Brazylia, Rio
10 dni

Karnawał w Rio

$1595
Plan podróży

Karnawał w Rio-BRAZYLIA


Plan podróży

1.dzień

Pierwszy dzień podróży rozpoczniemy zbiórką na lotnisku O’Hare, gdzie spotkamy się z polskim pilotem/przewodnikiem. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Brazylii.

2.dzień

Przylot do Sao Paulo. Największe miasto Ameryki Południowej, miasto biznesu. Obiad. Spacer przez starówkę Sao Paulo z katedrą, Patio do Colegio – miejsce narodzin Sao Paulo, centrum biznesowe czyli tutejsze Wall Street, Kościół Św. Benedykta, Teatr Narodowy i wjazd na 26 piętro Banespa, skąd będziemy podziwiać cudowny widok na całe Sao Paulo.

Banespa to wieżowiec z epoki Art Deco, wzorowany nowojorskim Empire State Building. Odwiedzimy jeden z najpiękniejszych parków świata Park Ibirapuera z wieloma ciekawymi pomnikami i budowlami. Przed wyjazdem do hotelu obowiązkowy spacer po najbardziej znanej i reprezentacyjnej alei Avenida Paulista.

3.dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie i zmierzamy do pięknego miasteczka ze złotego szlaku królewskiego z malowniczymi domami architektury kolonialnej Paraty.

Miasto, które łączy historię Brazylii i piękna przyrodę, gdyż położone jest nad Atlantykiem, otoczone lasem deszczowym i pięknymi górami. Zakwaterowanie. Rejs po Zatoce Paraty z posiłkiem, napojami i wolnym czasem na jednej z cudownych plaż.

Wieczorem spacer po starówce Paraty i degustacja jednej z najbardziej znanych caipirinhi Brazylii Gabriela. Ten drink przygotowywany na bazie cachacy z cynamonem i goździkami nawiązuje do jednej z najbardziej znanych powieści Jorge Amado o takim samym imieniu Gabriela. Gabriela miała skórę koloru cynamonowego i pachniała goździkami – tak pięknie ujął autor jej kobiecą urodę. Nocleg.

4.dzień

Śniadanie. Po błogim poranku nad basenem hotelowym ruszamy do światowej stolicy karnawału Rio de Janeiro. Zakwaterowanie. Spacer po Copacabanie i poznawanie uroków tej malowniczej dzielnicy z jedną z najbardziej znanych plaż świata.

5.dzień

Dzień 5

Śniadanie.

Początek odkrywania Rio de Janeiro. Rano wjedziemy historyczną kolejką na szczyt Corcovado gdzie obok spektakularnego pomnika Chrystusa Odkupiciela będziemy podziwiać cudowne położenie miasta. Następnie przejedziemy do dzielnicy Maracana z najpopularniejszym stadionem świata.

Po drodze do zatoki Guanabara zatrzymamy się na sambodromie aby krokami samby uczcić te ważne miejsce ubarwione karnawałem Carioca. Na koniec wjedziemy na bramę historyczną miasta, czyli Głowę Cukru, z której będziemy mogli podziwiać piękno zatoki Guanabarra i starej części Rio de Janeiro. Po tak wielu emocjach udamy się na wczesną kolację do churrascaria i będziemy kosztować smakowite steki Brazylii.

6.dzień

Dzień 6

Śniadanie.

Dzisiaj czeka nas wspaniała noc pełna artyzmu, tańca i muzyki. Nadszedł ten oczekiwany przez wszystkich moment, żeby poznać największy spektakl świata na świeżym powietrzu, największy i najbardziej malowniczy karnawał świata, parady szkół samby w Rio de Janeiro.

Rytmami i krokami samby Brazylijczycy interpretują wybrane tematy z różnych dziedzin sztuki i życia. Spektakularny program, szczególna tradycja w kulturze Brazylii, pełna historii i emocji. Piękne stroje, cudownie ozdobione platformy, wiele blasku i elegancji i gorące rytmy samby porwą wszystkich do tańca i dobrej zabawy niemal do rana.

7.dzień

Śniadanie.  Dzień odpoczynku po intensywnym dniu na Sambodronie. Plażowanie na Copacabana.

8.dzień

Złoto, Portugalia i stolica a więc dzień na starówce Rio de Janeiro, gdzie odkryjemy wiele historii i pięknej architektury miasta. Spacer wśród pięknych budowli z przełomu XIX i XX wieku (Katedra, Parlament, Paco Imperial, Kościół Matki Boskiej z Carmelu, Praca Maua, Pedra do Sal i wiele innych zakątków). W czasie dnia obiad w jednej z najstarszych restauracji Rio de Janeiro – Confeitaria Colombo.

9.dzień

Śniadanie. W tym dniu ruszamy w drogę porwotną do Sao Paulo. Po drodze zatrzymamy się na lunch w urokliwej…..Wieczorem wylot do Chicago.

10.dzień

Przylot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o standardzie turystycznym
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych
 • Transfery z i na lotnisko
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika/pilota i przewodnikow lokalnych
 • Przejazdy busem na całej trasie 
 • Zwiedzanie zgodnie z programem

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych
 • Wyżywienia
 • Biletów wstępu – ok $100
 • Sambodrom- wejście na trybuny $250,  loże VIP $600-$700
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne, zwyczajowe napiwki
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Oplaty bagażowej- koszt zgodnie z taryfa operatora
 • Kosztu testow na Covid-19 przed wylotem i powrotem do Chicago

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

CHILE I BOLIWIA Z JEZIOREM TITICACA

$3595 11 dni 05-10-2023

Argentyna śladami wina

$2390 9 dni 03-04-2023

Chile – Wyspa Robinson Crusoe

$3995 8 dni 02-24-2023

Kostaryka

$1995 8 dni 04-03-2023 07-12-2023 11-16-2023
Pokaż wszystkie wycieczki 100