Kraje Zatoki Perskiej: Emiraty, Katar, Oman

11 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • 7 noclegów w pokojach dwuosobowym w czterogwiazdkowym hotelu w Dubaju
 • 1 nocleg w pokoju dwuosobowym w hotelu przy Oceanie Indyjskim
 • 1 nocleg w pokoju dwuosobowym w hotelu w Muskat, Oman
 • śniadania w hotelach
 • przelot na trasie Dubaj – Doha – Dubaj
 • transport klimatyzowanym autokarem/busem na całej trasie wycieczki
 • woda podczas podróży autokarem/busem
 • polskojęzyczny przewodnik w Dubaju, Doha i Omanie
 • wszystkie bilety wstępów
 • opieka polskojęzycznego pilota

Cena nie zawiera

 • bilet na przelot międzynarodowy – możliwość wylotu z każdego portu lotniczego na świecie
 • posiłków innych niż wymienione powyżej
 • napojów, alkoholu
 • wydatków natury osobistej
 • zwyczajowych napiwków
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość zakupienia w biurze Rek Travel)
 • testów na COVID jeśli będą wymagane na którymkolwiek etapie wycieczki

KATAR – DOHA – PORT DHOW – MUSEUM SZTUKI ISLAMSKIEJ – IMAM ABDUL WAHHAB – SOUQ WAQIF – PEARL QATAR – KATARA CULTURAL VILLAGE –  STARY DUBAJ – GOLD AND SPICE SOUQ – KANAŁ DUBAJSKI – BASTAKIYA – AL SEEF – PUSTYNNE SAFARI –  NOWY DUBAJ – SHEIKH ZAYED ROAD – PALM JUMEIRAH – WEST PALM BEACH – DUBAI MARINA – BURJ AL ARAB – BURJ KALIFA – MONORAIL – THE VIEW AT THE PALM – THE SKY ADDRESS – ABU DHABI – CORNICHE – EMIRATES PALACE – GALERIA LOUVRE ABU DHABI – PAŁAC PREZYDENCKI QASR AL WATAN – FORTECA QASR AL HOSN – WIELKI MECZET SHEIKHA ZAYEDA – GÓRY HAJAR – OMAN – MUSKAT – NIZWA – ZAMEK BAHLA

Kultura i historia

Rejs statkiem

Rozrywka

Safari


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO

Zbiórka na lotnisku w Chicago. Przelot do Dubaju.

2.dzień

DUBAJ

Przylot do Dubaju. Zakwaterowanie w czterogwiazdkowym hotelu, kolacja.

3.dzień

EMIRATY - NOWY DUBAJ

Dziś zapraszamy na całodniowe zwiedzanie Nowego Dubaju, gdzie znajdują się najwyższe budynki świata.

Rozpoczniemy od podróży przez Sheikh Zayed Road,  główną arterię metropolii, a następnie udamy się na Palm Jumeirah, widoczną z kosmosu wyspę w kształcie palmy, stworzoną u brzegu Zatoki Perskiej. Zaprosimy Was na zdjęcia przy West Palm Beach z niesamowitym widokiem na panoramę Dubai Marina, zwiedzimy Madinat Jumeirah i zrobimy kolejne zdjęcia, tym razem przy Burj Al Arab, 5-gwiazdkowym hotelu „Żagiel”. Następnie będzie czas na lunch w lokalnej restauracji.

Kolejnym punktem będzie taras widokowy najwyższego budynku świata Burj Kalifa znajdujący się na 124/125 piętrze. Zobaczymy również Monorail, najdłuższą na świecie bezobsługową kolejkę elektryczną. Kolejna atrakcje to taras widokowy The View at the Palm, taras widokowy i szklana zjeżdżalnia w The Sky Address, a po zachodzie słońca pokaz tańczących fontann pod Burj Khalifa. Transfer do hotelu, czas wolny, kolacja, nocleg.

4.dzień

KATAR - DOHA

Po śniadaniu przelot z Dubaju do Doha – stolicy i największego miasta Kataru położonego na wschodnim wybrzeżu półwyspu Katar, w Zatoce Perskiej.

Odwiedzimy tradycyjny Port Dhow znajdujący się pomiędzy budynkiem rządowym Seif Palace, a targiem rybnym, gdzie zobaczymy zacumowane drewniane łodzie – ich liczba jest ogromna, zwykle 250 – 300.

Następnie udamy się do Muzeum Sztuki Islamskiej znajdującym się na końcu siedmiokilometrowej promenady na wyspie w pobliżu Portu Dhow. Zatrzymamy się przy największym meczecie w Katarze, Imam Abdul Wahhab, znanym również jako Wielki Meczet Kataru. Meczet został otwarty 2011, a budynek jest przykładem tradycyjnej islamskiej architektury.

Następnie udamy się na targowisko Souq Waqif, gdzie można kupić tradycyjną odzież, przyprawy, rękodzieło i pamiątki. To także dom dla restauracji i salonów Shiha. Zatrzymamy się również przy Pearl Qatar, sztucznej wyspie o powierzchni prawie czterech kilometrów kwadratowych. Był to pierwszy kawałek ziemi w Katarze, który został udostępniony inwestorom spoza Kataru. Na wyspie mieszka ok. 30 tys. osób.

Na koniec udamy się do nadbrzeżnej dzielnicy o nazwie Katara Cultural Village, gdzie znajdują się amfiteatr, muzeum, sale konferencyjne, restauracje, sklepy i plaża.

