Jezioro Superior

Lodowe Wybrzeże Jeziora Superior

2 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia
  • Wydatków natury osobistej jak napoje lub zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

JEZIORO SUPERIOR-MILWAUKEE – SHEBOYGAN – MUNISING – MINER’S CASTLE – MINER’S FALLS – PICTURED ROCKS NATIONAL LAKESHORE

Jaskinie

Parki narodowe

Trekking/hiking

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godzinie 6 rano. Przejazd na północne wybrzeże stanu Michigan. Po drodze krótke postoje.

Zatrzymamy się m.in. przy Art Museum, położonym nad samym brzegiem Jeziora Michigan. Muzeum mieści liczącą ponad 30 tysięcy kolekcję dzieł sztuki amerykańskiej i europejskiej z XIX i XX wieku, których autorami są m. in. Miro i Kandinsky.

Spektakularna architektura budynku oszałamia. To architektoniczna perełka, której nie sposób pominąć, chociażby ze względu na ogromne “skrzydła” o rozpiętości boeinga 747.

Następnie przejedziemy do Sheboygan, miasteczka, które może pochwalić się ponad 40 budynkami przywróconymi do pierwotnego blasku z XIX wieku. Nic dziwnego, że to niezwykłe miasto otrzymało nagrodę The Great American Main Street Award.

Wybierzemy się na krótką wycieczkę po historycznym centrum miasta. Zatrzymamy się też przy latarni “morskiej” oraz wraku Lottie Cooper. Lottie Cooper był trzymasztowym szkunerem, który wywrócił się i zatonął tuż przy porcie Sheboygan w 1894 roku. Lottie została odkryta podczas budowy mariny jako jeden z wielu statków, które podobno znajdowały się na dnie jeziora w pobliżu Sheboygan i została ponownie złożona w Deland Park, tuż nad promenadą przy jeziorze.

Dalsza droga w kierunku Munising z krótkim postojem na obiad. Przejazd na nocleg.

2.dzień

Dzień 2

Po śniadaniu spacer do Miner’s Castle, który w zimowej szacie prezentuje się wyjątkowo okazale. Krótki szlak na punkt widokowy, z którego rozciąga się piękna panorama na popularną formację Miner’s Castle oraz na Jezioro Superior (Jezioro Górne).

Następnie przejazd do Miner’s Falls. Krótki szlak pod zamarznięty wodospad Miner’s Falls, który znajduje się na rzece Miner’s w zachodniej części jeziora Pictured Rocks National Lakeshore i spada z wysokości około 40 stóp. Czas na zdjęcia.

Jeśli czas pozwoli zatrzymamy się też przy Miner’s Beach. Przejazd drogą wzdłuż klifowego wybrzeża z krótkimi postojami w punktach widokowych, z których można podziwiać ozdobione soplami klify.

Przejazd w drogę powrotną do Chicago. Regularne, krótkie postoje. Planowany powrót do Chicago w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).