Lato w Michigan

2 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu
 • wyżywienia
 • przejażdżka terenowymi samochodami po wydmach parku stanowego Silver Lake
 • latarnia morska “Little Sable Point Lighthouse”
 • pokaz światła i dźwięku “Grand Haven Musical Fountain Show”
 • wizyta w ogrodzie botanicznym, muzeum sztuki i parku rzeźb “Frederik Meijer Gardens & Sculpture Park”
 • miasteczko Saugatuck
 • spacer pod latarnię morską

Kultura i historia

Plaże

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Kalendarzowe lato w pełni. Czy pogoda nam dopisze podczas tego wyjazdu, aby rozkoszować się letnim sezonem? Trzymamy kciuki, że tak!

Wycieczka rozpocznie się zbiórką przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634). Chicago opuścimy w godzinach porannych. Przejedziemy przez Illinois, Indianę i wjedziemy do stanu Michigan, w którym zaplanowaliśmy udział w kilku atrakcjach. Podczas przejazdu krótki przystanek na kawę i w Welcome Center. Dalsza droga prowadzić będzie do założonego w 1955 r. parku stanowego Silver Lake. Jeziora Michigan i Jeziora Silver. Pokrywa go gęsty las i ponad 800 hektarów piaszczystych wydm. Przed nami wyjątkowa atrakcja, bo czeka nas przejażdżka jeepami po wydmach, oferująca panoramę na obydwa jeziora – Michigan i Silver.

Nieopodal Jeziora Silver znajduje się Little Sable Point Lighthouse i to będzie kolejny punkt w naszym programie. Tam planujemy odpoczynek, spacer po plaży, a dla chętnych wejście na wybudowaną w 1874 r. latarnię, z której roztacza się przepiękny widok na jezioro. Dla niego warto pokonać 130 stopni wiodących na górę.

Po południu przejazd do Grand Haven. Zakwaterowanie w hotelu.

Wieczorem obejrzymy Grand Haven Musical Fountain Show. Zsynchronizowany pokaz muzyki i świateł odbywa się o zmroku i przyciąga wielu turystów. Fontanna zbudowana w 1962 roku była największą fontanną na świecie, dopóki Fontanny Bellagio nie zostały otwarte w Bellagio Resort w Las Vegas.

Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych (przed północą).

2.dzień

Po śniadaniu przejazd do Grand Rapids. Odwiedzimy Frederik Meijer Gardens & Sculpture Park – ogród botaniczny, muzeum sztuki i park rzeźb na świeżym powietrzu. Miejsce to obejmuje również tropikalną oranżerię i ogród japoński. Wybierzemy się na spacer wśród ogrodów i przyrodniczych ścieżek podziwiając nowoczesne rzeźby, których kolekcja cały czas się powiększa.

Następnie przejedziemy w kierunku wschodniego wybrzeża Jeziora Michigan i zatrzymamy się w miasteczku Saugatuck, gdzie odwiedzimy niewielkie, ale niezwykle urocze centrum z restauracjami, butikami i sklepikami, w których można kupić pamiątki. W jednym z lokali wypijemy mrożoną kawę lub orzeźwiającego drinka i zjemy obiad (świeża ryba?) zanim udamy się w drogę powrotną do Chicago.

Jeśli dopisze pogoda, zatrzymamy się w trakcie przejazdu nad Jeziorem Michigan. Wybierzemy się na spacer pod jedną z latarni i wieczorem, by obejrzeć zachód słońca.

Powrót do Chicago planowany jest w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).