9 dni

Jesień w Nowej Anglii

$1495
10-15-2022
Plan podróży

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Trekking/hiking

Wodospady


Plan podróży

1. dzień

Dzień 1

Ruszamy. Wyjazd o godzinie 5:00 rano sprzed biura Rek Travel (5825 W. Irving Park Road). Przejazd przez stany Illinois, Indiana, Ohio, Pennsylvania i New York. Po drodze przerwy na odpoczynek, kawę i posiłki. Dojazd do jednej z największych i najpopularniejszej atrakcji w Stanach Zjednoczonych, wodospadu Niagara. Rejs statkiem „Maid of the Mist” pod największy z wodospadów – Podkowę Końską. Następnie spacer po wyspach Koziej (Goat Island) i Luna. Podziwianie wodospadów Amerykanin, Welon Panny Młodej (Bridal Veil) oraz Podkowy Końskiej, z różnych punktów widokowych. Zakwaterowanie w hotelu u stóp wodospadu. Wieczorem oglądanie kolorowo podświetlonych wodospadów. W czasie wolnym chętni mogą odwiedzić indiańskie kasyno gry Seneca lub korzystać z innych lokalnych atrakcji, jakich nie brakuje w okolicy parku.

2. dzień

Dzień 2

Czas przestawić się na piękne widoki. Po śniadaniu przejazd do Parku Stanowego Taughannock Falls ze spektakularnym wodospadem, który jest jedną z największych atrakcji przyrodniczych na północnym wschodzie. Jest to najwyższy wodospad o pojedynczym spadku na wschód od Gór Skalistych. Mimo, że nie jest tak potężny jak wodospad Niagara, jest od niego 20 metrów wyższy. Z wysokości 70 m opada na dno wąwozu, którego ściany otoczone są wysokimi na 400 stóp klifami. W jesiennej szacie przedstawia się niezwykle malowniczo. Przejazd do maisteczka Providence – stolicy Rhode Island. Zobaczymy neoklasycystyczny Rhode Island State House a następnie udamy się na spacer wzdłuż rzeki Providence. Nocleg w okolicy Providence.

3. dzień

Dzień 3

Troszkę historii. Na początek przejazd na przylądek Cape Cod, najdalej na wschód wysunięty półwysep w stanie Massachussetts. To tutaj w okolice dzisiejszego miasta Provincetown dotarli, na statku Mayflower, w roku 1620 angielscy koloniści, zwani Pielgrzymami. Nastepnie przejedziemy do miasta Plymouth, gdzie Pielgrzymi przenieśli się przed zimą tego samego roku, żeby założyć pierwszą stałą osadę. Wizyta w Plimoth Plantation. To żywe muzeum historii, założone w 1947 roku, w formie rekonstrukcji odtwarza pierwotną osadę Plymouth z XVII wieku. Zwiedzanie muzeum i repliki statku Mayflower. Następnie przejazd do Bostonu, stolicy stanu Massachussets. To piękne miasto z bogatą historią. Wielu odwiedzających je uważa, że jest to najbardziej europejskie miasto Stanów Zjednoczonych. Jest to również jedno z najstarszych miast, gdzie wysokie drapacze chmur koegzystują ze starymi budynkami kolonialnymi. Wstąpimy tam na “bostońską herbatkę” i odwiedzimy starą, historyczną dzielnicę, a w trakcie spaceru szlakiem “Freedom Trail” będziemy podziwiać wspaniałą architekturę miasta i oglądać historyczne budynki, miejsca i obiekty, które wpłynęły na historię kraju. Odpoczniemy w Boston Common – najstarszym parku miejskim, w którym niegdyś przemawiał Martin Luther King i zatrzymamy się w porcie, który od początku jest wpisany w historię miasta. Przy nabrzeżu znajduje się muzeum USS Constitution, obok którego cumuje statek o tej samej nazwie, Jest to najstarszy na świecie, wciąż pływający drewniany okręt. Przejazd na nocleg w okolicy Bostonu.

4. dzień

Czas na edukację, zatem przejazd do Cambridge, starego akademickiego miasteczka, które jest siedzibą słynnych w świecie renomowanych uczelni, w tym najstarszego w Ameryce Uniwersytetu im. Johna Harvarda, a także innej znanej z dużej liczby noblistów uczelni technicznej, MIT – Massachussetts Institute of Technology. Spacer po miasteczku oraz oglądanie terenów i obiektów Harvard University. Przejazd do Salem – miasteczka, które zyskało rozgłos dzięki procesom czarownic oskarżonych o czary w kolonialnym Massachussetts w latach 90-tych XVII wieku. Następnie udamy się do Portland Head Light, historycznej latarnii morskiej w Cape Elizabeth w stanie Maine. Latarnia z 1791 roku znajduje się przy wejściu do głównego kanału żeglownego do portu Portland. Jest to najstarsza latarnia morska w stanie Maine. Nocleg w okolicy Acadia NP.

