Japonia – Kraj Kwitnącej Wiśni i Wschodzącego Słońca
12 dni

Japonia – W Kraju Kwitnącej Wiśni i Wschodzącego Słońca

$2950
04-12-2023
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Japonia – Kraj Kwitnącej Wiśni i Wschodzącego Słońca

TOKYO – OGRODY CESARSKIE – ASAKUSA –  ŚWIĄTYNIA SENSO-JI – NAKAMISE – TOKYO SKYTREE – PARK UENO – KAMAKURA – NIKKO – PARK NARODOWY NIKKO – WODOSPAD KEGON – GÓRA FUJI  – JEZIORO KAWAGUCHICO – HAKONE – OWAKUDANI – JEZIORO ASHI – PRZEJAZD SHINKANSENEM DO HIMEJI – ZAMEK BIAŁEJ CZAPLI – OGRODY KOKOUEN – HIROSHIMA – WYSPA MIYAJIMA – ŚWIĄTYNIA ITSUKUSHIMA – KYOTO – ŚWIĄTYNIA ZŁOTEGO PAWILONU (KINKAKUJI) – ŚWIĄTYNIA USPOKOJONEGO SMOKA (RYOANJI)- SPACER W BAMBUSOWYM LESIE ARASHIYAMA – SAPCER W DZIELNICY GION – CEREMONIA PARZENIA HERBATY – NARA – OSAKA – WIEŻOWIEC UMEDA SKY BUILDING

 

Kultura i historia

Parki narodowe

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO

Spotkanie grupy na lotnisku O’Hare. Wylot z Chicago do Tokyo.

2.dzień

TOKYO

Przylot do Tokyo, stolicy Japonii będącej ogromną aglomeracją, liczącą ponad 13 milionów mieszkańców. Tokyo jest centrum politycznym, finansowym, handlowym edukacyjnym i medialnym kraju. Znajduje się tu największa ilość biur, ministerstw, korporacji, uczelni, teatrów czy muzeów w całym kraju. Każda część Tokyo ma swój własny unikalny charakter, a każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Czy będą to piękne parki stanowiące oazę wśród drapaczy chmur, czy świątynie buddyjskie bądź shinto, szalone tematyczne kawiarnie, punkty widokowe na całą panoramę Tokyo, ogromne centra handlowe, czy uliczki pełne japońskich pamiątek w stylu kawaii. Tokyo nigdy nie przestaje zadziwiać.

Po odprawie paszportowej spotkanie z  przewodnikiem po czym przejazd do hotelu. Spacer po jednej z dzielnic Tokyo. Nocleg w Tokyo.

3.dzień

TOKYO

Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie Tokyo.

Pierwsze kroki skierujemy do centrum, gdzie znajduje się Pałac Cesarski. Pałac został zbudowany tam, gdzie kiedyś stał zamek Edo, należący do szogunatu Tokugawa. Potężny ród Tokugawa rządził Japonią przez ponad dwa stulecia. Samego pałacu nie sposób dostrzec za wysokimi kamiennymi murami, prowadzi do niego, często fotografowany, tak zwany Podwójny Most – Nijubashi.

Następnie udamy się na najwyżej położony punkt widokowy w Tokyo – Tokyo Skytree, skąd rozciąga się zadziwiająca 360 stopniowa panorama na całą metropolię. Sięgając wysokości 634 metrów, stanowi największą na świecie wolnostojącą wieżę transmisyjną.

Po zobaczeniu panoramy Tokyo, przejedziemy do dzielnicy Asakusa, gdzie znajduje się świątynia Senso-ji. To najstarsza, najbardziej kolorowa i najczęściej odwiedzana buddyjska świątynia w Tokyo. Do świątyni prowadzi 200 metrowa ulica pełna sklepików, z typowymi Japońskimi pamiątkami – Nakamise.

Następnie udamy się do Parku Ueno, będącego “Cesarskim Darem”. Jest to jedno z głównych miejsc kulturowych i wypoczynkowych mieszkańców. Na terenie znajduje się zoo oraz kilka muzeów. Sam Park Ueno i jego otoczenie zajmują ważne miejsce w japońskiej literaturze, będąc scenerią do wielu opowiadań.

Kolacja i nocleg w Tokyo.

4.dzień

KAMAKURA

Po śniadaniu całodzienna wycieczka na południe od Tokyo. Kamakura to małe nadmorskie miasto położone niecałą godzinę drogi pociągiem z Tokyo. Polityczne centrum Japonii, kiedy Minamoto Yoritomo wybrał je na siedzibę swojego nowego rządu wojskowego pod koniec XII wieku, dziś pełne jest historycznych skarbów oraz piaszczystych plaż, przyciągając tłumy turystów. Majestatyczna Góra Fuji królująca na horyzoncie dopełnia idylliczny krajobraz.

