Sycylia, Malta, Italia
12 dni

Malta i Sycylia

$1995
04-03-2023 10-18-2023 04-10-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

MALTA – WYSPA GOZO – TA’QALI – BLUE GROTTO – MARSAXLOKK –  MDINA – SYCYLIA – POZZALLO – MODICA – RAGUSA – AGRIGENTO – PALERMO – MONREALE – CEFALU – KATANIA – ETNA – TAORMINA – SYRAKUZY

Jaskinie

Kultura i historia

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka

Wodospady

Wspinaczka

Wulkany

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

WYLOT Z CHICAGO

Spotkanie na lotnisku z przewodnikiem/opiekunem i wylot do Europy.

2.dzień

MALTA - VALLETTA

Przylot na Maltę.

Przejazd do stolicy wyspy – VALLETTY. Miasto do dziś zachowało swój unikalny charakter. Dominuje tu architektura i zabudowa z okresu, kiedy wyspa należała do zakonu kawalerów maltańskich. Zespół miejski w całości wpisany jest na listę UNESCO.

Spacer po mieście: Pałac Wielkich Mistrzów oraz skwer św. Jerzego, port z zapierającą dech panoramą miasta, Ogrody Baracca. Zwiedzanie katedry św. Jana, gdzie podziwiać można dzieło Caravaggia “Ścięcie św. Jana Chrzciciela”. Czas wolny.

Dalej w programie zwiedzanie ufortyfikowanego portu Cospicua, następnie spacer wąskim labiryntem uliczek w Vittoriosa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3.dzień

WYSPA GOZO

Po śniadaniu całodzienna wycieczka na wyspę Gozo. Przeprawa promowa na Gozo to jedynie ok. 30 minut.

Mniejsza siostra Malty zachwyca bajecznymi krajobrazami, nic więc dziwnego, że to właśnie tu Odyseusz spędził siedem lat zwabiony przez nimfę Kalipso. Panoramiczne zwiedzanie wyspy to idealna okazja do podziwiania spokojnych wsi, pięknych krajobrazów. Zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO zespołu starożytnych świątyń Ggantija ( liczy około 5800 lat ). Zachowały się tu dwie megalityczne świątynie, zaliczane do najstarszych wolno stojących budowli na świecie.

Następnie stolica wyspy Ir-Rabat z dominującą zabudową Cytadeli, z której rozpościera się malownicza panorama na miasteczko i wyspę. Przejazd do punktu widokowego nad jaskinią Kalipso, jeśli czas pozwoli krótka wizyta na pięknej plaży Ramla.

Przejazd do punktu widokowego w okolicy Dwejra, gdzie podziwiać można różnorodne formacje skalne wyrzeźbione przez morze w wapieniu na przestrzeni tysięcy lat. Powrót do hotelu, nocleg.

4.dzień

TA'QALI - BLUE GROTTO - MARSAXLOKK

Po śniadaniu całodzienna wycieczka podczas której zobaczymy Ogrody San Anton, dawną rezydencję letnią Wielkich Mistrzów Zakonu Joannitów, a dziś rezydencję prezydenta Malty.

Przejazd do wioski rzemieślników Ta’Qali, gdzie produkowane są lokalne produkty takie jak szkło oraz srebro filigranowe.

Wizyta w Blue Grotto, gdzie za dodatkową opłatą i przy sprzyjającej pogodzie można udać się w krótki rejs wzdłuż imponujących klifów, jaskiń i łuków skalnych.

Na koniec wizyta w wiosce rybackiej Marsaxlokk. Powrót do hotelu, nocleg.

5.dzień

MDINA

Śniadanie i przejazd na południowe wybrzeże Malty, aby podziwiać wysokie klify Dingli. W tym dniu zwiedzanie Mdiny – dawnej stolicy wyspy, cichego miasteczka pełnego wąskich, krętych ulic, których labirynt prowadzi na obronne mury skąd rozpościera się panorama na całą wyspę. Tuż za murami Mdiny mieści się miasto Rabat, w którym zwiedzimy Grotę św. Pawła, gdzie apostoł schronił się po tym, jak jego statek rozbił się na morzu.

Przejazd do Popeye Village (pol. Wioska Popeya, filmowe Sweethaven) – park rozrywki na Malcie w gminie Mellieħa, nad zatoką Anchor Bay. Park ma postać wioski, którą zbudowano w ciągu 7 miesięcy 1979 roku na potrzeby filmu Popeye, kręconego tu w 1980 roku. Dziś wioska jest otwarta cały rok dla turystów jako skansen i kompleks rozrywki rodzinnej, jest jedną z atrakcji turystycznych Malty.

Powrót do hotelu, czas wolny na wypoczynek i zakupy, nocleg. 

6.dzień

SYCYLIA - POZZALLO - MODICA -RAGUSA

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przeprawa promowa na Sycylię.

