Portugalia: wyjazd tylko dla Pań

9 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 •  Transport nowoczesnym autokarem na całej trasie wycieczki.
 • 7 śniadań.
 • 1 lunch w winnicy.
 • 7 kolacji z winem i wodą, w tym kolację z koncertem muzyki fado w tradycyjnej lizbońskiej tasce.
 • Wizytę w winiarni w regionie Douro z degustacją i przystawkami.
 • Wizytę w winiarni wina porto w Porto z degustacją.
 • Rejs łodzią robelo po rzece Douro w Porto.
 • Usługi przewodnika w Portugalii w dniach 1-7.
 • Bilet wstępu do uniwersytetu biblioteki Joanina w Coimbrze.
 • Bilety wstępu do Quinta da Regaleira oraz Palacio Nacional w Sintrze.
 • Dodatkowy transport do pałaców w Sintrze.
 • Małe regionalne niespodzianki (ciasteczka betlejemskie w Belém, wiśnióweczka w Lizbonie oraz ciastko w Sintrze).
 • Zestawy tour guide podczas zwiedzania.
 • Taksę klimatyczną.

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów międzynarodowych.
 • Wyżywienia poza wymienionym w świadczeniach.
 • Zwyczajowych napiwków.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Portugalia to kraj rozległych plaż i stromych klifów, romantycznych miast i klimatycznych wiosek rybackich, zabytków mauretańskich i architektury współczesnej. To kraj niezwykły, który zachwyca smakiem portugalskiego wina porto, muzyką fado i niesamowitą sztuką ręcznie malowanych Azulejos – ceramicznych płytek pokrytych szkliwem.

Kultura i historia

Rozrywka

Winiarnie


Plan podróży

1.dzień

PRZELOT DO LIZBONY Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Przelot do Lizbony – miasta, którego wyjątkowy klimat tworzą architektura, wąskie uliczki oraz rozległe plaże. Nie czuć tutaj akcentu wielkiej metropolii, a to właśnie dzięki znajdującym się tutaj cudom architektury takim jak katedra Sé, klasztor Hieronimitów oraz współczesny dworzec kolejowy Gare do Oriente.

2.dzień

TAM, GDZIE BIJE PRAWDZIWE SERCE PORTUGALII: BELÉM, NAZARÉ

Po śniadaniu przejedziemy do podmiejskiej dzielnicy Belém, symbolu czasów świetności i dobrobytu Królestwa Portugalii. Spacerując wzdłuż Tagu zobaczymy także piękny Pomnik Odkryć Geograficznych oraz słynną Torre de Belém. Spojrzymy też z zewnątrz na monumentalny Klasztor Hieronimitów. Zrobimy sobie krótką przerwę na relaks w lokalnej cukierni, w której skosztujemy pysznych “ciasteczek betlejemskich” serwowanych od 1837 roku według tajemnej i pilnie strzeżonej receptury.

Następnie udamy się do Nazaré, czyli położonej nad samym Atlantykiem miejscowości rybackiej. Miejscowość ta znana jest przede wszystkim ze względu na lokalne tradycje połowu ryb, jak również z powodu ogromnych fal, na których surferzy biją rekordy świata w sezonie zimowym.

Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

3.dzień

MIŁOŚĆ W RÓŻNYCH ODSŁONACH: ALCOBACY, FATIMA

Po śniadaniu udamy się do Alcobacy – byłej siedziby francuskiego zakonu Cystersów. Ogrom świątyni przerośnie nasze najśmielsze wyobrażenia, a historia najbardziej znanych portugalskich kochanków Inês de Castro i Pedro wprowadzi nas w nastrój zadumy

Następnie przejedziemy do Fatimy, jednego z najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych na świecie. Miasto zawdzięcza swoją olbrzymią sławę serii maryjnych objawień między 13 maja i 17 października 1917 roku, których świadkami była trójka dzieci – Franciszek i Hiacynta Marto oraz Lucja dos Santos. Powrót do hotelu w Nazaré, kolacja i nocleg.

