9 dni

Magiczna Portugalia- wycieczka tylko dla Pań

$1790
06-04-2023
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

PORTUGALIA wycieczka do najciekawszych zakątków  historycznych, sakralnych oraz do winnej krainy Douro, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

FATIMA – AVEIRO – COIMBRA – PORTO – DOLINA DOURO – SINTRA – CABO DA ROCA – LIZBONA – DEGUSTACJE W 3 WINNICACH – REJSY PO RZECE DOURO – REJS GONDOLĄ W AVEIRO

Kultura i historia

Rozrywka

Winiarnie


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie grupy z przewodnikiem na 2-3 godziny przed wylotem przy stanowisku odpraw, na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo – bagażowa. Wylot z Chicago do Lizbony.

2.dzień

Przylot do Lizbony, spotkanie z przewodnikiem i kierowcą autokaru. Przejazd do Lizbony na zwiedzanie dzielnicy Belém, położonej nad samym Tagiem. To miejsce nasycone historią jak żadne inne, a także symbol czasów świetności i dobrobytu Królestwa Portugalii.

Spacerując wzdłuż Tagu zobaczymy także piękny Pomnik Odkryć Geograficznych oraz słynną Torre de Belem. Spojrzymy też z zewnątrz na monumentalny, lśniący bielą w słońcu manueliński Klasztor Hieronimitów.

Przejazd do Nazaré – urokliwej rybackiej miejscowości leżącej nad samym Atlantykiem. Samo miasteczko kusi wyjątkową atmosferą, pięknymi plażami, rewelacyjnymi restauracji z rybami i owocami morza oraz znane jest z powodu ogromnych fal, na których zimą surferzy biją rekordy świata.

Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3.dzień

Śniadanie. Przejazd do Alcobacy – miejsca wyjątkowego, byłej siedziby francuskiego zakonu Cystersów. Ogrom świątyni przerasta najśmielsze wyobrażenia, a historia najbardziej znanych portugalskich kochanków Ines de Castro i Pedro, których grobowce znajdują się w zaraz obok ołtarza, czynią to miejsce absolutnie niepowtarzalnym.

Następnie przejazd do Fatimy; miejsca objawień Matki Boskiej Różańcowej. To miejsce wielkiej duchowości i sacrum. Fatima dla pielgrzymów z Polski ma szczególne znaczenie ze względu na tajemnice fatimskie, a konkretnie tą, która bezpośrednio nawiązuje do zamachu na Ojca Świętego – Jana Pawła II. Powrót do hotelu w Nazaré, kolacja i nocleg.

4.dzień

Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w stronę Coimbry – zwiedzanie tego słynnego ośrodka akademickiego położonego nad rzeką Mondego: wieża zegarowa Torre, Stary Uniwersytet, Biblioteca Joanina, arkadowe budynki Sala Grande dos Actos, Largo da Portagem (głównego placu dzielnicy Baixa).

Następnie przejazd do Aveiro – miasta nazywanego często “portugalską Wenecją” ze względu na lagunę oraz kanały, które nadają Aveiro szczególny charakter. Rejs gondolami moliceiros, które niegdyś służyły do zbierania alg.

Przejazd do Porto i zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Kolacja i nocleg.

 

5.dzień

Śniadanie. Spacer po historycznej części Porto, obejmujący wizytę na Placu Cordoaria. Tu znajduje się Portugalskie Centrum Fotografii, budynek rektoratu Uniwersytetu Porto, Plac Lwów, Kościół Karmelitów oraz symbol miasta Wieża Kleryków.

Następnie przejdziemy na Plac Wolności i Aleje Aliantów – serce miasta z ratuszem miejskim, wizyta na dworcu kolejowym São Bento, który zachwyca wyjątkową mozaiką. Spacer krętymi, średniowiecznymi uliczkami od Dziedzińca Katedry w kierunku Placu Henryka Żeglarza, przy którym znajdują się słynne zabytki miasta oraz Mercado Ferreira Borges. Czas wolny na lunch.

Następnie czeka nas 45-minutowy rejs typową dla regionu łodzią rabelo po rzece Douro – rejs sześciu mostów, ukazujący najpiękniejsze widoki na panoramę miasta. Wizyta w piwnicach wina porto z przedstawieniem historii i procesu produkcji tego wyśmienitego trunku wraz z degustacją. Przejście przez górną kondygnację zabytkowego mostu Ludwika I.

Powrót do hotelu, kolację i nocleg.

