2 dni

Oblicza Illinois – Ogród Bogów

$345
05-21-2022 06-18-2022 10-15-2022 10-29-2022
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

NARODOWY LAS SHAWNEE – OGRÓD BOGÓW – SKAŁY “CAMEL ROCK”, “MUSHROOM ROCK”, “ANVIL ROCK” – PARK STANOWY CAVE-IN-ROCK – MOKRADŁA CACHE RIVER

Kultura i historia


Plan podróży

1. dzień

Dzień 1

Wyjazd o 5 rano sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634). Kierując się na południe stanu udajemy się w kierunku Shawnee National Forest (po drodze krótkie postoje). Największą atrakcją tego miejsca jest bezapelacyjnie „Ogród Bogów” (Garden of the Gods). Zanim jednak wejdziemy na szlak, udamy się nad rzekę Ohio, która płynie na granicy stanów Illinois i Kentucky. Tam zatrzymamy się przy Parku Stanowym Cave-in-Rock. Jego największą atrakcją jest jaskinia o wysokości 55 stóp (17m) z panoramą na rzekę Ohio, oddzielającą Illionois od stanu Kentucky. Jest wiele historii o piratach zamieszkujących jaskinię, nie szukali oni jednak schronienia na długo, gdyż w owych czasach rzeka Ohio pełniła rolę swoistej autostrady, którą poruszały się tysiące łodzi, łatwo więc było zostać dostrzeżonym, a częsta zmiana lokum utrudniała schwytanie. Najbardziej wiarygodne źródła podają, że schronienie w niej znalazł gang dowodzony przez Samuela Masona (1797 do 1799) jak również wyjęci spod prawa Frank oraz Jesse James. Pod koniec 19 wieku jaskinię odkryli osadnicy, którzy tuż przy jej wejściu założyli miasteczko Cave-In-Rock. Istnieje ono do dzisiaj, oferując przyjezdnym przeprawę promem na drugi brzeg rzeki Ohio do stanu Kentucky. Po południu odwiedzimy Shawnee National Forest i wybierzemy się do Ogrodu Bogów „Garden of the Gods”, do którego przejdziemy najpopularniejszym szlakiem Observation Trail, mijając skały o wymownych nazwach Camel Rock, Mushroom Rock czy Anvil Rock. Wysokie na 100 stóp formacje skalne zapewniają zapierający dech widok na korony drzew w jesiennej szacie ścielące się przed naszymi stopami pod horyzont. Tam przy sprzyjającej pogodzie poczekamy na zachód słońca. Przejazd do hotelu na nocleg.

2. dzień

Po śniadaniu ponownie odwiedzimy Shawnee National Forest. Ten malowniczy las zawdzięcza swój obecny widok wieloletniej erozji, która od ponad 320 milionów lat poprzez działanie wody, wiatru i słońca kształtowala wierzchnie warstwy piaskowca. Z czasem erozja, najsilniejsza broń natury, uformowała obecny krajobraz. Wybierzemy się na krótki spacer jednym ze szlaków a następnie przejedziemy do Cache River State Natural Area (Belknap, IL). W niewielkiej odległości od Shawnee National Forest znajduje się kolejna atrakcja, którą skrywa przed nami stan Illinois – mokradła Cache River. Odwiedzimy  tajemniczy niczym z powieści Tolkiena, cichy i odosobniony Heron Pond, staw ukryty w samym środku bagien, miejsce niewielkie ale zdecydowanie warte odwiedzenia. Szlak ma długość 1 mili i wiedzie przez las wzdłuż rzeki, gdzie przy odrobinie szczęścia można zobaczyć żeremie bobrów, żółwie lub orły. Mokradła otaczające Cache River (jej długość to 92 mile / 148 km) stanowią ponad 90 procent wszystkich mokradeł w stanie Illinois, zapewniając tym samym schronienie i idealne warunki rozwoju dla ponad 100 zagrożonych gatunków flory i fauny. Cały wspomniany teren rozciąga się na 1910 km². Przejazd w drogę powrotną z regularnymi postojami. Planowany powrót do Chicago w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Cena zawiera

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wiosna na Mackinac Island

$345 2 dni 05-28-2022

Dziki Zachód

$1995 10 dni 07-05-2022

Najstarsze Miasta Ameryki

$995 6 dni 06-02-2022
Pokaż wszystkie wycieczki 238