Japonia – Kraj Kwitnącej Wiśni i Wschodzącego Słońca

Japonia: w kraju kwitnącej wiśni i wschodzącego słońca

12 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
 • Śniadania (10)
 • Prywatne transfery z i na lotnisko
 • Transport publiczny podczas zwiedzania Tokyo
 • Prywatny transfer na trasie Tokyo – Nikko, Tokyo – Mt. Fuji
 • Prywatny transfer podczas zwiedzania Kyoto
 • JR PASS upoważniający do podróży szybkimi pociągami
 • Transport publiczny podczas zwiedzania Hiroshimy
 • Prom na wyspę Miyajima
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika Rek Travel
 • Opiekę angielskojęzycznych przewodników lokalnych na całej trasie zwiedzania

 

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowego biletu lotniczego
 • Biletów wstępu (około $120)
 • Wyżywienia
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Ubezpieczenia turystycznego
 • Opłat bagażowych
 • Opłat wizowych – informacje w biurze

Japonia to zarówno tradycje, jak i zatłoczone ulice z barami karaoke. Nowoczesny i ekstrawagancki styl życia współistnieje tu w doskonałej harmonii z tradycyjnymi obyczajami. W całej Japonii widoczne są ogromne kontrasty między dawną kulturą kraju i futurystycznie wyglądającymi miastami.

 

 

 

Kultura i historia

Parki narodowe

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

PRZELOT DO TOKYO Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Naszą przygodę z Japonią rozpoczynamy od loto do Tokyo – stolicy Japonii. Jest to jedna z najbardziej nowoczesnych metropolii świata, iskrząca się neonami i ogromnymi telebimami na ulicach. Ogromna aglomeracja, licząca ponad 13 milionów mieszkańców, stanowi centrum finansowo-polityczne kraju. Jest tu największa ilość korporacji, teatrów oraz muzeów w całym kraju. Każda część Tokyo ma swój własny unikalny charakter. Dlatego każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

2.dzień

TOKYO

Po wylądowaniu spotkamy się z przewodnikiem, po czym ruszamy w drogę do hotelu. Pospacerujemy po jednej z dzielnic Tokyo. W stolicy znajdują się piękne parki stanowiące oazę wśród drapaczy chmur, świątynie buddyjskie oraz shinto, szalone tematyczne kawiarnie. Znajdują się tu również ogromne centra handlowe oraz uliczki pełne japońskich pamiątek w stylu kawaii. Panoramę Tokyo można zaobserwować z licznych punktów widokowych. Tokyo nigdy nie przestaje zadziwiać.

3.dzień

TOKYO

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Tokyo. Pierwsze kroki skierujemy do centrum, gdzie znajduje się Pałac Cesarski. Pałac został zbudowany tam, gdzie kiedyś stał zamek Edo, należący do szogunatu Tokugawa. Potężny ród Tokugawa rządził Japonią przez ponad dwa stulecia. Samego pałacu nie sposób dostrzec za wysokimi kamiennymi murami. Prowadzi do niego tzw. “Podwójny Most” – Nijubashi.

Następnie udamy się na najwyżej położony punkt widokowy w Tokyo – Tokyo Skytree, skąd rozciąga się zadziwiająca 360 stopniowa panorama na całą metropolię. Sięgając wysokości 634 metrów, budynek stanowi największą na świecie wolnostojącą wieżę transmisyjną.

Po zobaczeniu panoramy Tokyo przejedziemy do dzielnicy Asakusa, gdzie znajduje się świątynia Senso-ji. To najstarsza, najbardziej kolorowa i najczęściej odwiedzana buddyjska świątynia w Tokyo. Prowadzi do niej 200-metrowa ulica Nakamise pełna sklepików z typowymi Japońskimi pamiątkami.

Następnie udamy się do Parku Ueno, będącego “Cesarskim Darem”. Jest to jedno z głównych miejsc kulturowych i wypoczynkowych mieszkańców. Na terenie znajduje się zoo oraz kilka muzeów. Sam Park Ueno i jego otoczenie zajmują ważne miejsce w japońskiej literaturze, będąc scenerią do wielu opowiadań.

Kolacja i nocleg w Tokyo.

4.dzień

NIKKO

Po śniadaniu przejazd do Nikko. Pięknie położone miasto jest bramą do Parku Narodowego Nikko znanego przede wszystkim z Toshogu – najkunsztowniej ozdobionej świątyni szintoistycznej w Japonii. Świątynia została wpisana na listę UNESCO i jest dedykowana Tokugawa Ieyasu fundatorowi pierwszego szogunatu Tokugawa.