W trakcie wycieczki zobaczymy Wielkiego Buddę, posąd Buddy z brązu sięgający ponad 11 metrów, a także świątynię Hokokuji. Ze względu na piękny bambusowy ogród znana jest również jako „Bambusowa Świątynia”. Przespacerujemy się również słynną ulicą Komachi, pełną tradycyjnych japońskich produktów i wyrobów. Przejedziemy się słynnym tramwajem, który często jest bohaterem filmów czy anime. Po krótkim wypoczynku na plaży powrót do Tokyo. Kolacja i nocleg w hotelu.

5.dzień

NIKKO

Po śniadaniu przejazd do Nikko.

Pięknie położone miasto jest bramą do Parku Narodowego Nikko, znanego przede wszystkim z Toshogu – najkunsztowniej ozdobionej świątyni szintoistycznej w Japonii. Świątynia została wpisana na listę UNESCO i jest dedykowana Tokugawa Ieyasu fundatorowi pierwszego szogunatu Tokugawa.

Następnie zatrzymamy się przy jeziorze Chuzenji. To piękne jezioro położone u stóp świętego wulkanu Nantai powstało dzięki aktywności wulkanicznej. Lunch w lokalnej restauracji. Będąc w okolicy zobaczymy także wodospad Kegon. Ten 100 metrowy wodospad jest uważany za jeden z najpiękniejszych w Japonii, a cała okolica znana jest z pięknych kolorów o każdej porze roku.

Powrót do hotelu i nocleg w Tokyo.

6.dzień

FUJI - HAKONE

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu w Tokyo i wyjazd z niewielkim bagażem w stronę Góry Fuji. 

Czeka nas intensywny dzień zwiedzania, pełen wrażeń. Naszym pierwszym punktem wycieczki będzie miasteczko Fujikawaguchico leżące nad jeziorem Kawaguchico. Jest to główna baza wypadowa na wyprawy na Mt. Fuji, będącego najwyższym szczytem Japonii. Od 2013 roku góra Fuji wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako obiekt dziedzictwa kulturowego. Miejsce inspiracji artystów oraz marzeń podróżników. Dzisiejszego dnia wulkan zobaczymy z wielu różnych perspektyw, ale również wjedziemy na 5 stację, najwyższy punkt dostępny dla każdego turysty.

Po lunchu pojedziemy w stronę doliny Owakudani, słynną z aktywności wulkanicznej i czarnych jajek gotowanych w gorących źródłach. Legendy mówią, że zjadając jedno jajko przedłużamy swoje życie o siedem lat. Do dziś nikomu nie udało się odkryć dlaczego skorupka jajka w trakcie gotowania przybiera czarną formę. Na miłe zakończenie dnia czeka nas rejs statkiem po jeziorze Ashi w prawdziwym pirackim stylu!

Nocleg w okolicach Hakone w tradycyjnym japońskim hotelu.  Wieczorem dla chętnych wizyta w Onsenie, czyli gorących źródłach.

Uwaga: Duży bagaż zostanie przetransportowany bezpośrednio do hotelu w Kyoto.

7.dzień

HIMEJI – HIROSHIMA

Po śniadaniu przejazd super szybkim pociągiem – shinkansenem do Himeji.

Miasto słynie ze spektakularnego zamku, uważanego za najpiękniejszy zamek w Japonii. Wpisany na listę UNESCO nazywany zamkiem Białej Czapli, przetrwał oryginalnie zachowany od czasów feudalnej Japonii. Zwiedzanie zamku oraz przyległych do niego ogrodów Kokouen.

Wieczorem przejazd do miasta Hiroshima, gdzie zjemy kolację. Następnie po posiłku przejedziemy do hotelu w okolicach pięknej wyspy Miyajima.

8.dzień

MIYAJIMA – HIROSHIMA

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie wyspy Miyajima, gdzie zobaczymy między innymi słynną Itsukushima Shrine. Świątynia shinto z piękną bramą – tori stojącą w wodzie, to jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Japonii. Wyspa słynie również z jeleni, które spotkać możemy na każdym kroku. Przed opuszczeniem wyspy przespacerujemy się po słynnej ulicy Omotesando, gdzie można zakupić typowe dla wyspy pamiątki.

Popołudniu przejazd do Hiroshimy. To tutaj 6 Sierpnia 1945 r. została zrzucona pierwsza bomba atomowa niszcząc wszystko w promieniu dwóch kilometrów i zabijając setki tysięcy mieszkańców.

Odwiedzimy Park Pokoju oraz muzeum – dedykowane ofiarom ataku atomowego. Zatrzymamy się przy A-Bomb Dome – budynku nazywanym również Kopułą Bomby Atomowej – to jedyne ruiny które są świadkiem tego, co wydarzyło się tutaj w czasie II Wojny Światowej.

