Nowy Orlean

Miasta Południa

8 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

Charleston, Andersonville, Nowy Orlean, Nashville, Atlanta, Savannah


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Wyjazd o godzinie 3:00 rano sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd). Przejazd przez stany Indiana i Kentucky.

Zatrzymujemy się w miejscowości Chattanooga w Tennessee, gdzie wjedziemy na Lookout Mountain, odwiedzimy podziemny wodospad Ruby Falls i zwiedzimy kamienne ogrody Rock City skąd podobno można zobaczyć siedem stanów. Dalej udajemy się w kierunku Atlanty, gdzie spędzimy nocleg.

2.dzień

Dzień 2

Rano zwiedzimy centrum Atlanty, odwiedzimy znane na cały świat studio CNN i jeden z symboli amerykańskiej pop-kultury budynek Coca-Cola. Następnie odwiedzimy park stanowy Stone Mountain, gdzie na ogromnej skale są wyryte postacie bohaterów Południa: Roberta E Lee, Stonewalla Jacksona i Jeffersona Davisa.

Stamtąd udamy się do Charleston, jednego z najstarszych miast Stanów Zjednoczonych, którego początki sięgają roku 1670. To położone nad Atlantykiem miasto jest jednym z najpiękniejszych miast kolonialnej Ameryki. Wieczorem przejdziemy się po nabrzeżnych dzielnicach i zobaczymy historyczne centrum, miejsce gdzie znajduje się przepiękna fontanna, jeden z symboli tego historycznego miasta. Nocleg w Charleston.

3.dzień

Dzień 3

4.dzień

5.dzień

Po śniadaniu odwiedzimy historyczne centrum i nabrzeże Savannah. Odwiedzimy przepiękny cmentarz Bonaventure ze słynnym posągiem ‘’Little Gracie”, zmarłej tragicznie małej dziewczynki, która poniekąd stała się swoistym symbolem Savannah. Następnie zobaczymy ‘’polski’’ akcent czyli Fort Pulaski. Odwiedzimy wyspę Tybee oglądając tam latarnię morską, pamiętającą czasy kolonialne. Przejeżdżając przez prawie cały stan Georgia dojedziemy na nocleg w okolicy Andersonville.

6.dzień

Dzień 5

Pierwszym miejscem, które zobaczymy w tym dniu to ważne historyczne miejsce w Ameryce i na pewno jedno z najtragiczniejszych – obóz jeniecki w Andersonville, gdzie w czasie wojny secesyjnej umarło ponad 13000 żołnierzy Unii.

Następnie przejeżdżając przez stan Alabama dotrzemy do stolicy stanu – Montgomery , gdzie zobaczymy budynek władz stanowych – State Capitol. Kontynuujemy naszą podróż przez Alabamę i wieczorem docieramy do miasta Mobil, położonego nad Zatoką Meksykańską. Tam przespacerujemy się po Dauphin Street, próbując lokalnego ‘’południowego ‘’jedzenia.

Wieczorny spacer nad zatoką. Nocleg w Mobil.

7.dzień

Tego dnia przyjedziemy do Nowego Orleanu, miasta będącego jedynym w swoim rodzaju takim miejscem na świecie. Zwiedzimy dzielnicę French Quarters, która co ciekawe została zbudowana przez…. Hiszpanów. Popołudnie spędzimy na Jackson Square i spacerach wzdłuż ‘’matki wszystkich rzek’’ czyli Mississippi River.

Spacer po słynnym Bourbon Street, muzyka jazzowa w jednym ze słynnych klubów jazzowych. Nocleg w Nowym Orleanie.

8.dzień

Dzień 7

Po wyjeździe z hotelu skierujemy się w kierunku Oak Alley Plantation, które jest zabytkową posiadłością kolonialną i ukazuje nam prawdziwe oblicze ‘’bogatego południa”.

Następnie udamy się w kierunku Nashville, gdzie spędzimy wieczór na Broadway Street, słuchając nie tylko country. Nocleg w Nashville.

9.dzień

Rano odwiedzimy słynny Gaylord Opryland Hotel, który jest jednym z najpiękniejszych hoteli w Ameryce. Zwiedzimy tu przepiękne ogrody i wypijemy poranną kawę. Następnie przejeżdżając przez stan Kentucky zatrzymamy się w Lost River Cave, gdzie przepłyniemy się łodzią po podziemnej rzece. Zobaczymy jaskinie Diamond Cave będęce częścią systemu jaskiń Mammoth Cave, jednego z największych systemów jaskiń na świecie. Powrót do Chicago kolo 2:00 nad ranem.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).