Hawaje

Nieznane Hawaje 2022 – Maui i Big Island

10 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Zakwaterowanie (8 noclegów) w  hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Transport na całej trasie zwiedzania na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Przelot na wyspę Maui

Cena nie zawiera

  • Kosztu biletów lotniczych Chicago (ORD) – Big Island (KOA), Maui (OGG) – CHicago (ORD)
  • Wyżywienia 
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

Hawaje  – Maui i Big Island


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Spotkanie grupy z przewodnikiem na lotnisku O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot na wyspę Big Island.

Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu, kolacja, czas na relax i odpoczynek. Big Island jest najwiekszą z siedmiu wysp archipelagu Hawajów i jedną z sześciu dostępnych dla turystów. Jest to najbardziej zróżnicowana wyspa z ośmioma strefami klimatycznymi, gdzie w ciągu kilku godzin można się przenieść z rafy koralowej u wybrzeży wyspy na ośnieżony szczyt Manua Kea o wysokości 4200 metrów, gdzie swoje miejsce ma spore obserwatorium astronomiczne.

2.dzień

Dzień 2

Czas na wielką i niezapomnianą przygodę. Po śniadaniu wyruszymy w rejs niewielkim katamaranem lub stateczkiem na podziwianie tego, z czego słynie Big Island – rafy koralowej i jej niesamowitego, podwodnego świata. Jest to wyprawa snorkelingowa czyli zaprzyjaźnimy się z płetwami i maseczką. Będziemy podziwiać różnokolorowe ryby pływające w pobliżu rafy u wybrzeży Kona.

W tym miejscu bardzo często można zobaczyć dzikie delfiny przypływajace na przedpołudniowy odpoczynek, a czasami zaobserwować z oddali wieloryby. W trakcie rejsu serwowany będzie lunch i napoje. Będzie też sporo możliwości zrobienia fantastycznych zdjęć. Po rejsie, krótki relax w hotelu, po czym udamy się na zwiedzanie plantacji, słynnej na cały świat z produkcji kawy Kona. Tam, z asystą lokalnego przewodnika oddamy się degustacji, dowiemy się czym różnią się od siebie ziarna kawy i zobaczymy jak przebiega cały proces pozyskiwania kawy.

Pod koniec naszej wizyty na plantacji kawy będzie możliwość zakupu wybranej przez siebie gatunku kawy. Koniec przygody z kawą to jednak nie koniec wrażeń w tym dniu. Dla chętnych nocne pływanie z manta ray czyli płaszczkami. Całość odbywa się w spokojnej zatoczce bardzo blisko brzegu i jest to niezapomniane przeżycie. Dla pozostałych podziwianie zachodu słońca z wybrzeża Kona.

3.dzień

Dzień 3

4.dzień

5.dzień

Ten dzień zdominuje piękna roślinność, majestatyczne wodospady, spokojne doliny i dzika, hawajska przyroda. Na początek udamy się do Waipio Valley. To największa i najbardziej malownicza dolina na połnocnym krańcu wyspy. Następnie udamy się na krótki lunch żeby spróbować oryginalnych „malasadas”. Są to tzw. portugalskie pączki, które stały się częścią lokalnej kuchni po wizytach Portugalczykow pod koniec XIX wieku.

Kolejny przystanek to Akaka Falls, ponad 100-metrowy wodospad, znajdujący sie wśród pięknej i bujnej roślinności. Potem udamy się w strone Hilo, największego miasta na wyspie, do kolejnych wodospadów – Rainbow i Wailuku, oba znajdujące się na rzece Wailuku.

Na koniec skierujemy się do Onizuka Astronomy Center, skąd z wysokosci prawie 3000 metrów będziemy podziwiać zachód słońca i tysiące gwiazd po zmroku, które zdają się być na wyciągnięcie ręki. Po wszystkim udamy się do hotelu na zasłużony odpoczynek.

6.dzień

Dzień 5

Po śniadaniu udamy sie do Pu’uhouna Honaunau czyli historycznego miejsca w kulturze hawajskiej. Jest to byłe miejsce schronienia osób, które złamały święte prawa Kapu i zazwyczaj były karane śmiercią w dawnych czasach. Tym z nich, którym udało się uciec przed swoimi prześladowcami, jak również pobitym starożytnym wojownikom, miejsce to dawało spokój i szansę na odkupienie swoich przewinień.

