9 dni

Nowy Meksyk – od kosmitów po lot balonem nad Rio Grande

$1295
09-29-2021
Plan podróży

Plan podróży

1. dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godzinie 5 rano. Przejazd przez stany Illinois, Iowa, Nebrasca i Colorado. W trakcie przejazdu krótkie, regularne postoje na kawę, posiłek i rozprostowanie nóg. Zatrzymamy się między innymi na największym truckstopie w USA przy autostradzie I-80 oraz nad rzeką Missouri w Kenefick Park, gdzie zrobimy sobie obowiązkowe „selfie” z lokomotywą Big Boy i poznamy historię kolei transkontynentalnej. Nocleg w stanie Nebraska.

2. dzień

Kierując się na zachód dojeżdżamy do Colorado Springs. Po południu odwiedzimy jedną z najważniejszych atrakcji Colorado Springs, Garden of the Gods (Ogród Bogów). W 1859 roku, kiedy geodeta imieniem Rufus Cable po raz pierwszy zobaczył niezwykłe skały, oświadczył, że jest to „odpowiednie miejsce do zgromadzenia się bogów”. Z wypowiedzi tej powstał pomysł, by Ogrodem Bogów nazwać to niezwykłe miejsce. Park słynie z masywnych, czerwonych formacji skalnych, wyrastających prosto z ziemi oraz balansującej skały (Balanced Rock), która jest najczęściej fotografowanym miejscem w parku. Nocleg w okolicy Colorado Springs.

3. dzień

Po śniadaniu przejazd do Taos. Ta po części hiszpańska osada, po części kolonia artystycznej cyganerii to jednocześnie jedna z najstarszych siedzib Indian w USA. Spacer przy Taos Plaza – starym hiszpańskim placu, z licznymi sklepami, galeriami i restauracjami. Przejazd do Taos Pueblo, miejsca wpisanego na listę UNESCO. Ta najbardziej imponująca osada rdzennych mieszkańców Ameryki nadal tętni życiem. Następnie przejazd do Ojo Caliente, najstarszego termalnego uzdrowiska w kraju. Legendarne, źródlane wody tego histrycznego miejsca znane są od tysięcy lat jako źródło uzdrawiania. Czas na relaks i odpoczynek w basenach z wodami leczniczymi. Nocleg.

4. dzień

Kolejny dzień rozpoczniemy od zwiedzania Bandelier National Monument. Pokryty borami sosnowymi i przecięty głębokimi wąwozami obszar usiany jest skalnymi osiedlami i ruinami budowli przodków Pueblo. Krótkie zwiedzanie parku, a po nim przejazd do  kolejnego cudu Matki Natury, Kasha-Katuwe Tent Rocks. Te stożkowe skały w kształcie namiotów powstały z osadów pumeksu, popiołu i tufu pochodzącego z erupcji wulkanicznych, które miały miejsce kilka milionów lat temu. Z biegiem czasu wiatr i woda wdzierały się w te osady, tworząc kaniony i wąwozy o ciekawych kształtach. Chociaż namiotowe formacje skalne są dość jednolite, różnią się wysokością od kilku do 90 stóp. Po przyrodniczych atrkacjach, dla równowagi, udamy się do stolicy i prawdziwego klejnotu w koronie Nowego Meksyku, miasta Santa Fe. Miasto leżące nad brzegiem Santa Fe River narodziło się ponad 400 lat temu w czasach, kiedy przybywali tu różni osadnicy – rdzenni Amerykanie, Hiszpanie i Amerykanie, którzy oczarowani urodą tego miejca postanowili tam zostać i osiedlić się. W Santa Fe na każdym kroku czuje się obecność sztuki i artystów. Przy najsłynniejszej ulicy miasta, Canyon Road, mieści się ponad 80 różnego rodzaju galerii. Zobaczymy Pałac Gubernatorów, Sanctuario de Guadelupe oraz Loretto Chapel. Nocleg.

