Mackinac Island wycieczka

Mackinac Island

3 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

Mackinac Island – wycieczka na wyspę, na której zatrzymał się czas!

ST. JOSEPH – SPACER PO PLAŻY – JEZIORO MICHIGAN – PARK NARODOWY WYDM ŚPIĄCEGO NIEDŹWIEDZIA – OSOBLIWA RESTAURACJA LEGGS INN – ZACHÓD SŁOŃCA PRZY MOŚCIE MACKINAC – REJS PROMEM NA WYSPĘ – HISTORYCZNY FORT I ARCH ROCK – KOŚCIÓŁEK ŚWIĘTEJ ANNY – MUZEUM MOTYLI – PANORAMA NA MACKINAC BRIDGE – DETROIT – CENTRUM RENESANSOWE – SIEDZIBA GM

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Rozrywka

Trekking/hiking

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godzinie 6:00 rano.

Przejazd do St. Jospeh, gdzie udamy się na krótki spacer po plaży. Świeże, rześkie powietrze, poranna kawa i zdjęcia pod latarnią. Nastęnie rzejazd do najwyżej położonego punktu widokowego na zachodnim brzegu Jeziora Michigan, który po pokonaniu 120 schodów oferuje spektakularną panoramę na jego taflę.

Kolejnym przystankiem w naszej podróży na Mackinac Island  będą Wydmy Śpiącego Niedźwiedzia, które wznoszą się nad piaszczystymi plażami Jeziora Michigan, jedynego z Pięciu Jezior w całości znajdującego się w granicach USA. Park Narodowy Wydm Śpiącego Niedźwiedzia, z 60 milami chronionych plaż, został kilka lat temu wybrany przez ABC Good Morning America najpiękniejszym miejscem w Ameryce. Platformy widokowe wznoszące się na wysokość 450 stóp nad poziomem jeziora, przy odpowiednich warunkach pogodowych, zapewniają spektakularne widoki.

Przejazd do Leggs Inn, osobliwej restauracji, stworzonej przez polskiego imigranta, Stanisława Smolaka. Tam poznamy niezwykłą historię Polaka, który po śmierci indiańskiego wodza, został mianowany jego następcą i przybrał imię Biała Chmura. Odwiedzimy utworzony przez niego zajazd, który stał się popularnym miejscem spotkań lokalnej społeczności.

Pierwszy dzień wycieczki zakończymy niesamowitym (jesli dopisze pogoda) zachodem słońca przy Mackinac Bridge. Przejazd na nocleg.

2.dzień

Ten dzień w całości i całkiem zasłużenie poświęcimy rowerowj  Mackinac Island, która nieustannie przyciąga nie tylko amatorów dwóch kółek.

Po śniadaniu przepłyniemy promem na wyspę, na której ruch samochodowy został zniesiony. Przebywając w miejscu, gdzie transport ograniczony jest do rowerów, koni i powozów, ma się poczucie cofnięcia w czasie. Zwiedzimy historyczny fort i Arch Rock, naturalny łuk wapienny powstały w okresie polodowcowym oraz Grand Hotel, jeden z największych hoteli na świecie.

Wolny czas można będzie dowolnie spożytkować spacerując główną ulicą (Bicycle Street, a jakże) i odwiedzając liczne sklepiki z pamiątkami i lokalnymi przysmakami. Będzie można zwiedzić ciekawy kościółek Św. Anny lub Butterfly Muzeum z okazami pochodzącymi z całego świata. Warto wypożyczyć rower, aby objechać całą wyspę dookoła i poznać jej urocze zakątki oraz ukryte plaże z panoramą na Mackinac Bridge. Dla chętnych możliwość zwiedzania wyspy w siodle lub przejażdżki konną dorożką.

Powrót promem na górną część półwyspu Michigan. Przejazd pod Mackinac Bridge na plażę, z której ponownie podziwiać będziemy zachodzące słońce. Na jego tle most jawi się niezwykle widowiskowo. Swoim pięknem często porównywany jest do Golden Gate w San Francisco. Wybudowany w 1957 roku, długi na 8 km jest jednym z najdłuższych mostów wiszących na świecie.

3.dzień

W tym dniu w drodze powrotnej do Chicago Z Mackinac Island zatrzymamy się w największym i najbardziej zaludnionym mieście stanu Michigan – Detroit. Miasto Madonny i Eminema położone jest nad rzeką Detroit, wzdłuż której przejedziemy. Nie jest to tak naprawdę rzeka, raczej cieśnina, która łączy jezioro Huron z jeziorem Erie.

W Detroit zobaczymy Reneissance Center z 72-pietrowym Marriottem, który po otwarciu był na owe czasy najwyższym hotelem. Zobaczymy również śródmieście z Katedra, budynkiem Opery i wieżowcami w stylu Art Deco. Detroit znane jest z licznych osiągnieć w dziedzinie transportu. To właśnie tam znajduje się siedziba GM, tam wyprodukowano pierwszy samochód w 1896 roku i pierwsza mile betonowej autostrady.

Do Chicago wrócimy w późnych godzinach wieczornych.

Spawdź inne wycieczki:

 

Pokaż cały plan wycieczki

3 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).