Następnie skierujemy się na południe wyspy do South Point czyli najbardziej na południe wysuniętego punktu USA. Czasami można tam zobaczyć śmiałków skaczacych z klifu. Kolejną atrakcją w tym dniu będzie pobliska Greeen Sand Beach czyli plaża z zielonym piaskiem. Istnieją tylko dwie lądowe drogi, żeby się tam dostać – piesza wedrówka, która zajmuje ok. 1 godziny lub przejazd specjalnymi, terenowymi autami. Plaża zawdzięcza swój zielonkawy kolor oliwinie – minerałom zawartym w lawie.

Po południu powrót w stronę hotelu i czas wolny. Dla chętnych krótkie zwiedzanie wybrzeża Kailua Kona, a dla wszystkich wypoczynek na jednej z dzikich plaż, kolacja nad oceanem przy zachodzie słońca i czas wolny  zakup pamiątek. Opcjonalnie istnieje możliwość wypożyczenia kajaków i podziwiania wybrzeża od strony oceanu.

7.dzień

Opuszczamy wyspę. Transfer na lotnisko i przelot na Maui. Po przylocie zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na relaks. Nasza propozycja na ten wieczór to rejs o zachodzie słońca z uroczystą kolacją i lampką wina. Będzie to wspaniała okazja na  kolację w przepięknych okolicznościach przyrody i możliwość podziwiania wybrzeża Maui i sąsiedniej wyspy Lanai.

8.dzień

Dzień 7

W tym dniu (dla chętnych) prawdziwa atrakcja – lot helikopterem nad Maui i sąsiednią wyspą Molokai. Z lotu ptaka będziemy podziwiać niedostępne góry i doliny porośniete bujną roślinnościa, wodospady w samym środku dżungli, wulkan i przepiękne klifowe wybrzeża. Dla pozostałych odpoczynek na jednej z plaż.

Opcjonalnie istnieje możliwość lekcji surfingu lub windsurfingu. Po południu kolejna niezapomniana przygoda, tym razem z wygasłym wulkanem Haleakala. Wybierzemy się na krótki trekking w iście marsjańsko-księżycowej scenerii by podziwiać zachód słońca ze szczytu wulkanu. Wierzchołek znajduje się ponad warstwą chmur, więc wrażenia są niezapomniane. Powrót do hotelu. Wieczorem czas wolny.

9.dzień

Kolejny dzień – kolejne atrakcje. Wyjazd malowniczą drogą do miejscowości Hana. Jest to jedna z najpiękniejszych dróg w USA, licząca ponad 600 zakrętow i prawie 60 mostów. Po drodze miniemy wodospady wyłaniające się z dżungli, zapierajace dech w piersiach wybrzeże klifowe i plaże z czarnym piaskiem.

Po dotarciu do Hana, udamy się na plaże z czerwonym piaskiem – Kaihulu. Jest to mała plaża położona w zatoczce, otoczona klifem. Plaża jest dzika i nie zawsze dostępna z racji warunków pogodowych i lokalnych restrykcji, co jedynie zwiększa jej atrakcyjność. Następnie pojedziemy do położonego niedaleko miejsca – Kipahulu, gdzie znajduje się piękny szlak wsród lasu bambusowego, spektakularnie zakończony ponad 100-metrowym wodospadem Waimoku oraz Seven Sacred Pool czyli siedmioma oczkami wodnymi, połączonymi wodospadami.

Po wycieczce wgłąb lasu, będzie można się w nich ochłodzić i znaleźć przyjemne orzeźwienie. Powrót do hotelu.

10.dzień

Dzień 9

To ostatni dzień na Hawajach, ale wykorzystamy każdy promyk slońca. Będzie to luźniejszy dzien. Dla chętnych plaża i ostatnia szansa na złapanie hawajskiego słońca.  Czas na zakup pamiątek, ostatnie ślizgi na desce surfingowej i ostatni zachód słońca. Wieczorem transfer na lotnisko i przelot do Chicago.

11.dzień

Przylot na Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).