1 dni

Lato w Michigan

$150
07-17-2022 08-21-2022 09-18-2022
Plan podróży

ST. JOSEPH – SPACER POD LATARNIĄ MORSKĄ – PARK STANOWY SILVER LAKE – PRZEJAŻDŻKA JEEPAMI PO WYDMACH – LATARNIA “LITTLE SABLE LIGHTHOUSE” – PARK STANOWY SAUGATUCK DUNES – OWALNA PLAŻA – MIASTO MICHIGAN – REJS PO JEZIORZE MICHIGAN –

 


Plan podróży

1. dzień

Dzień 1

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634)). Przejeżdżamy przez Indianę i wjeżdżamy do stanu Michigan, gdzie zatrzymamy się w miejscowości w St. Joseph i wybierzemy się na spacer pod latarnię „morską” , która od 1832 roku strzeże wejścia do portu.
Dalsza droga do parku stanowego Silver Lake. Park położony jest na granicy dwóch jezior, Michigan Lake i Silver Lake. Pokrywa go gęsty las i ponad 800 hektarów piaszczystych wydm. Różnej wysokości i kształtu wydmy są rezultatem wiatrów wiejących z dużą prędkością w stronę zachodniego wybrzeża Jeziora Michigan. Są one również uważane za jedne z największych wydm okalających Jezioro Michigan. Czeka nas przejażdżka jeepami po wydmach oferująca panoramę na dwa wspomniane jeziora – Michigan Lake i Silver Lake.
Nieopodal tego drugiego znajduje się Little Sable Point Lighthouse. To druga latarnia, którą zobaczymy w tym dniu. Tam zaplanowany jest postój na odpoczynek, spacer po plaży, a dla chętnych wejście na latarnię, z której roztacza się przepiękny widok na Jezioro Michigan. Dla niego warto pokonać 130 stopni wiodących na górę.
Następnie udamy się do parku stanowego Saugatuck Dunes State Park Beach. To zaciszne miejsce ma prawie 3 mile linii brzegowej z wydmami osiągającymi wysokość ponad 200 m. Długa i piękna plaża nazywana jest Oval Beach (Owalna Plaża), a w pobliżu, kilka mil wgłąb lądu znajduje się centrum historyczne z kawiarniami i skelpikami z pamiątkami. W jednym z miejscowych lokali będziemy mogli wypić mrożoną kawę czy orzeźwiającego drinka i zjeść obiad (koszt własny).
Przejazd w drogę powrotną do Chicago. Kierujemy się do Michigan City, gdzie zatrzymamy się na zachód słońca, który będziemy podziwiać z pokładu statku wycieczkowego, którym udamy się w dwugodzinny rejs po Jeziorze Michigan (wymagana wcześniejsza rezerwacja). Powrót do Chicago w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wiosna na Mackinac Island

$345 2 dni 05-28-2022

Dziki Zachód

$1995 10 dni 07-05-2022

Najstarsze Miasta Ameryki

$995 6 dni 06-02-2022
Pokaż wszystkie wycieczki 238