Malta- wycieczka z Rek Travel

Malta

7 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • 5 noclegów w hotelu 4*
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • 5 śniadań w formie bufetu
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem  na całej trasie zwiedzania
 • Transfery lotnisko – hotel – lotnisko
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • Opiekę przewodników lokalnych
 • Bilet wstępu do Katedry Vailetta
 • Bilet wstępu do St Paul Grotto
 • Bilet wstępu do Popeye Village
 • Bilet wstępu do zespołu archeologicznego Ggantija
 • Bilet na prom na Gozo

Cena nie zawiera

 • Kosztu przelotu
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej, jak napoje, drinki, pamiątki, zwyczajowe napiwki itp.
 • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • Wpłynięcia do Błękitnej Groty: 8 EUR
 • Rejsu na Comino 60 EUR
 • Obowiązkowego podatku turystycznego 5 EUR za pobyt/ osoby

MALTA: VALLETTA – COSPICUA – VITTORIOSA- GOZO – GGANTIJA – IR-RABAT – DWEJRA- SAN ANTON GARDENS – TA QALI – MARSAXLOKK – BLUE GROTTO – COMINO – NOC MALTAŃSKA- MDINA

 

Jaskinie

Kultura i historia

Plaże

Wczasy

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - MALTA

Spotkanie grupy na lotnisku. Przelot do Europy.

2.dzień

VALETTA - COSPICUA - VITTORIOSA

Zakwaterowanie w hotelu.

Przejazd do stolicy wyspy – VALLETTY. Miasto do dziś zachowało swój unikalny charakter. Dominuje tu architektura i zabudowa z okresu, kiedy wyspa należała do zakonu kawalerów maltańskich. Zespół miejski w całości wpisany jest na listę UNESCO.

Spacer po mieście: Pałac Wielkich Mistrzów oraz skwer św. Jerzego, port z zapierającą dech panoramą miasta, Ogrody Baracca. Zwiedzanie katedry św. Jana, gdzie podziwiać można dzieło Caravaggia “Ścięcie św. Jana Chrzciciela”. Czas wolny.

Dalej w programie zwiedzanie ufortyfikowanego portu COSPICUA, następnie spacer wąskim labiryntem uliczek w VITTORIOSA.

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3.dzień

GOZO - GGANTIJA - IR RABAT - DWEJRA

Po śniadaniu całodzienna wycieczka na wyspę Gozo.

Przeprawa promowa na Gozo to jedynie ok. 30 minut. Mniejsza siostra Malty zachwyca bajecznymi krajobrazami, nic więc dziwnego, że to właśnie tu Odyseusz spędził siedem lat zwabiony przez nimfę Kalipso.

Panoramiczne zwiedzanie wyspy to idealna okazja do podziwiania spokojnych wsi, pięknych krajobrazów. Zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO zespołu starożytnych świątyń Ggantija.

Następnie stolica wyspy Ir-Rabat z dominującą zabudową Cytadeli, z której rozpościera się malownicza panorama na miasteczko i wyspę.

Przejazd do punktu widokowego nad jaskinią Kalipso, jeśli czas pozwoli krótka wizyta na pięknej plaży Ramla.

Przejazd do punktu widokowego w okolicy Dwejra, gdzie podziwiać można różnorodne formacje skalne wyrzeźbione przez morze w wapieniu na przestrzeni tysięcy lat.

Powrót do hotelu, nocleg.

4.dzień

SAN ANTON GARDENS - TA QALI MARSAXLOKK - BLUE GROTTO

Po śniadaniu całodzienna wycieczka, podczas której zobaczymy Ogrody San Anton, dawną rezydencję letnią Wielkich Mistrzów Zakonu Joannitów, a dziś rezydencję prezydenta Malty.

Przejazd do wioski rzemieślników Ta’Qali, gdzie produkowane są lokalne produkty, takie jak szkło oraz srebro filigranowe.

Wizyta w Blue Grotto, gdzie za dodatkową opłatą i przy sprzyjającej pogodzie można udać się w krótki rejs wzdłuż imponujących klifów, jaskiń i łuków skalnych.

Na koniec wizyta w wiosce rybackiej Marsaxlokk. Powrót do hotelu, nocleg.

5.dzień

COMINO

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej: rejs na Comino.

Maleńka wyspa, niegdyś kryjówka piratów i przemytników, ma powierzchnię zaledwie 3,5 km² i tylko czterech stałych mieszkańców. Jest tu hotel, mała kaplica poświęcona powrotowi Matki Bożej z Egiptu i wieża rycerska zbudowana przez wielkiego mistrza Alof de Wignacourt w XVII w.

Dziewicza przyroda, spokój i brak ruchu samochodowego sprawiają, że wyspa jest doskonałym miejscem dla spacerowiczów i fotografów. To także raj dla wszystkich, którzy kochają pływanie i sporty wodne. Błękitna Laguna, z krystalicznie czystą, błękitną wodą to jeden z najbardziej spektakularnych widoków Archipelagu Maltańskiego. Czas wolny na plażowanie i kąpiel.

Powrót do hotelu, nocleg.

6.dzień

MDINA - NOC MALTAŃSKA

Śniadanie i przejazd na południowe wybrzeże Malty, aby podziwiać wysokie klify Dingli.

W tym dniu zwiedzanie Mdiny – dawnej stolicy wyspy, cichego miasteczka pełnego wąskich, krętych ulic, których labirynt prowadzi na obronne mury skąd rozpościera się panorama na całą wyspę.

Tuż za murami Mdiny mieści się miasto Rabat, w którym zwiedzimy Grotę św. Pawła, gdzie apostoł schronił się po tym, jak jego statek rozbił się na morzu.

Przejazd do Popeye Village (pol. Wioska Popeya, filmowe Sweethaven) – park rozrywki na Malcie w gminie Mellieħa, nad zatoką Anchor Bay. Park ma postać wioski, którą zbudowano w ciągu 7 miesięcy 1979 roku na potrzeby filmu Popeye, kręconego tu w 1980 roku. Dziś wioska jest otwarta cały rok dla turystów jako skansen i kompleks rozrywki rodzinnej, jest jedną z atrakcji turystycznych Malty.

Powrót do hotelu, czas wolny na wypoczynek, plażowanie i zakupy, nocleg.

7.dzień

MALTA - CHICAGO

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Chicago.

Sprawdź inne wycieczki do Europy:

 

Pokaż cały plan wycieczki

7 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).