Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej – Katar 2022 – Doha i Dubaj

13 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • 11 noclegów w pokojach dwuosobowym w czterogwiazdkowym hotelu w Dubaju
 • śniadania w hotelu
 • bilety kategorii 3, 2 lub 1 (w zależności od dostępności) na trzy mecze: Polska – Meksyk, Polska – Arabia Saudyjska, Polska – Argentyna
 • przeloty wewnętrzne na trzy mecze na trasie Dubaj – Doha – Dubaj
 • wszystkie transfery w Dubaju i Doha
 • polskojęzyczny przewodnik w Doha podczas transferów na mecze i na lotnisko
 • polskojęzyczny przewodnik w Dubaju podczas transferów do hotelu i na lotnisko
 • zwiedzanie Doha z polskojęzycznym przewodnikiem
 • opieka polskojęzycznego pilota

Cena nie zawiera

 • bilet na przelot międzynarodowy – możliwość wylotu z każdego portu lotniczego na świecie
 • posiłków innych niż wymienione powyżej
 • napojów, alkoholu
 • wycieczek dodatkowych wymienionych w programie
 • wydatków natury osobistej
 • zwyczajowych napiwków
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość zakupienia w biurze Rek Travel)
 • testów na COVID jeśli będą wymagane na którymkolwiek etapie wycieczki

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej – Katar 2022

MECZ POLSKA MEKSYK – MECZ POLSKA ARABIA SAUDYJSKA – MECZ POLSKA ARGENTYNA – KATAR – STARY DUBAJ – GOLD AND SPICE SOUQ – KANAŁ DUBAJSKI – BASTAKIYA – AL SEEF – PUSTYNNE SAFARI –  NOWY DUBAJ – SHEIKH ZAYED ROAD – PALM JUMEIRAH – WEST PALM BEACH – DUBAI MARINA – BURJ AL ARAB – BURJ KALIFA – MONORAIL – THE VIEW AT THE PALM – THE SKY ADDRESS – ABU DHABI – CORNICHE – EMIRATES PALACE – GALERIA LOUVRE ABU DHABI – PAŁAC PREZYDENCKI QASR AL WATAN – FORTECA QASR AL HOSN – WIELKI MECZET SHEIKHA ZAYEDA – GÓRY HAJAR – OCEAN INDYJSKI – AL BIDIYAH – TAMA RAFISAH – KHOR FAKKAN – FUJAIRAH

Kultura i historia

Rozrywka

Safari

Wydarzenie sportowe


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO

Zbiórka na lotnisku w Chicago. Przelot do Dubaju.

2.dzień

DUBAJ

Przylot do Dubaju. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja.

3.dzień

DOHA CITY TOUR - MECZ POLSKA - MEKSYK

Po śniadaniu przelot z Dubaju do Doha. Rozpoczniemy od zwiedzania stolicy i największego miasta Kataru położonego na wschodnim wybrzeżu półwyspu Katar, w Zatoce Perskiej.

Odwiedzimy tradycyjny Port Dhow znajdujący się pomiędzy budynkiem rządowym Seif Palace, a targiem rybnym, gdzie zobaczymy zacumowane drewniane łodzie – ich liczba jest ogromna, zwykle 250 – 300.

Następnie udamy się do Muzeum Sztuki Islamskiej znajdującym się na końcu siedmiokilometrowej promenady na wyspie na w pobliżu Portu Dhow. Zatrzymamy się przy największym meczecie w Katarze, Imam Abdul Wahhab, znanym również jako Wielki Meczet Kataru. Meczet został otwarty 2011, a budynek jest przykładem tradycyjnej islamskiej architektury.

Następnie udamy się na targowisko Souq Waqif, gdzie można kupić tradycyjną odzież, przyprawy, rękodzieło i pamiątki. To także dom dla restauracji i salonów Shiha. Zatrzymamy się również przy Pearl Qatar, sztucznej wyspie o powierzchni prawie czterech kilometrów kwadratowych. Był to pierwszy kawałek ziemi w Katarze, który został udostępniony inwestorom spoza Kataru. Na wyspie mieszka ok. 30 tys. osób.

Na koniec udamy się do nadbrzeżnej dzielnicy o nazwie Katara Cultural Village, gdzie znajdują się amfiteatr, muzeum, sale konferencyjne, restauracje, sklepy i plaża.

