Madagaskar

12 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych o wysokim standardzie turystycznym.
 • Transport komfortowym klimatyzowanym pojazdem.
 • Transfery z/ na lotnisko.
 • Śniadania.
 • Jedną butelkę wody mineralnej dziennie na osobę.
 • Opiekę przewodnika lokalnego.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota.
 • Bilet wstępu do Rezerwatu Kirindy.
 • Wejście do lasu mangrowego.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Kosztu wewnętrznych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Wydatków natury osobistej.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Opłat bagażowych.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Zwyczajowych napiwków.
 • Wiza: +/-  €35  za osobę.
 • Wycieczki na wyspę Nosy Fanihy (€40).
 • Wycieczki na wyspę Nosy Be (€70).
 • Wycieczki na trzy wyspy: Nosy Komba, Nosy Tanikely, Nosy Sakatia (€75).
 • Wycieczki na wyspę lemurów (€76).

 

 

MADAGASKAR – to unikatowe i różnorodne miejsce. Zachwyca pięknymi plażami nad lazurowo-turkusową wodą, górami, tropikalnymi lasami, pustynią a nawet sawanną. Madagaskar określa się 8 kontynentem. Niegdyś było to niepodległe królestwo, w 1896 roku stał się kolonią francuską, a w 1960 roku odzyskał niepodległość.

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

WYLOT NA MADAGASKAR

Spotkamy się z przewodnikiem na lotnisku. Po odprawie biletowo-bagażowej wylatujemy na Madagaskar. Madagaskar jest czwartą co do wielkości wyspą na świecie i pierwszą w Afryce. Oddalona jest od wybrzeży Afryki o 800 kilometrów. Żyje tu wiele endemicznych gatunków zwierząt i roślin niewystępujących nigdzie indziej na świecie.

2.dzień

ANANTARYWA

Po wylądowaniu i przejściu formalności celno-wizowych, pojedziemy do hotelu. Resztę dnia spędzimy relaksując się, a dla chętnych wycieczka samochodowa po mieście lub krótki spacer po górnym mieście. 

3.dzień

MORONDAVA - REZERWAT KIRINDY - KIRINDY

Po śniadaniu opuszczamy hotel i udajemy się na lotnisko, gdzie czeka nas lot do Morondava, miasta położonego na zachodnim wybrzeżu Madagaskaru. Przejedziemy do rezerwatu Kirindy, który jest pierwszą atrakcją naszej wyprawy. Rezerwat powstał aby ochronić unikatowy system raf koralowych, lasy namorzynowe oraz piaszczyste i porośnięte trawą wydmy. Zobaczymy tutaj majestatyczne baobaby oraz zabawne lemury. Po zameldowaniu w hotelu w Kirindy udamy się na wieczorny spacer po rezerwacie w poszukiwaniu aktywnych nocą zwierząt.

4.dzień

KIRINDY - MORONDAVA

Z samego rana udamy się na wycieczkę po rezerwacie w poszukiwaniu lemurów, które zyskały miano symbolu Madagaskaru. Są to nieduże małpiatki mające długi i puszysty ogon w charakterystyczne kontrastujące paski. Wszyscy na pewno kojarzymy to zwierzątko z popularnych bajek dla dzieci. Szacuje się, że aż 80 procent gatunków roślin i zwierząt występujących na Madagaskarze, można spotkać tylko na tej wyspie. W drodze powrotnej do Morondava zatrzymamy się aby podziwiać Aleję Baobabów. Te majestatyczne drzewa rosną tutaj w dużych skupiskach. Podczas zachodu słońca tworzą bardzo malowniczy widok. Odpoczniemy tutaj delektując się pysznym koktajlem. Rząd Madagaskaru podjął kroki, aby uczynić to miejsce pomnikiem przyrody i ochronić przed zniszczeniem. Przejazd na nocleg do Morondava.

5.dzień

MANGILY - LASY NAMORZYNOWE

Dziś czeka nas wycieczka do położonej nieopodal Morondava wioski rybackiej Mangily. Udamy się do lasu namorzynowego zwanego również lasem mangrowym. Jest to wiecznie zielone skupisko drzew i krzewów rosnące na wybrzeżach morskich w gorącym klimacie strefy międzyzwrotnikowej. Podczas przypływu regularnie zalewany morską wodą las daje schronienie wielu gatunkom zwierząt – ryb, ptaków, małp, krokodyli i wielu, wielu innych. Lunch zjemy w wiosce rybackiej Mangily, a następnie będziemy mieli okazję poznać życie i zwyczaje miejscowej ludności. Powrót na nocleg do Morondava.

