Norwegia 2024/2025: kraj tysiąca wysp

11 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę polskiego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Opłaty związane z przejazdem (tunele, mosty, promy, parkingi).
 • Zwiedzanie Oslo.
 • Zwiedzanie Stavanger.
 • Bilet wstępu na Preikestolen.
 • Zwiedzanie Bergen.
 • Zwiedzanie Lillehammer.

Cena nie zawiera

 • Kosztu przelotu międzynarodowego.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Wyżywienia.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Rejsu statkiem po fiordzie Geiranger.
 • Przejazdu pociągiem w miejscowości Flam.

Norwegia to kraj ponad 20 tysięcy km niesamowitych fiordów i zatok, a co się z tym wiążę – kraj licznych wędrówek na łonie natury. Ale nie tylko! Każdego roku kraj ten zachwyca turystów bogatą tradycją i historią oraz oryginalną architekturą. Zapraszamy w niezapomnianą podróż do krainy wysp, lasów i parków, gdzie dynamiczne życie miejskie przeplata się z jedyną swoim rodzaju naturą.

 

 

Kultura i historia

Rejs statkiem

Wspinaczka


Plan podróży

1.dzień

Lot do Oslo

Naszą podróż rozpoczynamy od odprawy paszportowo-bagażowej, aby udać się do Oslo. Norwegia i jej stolica idealnie łączą w sobie miejski styl życia i bliski kontakt z naturą. Zarówno nowoczesne, szklane budowle, jak i zabytkowe pałace oraz stare kamienice wspaniale komponują się z malowniczymi fiordami i licznymi wysepkami porośniętymi zielonymi lasami.

2.dzień

Oslo

Po przylocie do Oslo udamy się do hotelu, a po krótkim odpoczynku na wieczorny spacer po mieście. Stolica Norwegii zachwyca swoim pięknym położeniem nad brzegiem fiordu oraz wspaniałą architekturą. Dzieje miasta datuje się na XI wiek, jest to jedno z najstarszych miast skandynawskich.

Norwegia

3.dzień

Oslo

Po śniadaniu wyruszymy na dalsze odkrywanie miasta. Udamy się na spacer reprezentacyjną ulicą Oslo – Karl Johans Gate, która ma swój początek tuż pod Zamkiem Królewskim. Sam Zamek otoczony jest ogólnodostępnym parkiem. Warto podejść do niego bliżej, aby zobaczyć zmianę warty żołnierzy ubranych w tradycyjne, norweskie mundury.

Podążając w kierunku fiordu i portu, dotrzemy do nowoczesnego budynku opery, odwiedzimy dzielnicę Aker Brygge oraz Wyspę Złodziei. Nasza wizyta w Oslo nie byłaby pełna bez odwiedzenia jedynego w swoim rodzaju Parku Vigelanda. Na koniec dnia wjedziemy na wzgórze górujące nad miastem, gdzie znajduje się skocznia Holmenkollen i rozpościera piękna panorama na miasto. Wieczorem czas wolny i wspólna kolacja. Nocleg w Oslo.

4.dzień

Skagerrakz, Stavanger

Po śniadaniu przejedziemy  trasą wzdłuż cieśniny Skagerrak z Oslo do Stavanger. Będziemy się zatrzymywać w punktach widokowych. Po dotarciu na miejsce udamy się na wieczorny spacer po najstarszej dzielnicy miasta z zabytkowymi drewnianymi budowlami z przełomu XVIII-XIX wieku. Nocleg w Stavanger.

5.dzień

Preikestolen

Zaledwie godzinę drogi od Stavanger znajduje się szlak wiodący na jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Norwegii – Preikestolen, nazywanego również “Pulpit Rock”. Jest to pionowa skała, z której rozpościerają się widoki na Lysefjord. Po 4-5 godzinnym “spacerze” wrócimy do Stavanger. Odpoczynek, czas wolny. Nocleg w Stavanger.

6.dzień

Bergen

Norwegia słynie z wielu miast. Po śniadaniu przejedziemy do Bergen – jej drugiego co do wielkości miasta. Nazywane jest ono bramą do fiordów i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.  Udamy się na zwiedzanie miasta, które słynie ze swojej drewnianej starówki, składającej się 62 budynków pomiędzy którymi można spacerować wąskim labiryntem ulic. Będziemy mieć też czas wolny aby zakupić pamiątki czy też skosztować przysmaków na pobliskim targu rybnym. Nocleg w Bergen.

7.dzień

Flam

Po śniadaniu wyruszymy w drogę do miejscowości Flam, gdzie udamy się w niezwykłą podróż pociągiem. Trasa o długości 20,2 km wiedzie przez dolinę Flamsdalen i wspina się na wysokość 866 metrów. W połowie trasy pociąg zatrzymuje się nieopodal wodospadu Kojs. Tutaj właśnie będziemy świadkami unikalnego przedstawienia z muzyką i tańcem nimfy i przekonamy się po raz kolejny jak pięknym krajem jest Norwegia. Po powrocie do Flam zjemy kolację w miejscowej restauracji. Nocleg we Flam.

8.dzień

Przejazd najdłuższym tunelem na świecie

Po śniadaniu udamy się z Flam do Geiranger. Przejedziemy najdłuższym tunelem na świecie, liczącym 24 510 metrów –  Fyllingsdalstunnelen. Uwieńczeniem drogi będzie niezwykły widok na miejsce, w którym swój początek ma Król Fiordów – Geiranger. Naszym celem jest położone malowniczo na jego końcu miasteczko o tej samej nazwie. Po zakwaterowaniu w hotelu udamy się na spacer po miasteczku. Nocleg w Geiranger.

9.dzień

Trollstigen, Atlantic Ocean Road

Dzień rozpoczniemy od rejsu po fiordzie Geiranger. Zobaczymy też dwie z najbardziej widowiskowych dróg w Norwegii: słynną Trollstigen z niezwykłą trasa słynącą z serii stromych, wąskich serpentyn oraz Atlantic Ocean Road znanej z jednej z części filmów o przygodach Agenta 007. Odwiedzimy również Alesund –  portowe miasto położone na zachodnim wybrzeżu Norwegii. Jeżeli pogoda nam pozwoli obejrzymy je z punktu widokowego położonego na jednym z okolicznych wzgórz. Przejazd na nocleg do pobliskiego portowego miasteczka.

10.dzień

Lillehammer

Norwegia to również kraj sportu. Po śniadaniu udamy się w stronę Oslo, na południe Norwegii. Po drodze zatrzymamy się w słynnym mieście Lillehammer. To tutaj w 1994 roku odbyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie.  Podjedziemy pod skocznię narciarską, a następnie udamy się na spacer po centrum miasta. Przejazd na nocleg do Oslo.

11.dzień

Wylot z Oslo

Czy podobała się Wam Norwegia?  Po transferze na lotnisko i pożegnaniu z grupą udam się do domów, by planować kolejną podróż z Rek Travel Adevnture. Polecamy inne wycieczki po Europie, jak: Islandia czy Francja.

Norwegia 2024: kraj tysiąca wysp

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).