Tennessee

Jesień w Sercu Tennessee

4 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

Tennessee jesienią

Jaskinie

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Wyjazd z Chicago o godz. 4:00 am sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634). Przejazd do Gatlinburga w stanie Tennessee. Może się wydawać, że to będzie trudna podróż, ale zapewniamy was, że będzie co robić i widoki wynagrodzą Wam dystans. Przejedziemy przez stany Illinois, Indiana i Kentucky, by po południu dotrzeć do celu naszej podróży, Gatlinburga.

Na początek złożymy wizytę w Sugarlands Visitor Center. Następnie przejedziemy Przejazd 5-milową trasą “Roaring Fork”. Wzdłuż drogi, która wije się wraz z płynącą obok rzeką, ukryte są historyczne, drewniane zabudowania, szlaki prowadzące do wodospadów, Bud Ogle Farm oraz młyn, Ely’s Mill, działający od 1925 roku.

Zaliczymy klika drobnych szlaków o dystansie od 1 do 2.5 mili by móc się swobodnie zaklimatyzować. Przejazd na nocleg.

2.dzień

Dzień 2

Wczesne śniadanie i wyjazd w stronę pierwszych szlaków. Chimney Tops to jedna z najpopularniejszych i najbardziej wymagających wędrówek w Parku Narodowym Great Smoky Mountains. Szczyt ma wysokość 4800 stóp i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych struktur geologicznych w parku, ponieważ jest to rzadki szczyt skalny w Smokies.

Można zobaczyć bliźniacze szczyty wzdłuż Newfound Gap Road. Trasa to niecałe cztery mile w obie strony i jest niezłym treningiem. Widok? Warty każdej kropli potu. Krótki odpoczynek, power bar w dłoniach i przejedziemy krótką trasą do naszego następnego przystanku.
Mt. Le Conte (5.5 mili w jedną stronę) położony na wysokości 6593 stóp. Mount LeConte jest trzecim najwyższym szczytem w Smokies. Jednak mierząc od bezpośredniej podstawy do najwyższego punktu, Mt. LeConte można uznać za najwyższą górę we wschodnich Stanach Zjednoczonych, wznoszącą się na 5301 stóp od podstawy w pobliżu Gatlinburga.

Istnieje wiele kontrowersji dotyczących tego, od którego członka rodziny LeConte pochodzi nazwa góry. Większość ludzi, w tym U.S. Geological Survey, zakłada, że ​​Joseph LeConte, słynny geolog i członek założycielski Sierra Club, jest człowiekiem, od którego pochodzi nazwa góry. Jednak twierdzenie to zostało zakwestionowane w ostatnich latach. Autorzy Georgia Encyclopedia i A Natural History of Mount Le Conte twierdzą, że imię to honoruje starszego brata Josepha, Johna, który był znany jako naukowiec i jako rektor Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley.

Posiłek w formie pikniku zjemy właśnie tam, na szczycie Mt. Le Conte. Zejście do doliny. Krótki odpoczynek.

Przejazd do przełęczy Newfound Gap. Wiedzie do niej droga z licznymi punktami widokowymi oraz miejscem, w którym spotykają się dwa stany: Tennessee i North Carolina – jest to ciekawa miejscówka na zdjęcie ze znakiem granicznym.

Następnie przejazd do Clingman’s Dome. Jest to najwyższy szczyt w Tennessee oraz drugi pod względem wysokości w Stanach na wschód od rzeki Mississippi. Przejście krótkim, stromym szlakiem do spiralnego chodnika, który wznosi się ponad wierzchołkami drzew i prowadzi do betonowej wieży o wys. 14 m. Oferuje ona panoramiczny widok na otaczające ją ze wszystkich stron góry. Przejazd na nocleg do Gaitlinburga/lub nocleg w Cheerokee, w zależnośći od dostępności.

3.dzień

Dzień 3

Dziś troszkę odpoczniemy. Cheerokee, North Carolina.

Udamy sie z wizytą do fantastycznego muzeum Indian Cheerokee Oconaluftee Indian Village. Cherokee to północnoamerykańskie plemię Indian, które stanowiło jedno z największych politycznie zintegrowanych plemion w czasie europejskiej kolonizacji Ameryk. Ich nazwa pochodzi od słowa Creek, co oznacza „ludzie o różnej mowie”.

Przejazd do Chattanooga. Zwalniamy tempo by nasze mięśnie powoli się regenerowały. Zwiedzanie Rock City Gardens, usytuowanych zaledwie kilka mil od centrum Chattanooga. W Rock City znajduje się długi, kręty szlak skalny z ogrodami zawierającymi setki oznakowanych, lokalnych drzew i roślin.

Szlak prowadzi także przez wiele unikalnych i dziwacznych formacji skalnych, o znaczących nazwach jak „Balanced Rock” czy „Fat Man’s Squeeze” oraz przez „Fairyland Caverns” i „Mother Goose Village”, skalne jaskinie ozdobione rzeźbami. Na terenie Rock City znajduje się ponadto 100-metrowy wodospad, który spływa kaskadą w dół góry, oraz słynny, wiszący most „Swing-A-Long”, który rozciąga się na prawie 200 stóp.

Przejazd na Nocleg.

4.dzień

Przejazd do Fall Creek Falls, który jest najwyższym wodospadem o swobodnym spadku na wschód od rzeki Missisipi. Krótki szlak zaprowadzi chętnych z parkingu na płaskowyżu w dół do podstawy wąwozu, dając dostęp do podnóża wodospadu. Pozostali mogą podziwiać wysoki na 256 stóp wodospad z platformy widokowej.

Kontynuujemy podróż do domu. Po drodze jednak czeka nas jeszcze jedna niespodzianka. Mammoth Cave (lub Diamond Cave) – godzinna wycieczka po jaskiniach. Niezapomniane wrażenia z unikalnych w świecie podziemnych grot i korytarzy.

Powrót do Chicago w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

4 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).