6.dzień

MORONDAVA - ANANTARYWA

Po śniadaniu będziemy mieć czas wolny, aż do momentu kiedy przetransportowani zostaniemy na lotnisko. Po około godzinnym locie znajdziemy się ponownie w stolicy Kraju – Antananarywie. Nocleg spędzimy w hotelu położonym w centrum miasta.

7.dzień

ANANTARYWA - NOSY BE

Po śniadaniu wyruszamy w dalszą samolotową podróż na wyspę Nosy Be. Jest to wyspa przy północno-zachodnim wybrzeżu Madagaskaru, w prowincji Mahajanga. Nosy Be oznacza w języku malgaskim „duża wyspa”. To tu podobno znajduje się najpiękniejsza plaża na świecie. Będziemy mogli się o tym sami przekonać, ponieważ spędzimy tu następne pięć dni.

8.dzień

NOSY BE

Czas wolny, który możemy spędzić na rajskiej plaży. Dla chętnych mamy ofertę wycieczek fakultatywnych.  Za dodatkową opłatą, popłyniemy na półdniową wycieczkę na wyspę Nosy Fanihy, otoczoną krystalicznie czystym oceanem, z plażami o miękkim, pudrowym piasku i idealnym miejscem do snorkelingu i relaksu. Zatrzymamy się również na plaży Ampasindava, gdzie popływamy w pięknej błękitnej wodzie. Powrócimy do hotelu w godzinach popołudniowych.

9.dzień

NOSY BE

Relaks na plaży.

A chętnych, za dodatkową opłatą, zapraszamy na wycieczkę aby zobaczyć najważniejsze miejsca w Nosy Be. Program obejmuje Święte Drzewo Malgaskie – miejsce modlitw, czczone w kulturze animistycznej. Przejedziemy do wioski Hell-Ville. Przespacerujemy się wąskimi uliczkami, spędzimy czas na miejskim targu, gdzie będziemy mieć czas wolny na zakupy. Następnie zobaczymy park zoologiczny – Lemuria Land, gdzie żyją najciekawsze zwierzęta Madagaskaru: lemury, żółwie, węże, kameleony, gekony i wiele innych. Lunch zjemy w lokalnej restauracji, a następnie wybierzemy się nad wodospad, gdzie będziemy mieć czas na kąpiel. Na koniec przejedziemy na najwyższą górę Nosy Be – Mont Passot, skąd będziemy mogli podziwiać panoramiczny widok na wyspy.

10.dzień

NOSY BE

Odpoczynek na rajskiej plaży.

Chętni, za dodatkową opłatą, mogą skorzystać z wyprawy, która rozpocznie się od Nosy Komba, wyspy zwanej “wyspą lemurów”. Wejdziemy do Parku Lemurów, gdzie oprócz najsłynniejszych zwierząt Madagaskaru są też m.in. węże boa, kameleony i żółwie. Następnie odwiedzimy wioskę Ampagorina ze sklepami z rękodziełem, gdzie będziemy mieć okazję kupić pamiątki z Madagaskaru. Następnie  popłyniemy do Nosy Tanikely, czyli “małą wyspę, która od 2010 roku jest parkiem narodowym i rezerwatem morskim. Spędzimy postój na jednej z rajskich plaż, gdzie będziemy mieć czas na snorkeling w czystym Oceanie Indyjskim i odpoczynek. Następnie odwiedzimy Nosy Sakatia, wyspę słynącą ze szmaragdowego koloru oceanu. Lunch zjemy przygotowany z ryb i owoców morza. Do hotelu wrócimy późnym popołudniem.

11.dzień

NOSY BE

Czas wolny na odpoczynek i relaks na plaży. Fakultatywnie, za dodatkową opłatą, wycieczka na wyspę położoną około 50 km od Nosy Be. Nosy Iranja to dwie części wyspy połączone 2-kilometrową piaszczystą groblą. Wyspa jest rezerwatem przyrody, żyją tu żółwie morskie i kraby palmowe. Otoczona jest rajską plażą, a ocean ma odcienie od jasnoniebieskiego do kobaltowego. Będziemy mieć czas na relaks na plaży i kąpiel w oceanie. Następnie kolację w stylu malgaskim. Wieczorem powrócimy do hotelu.

12.dzień

WYLOT DO DOMU

Dziś przygoda na rajskim Madagaskarze się kończy. Po wykwaterowaniu z hotelu zostaniemy przetransportowani na lotnisko gdzie wyruszymy w podróż do domu.

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).