Transfer na lotnisko i przelot z Doha do Dubaju. Powrót do hotelu późnym wieczorem.

5.dzień

EMIRATY - DUBAJ - REJS JACHTEM

Rano czas wolny na odpoczynek lub zakupy np. w Dubai Mall lub Mall of Emirates, gdzie przy okazji można zobaczyć takie atrakcje, jak lodowisko, stok narciarski, czy akwarium ogromnych rozmiarów.

Następnie zapraszamy na wieczorny ok. 4 godzinny rejs jachtem ze sternikiem i załogą na naszą wyłączność, w towarzystwie polskojęzycznego przewodnika. Jest to niezwykła okazja, aby zobaczyć to nowoczesne miasto z zupełnie innej perspektywy, a jego największe atrakcje na pewno zachwycają w nocnej odsłonie.

Transfer do hotelu, nocleg.

6.dzień

EMIRATY - ABU DHABI

Dzisiaj zapraszamy na całodniową wycieczkę do Abu Dhabi,  stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich z polskojęzycznym przewodnikiem.

Miasto leży na wyspie w Zatoce Perskiej, a krajobraz dominują nowoczesne wieżowce. Rozpoczniemy od spaceru główną promenadą miasta – Corniche. Następnie zatrzymamy się na zdjęcia przy luksusowym hotelu Emirates Palace i przy budynku Galerii Louvre Abu Dhabi.  Zwiedzimy Qasr Al Watan – Pałac Prezydencki, zatrzymamy się przed Fortecą Qasr Al Hosn, a następnie obejrzymy Wielki Meczet Sheikha Zayeda skąpany w blasku zachodzącego słońca.

Transfer do hotelu, nocleg.

7.dzień

EMIRATY - STARY DUBAJ - PUSTYNNE SAFARI

Rano wybierzemy się na zwiedzanie Starego Dubaju z polskojęzycznym przewodnikiem.

Zobaczymy największy na świecie Targ Złota i wyszukanych przypraw, Gold & Spice Souq, przepłyniemy na drugą stronę Kanału Dubajskiego tradycyjną łodzią „Abra”. Wybierzemy się na spacer po najstarszej dzielnicy miasta „Bastakiya”, odwiedzimy tętniącą życiem nadmorską promenadę Al Seef. Po zwiedzaniu będzie możliwość zjedzenia lunchu w lokalnej restauracji z kuchnią blisko-wschodnią.

Natomiast po południu proponujemy safari samochodami 4×4 zaledwie godzinę drogi od Dubaju z kolacją w beduińskim obozie na pustyni, również w towarzystwie polskojęzycznego przewodnika. Podczas kolacji będziemy podziwiać pokazy i występy lokalnych artystów, m.in. taniec brzucha, taniec ognia, taniec Tanoura. Dodatkowo będzie możliwość wypożyczenia Buggy RZR do samodzielnej jazdy po wydmach (ok. $220/2 osoby/godzina). Powrót do hotelu, nocleg.

8.dzień

EMIRATY - SHARJAH - AJMAN - DIBBA

Wykwaterowanie z hotelu i wyjazd z Dubaju, przejazd przez Emiraty  Sharjah i Ajman. Zatrzymamy się na zdjęcia przy Blue Souq, skąd rozpościera się przepiękny widok na panoramę miasta Sharjah. Następnie zwiedzimy Muzeum Cywilizacji Islamskiej i Muzuem w Ajman. Na koniec przejazd do miasta Dibba na granicy Emiratów z Omanem. Nocleg w hotelu przy Oceanie Indyjskim.

9.dzień

OMAN - MUSKAT

Przejazd przez góry Hajar do granicy emiracko – omańskiej.
Postój w miasteczku Sohar, które jak mówią legendy jest bliskie Sindbadowi – Żeglarzowi. Dojazd do Muskatu – portowej stolicy Omanu leżącej nas Zatoką Omańska w otoczeniu gór i pustyni. Przejedziemy główną promenadą miast – Corniche. Odwiedzimy Muttrah – jedną z najpiękniejszych dzielnic miasta oraz lokalny trag. Udamy się do słynnego Muzeum dziedzictwa islamu Bait Al-Zubair i zatrzymamy się przy Pałacu Sułtana Qasr Al-Alam. Nocleg w hotelu w Muskat.

10.dzień

OMAN - MUSKAT

Wykwaterowanie z hotelu. Dzień rozpoczniemy od przejazdu w pobliże  Królewskiej Opery w Muskacie – jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie teatrów na świecie. Przejazd pięknymi dzielnicami Muskatu do Wielkiego Meczetu Sułtana Qabusa – jednego z najpiękniejszych obiektów architektury islamu. Zwiedzanie miasta Nizwa – dawnej stolicy Omanu. Zabierzemy Was na lokalny bazar, gdzie będzie czas wolny na zrobienie zakupów. Zatrzymamy się na zdjęcia przy imponujących rozmiarów zamku Bahla i zamku Jabreen.
Spacer przy zbudowanej z suszonej gliny wiosce Birkat Al-Mawz. Zatrzymamy się też przy jednym z największych fortów Bait Na’aman ze wspaniałą panoramą na okolicę, a na koniec zwiedzanie miasta Al Ain. Powrót do Dubaju.

11.dzień

DUBAJ - CHICAGO

Rano transfer na lotnisko i lot powrotny do Chicago.

PROGRAM WYCIECZKI JEST RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE,

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).