Kraina Amishów

Kraina Amishów – Wycieczka dla rodzin z dziećmi

1 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

Kraina Amishów – Wycieczka dla rodzin z dziećmi


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd o godz. 6 rano sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd). Przywitanie naszych najmłodszych uczestników. Sprawdzamy bilety i ruszamy na autobusową wyprawę do Krainy Amishów. Przejazd do Shipshewana. Po przyjeżdzie czas na drugie śniadanie i zakupy w okolicznych sklepach.

Okolica miasteczka Shipshewana znana jest przede wszystkim z tego, że skupia trzecią co do wielkości społeczność Amiszów w Stanach Zjednoczonych. Słynie ponadto z największego pchlego targu na Środkowym Zachodzie oraz z wysokiej jakości rękodzieła. Wielu mieszkańców nazywa Shipshewana domem, i dla wielu spośród dwóch milionów turystów rocznie odwiedzających to miasto, miejsce to jest bliskie ich sercu.

Miejscowi bardzo dbają o swoje dziedzictwo, chronią je i pielęgnują, turyści natomiast podglądając jakże odmienny styl życia, podziwiają go i wręcz tęsknią za charakteryzującą je prostotą. Na położonej nieopodal farmie wybierzemy się w fascynującą podróż do wyjątkowego świata Amiszów i Mennonitów. Czeka nas też dodatkowa atrakcja – przejazd wozem po Krainie Amiszów.

Zobaczymy prawdziwą farmą i podpatrzymy życie na farmie.  Odwiedzimy muzeum poświęcone ich życiu i kulturze, a chętni zrobią zakupy w prowadzonym przez nich sklepie. Obiad w restauracji serwującej tradycyjne dania. Każdy niejadek znajdzie tam coś dla siebie.

Przejazd do Elkhart i do położonych w samym sercu Elkhart ogrodów botanicznych. Ogrody skrywają wiele uroczych zakamarków, które o tej porze roku mienić się będą pięknymi kolorami. Ogród będzie świetnym plenerem do jesiennych zdjęć Waszych dzieci. Później w programie NIESPODZIANKA.

W drodze powrotnej zatrzymamy się w South Bend. Powrót do Chicago w godzinach wieczornych. Podczas całej podróży przygotowywane będą quizy i zabawy dla dzieci. Na pewno nie będzie nudno 🙂

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).