Po lunchu czekają nas pierwsze emocje piłkarskie na Stadionie 974! Stadion został otwarty 30 listopada 2021 r. i jest tymczasowym obiektem wykonanym z 974 przetworzonych kontenerów transportowych. Po Mistrzostwach Świata FIFA 2022 stadion zostanie rozebrany.  Mecz Polska – Meksyk rozpocznie się o 7PM.

Po meczu transfer na lotnisko i przelot z Doha do Dubaju. Powrót do hotelu późno w nocy.

4.dzień

DUBAJ

Po emocjach piłkarskich związanych z meczem Polska – Meksyk dzisiejszy dzień przeznaczymy na odpoczynek w hotelu i korzystanie z jego udogodnień.

Dubaj to jeden z najbardziej pożądanych kierunków, jeśli chodzi o wypoczynek na najwyższym poziomie. W czasie wolnym można skorzystać z komfortowych plaż, zrobić zakupy w największych na świecie centrach handlowych, czy skorzystać z aktywnych form wypoczynku, których tutaj nie brakuje. Dzisiaj dajemy Wam wolną rękę i służymy pomocą w wyborze.

5.dzień

DUBAJ

Po śniadaniu czas wolny, a dla chętnych propozycja dwóch wycieczek. Rano wybierzemy się na ok. 5 godzinne zwiedzanie Starego Dubaju z polskojęzycznym przewodnikiem (koszt. ok. $35/osoba).

Zobaczymy największy na świecie Targ Złota i wyszukanych przypraw, Gold & Spice Souq, przepłyniemy na drugą stronę Kanału Dubajskiego tradycyjną łodzią „Abra”. Wybierzemy się na spacer po najstarszej dzielnicy miasta „Bastakiya”, odwiedzimy tętniącą życiem nadmorską promenadę Al Seef. Po zwiedzaniu będzie możliwość zjedzenia lunchu w lokalnej restauracji z kuchnią blisko-wschodnią (ok. $30).

Natomiast po popołudniu proponujemy 5 – 6 godzinne safari z kolacją w beduińskim obozie na pustyni, również w towarzystwie polskojęzycznego przewodnika (koszt. ok. $60/osoba). Dodatkowo będzie możliwość wypożyczenia Buggy RZR do samodzielnej jazdy po wydmach (ok. $220/2 osoby/godzina). Powrót do hotelu, nocleg.

6.dzień

DUBAJ

Po śniadaniu czas wolny, a dla chętnych propozycja kolejnej wycieczki. Dziś zapraszamy na ok. 5 godzinne zwiedzanie Nowego Dubaju, gdzie znajdują się najwyższe budynki świata (koszt ze wszystkimi biletami wstępu i lunchem ok. $150).

Rozpoczniemy od podróży przez Sheikh Zayed Road,  główną arterię metropolii, a następnie udamy się na Palm Jumeirah, widoczną z kosmosu wyspę w kształcie palmy, stworzoną u brzegu Zatoki Perskiej. Zaprosimy Was na zdjęcia przy West Palm Beach z niesamowitym widokiem na panoramę Dubai Marina, zwiedzimy Madinat Jumeirah i zrobimy kolejne zdjęcia, tym razem przy Burj Al Arab, 5-gwiazdkowym hotelu „Żagiel”. Następnie zaprosimy Was na lunch w lokalnej restauracji.

Kolejnym punktem będzie taras widokowy najwyższego budynku świata Burj Kalifa znajdujący się na 124/125 piętrze. Zobaczymy również Monorail, najdłuższą na świecie bezobsługową kolejkę elektryczną. Kolejna atrakcje to taras widokowy The View at the Palm, taras widokowy i szklana zjeżdżalnia w The Sky Address, a po zachodzie słońca pokaz tańczących fontann pod Burj Khalifa. Transfer do hotelu, czas wolny, kolacja, nocleg.

7.dzień

DOHA - MECZ POLSKA - ARABIA SAUDYJSKA

Dziś czekają nas kolejne piłkarskie emocje! Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Doha. Po przylocie możliwość zjedzenia lunchu.

