12 dni

Madagaskar

$2995
09-18-2023
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

ANANTARYWA – MORONDAVA – PARK NARODOWY KIRINDY MITEA – KIRINDY – MORONDAVA – MANGILY – LASY NAMORZYNOWE – ANANTARYWA – ANDASIBE – PARK NARODOWY ANDASIBE – AKANIN’NY NOFY – WYSPA AYE AYE – TAMATAVE – ANANTARYWA

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

WYLOT Z CHICAGO

Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot na Madagaskar. 

2.dzień

ANANTARYWA

Po przybyciu na międzynarodowe lotnisko i przejściu formalności celnych i wizowych, transfer do hotelu nieopodal lotniska.

3.dzień

MORONDAVA - PARK NARODOWY KIRINDY MITEA - KIRINDY

Po śniadaniu opuszczamy hotel i udajemy się na lotnisko, gdzie czeka nas lot do Morondava, miasta położonego na zachodnim wybrzeżu Madagaskaru, nieopodal Parku Narodowego Kirindy Mitea, który jest pierwszą atrakcją naszej wyprawy. Park powstał w 1997 roku aby ochronić unikatowy system raf koralowych, lasy namorzynowe oraz piaszczyste i porośnięte trawą wydmy. Otwarty dla zwiedzających jest dopiero od 2006 roku, i z myślą o turystach właśnie, wytyczono kilka szlaków na terenie parku, po których można chodzić z przewodnikiem. Zobaczymy tutaj majestatyczne baobaby oraz zabawne lemury. Po zameldowaniu w hotelu w Kiryndy udamy się na wieczorny spacer po rezerwacie w poszukiwaniu aktywnych nocą zwierząt.

4.dzień

KIRINDY - MORONDAVA

Z samego rana udajemy się na wycieczkę po rezerwacie w poszukiwaniu aktywnych w ciągu dnia lemurów. Są to nieduże małpiatki żyjące na Madagaskarze. Mają długi, puszysty ogon w charakterystyczne, kontrastujące paski. Wszyscy na pewno kojarzymy to zwierzątko z popularnych bajek dla dzieci. W drodze powrotnej do Morondava zatrzymamy się aby podziwiać Aleję Baobabów. Te majestatyczne drzewa rosną tutaj w większej grupie i szczególnie podczas zachodu słońca tworzą bardzo malowniczy widok. Odpoczniemy tutaj delektując się pysznym koktajlem. Rząd Madagaskaru podjął kroki, aby uczynić to miejsce pomnikiem przyrody i ochronić przed zniszczeniem. Przejazd na nocleg do Morondava.

5.dzień

MANGILY - LASY NAMORZYNOWE

Dziś czeka nas wycieczka do położonej nieopodal Morondava wioski Mangily. Udam się do lasu namorzynowego zwanego również lasem mangrowym. Jest to wiecznie zielone skupisko drzew i krzewów rosnące na wybrzeżach morskich w gorącym klimacie strefy międzyzwrotnikowej. Podczas przypływu regularnie zalewane morską wodą daje schronienie wielu gatunkom zwierząt – ryb, ptaków, małp, krokodyli i wielu, wielu innych. Lunch zjemy w niosce rybackiej Mangily a następnie będziemy mieli okazję poznać życie i zwyczaje miejscowej ludności. Powrót na nocleg do Morondava.

6.dzień

MORONDAVA - ANANTARYWA

Po śniadaniu czas wolny a następnie transfer na lotnisko. Po około godzinnym locie znajdziemy się ponownie w stolicy Kraju – Antananarywie. Przejazd autokarem do hotelu położonego w centrum miasta na nocleg.

7.dzień

ANANTARYWA - ANDASIBE

Po śniadaniu wyruszamy autobusem za wschód, w kierunku wioski Andasibe, położonej w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Narodowego Andasibe – Mantadia. Podróż potrwa około pięciu godzin. Po drodze zatrzymamy się na postój w rezerwacie gadów. Jest to mały, prywatny rezerwat należący do francuskiego entomologa i przyrodnika Andre Pereyrasa. Zobaczyć tu można wiele gatunków gadów takich jak jaszczurki czy krokodyle. Po przyjeździe na miejsce zakwaterowanie w hotelu.

8.dzień

PARK NARODOWY ANDASIBE

Cały dzień i kolejną noc spędzimy w Andasibe. Po śniadaniu wyruszamy na wycieczkę do Parku Narodowego. Oprócz wszędzie obecnych tutaj lemurów park słynie z ponad 200 gatunków storczyków, kwitnących tutaj od grudnia do marca oraz niezliczonej ilości gatunków ptaków, gadów i płazów. Po południu czas wolny a następnie wieczorny spacer po parku w poszukiwaniu zwierząt aktywnych nocą.

