Francja: magiczny Paryż i Zamki nad Loarą

8 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych o wysokim standardzie turystycznym.
 • Transport komfortowym klimatyzowanym pojazdem.
 • Transfery z lotnisko i na lotnisko.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota.
 • Zwiedzanie Zamków nad Loarą.
 • Wjazd na Wieżę Eiffla.
 • Zwiedzanie Paryża.
 • Bilet wstępu do Luwru.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Wydatków natury osobistej i zwyczajowych napiwków.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Paryż  to miasto zakochanych, stolica światowej mody, jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych i kulturalnych. To również miejsce pełne zabytków-symboli, które znają niemal wszyscy. Zwiedzimy nie tylko takie zabytki jak Katedra Notre-Dame de Paris, Luwr, wieża Eiffla czy wzgórze Montmartre z bazyliką Sacre Coeur ale także podjedziemy w Dolinę Loary, najdłuższej rzeki Francji. Tereny wzdłuż rzeki upodobała sobie arystokracja oraz francuscy królowie, budując w tym rejonie ponad 300 zamków. Te wspaniałe renesansowe i klasyczne zamki opowiadają ekscytujące i liczne historie.

 

 

 

Kultura i historia

Rejs statkiem

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

WYLOT DO PARYŻA Z DOWOLNEGO PROTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Po odprawie paszportowo-bagażowej polecimy do Paryża, stolicy Francji. Paryż jest powszechnie znany jako „Miasto Świateł” lub „La Ville-Lumiere”. Nazwa ta została mu nadana nie tylko dlatego, że Paryż zawsze był centrum edukacji i kleru, ale również dlatego, że był jednym z pierwszych miast, które posiadały system latarni ulicznych.

2.dzień

MIASTO JOANNY D'ARC: ORLEAN

W godzinach popołudniowych przylecimy na lotnisko Paris Charles de Gaulle Airport, a następnie przejedziemy autokarem do Orleanu, miasta kojarzonego z postacią Joanny d’Arc. Zrobimy krótki spacer po starówce miasta, aby zobaczyć między innymi pomnik Joanny d’Arc, a także mający ponad 400 lat hotel Groslot, i jeszcze starszą katedrę Saint-Croix. Zakwaterowanie i nocleg w okolicach Orleanu, Chambord lub Amboise.

3.dzień

WIZYTA W KRÓLEWSKICH KOMNATACH: ZAMEK CHAMBORD, TWIERDZA AMBOISE, PAŁAC WERSALSKI

Po śniadaniu pojedziemy na zwiedzanie zamków nad Loarą: Chambord – największa rezydencja nie tylko w dolinie rzeki Loary, ale w całej Francji. Zamek – pałac – powstał z inicjatywy Franciszka I według projektu Leonarda da Vinci. Po wizycie w Chambord przejedziemy do Amboise, czyli miasta-twierdzy o istotnym znaczeniu politycznym dla Francji z okresu przedrewolucyjnego. Rodzili się tu i mieszkali liczni władcy francuscy, jak i liczni magnaci, w tym Ludwik IX, Katarzyna z Medyceuszy Karol VIII czy Franciszek I.  Gdy już nacieszymy oko zamkami Doliny Loary udamy się na przedmieścia Paryża, czyli do Wersalu, który tuż przed Rewolucją Francuską był stolicą Królestwa Francji. Dziś Wersal znamy przede wszystkim z najpiękniejszego barokowego pałacu i ogrodu który był rezydencją francuskich władców. Po wizycie „u Króla” powrócimy do Paryża.

4.dzień

PAMIĘTAJĄC PRZESZŁOŚĆ: PANTEON, PAŁAC LUKSEMBURSKI, KATEDRA NOTRE-DAME, LUWR

Zwiedzanie Paryża rozpoczniemy od dzielnicy Łacińskiej pamiętającej założycieli Paryża, czyli starożytnych Rzymian jak i średniowiecznych rycerzy. Zobaczymy Panteon, gdzie pochowana została Maria Curie- Skłodowska jak i inni znamienici obywatele francuscy. Natomiast w Ogrodach Luksemburskich wypijemy poranną kawę w cieniu Pałacu o tej samej nazwie co ogrody. Dziś mieści się tam siedziba francuskiego Senatu.  Po relaksie w tak reprezentacyjnym miejscu udamy się spacerem do La Cité, gdzie znajdziemy między innymi odbudowywaną po pożarze Katedrę Notre-Dame. Tuż obok mieści się Sainte Chapelle z uznanymi za najpiękniejsze na świecie witrażami. Czas wolny na lunch, a następnie zwiedzanie królewskiego pałacu Luwr, w którym dziś znajduje się muzeum sztuki ze słynną Mona Lisą. Po wizycie w Luwrze czas na długi spacer przez najbardziej reprezentacyjną część miasta. Podczas tego spaceru zobaczymy m. in. Ogrody Tuileries i Plac Zgody, czyli Place de la Concorde. Powrót do hotelu na nocleg.

5.dzień

ZNAMIENITE MUZEA: MUSEUM D’ORSAY, POMPIDOU CENTER

Tego dnia, po śniadaniu, udamy się do dwóch znamienitych muzeów paryskich. Pierwszym z nich będzie zlokalizowane na byłym dworcu linii Paryż – Orlean Museum d’Orsay. Kolejnym słynne paryskie centrum sztuki współczesnej, czyli Pompidou nazwane na tak na cześć Prezydenta Francji, którego inicjatywą było otwarcie tegoż właśnie centrum. W godzinach wieczornych odwiedzimy dzielnicę Montmartre ze słynnym kabaretem Moulin Rouge, placem Pigalle, bazyliką Sacre-Coeur i placem du Tertre. Czas wolny na kolację, a po nim powrót do hotelu na nocleg.

6.dzień

SERCE FRANCJI: ŁUK TRYUMFALNY, POLA ELIZEJSKIE, GRÓB NAPOLEONA, POLA MARSOWE, WIEŻA EIFFL’’A

Dzień rozpoczniemy od wizyty na Placu Gwiazdy, gdzie mieści się słynny łuk Tryumfalny upamiętniający poległych Francuzów w czasie Rewolucji Francuskiej i Wojen Napoleońskich. Po zerknięciu na miasto z dachu tego monumentu udamy się spacerem przez Pola Elizejskie, czyli najsłynniejszą aleję świata. Przejdziemy aż do Grand Palais, czyli słynnej przeszklonej hali, którą zbudowano w sercu francuskiej stolicy z okazji Wystawy Światowej mającej tu miejsce w roku 1900. Następnie przejdziemy obok grobu Napoleona Bonaparte. Po lunchu, który zjemy w okolicach Placu Inwalidów, wjedziemy na Wieżę Eiffle’a. Dzień zakończymy rejsem statkiem po Sekwanie, który dostarczy nam niezapomnianych przeżyć. W czasie rejsu zobaczymy przepięknie podświetlone zabytki Paryża, te znane i mniej znane perły architektury i kultury, której bez wątpienia Paryż jest światową stolicą.

7.dzień

WYLOT Z PARYŻA

Tego dnia pożegnamy się z Paryżem i udamy się w drogę powrotną do domu.

Pokaż cały plan wycieczki

7 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).