Japonia – Kraj Kwitnącej Wiśni i Wschodzącego Słońca
12 dni

Japonia – W Kraju Kwitnącej Wiśni i Wschodzącego Słońca

$3850
10-26-2023 04-03-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Japonia – Kraj Kwitnącej Wiśni i Wschodzącego Słońca

TOKYO – PAŁAC CESARSKI – ASAKUSA – ŚWIĄTYNIE SENSOJI – TOYOTA MEGA WEB – TARG RYBNY TSUKIJI – ŚWIĄTYNIA MEJI JINGU – PARK SHINJUKU GYOEN – PARK NARODOWY NIKKO – WODOSPAD KEGON – GÓRA FUJI – JEZIORO KAWAGUCHICO – GÓRA  KOMAGATAKE –  JEZIORO ASHI – PRZEJAZD SHINKANSENEM DO HIMEJI – ZAMEK BIAŁEJ CZAPLI – OGRODY KOKO-EN – HIROSHIMA – WYSPA MIYAJIMA – KYOTO – ŚWIĄTYNIA ZŁOTEGO PAWILONU (KINKAKUJI) – ŚWIĄTYNIA USPOKOJONEGO SMOKA (RYOANJI)- SPACER W BAMBUSOWYM LESIE ARASHIYAMA – SAPCER W DZIELNICY GION – CEREMONIA PARZENIA HERBATY – NARA – OSAKA – WIEŻOWIEC UMEDA SKY BUILDING – ROZRYWKOWA DZIELNICA DOTONBORI

 

Kultura i historia

Parki narodowe

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO

Spotkanie grupy na lotnisku O’Hare. Wylot z Chicago do Tokyo.

2.dzień

TOKYO

Przylot do Tokyo – stolicy, a jednocześnie największego miasta Japonii. Po odprawie paszportowej spotkanie z angielskojęzycznym przewodnikiem po czym przejazd do hotelu. Krótki odpoczynek. Obiad w lokalnej restauracji. Nocleg

3.dzień

TOKYO

Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie Tokyo.

Pierwsze kroki skierujemy do centrum, gdzie w dzielnicy Chidoya znajduja się Pałac Cesarski. Pałac został zbudowany w miejscu gdzie kiedyś stał zamek Edo, należacy do szogunatu Tokugawa. Potężny ród Tokugawa rządził Japonią przez ponad dwa stulecia. Samego pałacu nie sposób dostrzec za wysokimi kamiennymi murami, prowadzi do niego, często fotografowany, tak zwany Podwójny Most – Nijubashi.

Przejazd do Asakusa gdzie zobaczymy świątynie Sensoji. To najstarsza, najbardziej kolorowa i najczęściej odwiedzana buddyjska świątynia w Tokyo. Do świątyni prowadzi 200 mertowa ulica pełna sklepików, z typowymi Japońskimi pamiątkami – Nakamise.

Wczesnym popołudniem udamy się do Ueno Park. Tutaj odpoczywają japończycy. Przy parku ulokowane są także liczne muzea, świątynie, sala koncertowa i zoo. Krótka wizyta w Muzeum Narodowym.

W następnej kolejności gratka dla miłośników motoryzacji – Toyota Mega Web. To ogromna sala wystawowa z najnowszymi modelami Toyoty oraz technologią przyszłości, która może kiedyś trafi do samochodów.

Wieczorem kolacja na łodzi – atakemaru. Nocleg w Tokyo.

4.dzień

TOKYO

Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od wizyty na targu rybnym – Tsukiji. To tutaj do 2018 r. odbywały się popularne aukcje tuńczyka. Po dzień dzisiejszy to jedno z najlepszych miejsc żeby zjeść świeże sushi.

Natępnie zobaczymy szintoistyczną świątynie Meiji Jingu poświęconej cesarzowi Meiji i jego żonie. To jedna z najczęściej odwiedzanych świątyń w Japonii, przede wszystkim w pierwszych dniach każdego nowego roku.

Przejedziemy przez typowe dla nowoczesnego Tokyo zatłoczone dzielnice jak Harajuku i Shibuya oraz udamy się na spacer po gwarnych ulicach Omotesado i Takeshita.