9.dzień

ANDASIBE - AKANIN'NY NOFY

Po śniadaniu przejazd autokarem do położonej dalej na wschód miejscowości Brickaville. Dzisiejszy dzień upływnie nam na przemieszczaniu się różnymi środkami transportu. Kolejny, to samochody z napędem 4×4, którymi dostaniemy się do Manambato, aby tam wsiąść na łódź motorową i wyruszyć w kierunku Akanin’ny Nofy. Po przybyciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek a następnie wieczorna wizyta na pobliskiej wyspie Aye Aye. Ta mała prywatna wyspa jest domem lemurów Aye Aye i przy odrobinie szczęścia będziemy mogli obserwować je w ich naturalnym środowisku.

10.dzień

AKANIN'NY NOFY - TAMATAVE

Czeka nas dzisiaj poranna wycieczka z przewodnikiem do rezerwatu Palmarium. Ten prywatny rezerwat jest również znany jako Ankanin’ny Nofy, co z malgaskiego tłumaczy się jako „gniazdo marzeń”. Rozciąga się na 50 hektarach półwyspu w rejonie jeziora Ampitabe na wschodnim wybrzeżu Madagaskaru, położonym nad brzegiem kanału Pangalanes i Oceanu Indyjskiego. Krajobraz, oddzielony od tego ostatniego cienkimi przybrzeżnymi wydmami, składa się z lasów przybrzeżnych o stosunkowo płaskim terenie i kilku dobrze utrzymanych szlakach do eksploracji. Palmarium to jeden z najpiękniejszych obszarów wzdłuż kanału Pangalanes. Po południu popłyniemy kanałem Pangalanes do Tamatave. Zakwaterowanie i nocleg.

11.dzień

TAMATAVE - ANANTARYWA

Po śniadaniu czas wolny a następnie udamy się na zwiedzanie miasta Tamatave zamieszkiwanego przez ponad 300 tys. mieszkańców co czyni je drugim największym miastem w kraju. Zostało odbudowany po zniszczeniu przez huragan w 1927 r. Toamasina, bo tak potocznie nazywane jest miasto, to centrum handlowe i główny port Madagaskaru, obsługujący znaczną część handlu zagranicznego wyspy. Eksportuje kawę, wanilię, pieprz, goździki i grafit oraz importuje maszyny, tekstylia i artykuły spożywcze. Toamasina jest także siedzibą uniwersytetu. Po południu transfer na lotnisko i wieczorny lot do Antananarywy.

12.dzień

ANANTATYWA - WYLOT DO CHICAGO

Jeżeli czas nam pozwoli, przed wylotem powrotnym do kraju udamy się na zwiedzanie położonego 30 km od stolicy letniego pałacu królowej Ambohimanga. Królewskie Wzgórze Ambohimanga składa się z królewskiego miasta i miejsca pochówku oraz zespołu świętych miejsc. Pozostaje miejscem kultu, do którego przybywają pielgrzymi z Madagaskaru i innych miejsc. Wchodząc do pałacu trzeba zgodnie z tradycją przestąpić próg prawą nogą. Przejazd na lotnisko i wylot powrotny do kraju.

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Trasa wybranej wycieczki


Cena zawiera

 • Anglojęzyczny przewodnik podczas całej wycieczki
 • Niezbędne transporty
 • Zakwaterowanie 
 • Wyżywienie (śniadanie amerykańskie + kolacja)
 • Opłaty za wstęp do wskazanych parków i miejsc
 • Lokalni przewodnicy w parkach
 • Wszystkie transfery z i na lotnisko
 • Transfer łodzią wahadłową z Manambato do Akanin’ny Nofy i z Akanin’ny Nofy do Tamatave

Cena nie zawiera

 • Loty międzynarodowe i krajowe
 • Obiady
 • Wszystkie zajęcia fakultatywne
 • Wskazówki i napoje
 • Ubezpieczenia osobowe,
 • Wiza: +/- 35 € za osobę

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

maroko i jego skarby wycieczka

Skarby Maroko

$2145 13 dni 03-13-2024 04-24-2024 08-28-2024 11-12-2024
Egipt wycieczka z Rek Trvel

Tajemnice Egiptu – od Kairu do Asuanu

$2145 10 dni 09-12-2023 11-16-2023 02-28-2024 04-17-2024 06-26-2024 10-16-2024

Kenia – Przyroda Afryki

$2395 9 dni 06-03-2023
Pokaż wszystkie wycieczki 115