Brazylia, Rio

Karnawał w Rio

12 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych
 • śniadania
 • Transfery z i na lotnisko
 • Wejście do Iguasu Falls po stronie argentyńskiej
 • Wejście do Iguasu Falls po stronie brazylijskiej
 • Bilety wstępu do Rezerwatu Papug
 • Wjazd pod Pomnik Chrystusa Odkupiciela
 • Bilet wstępu na Głowę Cukru
 • Rejs statkiem w Paratach
 • Wejście na Tres Fronteiras
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika/pilota
 • Opiekę przewodników lokalnych
 • Przejazdy busem na całej trasie
 • Zwiedzanie zgodnie z programem

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych
 • Kosztu biletów Rio de Janeiro-Iguazu Falls-Sao Paulo
 • Wyżywienia inne niż wymienione w programie
 • Sambodrom- wejście na trybuny lub VIP loża do potwierdzenia bliżej wyjazduó
 • Przelot helikopterem nad Rio de Janeiro
 • Kolacja z pokazami tańców Ameryki Łacińskiej
 • Oplaty bagażowej- koszt zgodnie z taryfa operatora
 • Ubezpieczenia (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

Karnawał w Rio-BRAZYLIA


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO

Pierwszy dzień podróży rozpoczniemy zbiórką na lotnisku O’Hare, gdzie spotkamy się z polskim pilotem/przewodnikiem. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Brazylii.

2.dzień

SAO PAULO-PARATY

Przylot do Sao Paulo, największego miasta Ameryki Południowej, miasta biznesu.Następnie przejazd do Paraty. Obiad i zakwaterowanie w hotelu.

3.dzień

PARATY

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd do pięknego miasteczka ze złotego szlaku królewskiego z malowniczymi domami architektury kolonialnej – Paraty. Jest to miasto, które łączy historię Brazylii i piękną przyrodę, gdyż położone jest nad Atlantykiem, otoczone lasem deszczowym i pięknymi górami. Zakwaterowanie. Rejs po Zatoce Paraty z posiłkiem, napojami i wolnym czasem na jednej z cudownych plaż.

Wieczorem spacer po starówce Paraty i degustacja jednej z najbardziej znanych caipirinhi Brazylii Gabriela. Ten drink przygotowywany na bazie cachacy z cynamonem i goździkami nawiązuje do jednej z najbardziej znanych powieści Jorge Amado o takim samym imieniu Gabriela. Gabriela miała skórę koloru cynamonowego i pachniała goździkami – tak pięknie ujął autor jej kobiecą urodę. Nocleg.

4.dzień

RIO DE JANEIRO

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do światowej stolicy karnawału Rio de Janeiro. Spacer po Copacabanie i poznawanie uroków tej malowniczej dzielnicy z jedną z najbardziej znanych plaż świata.

5.dzień

RIO DE JANEIRO

Po śniadaniu początek odkrywania Rio de Janeiro. Rano wjedziemy historyczną kolejką na szczyt Corcovado gdzie obok spektakularnego pomnika Chrystusa Odkupiciela będziemy podziwiać cudowne położenie miasta. Następnie przejedziemy do dzielnicy Maracana z najpopularniejszym stadionem świata.

Po drodze do zatoki Guanabara zatrzymamy się na sambodromie, aby krokami samby uczcić te ważne miejsce ubarwione karnawałem Carioca. Na koniec wjedziemy na bramę historyczną miasta, czyli Głowę Cukru, z której będziemy mogli podziwiać piękno zatoki Guanabarra i starej części Rio de Janeiro. Po tak wielu emocjach udamy się na wczesną kolację do churrascaria i będziemy kosztować smakowite steki Brazylii.

6.dzień

RIO DE JANEIRO

Dzisiaj czeka nas wspaniała noc pełna artyzmu, tańca i muzyki. Nadszedł ten oczekiwany przez wszystkich moment, żeby poznać największy spektakl świata na świeżym powietrzu, największy i najbardziej malowniczy karnawał świata, parady szkół samby w Rio de Janeiro.

Rytmami i krokami samby Brazylijczycy interpretują wybrane tematy z różnych dziedzin sztuki i życia. Spektakularny program, szczególna tradycja w kulturze Brazylii, pełna historii i emocji. Piękne stroje, cudownie ozdobione platformy, wiele blasku i elegancji i gorące rytmy samby porwą wszystkich do tańca i dobrej zabawy niemal do rana.

7.dzień

RIO DE JANEIRO

Po śniadaniu czas na odpoczynek po intensywnym dniu na Sambodronie. Plażowanie na Copacabana. Dla chętnych możliwość przelotu helikopterem nad miastem.

8.dzień

RIO - IGUAZU FALLS

Po śniadaniu rzelot do Foz De Iguacu.

275 kaskad wodnych, malownicza fauna i flora lasu deszczowego to nie wszystko czym zachwyca kraina na styku trzech granic Brazylii, Paragwaju i Argentyny.

Wodospady Iguacu tworzą wspaniały spektakl natury. Wielka woda (bo tak tłumaczy się nazwę Iguasu z języka guarani), a właściwie jej szum otworzy nam oczy na ogrom i siłę tego żywiołu.

Zwiedzanie najpięknejszych wodospadów na świecie o strony brazylijskiej. Kolacja z pokazami tańców Ameryki Łacińskiej. Nocleg.

9.dzień

IGUACU FALLS

Po śniadaniu ruszamy zwiedzić wodospady Iguacu, tym razem od strony argentyńskiej.

Staniemy oko w oko z największym wodospadem tego cudownego kompleksu, czyli Gardzielą Diabelską. Z całą pewnością widok przewalających się mas wody, związany z nim hałas pozwoli nam na własnej skórze odczuć nieokiełznaność potęgi przyrody. Dla chętnych spływ łodziami po rzece Iguacu i bliskie spotkanie z wodospadami.

Powrót do Foz do Iguacu. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy słynnym Hilo Tres Fonteras, miejscu gdzie rzeka Iguasu wpada do rzeki Parana i gdzie zbiegają się granice trzech państw – Argentyny, Paragwaju i Brazylii.

 

10.dzień

SAO PAULO

Po śniadaniu przelot do Sao Paulo.

Zwiedzanie zaczniemy od spaceru  po starówce Sao Paulo, podczas którego można zobaczyć miejsce narodzin Sao Paulo –  katedrę Patio do Colegio. Ponadto zwiedzanie centrum biznesowego, czyli tutejszego Wall Street, Kościoła św. Benedykta, Teatru Narodowego.

Na koniec wjazd na 26 piętro Banespa, wieżowca z epoki art deco wzorowany na nowojorskim Empire State Building. To właśnie tutaj można podziwiać cudowny widok na całe miasto.

Na koniec odwiedzimy jeden z najpiękniejszych parków świata Park Ibirapuera z wieloma ciekawymi pomnikami i budowlami. Spacer po najbardziej znanej i reprezentacyjnej alei Avenida Paulista.

11.dzień

SAO PAULO - CHICAGO

Odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do Chicago.

12.dzień

SAO PAULO

Przylot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).