4.dzień

AKADEMICKIE KLIMATY: COIMBRA

Po śniadaniu udamy się w stronę Coimbry. Słynny ośrodek akademicki położony nad rzeką Mondego pozwoli nam na zobaczeniu zabytków takich jak: wieża zegarowa Torre, Stary Uniwersytet, Biblioteca Joanina, arkadowe budynki Sala Grande dos Actos, Largo da Portagem (głównego placu dzielnicy Baixa). Przejazd do Porto na zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

5.dzień

PIĘKNY BRAT LIZBONY: PORTO

Po śniadaniu pospacerujemy po historycznej części Porto. Zaczniemy od wizyty na Placu Cordoaria. Tu znajduje się Portugalskie Centrum Fotografii, budynek rektoratu Uniwersytetu Porto, Plac Lwów, Kościół Karmelitów oraz symbol miasta Wieża Kleryków. Następnie przejdziemy na Plac Wolności i Aleje Aliantów. Zatrzymamy się także na dworcu kolejowym São Bento, który zachwyca wyjątkową mozaiką. Kręte, śreniowieczne uliczki poprowadzą nas od Dziedzińca Katedry w kierunku Placu Henryka Żeglarza, przy którym znajdują się słynne zabytki miasta oraz Mercado Ferreira Borges.

Po przerwie na lunch udamy się w 45-minutowy rejs typową dla regionu łodzią rabelo po rzece Douro, dzięki któremu zobaczymy najpiękniejsze widoki na panoramę miasta. Na koniec dnia odwiedzimy piwnice wina porto. Będziemy mieć okazję poznać historię i proces produkcji tego wyśmienitego trunku. Czeka nas także jego degustacja. Po przejściu przez górną kondygnację zabytkowego mostu Ludwika I powrócimy do hotelu.  Kolacja.  Nocleg.

6.dzień

WINNA KRAINA: DOURO

Po śniadaniu przejedziemy w kierunku północno-wschodniej Portugalii do winnej krainy Douro wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to jeden z najstarszych regionów winiarskich na świecie. Już w czasach imperium rzymskiego produkowano tutaj wyjątkowe wina, rozpoczynając tym samym jego słodką historię. Czekają nas odwiedziny i degustacja wina wraz z lunchem w winnicy. Po degustacji będziemy mieli możliwość zakupu lokalnego wina i organicznej oliwy. Następnie udamy się do miasteczka Pinhão, skąd wypłyniemy w rejs przez najbardziej malowniczy odcinek rzeki Douro.
W drodze powrotnej do Porto zatrzymamy się w rodzinnej winnicy. Tutaj kolejna degustacja wina. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

7.dzień

KRÓLEWSKIE WIDOKI: SINTRA

Po śniadaniu udamy się do pięknej Sintry – górzystego miasteczka owianego aurą tajemniczości. Dzięki swojemu położeniu panuje tutaj bardzo specyficzny mikroklimat, który kilka wieków temu skłonił rodzinę królewską do wybudowania letnich rezydencji.  Jedną z nich jest Quinta da Regaleira. jest to przepiękny pałac w stylu neomanuelińskim, otoczony rozległym ogrodem pełnym fantazyjnych stawów, kaskad i oraz słynną Grotą Inicjacji. Kolejna posiadłość to Pałac Narodowy, którego początki sięgają średniowiecza. Także ten budynek służył  jako miejsce wypoczynku władcom Portugalii. Przejazd na zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

8.dzień

"KTO NIE WIDZIAŁ LIZBONY, NIE WIDZIAŁ RZECZY CUDNEJ"

Po śniadaniu udamy się do Lizbony. Spacerując przez wzgórza, przemierzając wąskie uliczki, przechodząc przez place i narożniki, spróbujemy uchwycić ducha miasta stworzonego przez jego historię i mieszkańców – obywateli całego świata!

Odwiedzimy dolne i górne miasto. Zobaczymy m.in. Avenida da Liberdade, Praça Restauradores, zabytkowy Elevador Gloria i Bica oraz punkty widokowe: miradouro Portas do Sol i miradouro Senhora do Monte. Zawitamy na Praça do Comércio, a także Praça do Rossio. Będzie oczywiście  czas wolny na samodzielne zatopienie się w klimacie, muzyce i zapachach Lizbony.

Uwieńczeniem dnia będzie kolacja w typowej tasce portugalskiej z koncertem muzyki fado! Powrót do hotelu późnym wieczorem. Nocleg.

9.dzień

WYLOT Z LIZBONY

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu oraz lunch, po którym udamy się na lotnisko. Zakończenie wspaniałej wycieczki.

Może zainteresuje Cię inna wycieczka do Portugalii:

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).