$995 6 dni 06-02-2022 08-31-2022 07-28-2022
Pokaż wszystkie wycieczki 248