4 dni

Nowy Orlean

$595
09-03-2021
Plan podróży

Plan podróży

1. dzień

Dzień 1

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 5 rano. Przejazd przez Indianę do Kentucky, gdzie odwiedzimy jedną z dwóch jaskiń (dodatkowy koszt  wstępu). Zwiedzanie jaskini a po nim przejazd do muzycznego miasta Nashville. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem wizyta w słynnym hotelu Opryland, którego budynki otoczone są ogromnymi ogrodami tropiaklnymi. Wszystko to znajduje się pod szklanym dachem sprawiając wrażenie kameralnego miasteczka, wewnątrz którego sztuczne rzeczki i wodospady otoczone są bujną roślinnością. Wieczorem czas wolny na Broadway, głównej ulicy Nashville. Powrót do hotelu na nocleg.

2. dzień

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd pod budynek Parthenonu, będący żywą repliką w skali 1:1 greckiej świątyni. Wyjazd w stronę Nowego Orleanu z licznymi postojami. Po drodze zatrzymamy się w Elkmont, gdzie znajduje się replika rakiety kosmicznej. Dojazd do Nowego Orelanu. Rejs z kolacją na pokładzie statku wycieczkowego po Mississippi – królowej amerykańskich rzek. Zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych zabawa do białego rana na słynnej Bourbon Street, gdzie można poznać prawdziwy klimat Nowego Orleanu.

3. dzień

Dzień 3

Na śniadanie udamy się do znanej cukierni na słynne pączki i kawę. Zwiedzanie French Market z licznymi zabytkami. Wizyta w dzielnicy French Quarter, od której rozpoczęła się historia miasta i gdzie narodził się nowoorleański jazz. Czas wolny za zakup pamiątek, zdjęcia i lunch w jednej z miejscowych restauracji, w których można spróbować miejscowych przysmaków, np. burgerów z mięsem aligatora, jambolaya lub gumbo. Przejazd do Super Dome, stadionu futbolowego, który był schronieniem dla mieszkańców Nowego Orleanu podczas huraganu Katrina. Odwiedzimy też Park District, gdzie znajdują się rezydencje i ogrody w stylu kolonialnym z wiecznie zielonymi dębami i dekoracyjnym mchem. Przejazd przed drugi co do długości most na świecie, liczący 38 km, Lake Pontchatrain Causeway do parku stanowego Fountainbleau, gdzie poszukamy aligatorów. Po południu ruszamy w droge do Memphis. Nocleg.

4. dzień

Śniadanie, a po nim wizyta u króla rock’n’rolla. Zwiedzimy Graceland, posiadłość Elvisa Presleya oraz jego bogatą kolekcję samochodów, motocykli i innych pamiątek, związanych z życiem i karierą artysty. Lunch, po którym udamy się w drogę powrotną do Chicago. Planowany powrót w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

4 dni

Cena zawiera

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wiosna na Mackinac Island

$345 2 dni 05-28-2022

Dziki Zachód

$1995 10 dni 07-05-2022

Najstarsze Miasta Ameryki

$995 6 dni 06-02-2022 08-31-2022 07-28-2022
Pokaż wszystkie wycieczki 248