Po południu odwiedzimy park Shinjuku Gyoen. To jeden z najczęściej odwiedzamych parków w Tokyo, zwłaszcza w czasie kwitnienia wiśni i jesienią.

Wieczorem wjedzimy na punkt widokowy na wierzowcu Metropolitalnego Obserwatorium Astronomicznego. Podziwianie panoramy Tokyo.

Powrót do hotelu. Wieczorem obiad w lokalnej restauracji.

5.dzień

NIKKO

Śniadanie. Przejazd do Nikko.

Pięknie położone miasto jest bramą do Parku Narodowego Nikko, znanego przede wszystkim z Toshogu – najkunsztowniej ozdobionej świątyni szintoistycznej w Japonii. Świątynia została wpisana na listę UNESCO i jest dedykowana Tokugawa Ieyasu fundatorowi pierwszego szogunatu Tokugawa.

Następnie zatrzymamy się przy jeziorze Chuzenji. To piękne jezioro położone u stóp świętego wulkanu Nantai powstało dzięki aktywności wulkanicznej. Lunch w lokalnej restauracji. Będąc w okolicy zobaczymy także wodospad Kegon. Ten 100 metrowy wodospad jest uważany za jeden z najpiękniejszych w Japonii, a cała okolica znana jest z pięknych kolorów jesieni.

Powrót do hotelu. Nocleg w Tokyo

6.dzień

MT. FUJI

Śniadanie. Całodniowa wycieczka w rejon góry Fuji.

Podjedziemy do kilku punktów widokowych m.in. nad jezioro Kawaguchico. Następnie zatrzymamy się w centrum turystycznym oraz dojedziemy do Stacji nr 5 na samej górze Fuji. W dalszej części dnia wjedziemy kolejką linową na górę Komagatake, z której przy dobrej pogodzie można podziwiać majestat góry Fuji oraz okoliczne doliny i jezioro Ashi.

Odwiedzimy także dolinę Owakudani, słynną z aktywności wulkanicznej i czarnych jajek gotowanych w gorących źródłach. Legendy mówią, że zjadając jedno jajko przedłużamy swoje życie o siedem lat. Nocleg i obiad w tradycyjnym japońskim ryokanie.

Wieczorem dla chętnych wizyta w Onsenie.

7.dzień

HIMEJI – HIROSHIMA

Śniadanie. Przejazd super szybkim pociągiem – shinkansenem do Himeji.

Miasto słynie ze spektakularnego zamku, uważanego za najpiękniejszy zamek w Japonii. Wpisany na listę UNESCO, nazywany zamkiem Białej Czapli przetrwał orginalnie zachowany od czasów feudalnej Japonii. Zwiedznie zamku oraz przyległych do niego ogrodów Koko-en.

Po południu wjedziemy kolejką linową na górę Shosha, gdzie zobaczymy pięknie położoną świątynię Engyoji. Historia tego kompleksu świątynnego sięga tysiąca lat, a jego zabudowa i malownicze położenie sprawiło, że często pojawia się w filmach – m.in. część scen z „Ostatniego Samuraja” było kręconych właśnie tutaj.

Wieczorem przejazd do miasta Hiroshima gdzie zjemy obiad i zostaniemy na nocleg.

8.dzień

HIROSHIMA – MIYAJIMA – KYOTO

Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od wizyty w centrum miasta Hiroshima. To tutaj 6 Sierpnia 1945 r. została zrzucona pierwsza bomba atomowa niszcząc wszystko w promieniu dwóch kilometrów i zabijając setki tysięcy mieszkańców.

Odwiedzimy Park Pokoju oraz muzeum – dedykowane ofiarom ataku atomowego. Zatrzymamy się przy A-Bomb Dome – budynku nazywanym również Kopułą Bomby Atomowej – to jedyne ruiny które są świadkiem tego, co wydarzyło się tutaj w czasie II Wojny Światowej.

Po południu przeprawiamy się promem na wyspę Miyajima, gdzie zobaczymy Itsukushima Shrine. Świątynia shinto z piękną bramą – tori stojącą w wodzie, to jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Japonii. Lunch.

Przejazd shinkansenem do Kyoto. Nocleg.

9.dzień

KYOTO

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Kyoto.

