Kentucky, environment

Jesień w Sercu Kentucky

3 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Bilety wstępów do parków

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia (prosimy o zabranie suchego prowiantu)
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.

Kentucky- spotkanie z naturą – Natural Arch Scenic Area- Yahoo Falls- Cumberland Falls- Eagle Falls Trail

Parki narodowe

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Wyjazd z Chicago o 4.30 am sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634). Przejazd przez stany Illinois, Indiana i Kentucky. W trakcie przejazdu regularne postoje na rozprostowanie nóg oraz kawę.

Nasz pierwszy spacer prowadzi do położonego w Stearns Ranger District naturalnego łuku skalnego. Natural Arch Scenic Area to doskonałe miejsca na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Główną jego atrakcją jest spektakularny łuk z piaskowca, który rozciąga się na prawie 100 stóp. Punkt widokowy zapewnia odwiedzającym panoramiczny widok na to ciekawe zjawisko. (Dystans do przejścia  okolo 5 mil)
Lunch na łonie natury, w formie pikniku, jeśli pogoda pozwoli. Prosimy o zabranie ze sobą suchego prowiantu.

Po krótkiej przerwie udamy się na szlak do Yahoo Falls – wodospadu o wysokości 113 stóp, który cieszy się tytułem najwyższego wodospadu w stanie Kentucky. Szlak turystyczny obejmuje również atrakcyjny naturalny łuk zwany Yahoo Arch, więc będzie to jedna z niewielu wycieczek, która łączy dwa niesamowite miejsca – naturalny wodospad z naturalnym łukiem. (Dystans okolo 4.5 mili).

Przejazd na nocleg do Corbin. Kolacja we wlasnym zakresie.

2.dzień

Dzień 2

Śniadanie. Dziś udamy się na krótki spacer do wodospadu Cumberland Falls, zwanego “Małą Niagarą” lub “Niagarą Południa”, będącego główną atrakcją parku stanowego o tej samej nazwie. Okolice wodospadu zamieszkiwane były przez rdzennych mieszkańców, m.in. przez Indian z plemienia Cherokee, którzy wodospad uważali za miejsce święte.

Ciekawostką jest, że regularnie obserwowane jest tam zjawisko księżycowej tęczy, rezultat stromych ścian wąwozu, redukcji rozproszonej mgły i zwiększonego światła księżyca. Są tylko dwa miejsca na naszej planecie, gdzie występuje to zjawisko, są to wodospady Cumberland Falls i Victoria Falls (Zimbabwe).

Po krotkim odpoczynku przy tym spektakularnym wodospadzie czekają nas kolejne zachwyty.

Eagle Falls Trail. Szlak znajduje się wewnątrz Cumberland Falls State Park i mimo tej samej odległości, co szlak prowadzący do Dog Slaughter Falls, jest nieco bardziej „nierówny”. Ten szlak nie tylko prowadzi do Eagle Falls, ale także daje niesamowity widok na Cumberland Falls z drugiej strony rzeki.

Pod wodospadem znajduje się wspaniały basen i kilka głazów, na które można się wspinać. Szlak ma niespełna 2 mile. Przerwa na lunch na świeżym powietrzu, jeśli pozwoli na to pogoda. Prosimy o zabranie suchego prowiantu.

Na koniec perełka tego wyjątkowego parku – Moonbow Trail. Całe siedem 7 mil wyzwania, ale nagrodą są niebagatelne widoki i wygrana ze swoimi słabościami. Powrót do hotelu. Kolacja we własnym zakresie.

3.dzień

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Slade, KY. Red River Gorge to wyjątkowy, malowniczy obszar naturalny, który każdego roku przyciąga tysiące turystów. Spektakularne elementy skalne, w tym łuki z piaskowca i wysokie klify, to tylko część atrakcji. Miłośnicy spędzania czasu na świeżym powietrzu przyjeżdżają do wąwozu przez cały rok, aby cieszyć się wędrówkami, biwakowaniem, spływami kajakowymi, obserwowaniem dzikiej przyrody i innymi możliwościami rekreacji.

Wąwóz Rzeki Czerwonej jest wyznaczony jako obszar geologiczny, National Natural Landmark i National Archaeological District oraz umieszczony jest w Krajowym Rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym. Część wąwozu jest również oznaczona jako Clifty Wilderness i znajduje się na obszarze 12.646 akrów nierównego leśnego krajobrazu.

Po krótkim odpoczynku wyjazd w stronę Illinois z regularnymi przerwami na posilki oraz napoje. Przyjazd do Chicago późnym wieczorem.

Pokaż cały plan wycieczki

3 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).