Następnie zatrzymamy się przy jeziorze Chuzenji. To piękne jezioro położone u stóp świętego wulkanu Nantai powstało dzięki aktywności wulkanicznej. Lunch w lokalnej restauracji. Będąc w okolicy zobaczymy także wodospad Kegon. Ten 100 metrowy wodospad jest uważany za jeden z najpiękniejszych w Japonii, a cała okolica znana jest z pięknych kolorów o każdej porze roku.

Powrót do hotelu i nocleg w Tokyo.

5.dzień

FUJI - MT FUJI

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu w Tokyo i wyjazd z niewielkim bagażem w stronę Góry Fuji.

Czeka nas intensywny i pełen wrażeń dzień zwiedzania. Naszym pierwszym punktem wycieczki będzie miasteczko Fujikawaguchico. Jest to główna baza wypadowa na wyprawy na Mt. Fuji (3.776 m n.p.m.), będącego najwyższym szczytem Japonii. Od 2013 roku góra Fuji wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako obiekt dziedzictwa kulturowego. Jest miejscem inspiracji artystów oraz marzeń podróżników. Słynny wulkan zobaczymy nie tylko z wielu różnych perspektyw, ale również wjedziemy na 5 stację – najwyższy punkt dostępny dla każdego turysty. Zobaczymy również Arakurayama Sengen Park, niezwykle ikoniczne miejsce i jedno z topowych do podziwiania Mt. Fuji. Park znajduje się u podnóża góry Arakurayama, a na szczycie 398 schodów znajduje się taras widokowy z niesamowitym widokiem. To stąd można uchwycić znany obraz góry Fuji, kwitnących wiśni oraz pięciopiętrowej pagody. W trakcie naszego zwiedzania będziemy również mogli podziwiać jezioro Kawaguchi, nad którym góruje Fuji, odbijając się w spokojnej tafli wody. Dzisiejszy dzień kręci się przecież wokół Mt. Fuji. Z tego względu nie może zabraknąć degustacji słynnego melonowego chlebka w kształcie… Mt. Fuji!

Po zwiedzaniu przejazd do hotelu na nocleg, kolacja oraz dla chętnych wizyta w Onsenie, czyli gorących źródłach.

UWAGA: duży bagaż zostanie przetransportowany bezpośrednio do hotelu w Kyoto (1 sztuka bagażu na osobę).

6.dzień

HIMEJI – HIROSHIMA

Po śniadaniu jedziemy super szybkim pociągiem – shinkansenem do Himeji.

Miasto słynie ze spektakularnego zamku uważanego za najpiękniejszy w Japonii. Zwany zamkiem Białej Czapli, przetrwał oryginalnie zachowany od czasów feudalnej Japonii. Wpisany jest na listę UNESCO. Zwiedzimy go oraz przyległe do niego ogrody Kokouen.

Wieczorem pojedziemy do miasta Hiroshima, gdzie zjemy kolację.

7.dzień

MIYAJIMA – HIROSHIMA

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie wyspy Miyajima, gdzie zobaczymy m. in. słynną Itsukushima Shrine. Świątynia shinto z piękną bramą – tori stojącą w wodzie to jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Japonii. Wyspa słynie również z jeleni, które spotkać możemy na każdym kroku. Przed opuszczeniem wyspy przespacerujemy się po słynnej ulicy Omotesando, gdzie można zakupić typowe dla wyspy pamiątki.

Po południu przejazd do Hiroshimy. To tutaj 6 Sierpnia 1945 r. została zrzucona pierwsza bomba atomowa niszcząc wszystko w promieniu dwóch kilometrów i zabijając setki tysięcy mieszkańców.

Odwiedzimy Park Pokoju oraz muzeum dedykowane ofiarom ataku atomowego. Zatrzymamy się przy A-Bomb Dome, budynku nazywanym również Kopułą Bomby Atomowej. To jedyne ruiny, które są świadkiem tego co wydarzyło się tutaj w czasie II Wojny Światowej.

Ponownie pociągiem shinkansenem dojedziemy do Kyoto.

Kolacja i nocleg w Kyoto.

8.dzień

KYOTO

Po śniadaniu czeka nas całodniowe zwiedzanie Kyoto.

Miasto było stolicą i siedzibą cesarską przez ponad 1000 lat, a dzisiaj to jedno z 10 największych i najnowocześniejszych miast Japonii. Zamieszkuje je 1.5 miliona mieszkańców. Niezliczone świątynie i jego historyczna zabudowa przetrwała zawieruchę historyczną. Kilkanaście świątyń i zamek Nijo zostały wpisane na listę UNESCO. Dziś wybierzemy się w stronę północno-wschodniej części miasta.