Miasto było stolicą i siedzibą cesarską przez ponad 1000 lat, a dzisiaj to jedno z 10 największych i najnowocześniejszych miast Japoni z 1.5 miliona mieszkańców. Niezliczone świątynie i jego historyczna zabudowa przetrwała zawieruchę historyczną. Kilkanaście świątyń i zamek Nijo zostały wpisane na listę UNESCO.

Na początek zobaczmy dwie niezwykłe świątynie: Kinkakuji – Świątynię Złotego Pawilonu, której dwa górne piętra są pokryte czystym złotem oraz świątynię Ryoanji – buddyjską Świątynię Uspokojonego Smoka, która słynie z tradycyjnego skalnego ogrodu zen.

Następnie udamy się na spacer w bambusowym lesie Arashiyama. Tam także zobaczymy makaki japońskie w tzw. Małpim Parku – Iwatayama.

Po południu spacer w dzielnicy Gion. Dzielnica słynie z drewnianej zabudowy, licznych sklepów, restauracji i pijalni herbaty. Często można spotkać tu Gejsze oraz Maiko.

Powrót do hotelu. Wieczorem obiad w lokalnej restauracji z pokazem tańca Maiko. Nocleg.

10.dzień

KYOTO

Śniadanie. Kolejny dzień przeznaczymy na zwiedzanie Kyoto.

Zobaczymy sanktuarium Fushimi Inari – jednej z najpopularniejszych świątyń Japonii dedykowanej bóstwom ryżu i sake. Ropoznawalnym znakiem światyni są tysiące pomarańczowych bram tori.

Następnie wizyta w muzeum – destylarni sake, połączona z próbowaniem tego japońskiego trunku. W dalszej kolejności zobaczymy zamek Nijo. Siedziba pierwszego szoguna epoki Edo – Ieyasu Tokugawa, przez chwilę była siedzibą cesarską. To najlepiej zachowany przykład pałacowej zabudowy z epoki Edo.

Lunch w lokalnej restauracji.

Po południu wizyta w Świątyni Kiyomizu – nazywanej Świątynią Czystej Wody. Położona na zboczu wzgórza, z pięknym widokiem na całe miasto, należy do najbardziej znamienitych światyń w Japonii.

Następnie weźmiemy udział w ceremoni parzenia herbaty. Powrót do hotelu.

11.dzień

NARA – OSAKA

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Nara i Osaka.

Nara to pierwsza stała stolica Japonii założona w 710 roku. Zobaczymy świątynię Todaiji z Wielkim Buddą – najsłynniejszy kompleks świątynny Nary. Światynia jest najwiekszą budowlą drewnianą na świecie. Przejdziemy także przez Nara Deer Park, gdzie przechadzają się wolno żyjące jelenie sika (jelenie wschodnie).

Następnie odwiedzimy Kasuga Taisha Shrine ważny chram shintoistyczny zbudowany w VIII wieku, do którego prowadzi droga ozdobiona ponad tysiącem kamiennych latarni wotywnych.

Przejazd do Osaki drugiej po Tokyo metropolii w Japonii.  Wjazd na wieżowiec Umeda Sky Building skąd rozpościera się piękny widok na miasto i okolice.

Wieczór spędzimy w rozrywkowej dzielnicy Dotonbori – znanej z licznych teatrów, kabaretów, restauracji, sklepów, kasyn i salonów gier. Znajduje się tu jedno z największych na świecie podziemnych centrów handlowo-usługowych.

Pożegnalny obiad w lokalnej restauracji. Nocleg w Osaka.

12.dzień

OSAKA 

Śniadanie w hotelu. Jeżeli czas na to pozwoli (w zależności od godziny wylotu) wizyta w zamku Osaka – jednym z najbardziej znanych zamków Japonii, który odegrał istotną rolę w zjednoczeniu Japonii.

Transfer na lotnisko. Powrót do domu.

 

Sprawdź inne wycieczki do Azji:

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w  hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
 • Transfery i przejazdy autokarem  na całej trasie, koszty biletów kolejowych itp.
 • Opiekę dwóch polskojęzycznych przewodników
 • Opiekę angielskojęzycznych przewodników lokalnych, ewentualnie asystentów na całej trasie i w czasie transferów

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletu lotniczego
 • Biletów wstępu
 • Wyżywienia 
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Opłat bagażowych
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Opłat wizowych – informacje w biurze

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).