Przejazd shinkansenem do Kyoto. Kolacja i nocleg w Kyoto.

9.dzień

KYOTO

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Kyoto.

Miasto było stolicą i siedzibą cesarską przez ponad 1000 lat, a dzisiaj to jedno z 10 największych i najnowocześniejszych miast Japoni z 1.5 miliona mieszkańców. Niezliczone świątynie i jego historyczna zabudowa przetrwała zawieruchę historyczną. Kilkanaście świątyń i zamek Nijo zostały wpisane na listę UNESCO.

Na początek zobaczmy dwie niezwykłe świątynie: Kinkakuji – Świątynię Złotego Pawilonu, której dwa górne piętra są pokryte czystym złotem oraz świątynię Ryoanji – buddyjską Świątynię Uspokojonego Smoka, która słynie z tradycyjnego skalnego ogrodu zen.

Następnie udamy się na spacer w bambusowym lesie Arashiyama. Tam także zobaczymy makaki japońskie w tzw. Małpim Parku – Iwatayama.

Po południu spacer w dzielnicy Gion. Dzielnica słynie z drewnianej zabudowy, licznych sklepów, restauracji i pijalni herbaty. Często można spotkać tu Gejsze oraz Maiko.

Powrót do hotelu. Wieczorem obiad w lokalnej restauracji z pokazem tańca Maiko. Nocleg.

10.dzień

KYOTO

Śniadanie. Kolejny dzień przeznaczymy na zwiedzanie Kyoto.

Zobaczymy sanktuarium Fushimi Inari – jednej z najpopularniejszych świątyń Japonii dedykowanej bóstwom ryżu i sake. Ropoznawalnym znakiem światyni są tysiące pomarańczowych bram tori.

Następnie wizyta w muzeum – destylarni sake, połączona z próbowaniem tego japońskiego trunku. W dalszej kolejności zobaczymy zamek Nijo. Siedziba pierwszego szoguna epoki Edo – Ieyasu Tokugawa, przez chwilę była siedzibą cesarską. To najlepiej zachowany przykład pałacowej zabudowy z epoki Edo.

Lunch w lokalnej restauracji.

Po południu wizyta w Świątyni Kiyomizu – nazywanej Świątynią Czystej Wody. Położona na zboczu wzgórza, z pięknym widokiem na całe miasto, należy do najbardziej znamienitych światyń w Japonii.

Następnie weźmiemy udział w ceremoni parzenia herbaty. Powrót do hotelu.

11.dzień

NARA – OSAKA

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Nara i Osaka.

Nara to pierwsza stała stolica Japonii założona w 710 roku. Zobaczymy świątynię Todaiji z Wielkim Buddą – najsłynniejszy kompleks świątynny Nary. Światynia jest najwiekszą budowlą drewnianą na świecie. Przejdziemy także przez Nara Deer Park, gdzie przechadzają się wolno żyjące jelenie sika (jelenie wschodnie).

Następnie odwiedzimy Kasuga Taisha Shrine ważny chram shintoistyczny zbudowany w VIII wieku, do którego prowadzi droga ozdobiona ponad tysiącem kamiennych latarni wotywnych.

Przejazd do Osaki drugiej po Tokyo metropolii w Japonii.  Wjazd na wieżowiec Umeda Sky Building skąd rozpościera się piękny widok na miasto i okolice.

Wieczór spędzimy w rozrywkowej dzielnicy Dotonbori – znanej z licznych teatrów, kabaretów, restauracji, sklepów, kasyn i salonów gier. Znajduje się tu jedno z największych na świecie podziemnych centrów handlowo-usługowych.

Pożegnalny obiad w lokalnej restauracji. Nocleg w Kyoto.

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Trasa wybranej wycieczki


Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
 • Nocleg w tradycyjnym japońskim hotelu (ryokan)
 • Transfery i przejazdy na trasie
 • Transfer z i na lotnisko w Tokyo
 • Cenę JR Pass upoważniającego do podróży pociągami
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • Opiekę angielskojęzycznych przewodników lokalnych

 

* możliwa dopłata do pokoju jednoosobowego przy wcześniejszym zgłoszeniu do biura

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowego biletu lotniczego (Chicago – Tokyo – Chicago)
 • Biletów wstępu (około 120 USD)
 • Wyżywienia
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Opłat bagażowych
 • Opłat wizowych – informacje w biurze

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Jordania: Sylwester 2023

$2995 9 dni 12-27-2023

Kraje Zatoki Perskiej: Emiraty, Katar, Oman

$2450 12 dni 11-08-2023 02-20-2024

Mongolia: Kraj Czyngis-Chana

$2420 13 dni 07-08-2023
Wietnam, Vang Vieng, Laos

Wietnam i Kambodża – wycieczka po magicznych Indochinach

$3195 15 dni 11-25-2023 03-20-2024 10-10-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 115