4 dni

Napa Valley – Tylko dla Kobiet

$995
04-22-2022 10-29-2022
Plan podróży

Plan podróży

1. dzień

Dzień 1

Spotkanie grupy z przewodnikiem na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa bagażowa i przelot do San Francisco. Dzień poświęcimy na zwiedzanie najciekawszych atrakcji, jakie ma do zaoferowania San Francisco. Jest to najbardziej liberalne, europejskie i jedno z najpiękniejszych miast w USA. Położone na 50 wzgórzach, u wybrzeży Pacyfiku, zostało założone przez hiszpańskich kolonizatorów w 1776 roku. Początkowo należało do Meksyku, a następnie po włączeniu do terytorium USA przeżyło prawdziwy rozkwit w czasie kalifornijskiej gorączki złota. Dziś jest to ważny ośrodek turystyczno-handlowy, zróżnicowany etnicznie i architektonicznie.
Zwiedzanie zaczniemy od przejażdżki słynnym cable car czyli tramwajem linowym. Niezapomnianym przeżyciem jest jazda na zewnętrznych stopniach i widoki na downtown i wyspę Alcatraz. Zwiedzimy downtown, najbardziej krętą ulicę świata  – Lombard street i wybrzeże Fishersman’s Wharf, gdzie często można spotkać odpoczywające lwy morskie. Przejdziemy też do pobliskiego Palace of Art. Jest to monumentalna budowla w stylu starorzymskim, zbudowana na cześć otwarcia Kanału Panamskiego i odbudowania miasta po dewastującym trzęsieniu ziemi w 1906 roku. Przy dobrej pogodzie zobaczymy zachód słońca na Pacyfikiem ze słynnym mostem Golden Gate w tle. Na koniec panorama miasta po zmroku i przejazd do Napa Valley na nocleg.

2. dzień

Dzień 2

Napa Valley – jedno z najbardziej znanych miejsc na winnej mapie świata, przez wielu uważane za niemal kultowe. Po śniadaniu od razu wskakujemy na najwyższe obroty – przejażdzka słynnym pociągiem wzdłuż doliny (wliczony lunch) i degustacja wina. Obowiązkowe zdjęcie przy znaku Napa Valley i ruszamy na podbój winiarni. Naszym celem jest Castello di Amorosa, piękna winiarnia wyglądem przypominajaca średniowieczny, toskański zamek. Na miejscu wybierzemy się na wycieczkę, w czasie której dowiemy się jak są produkowane jedne z najlepszych win na świecie, od zbiorów winogron do lampki wina na stole. W programie degustacja wina prosto z beczki, zwiedzanie wnętrz zamku, a na koniec degustacja win w prywatnej sali przypominajacej loch:)
Po dniu pełnym wrażeń udamy się do Oxbow Market na degustację lokalnych serów, kolację i oczywiście lampkę wina.

3. dzień

Dzień 3

Słońce jeszcze nie wstało, ale już chętni na kolejną przygodą, szykują się na podniebną przygodę – lot balonem o wschodzie słońca. Nie ma chyba nic bardziej romantycznego niż podziwianie światowej stolicy win z kosza balonu o wschodzie słońca. Po śniadaniu kontynuujemy nasze „winne” podboje. Skierujemy się w stronę Sonoma Valley, która jest znana z bardziej kameralnych winiarni. W międzyczasie zjemy pyszny brunch.
Wschód słońca spędziliśmy wysoko na ziemią, zachód natomiast spędzimy na malowniczym tarasie z widokiem, w jednej z najlepszych winiarni degustując kolejne wina. Wieczór spędzimy w downtown Napa, gdzie będzie czas wolny na spacer, kolację i zakup pamiątek.

4. dzień

Dzień 4

Po śniadaniu czas się zbierać, ale nie tak szybko – jeszcze ostatnia degustacja win w Napa, która jest wręcz obowiazkowa. Po niej przejedziemy do miasteczka Sausalito, malowniczo położonego nad zatoką. Jest to urokliwe, klimatyczne miasteczko z ciekawą architekturą.
Lata 70-te, dzieci kwiaty, któż nie pamięta tych przebojów – „California Dreamin”, „If you’re going to San Francisco”… W rytmie tej muzyki wjedzimy z przytupem do miasta przekraczając słynny most Golden Gate. Tam udamy się na szczyt Twin Peaks, skąd zobaczymy całą panoramę miasta, zatoki i okolic. I jeszcze fantastyczna fota na sam koniec by utrwalić wrażenia i zatrzymać w kadrze niesamowity widok na dłużej. Przejazd na lotnisko i powrót do Chicago w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

4 dni

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • Śniadania wliczone w dobę hotelową
 • Wycieczki i zwiedzanie zgodnie z programem
 • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletu lotniczego
 • Wyżywienia poza wymienionym w świadczeniach
 • Biletów wstępu (Castello di Amorosa: $90, Sauttui Winery: $70)
 • Atrakcji fakultatywnych (lot balonem: $305, Napa Valley Train: $300
 • Wydatków natury osobistej, jak napoje, drinki, zwyczajowe napiwki itp.
 • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek travel)

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wiosna na Mackinac Island

$345 2 dni 05-28-2022

Dziki Zachód

$1995 10 dni 07-05-2022

Najstarsze Miasta Ameryki

$995 6 dni 06-02-2022
Pokaż wszystkie wycieczki 238