5. dzień

Dzień 5

Przejazd do Albuquerque. Będzie się działo! Na początek wjazd kolejką linową na szczyt Sandia. To najdłuższa kolejka linowa na świecie (4,3 km), a z góry roztaczają się piękne widoki na dolinę Rio Grande oraz otaczające je pasma górskie. W następnej kolejności odwiedzimy Kulturalne Centrum Indian Pueblo. Imponujące muzeum i targ rzemieślniczy należą do kilku grup Indian Pueblo z całego Nowego Meksyku. Na dziedzińcu odbywają się pokazy tańców plemiennych. Wieczorem zobaczymy zapierające dech w piersiach widowisko – Albuquerque Balloon Fiesta. Widzowie i piloci balonów przyjeźdżają tu z całego świata, aby zobaczyć współny start setek balonów o poranku oraz pokaz podświetlanych o zmierzchu balonów, znany jako Balloon Glow. Po nim pokaz fajerwerków. Opcjonalnie, lot balonem (w miare dostępności atrakcji).

6. dzień

Dzień 6

Wczesnym rankiem opuszczamy Albuquerque i udając się na południe przejeżdżamy przez Roswell. Nie można jednak będąc w Roswell nie zobaczyć chociaż jednego miejsca nie związanego z istotami pozaziemskimi. To tak jakby być w San Francisco  i nie zobaczyć mostu Golden Gate lub odwiedzić Nowy Jork z pominięciem Statuy Wolności. Zatrzymamy się pod międzynarodowym muzeum UFO, gdzie przyjrzymy się eksponatom związanym z incydentem w Roswell w 1974 roku i poznamy inne, niewyjaśnione zjawiska związane z badaniami UFO. W sklepie z pamiątkami, pełnym wyjątkowych prezentów związanych z obcymi, zrobimy zakupy, które pomogą nam zapamiętać tą wizytę. Następnym przystankiem na naszej mapie podróży będzie Park Narodowy Carlsbad Caverns. Jest to obowiązkowy punkt w programie zwiedzania Nowego Meksyku. To system ponad 100 niezwykłych jaskiń, który został w 1995 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Park słynie z setek tysięcy nietoperzy, które o zmierzchu wylatują na żer. Jest to niesamowity spektakl przyrodniczy, który można podziwiać ze specjalnie wybudowanego przy wejściu do jaskini amfiteatru. Jaskinie zaskakują rozmiarem i różnorodnością, a przez wielu uważane są za najpiękniejsze na świecie. Jakie się okażą dla nas – ocenimy sami. Przejazd na nocleg.

7. dzień

Rano, po śniadaniu, kierujemy się w drogę powrotną do Chicago. Zatrzymamy się na pierwszy postój na rancho cadillaców w Amarillo w stanie Texas. Jest to publiczna instalacja artystyczna, stworzona w 1974 roku przez Chip Lorda, Hudsona Marqueza i Douga Michelsa, którzy byli częścią grupy artystycznej Ant Farm. Instalacja składa się z dziesięciu samochodów marki Cadillac zakopanych „nosem” w ziemi. Były to samochody starsze, używane lub „śmieciowe”. Odwiedzający zachęcani są do zostawienia swojego graffiti na samochodach, które non stop dekorowane straciły już swoje pierwotne kolory. Przejazd w dalszą drogę z krótkimi postojami. Póżnym popołudniem dojazd do Oklahoma City. Tam zatrzymamy się przy Oklahoma City Memorial. Pomnik ten upamiętnia ofiary, ocalałych, ratowników i wszystkich, którzy ucierpieli w wyniku zamachu bombowego w Oklahoma City 19 kwietnia 1995 r. Znajduje się w centrum Oklahoma City na dawnym miejscu budynku federalnego im Alfreda P. Murraha, który został zniszczony podczas bombardowania w 1995 roku.

8. dzień

Dzień 8 

Całodzienny przejazd w kierunku Chicago. Regularne postoje na kawę, posiłek i rozprostowanie nóg. Planowany przyjazd do Chicago w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Cena zawiera

  • Noclegi w hotelu w pokoju dwuosobowym
  • Usługi polskojęzycznego przewodnika
  • Transport na całej trasie wycieczki
  • W niektórych hotelach doba hotelowa zawiera śniadanie

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia nieujętego w świadczeniach
  • Wydatków natury osobistej jak napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne
  • Biletów wstępu
  • Zwyczajowych napiwków

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wiosna na Mackinac Island

$345 2 dni 05-28-2022

Dziki Zachód

$1995 10 dni 07-05-2022

Najstarsze Miasta Ameryki

$995 6 dni 06-02-2022 08-31-2022 07-28-2022
Pokaż wszystkie wycieczki 248