Transfer na Education City Stadium, który znajduje się w Al Rayyan i został zbudowany specjalnie na Mistrzostwa Świata FIFA 2022. Stadion znajduje się na terenie kilku kampusów uniwersyteckich, Qatar Foundation’s Education City.

Mecz Polska – Arabia Saudyjska ropocznie się o godz. 4:00 PM. Po meczu możliwość zjedzenia kolacji. Transfer na lotnisko i przelot do Dubaju. Powrót do hotelu późno w nocy.

8.dzień

DUBAJ

Po kolejnych emocjach piłkarski czas wolny na odpoczynek.

Dla chętnych propozycja aktywnego spędzenia czasu. Tym razem zapraszamy na wieczorny ok. 4 godzinny rejs jachtem 80-90 stóp ze sternikiem i załogą na naszą wyłączność, w towarzystwie polskojęzycznego przewodnika (koszt z napojami bezalkoholowymi i 5 drinkami alkoholowymi ok. $110/osoba).  Jest to niezwykła okazja, aby zobaczyć to nowoczesne miasto z zupełnie innej perspektywy, a jego największe atrakcje na pewno zachwycają w nocnej odsłonie.

Transfer do hotelu, nocleg.

9.dzień

DUBAJ - ABU DHABI

Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek, zakupy.

Dla chętnych, jeśli pozwolą na to restrykcje związane z organizacją Mistrzostw Świata, całodniowa wycieczka do Abu Dhabi,  stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich z polskojęzycznym przewodnikiem (koszt. ok. $80).

Miasto leży na wyspie w Zatoce Perskiej, a krajobraz dominują nowoczesne wieżowce. Rozpoczniemy od spaceru główną promenadą miasta – Corniche. Następnie zatrzymamy się na zdjęcia przy luksusowym hotelu Emirates Palace i przy budynku Galerii Louvre Abu Dhabi.  Zwiedzimy Qasr Al Watan – Pałac Prezydencki, zatrzymamy się przed Fortecą Qasr Al Hosn, a następnie obejrzymy Wielki Meczet Sheikha Zayeda skąpany w blasku zachodzącego słońca.

Transfer do hotelu, nocleg.

10.dzień

DUBAJ

Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek, zakupy.

Dla chętnych całodniowa wycieczka w Góry Hajar nad Ocean Indyjski z polskojęzycznym przewodnikiem (koszt z lunchem w lokalnej restauracji ok. $50/osoba). Przejedziemy przez Góry Hajar i na początek zatrzymamy się przy najstarszym meczecie w kraju (AL. Bidiyah z XV w.).

Kolejnym punktem będzie tama Rafisah. Zatrzymamy się również na zdjęcia wioski w skałach, zwiedzimy miasteczki Khor Fakkan i zabytkowy teatru w tej miejscowości, a następnie portugalską fortecę z XVIII w. w Fujairah.

Zobaczymy również Meczet Sheikha Zayeda w Fujairah. Dojedziemy aż nad Ocean Indyjski blisko granicy z Omanem. Powrót do hotelu, czas na kolację i nocleg.

11.dzień

DOHA - MECZ POLSKA - ARGENTYNA

Dziś jeszcze więcej piłkarskich emocji i możliwość zobaczenia dwóch najlepszych piłkarzy na świecie! Lewandowski i Messi w jednym meczu!

Po śniadaniu transfer na lotnisku i przelot do Doha. Tam czas, aby poczuć atmosferę piłkarskich mistrzostw świata w towarzystwie polskich i argentyńskich kibiców! Możliwość zjedzenia lunchu w lokalnej restauracji. A wieczorem o 10:00PM mecz Polska – Argentyna! Po meczu transfer na lotnisko i przelot do Dubaju. Powrót do hotelu nad ranem następnego dnia.

12.dzień

DUBAJ

Po ostatnich piłkarskich emocjach czas wolny na odpoczynek, zakupy lub skorzystanie z dodatkowych możliwości aktywnego spędzenia czasu, których w Dubaju nie brakuje.

13.dzień

DUBAJ - CHICAGO

Rano transfer na lotnisko i lot powrotny do Chicago.

CENA WYJAZDU DO POTWIERDZENIA W BIURZE- KOSZT MOZE ULEC ZMIANIE W ZWIAZKU ZE ZMIANA KOSZU BILETOW NA MECZE W FAZIE GRUPOWEJ.

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).