5. dzień

Dzień 5

Ten dzień nie pozostawi nam złudzeń, jak piękna jest jesień w Maine. Odwiedzimy Park Narodowy Acadia. Ten piękny surowy krajobraz kształtowany był w ostatniej epoce lodowcowej. Granitowy płaskowyż Acadii zniknął pod zwałami lodu, który wyrzeźbił doliny i szczyty i wyżłobił rynny i groty w skałach. Olbrzymie głazy i błyszczące w słońcu tafle jezior są pamiątką po tamtych mroźnych latach.  Następnie przejedziemy malowniczą trasą wokół wschodniej części wyspy Mount Desert, łączącej jeziory, góry i linię brzegową Acadii. Zapewnia ona dostęp do polularnych obszarów, takich jak Sieur de Monts, Sand Beach i Otter Point. Dla chętnych spacer wokół jeziora Jordan Pond (ok. 5km). Całości dopełnią jesienne, bajeczne kolory lasów i łąk. Popołudnie spędzimy właśnie w tym parku czekając na zachód słońca przy Bass Head Lighthouse. Nocleg w okolicy.

6. dzień

Przejazd malowniczą drogą z postojami przy punktach widokowych – Albany Covered Bridge, Lower Falls i Sabbaday Falls. Przejazd do Flume Gorge, naturalnego wąwozu rozciągającego się u podstawy Mount Liberty. Tam wybierzemy się na krótką wędrówkę szlakiem z licznymi schodami i drewnianymi pomostami, zawieszonymi nad rwącą rzeką, podziwiając kryte mosty, niesamowite wodospady i granitowe ściany, porośnięte paprociami i mchami, które wznoszą się na wysokość od 70 do 90 stóp. Przejazd na nocleg.

7. dzień

Dzień 7

Odkrywamy Vermont. Po śniadaniu odkrywamy piękno jesiennego Vermont. Na początek wizyta w kopalni granitu Rock of the Ages, gdzie zobaczymy jak obrabia się ten twardy kamień zanim trafi do klientów. Następnie zatrzymamy się w legendarnej fabryce lodów Ben & Jerry’s w pobliskim Waterbury. Wejdziemy w świat mrożonych przysmaków i wybierzemy się na wycieczkę z przewodnikiem, która będzie jednocześnie zabawna, edukacyjna i… smaczna. Vermont, więc produkcja syropu klonowego. Odwiedzimy farmę, gdzie przyjrzymy się procesowi jego powstawania. Późnym popołudniem przejazd do Burlington, spacer po miasteczku i nad jeziorem Champlain, czas na zakupy. Nocleg.

8. dzień

Po śniadaniu opuszczamy Vermont przepływając promem przez jezioro Champlain do stanu Nowy Jork. Wisienka na torcie – Wielki Kanion Wschodu. Powoli i z żalem wyruszamy w drogę powrotną do Chicago, nie będzie ona jednak pozbawiona atrakcji. Opuszczamy Vermont i przekraczając granicę ze stanem Nowy Jork, docieramy do kolejnej perełki naszej wycieczki, Parku Stanowego Letchworth. Nie bez powodu jest on nazywany “Wielkim Kanionem Wschodu” i bezapelacyjnie jest on najpiękniejszy właśnie jesienią. Park położony jest w hrabstwach Livingston i Wyoming, w północno – zachodniej części stanu Nowy Jork. Ma około 17 mil długości i biegnie wzdłuż rzeki Genesee, która płynie na północ przez głęboki wąwóz, tworząc kilka spektakularnych wodospadów. Niektóre z nich osiągają wysokość 600 stóp (ponad 180 m), co w połączeniu z wysokimi klifami i gęstymi lasami, jakże kolorowymi o tej porze roku, stanowi malowniczy obrazek. Przejazd na nocleg.

9. dzień

Kontynuujemy drogę powrotną do Chicago, z regularnymi postojami na odpoczynek i posiłki. Przejeżdżając przez Ohio, zatrzymamy się w Cuyahoga NP, jedynym parku narodowym tego stanu. „Cuyahoga” w języku Mohawk oznacza “krzywą rzekę”. Nazwa parku wywodzi sie od tejże rzeki, przepływającej przez środek parku i tworzącej jego południowo-północną oś. Zobaczymy wodospad Brandywine i Station Road Bridge. Krótki przystanek przy Visitor Center na zakup pamiątek. Przejazd do Cleveland, jednego z większych miast Ohio. Zwiedzanie Muzeum Rock’n’rolla. Planowany przyjazd do Chicago w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Cena zawiera

  • Przejazdy minibusem na całej trasie
  • Zakwaterowanie w hotelach w pokojach dwuosobowych
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika

Cena nie zawiera

  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wiosna na Mackinac Island

$345 2 dni 05-28-2022

Dziki Zachód

$1995 10 dni 07-05-2022

Najstarsze Miasta Ameryki

$995 6 dni 06-02-2022
Pokaż wszystkie wycieczki 238