Na początek zobaczmy dwie niezwykłe świątynie: Kinkakuji – Świątynię Złotego Pawilonu, której dwa górne piętra są pokryte czystym zlotem. Świątynia to również kompleks niezwykłych japońskich ogrodów, w których jakby czas zatrzymał się w miejscu.

Następnie udamy się na spacer po bambusowym lesie Arashiyama. Tutejsze bambusowe lasy od setek lat były oazą spokoju i miejscem spacerów japońskich arystokratów, i do dziś przyciągają tłumnie wszystkich pragnących wyciszenia i relaksu. U wejścia do lasu znajduje się świątynia Tenryuji, wpisana na listę światowego Dziedzictwa UNESCO.

Po spacerze i obcowaniu z japońską przyrodą oraz tradycją wrócimy do hotelu na odpoczynek. Nocleg w Kyoto.

9.dzień

NARA – OSAKA

Dziś zwiedzamy miejscowości Nara i Osaka.

Nara to pierwsza stała stolica Japonii założona w 710 roku. Zobaczymy świątynię Todaiji z Wielkim Buddą. Świątynia ta jest największą budowlą drewnianą na świecie. Przejdziemy także przez Nara Deer Park, gdzie przechadzają się wolno żyjące jelenie sika (jelenie wschodnie). Pospacerujemy słynną ulicą Sanjo Dori, gdzie znajdziemy wiele sklepów z pamiątkami i japońskimi smakołykami.

Następnie przejazd do Osaki –  drugiej po Tokyo metropolii w Japonii.  Wjedziemy na wieżowiec Umeda Sky Building, skąd rozpościera się piękny widok na miasto i okolice.

Wieczór spędzimy w rozrywkowej dzielnicy Dotonbori znanej z licznych teatrów, kabaretów, restauracji, sklepów, kasyn i salonów gier. Znajduje się tu jedno z największych na świecie podziemnych centrów handlowo-usługowych.

Powrót i nocleg w Kyoto.

 
10.dzień

KYOTO

Po śniadaniu kolejny dzień przeznaczymy na zwiedzanie Kyoto.

Rozpoczniemy od Świątyni Kiyomizu – nazywanej Świątynią Czystej Wody. Położona na zboczu wzgórza, z pięknym widokiem na całe miasto, należy do najbardziej znamienitych świątyń w Japonii. Pospacerujemy po dzielnicy Gion, słynącej z drewnianej zabudowy, licznych sklepów, restauracji i pijalni herbaty. Czasem można spotkać tu Gejsze oraz Maiko. Weźmiemy udział w japońskiej ceremonii picia herbaty, gdzie każdy szczegół dopracowany jest do perfekcji.

Dla chętnych tego dnia możliwość wypożyczenia tradycyjnego Kimono (dodatkowy koszt ok. 40 USD) oraz wzięcia udziału w tradycyjnym pokazie teatralnym (ok. 55 USD).

Nocleg w Kyoto.

 

11.dzień

KYOTO - TOKYO

Po śniadaniu wybierzemy się na ostatnią wycieczkę po dawnej stolicy Japonii. Najpierw zobaczymy sanktuarium Fushimi Inari – jedną z najpopularniejszych świątyń Japonii dedykowaną bóstwom ryżu i sake. Rozpoznawalnym znakiem świątyni są tysiące pomarańczowych bram tori. Po zwiedzaniu świątyni dla chętnych czas wolny na ostatnie pamiątki i spacer po mieście bądź wizyta na lokalnym markecie – Nishiki Market, gdzie będzie można spróbować lokalnych potraw w formie street food oraz przyjrzeć się, co Japończycy kupują do swojej własnych kuchni.

Po południu przejazd  do Tokyo szybkim pociągiem, zakwaterowanie w hotelu i pożegnalna kolacja. Dla chętnych nocny spacer po ulicach Tokyo.

12.dzień

TOKYO

Po śniadaniu, w zależności od godziny wylotu, czas na ostatnie zakupy i spacer po Tokyo połączony ze zwiedzaniem jednej ze słynnych dzielnic tego niezwykłego miasta (Shibuya, Shinjuku, bądź Ginza). Pożegnanie z Japonią, przejazd na lotnisko na lot powrotny.

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie. 

Sprawdź inne wycieczki do Azji:

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).