Przypłynięcie do portu w Pozzallo, a następnie przejazd do barokowego miasteczka Modica słynącego z produkcji czekolady modykańskiej. W programie punkt panoramiczny z pięknym widokiem na miasto o charakterystycznej strukturze zabudowań, zwiedzanie barokowej katedry św. Jerzego i kościoła Matrice św. Piotra, spacer po uroczym miasteczku oraz degustacja i zapoznanie z historią powstawania czekolady modykańskiej.

Przejazd do Ragusa Ibla- jest to najstarsza część miasta Ragusy, która została zupełnie zniszczona podczas trzęsienia ziemi w 1693r., a następnie odbudowana w stylu barokowym na przełomie XVII i XVIII w. na gruzach starożytnej osady Hybla. Od 2002 roku Ragusa Ibla i jej zabytkowa, barokowa architektura znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Spacer po mieście, czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Agrigento. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7.dzień

AGRIGENTO - PALERMO

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd na zwiedzanie Doliny Świątyń (Valle dei Templi) w Agrigento, jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych na Sycylii ze śladami istnienia Wielkiej Grecji. W Dolinie Świątyń znajdują się pozostałości miasta Akragas założonego przez greckich kolonistów.

Zobaczymy tu m.in. Świątynię Concordii, Świątynię Junony, Świątynię Zeusa Olimpijskiego, Świątynię Heraklesa, Nekropolie łukowe, Mauzoleum Terona oraz Grotta Fragapane. Na terenie obszaru archeologicznego możemy zobaczyć majestatyczną rzeźbę autorstwa Igora Mitoraja, artysty polskiego pochodzenia, który zasłynął z prac nawiązujących do czasów antycznych. Przejazd do Palermo, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

8.dzień

PALERMO - MONREALE

Po śniadaniu zwiedzanie Palermo – spacer po starówce, targ, Katedra pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej (Cattedrale di Palermo) , kościół św. Katarzyny, plac teatru lirycznego Massimo, skrzyżowanie Quattro Canti, Fontanna Wstydu, Plac Belliniego. Czas wolny.

Przejazd do Monreale – czyli Królewska Góra, we wczesnym średniowieczu była królewskim miejscem polowań na zwierzynę. Z góry położonej na wysokości 310 m n.p.m. spogląda się na Palermo i dolinę Conca d’Oro, „złotą muszlę”, której miano nadały mieniące się niczym złoto uprawiane tu cytrusy. Zwiedzanie Katedry Santa Maria Nuova, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Ten imponujący wymiarami (100 metrów długości i 40 szerokości) sakralny budynek to pozostałość po rządach, jakie sprawowali na Sycylii Normanowie – potomkowie wikingów. Jeśli czas pozwoli to w drodze powrotnej wizyta w sławnych katakumbach (unikalny sycylijski cmentarz). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

9.dzień

CEFALU - KATANIA

Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Cefalu – miasteczka, które powstało w przepięknym otoczeniu Morza Tyrreńskiego oraz gór, a jego bezpośrednim tłem jest potężna skała – „La Rocca”. Krótkie zwiedzanie.

Przejazd do Katanii, spacer po wyjątkowym mieście wybudowanym z lawy, Katedra św. Agaty, plac Duomo, fontanna słonia, pozostałości po amfiteatrze rzymskim. Degustacja wina migdałowego i likierów sycylijskich. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg .

10.dzień

ETNA - TAORMINA

Po śniadaniu wycieczka na Etnę ( przejazd około 1,5 godz.) dojazd do wysokości 2000m i potem wyżej kolejką i jeepami do wysokości około 2800m – podziwianie księżycowego krajobrazu i spacer z przewodnikiem alpejskim) cena 68E od osoby. Ten wjazd wyżej może być fakultatywny ale raczej polecamy bo wrażenia są unikalne ( uzależnione od warunków pogodowych).

Przejazd do Taorminy najsłynniejszego miejsca na Sycylii, spacer po miasteczku, zwiedzanie teatru antycznego ( 10E od osoby), katedra św. Mikołaja, park miejski. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

11.dzień

SYRAKUZY

Po śniadaniu przejazd do Syrakuz, zwiedzanie: wyspy Ortigia ( centrum miasta), Katedra ( wstęp 2E od osoby), wyprawa na lokalny targ na ostatnie zakupy i degustacja przysmaków sycylijskich ( oliwa, sery, salami, pomidory suszone itp) . Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

12.dzień

WYLOT DO CHICAGO

Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko, powrót do kraju.

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Trasa wybranej wycieczki


Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach o wysokim standardzie
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych z łazienką i klimatyzacją
 • Wyżywienie zgodne z programem
 • Przejazdy prywatnym klimatyzowanym autokarem na całej trasie zwiedzania
 • Transfery z/na lotnisko na terenie Europy
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika/ pilota
 • Opiekę przewodników lokalnych 
 • Opłaty klimatyczne

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Kosztu biletów lotniczych
 • Wydatków natury osobistej, jak napoje, drinki, pamiątki
 • Ubezpieczenia zdrowotnego/ turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • Kosztu bagażu jeżeli nie jest on wliczony w koszt biletów lotniczych
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: $350. Cena do potwierdzenia w biurze bliżej wylotu.

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).