Francja
8 dni

Francja magiczna: Paryż i Zamki nad Loarą

$1990
05-17-2023
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

ORLEAN – ZAMEK CHAMBORD – TWIERDZA AMBOISE – PAŁAC WERSALSKI – PANTEON – PAŁAC LUKSEMBURSKI – KATEDRA NOTRE DAME – SAINTE CHAPELLE – LUWR – OGRODY TUILERIES – PLACE DE LA CONCORDE – POMPIDOU CENTER – MONTMARTE – MOULIN ROUGE – PLAC PIGALLE – ŁUK TRYUMFALNY – POLA ELIZEJSKIE – POLA MARSOWE – WIEŻA EIFFLE’A –

Kultura i historia


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - PARYŻ

Spotkanie na lotnisku O’Hare w Chicago około 2,5 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do Paryża.

2.dzień

ORLEAN

W godzinach popołudniowych przylot na lotnisko Paris Charles de Gaulle Airport, a następnie przejazd autokarem do Orleanu kojarzonego z postacią Joanny d’Arc i krótki spacer po starówce miasta. Zobaczymy między innymi  pomnik Joanny d’Arc, a także mający ponad 400 lat wieczny hotel Groslot, i jeszcze starszą katedrę Saint-Croix. Zakwaterowanie i nocleg w Orleanie lub w okolicach Chambord lub Amboise.

Orleans, France
3.dzień

ZAMEK CHAMBORD – TWIERDZA AMBOISE – PAŁAC WERSALSKI

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie zamków nad Loarą: Chambord – największa rezydencja nie tylko w dolinie rzeki Loary, ale w całej Francji. Zamek – pałac powstał z inicjatywy Franciszka I według projektu Leonarda da Vinci. Po wizycie w Chambord przejedziemy do Amboise, czyli miasta – twierdzy o istotnym znaczeniu politycznym dla Francji z okresu przedrewolucyjnego. Rodzili się tu i mieszkali liczni władcy francuscy jak i liczni magnaci w tym; Ludwik IX, Katarzyna z Medyceuszy Karol VIII czy Franciszek I.  Gdy już nacieszymy oko zamkami Doliny Loary udamy się na przedmieścia Paryża, czyli do Wersalu, który tuż przed Rewolucją Francuską był stolicą Królestwa Francji. Dziś Wersal znamy przede wszystkim z najpiękniejszego barokowego pałacu i ogrodu które były rezydencją francuskich władców. Po wizycie „u Króla” powrócimy do Paryża by wieczorem.

Chambord, France –
4.dzień

PANTEON – PAŁAC LUKSEMBURSKI – KATEDRA NOTRE-DAME – SAINTE CHAPELLE – LUWR – OGRODY TUILERIES – PLACE DE LA CONCORDE

Po śniadaniu podziwianie kolebki miasta, czyli dzielnicy Łacińskiej pamiętającej założycieli Paryża, czyli starożytnych Rzymian jak i średniowiecznych rycerzy. Zobaczymy Panteon, gdzie pochowana została Maria Curie- Skłodowska jak i inni znamienici obywatele francuscy. Natomiast w Ogrodach Luksemburskich wypijemy poranną kawę w cieniu Pałacu o tej samej nazwie co ogrody. Dziś mieści się tam siedziba francuskiego Senatu.  Po relaksie w tak reprezentacyjnym miejscu udamy się spacerem do La Cité gdzie znajdziemy między innymi odbudowywaną po pożarze Katedrę Notre-Dame. Tuż obok mieści się Sainte Chapelle z uznanymi za najpiękniejsze na świecie witrażami. Czas wolny na lunch a następnie zwiedzanie królewskiego pałacu Luwr, w którym dziś znajduje się muzeum sztuki ze słynną Monalisą. Po wizycie w Luwrze czas na długi spacer przez najbardziej reprezentacyjną część miasta. Podczas tego spaceru zobaczymy między innymi Ogrody Tuileries i Plac Zgody, czyli Place de la Concorde, Powrót do hotelu na nocleg.

Notre Dame de Paris cathedral, France. 
5.dzień

MUSEUM D’ORSAY – POMPIDOU CENTER – MONTMARTE – MOULIN ROUGE – PLAC PIGALLE

Tego dnia po śniadaniu udamy się do dwóch znamienitych muzeów paryskich. Pierwszym z nich będzie zlokalizowane na byłym dworcu linii Paryż – Orlean Museum d’Orsay. Kolejnym słynne paryskie centrum sztuki współczesnej, czyli Pompidou nazwane na tak na cześć Prezydenta Francji którego inicjatywą było otwarcie tegoż właśnie centrum. Popołudniowy czas na relaks i odświeżenie w hotelu a w godzinach wieczornych odwiedziny dzielnicy Montmartre ze słynnym kabaretem Moulin Rouge placem Pigalle, bazyliką Sacre-Coeur i placem du Tertre. Czas wolny na kolację, a po nim powrót do hotelu na nocleg.

Montmartre in Paris, France
6.dzień

ŁUK TRYUMFALNY – POLA ELIZEJSKIE – GRAND PALAIS – GRÓB NAPOLEONA – POLA MARSOWE – WIEŻA EIFFL’’A – REJS STATKIEM PO SEKWANIE

Dzień rozpoczniemy od wizyty na Placu Gwiazdy, gdzie mieści się słynny łuk Tryumfalny upamiętniający poległych Francuzów w czasie Rewolucji Francuskiej i Wojen Napoleońskich. Po zerknięciu na miasto z dachu tego monumentu udamy się spacerem przez Pola Elizejskie, czyli najsłynniejszą aleję świata aż do Grand Palais czyli słynnej przeszklonej hali którą zbudowano w sercu francuskiej stolicy z okazji Wystawy Światowej mającej tu miejsce w roku 1900. Następnie przejdziemy obok grobu Napoleona Bonaparte w kierunku Wieży Eiffle’a na którą wjedziemy już po lunchu w okolicach Placu Inwalidów. Dzień zakończymy niezapomnianym rejsem statkiem po Sekwanie. W czasie rejsu zobaczymy przepięknie podświetlone zabytki Paryża, te znane i mniej znane perły architektury i kultury, której bez wątpienia Paryż jest światową stolicą.

7.dzień

PARYŻ - CHICAGO

Tego dnia pożegnamy się z Paryżem i udamy się w drogę powrotną do USA.

Pokaż cały plan wycieczki

7 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Bałkany

$1895 12 dni 10-16-2023

Wyjazd Pielgrzymkowy do Włoch

$2795 13 dni 06-10-2023 10-07-2023

Słoneczna Grecja

$1950 11 dni 05-06-2023
Pokaż wszystkie wycieczki 111