6.dzień

Po śniadaniu wyjazd w kierunku północno-wschodniej Portugalii, do winnej krainy Douro, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Jest to jeden z najstarszych regionów winiarskich na świecie. Już w czasach imperium rzymskiego produkowano tutaj wyjątkowe wina, rozpoczynając tym samym jego słodką historię. Odwiedziny i degustacja wina, oliwy i serów w rodzinnej winnicy. Po degustacji będziemy mieli możliwość zakupu lokalnego wina i organicznej oliwy.

Następnie udamy się do miasteczka Pinhão, skąd wypłyniemy w rejs przez najbardziej malowniczy odcinek rzeki Douro. W drodze powrotnej do Porto zatrzymamy się w winnicy znakomitego białego wina porto – degustacja.

Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7.dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do pięknej Sintry – to górzyste miasteczko, które zawsze było owiane aurą tajemniczości. Dzięki swojemu położeniu – między górami i oceanem – panuje tam bardzo specyficzny mikroklimat, który kilka wieków temu skłonił rodzinę królewską do wybudowania na tamtejszych wzgórzach letnich rezydencji.

Następnie przejazd do Lizbony. Wstąpimy do kultowego Mercado da Ribeira – budynku, w którym mieszczą się dwa światy: jeden to targ z rybami, owocami morza, warzywami i owocami, drugi to kompleks małych restauracyjek, gdzie serwowane są typowe portugalskie dania, jak i również̇ bardzo wiele autorskich potraw najlepszych portugalskich szefów kuchni. Czas wolny.

Następnie przejdziemy przez Pink Street – owianą intrygującą sławą, magiczną ulicę portowej Lizbony. To właśnie tutaj szlajali się niegdyś pijani marynarze w poszukiwaniu uciech, bójek i procentów. W dalszej kolejności poznamy zakręconą dzielnicę Bairro Alto, gdzie wieczorami bawią się Lizbończycy.

Spacer zakończymy przy słynnej Café A Brasileira, gdzie po dziś dzień swoją kawę przy stoliku popija wybitny portugalski poeta Fernando Pessoa.

Przejazd na zakwaterowanie w hotelu**** w miejscowości Costa da Caparica. Kolacja, nocleg.

8.dzień

Po śniadaniu spotkanie w lobby hotelowym. Następnie przejazd do Lizbony. Spacerując przez wzgórza, przemierzając wąskie uliczki, przechodząc przez place i narożniki, spróbujemy uchwycić ducha miasta stworzonego przez jego historię i mieszkańców – obywateli całego świata!

Odwiedzimy dolne i górne miasto; gdzie zobaczymy m.in.: Avenida da Liberdade, Praça Restauradores, zabytkowy Elevador Gloria i Bica, punkty widokowe: miradouro Portas do Sol, miradouro Senhora do Monte. Zawitamy na Praça do Comércio, a także Praça do Rossio.

Następnie przejedziemy w kierunku starych lizbońskich dzielnic, gdzie odkryjemy niepowtarzalny świat Alfamy oraz Mouraria. Spacerując po wąskich i klimatycznych uliczkach można odnieść wrażenie, że świat się tutaj zatrzymał. Według wielu, to właśnie tutaj bije prawdziwe serce miasta.

Zatapiając się w klimacie, muzyce i zapachach Lizbony poczujecie czym jest „calma”, czyli portugalski spokój. W tym najdalej na zachód wysuniętym kraju Europy czas płynie wolniej, odmierzany kolejnymi filiżankami kawy…

Uwieńczeniem dnia będzie kolacja w typowej tasce portugalskiej z koncertem muzyki fado! Powrót do hotelu późnym wieczorem. nocleg.

9.dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Transfer do portu lotniczego w Lizbonie. Zakończenie wspaniałej podróży.

 

Może zainteresuje Cię inna wycieczka do Portugalii:

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Cena zawiera

 • noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • transport na całej trasie wycieczki
 • wyżywienie: 7 śniadań i 7 kolacji z winem i wodą
 • kolacja z koncertem muzyki fado w tradycyjnej lizbońskiej tasce
 • wizytę w Porto w winiarni wina porto połączoną z degustacją
 • wizytę w winiarni wina w regionie Douro z degustacją i przystawkami
 • wizytę w winiarni wina porto w regionie Douro z degustacją
 • rejs gondolą moliceiros w Aveiro
 • rejs łodzią robelo po rzece Douro  w Porto
 • rejs po rzece Douro w dolinie Douro
 • opiekę lokalnego przewodnika w Portugalii w dniach 2 – 8
 • bilet wstępu do uniwersytetu biblioteki Joanina w Coimbrze
 • taksę klimatyczną

Cena nie zawiera

 • kosztu biletu międzynarodowego
 • wyżywienia poza wymienionym w świadczeniach
 • napiwków
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).