wzdłuż mississippi wycieczka z Rek Travel

Iowa – Nad Brzegiem Mississippi

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia
  • Wydatków natury osobistej jak napoje lub zwyczajowe napiwki itp.
  • Biletów wstępu

REJS PO RZECE MISSISSIPPI – DUBUQE – JULIENA DUBUQUE – PARK “EAGLE POINT” – AKWARIUM RZEKI MISSISIPI – NARODOWE MUZEUM I AKWARIUM RZEKI MISSISIPI – WJAZD KOLEJKĄ WĄSKOTOROWĄ NA TARAS WIDOKOWY – SZLAK “MINES OF SPAIN” – JASKINIA “CRYSTAL LAKE” – PARK STANOWY MISSISIPPI PALISADES

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka

Wczasy


Plan podróży

1.dzień

Dzień zaczynamy wyjazdem sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 5 rano.

Kierując się na zachód docieramy do rzeki Mississippi, stanowiącej granicę między stanami Illinois i Iowa. Przekraczamy rzekę i wjeżdżamy do Dubuque.

Tam, na początek, udamy się w rejs po rzece Mississippi, o której jeszcze wspomnimy, bo stanowi centralny punkt programu naszej wyprawy. Podczas rejsu dotrzemy na południowe obrzeża miasta, gdzie zobaczymy stojący nad urwiskiem pomnik Juliena Dubuque’a, jednego z pierwszych Europejczyków przybyłych na te tereny i tego, od imienia którego nazwano miasto Dubuque.

Po powrocie na ląd udamy się do położonego nad urwiskiem parku Eagle Point. Wysoko położone punkty widokowe oferują panoramę na rzekę, śluzę i zaporę nr 11. To, w odróżnieniu od widoków ze statku wycieczkowego, pozwoli nam inaczej spojrzeć na królowę amerykańskich rzek.

Następnie udamy się do Muzeum i Akwarium Rzeki Missisipi. Po części akwarium, po części muzeum, a po części centrum nauki, Narodowe Muzeum i Akwarium Rzeki Missisipi jest domem dla ponad 100 gatunków zwierząt i tysięcy historycznych artefaktów. Poza stałą ekspozycją zobaczymy wystawę fotograficzną poświęconą dzikiej przyrodzie, której autor podróżował po całym świecie i stał się jednym z czołowych forografów przyrody naszych czasów.

Kolejnym punktem programu będzie wjazd na punkt widokowy wąskotorową kolejką, która uważana jest za najkrótszą i najbardziej stromą linię kolejową na świecie. Kolejka ma niecałe 100 m długości i wjeżdża pod kątem 41 stopni. Na szczycie znajdują się dwa tarasy widokowe, z których roztacza się piękna panorama na śródmieście Dubuque, i skąd przy dobrej widoczności roztacza się piękny widok na stany Ilowa, Illinois i Wisconsin.

Wybierzemy się też na spacer po promenadzie wzdłuż rzeki i na krótki szlak Mines of Spain, na którym znajduje się punkt widokowy na rzekę i pomnik wspomnianego wcześniej Juliena Dubuque’a. Deptak nad rzeką cieszy się popularnością przez cały rok. To miejsce spacerów, joggingu, imprez publicznych, ale też dokowania dużych statków wycieczkowych, które kursują po wodach Mississippi od wiosny do jesieni.

Po południu odwiedzimy jaskinię Crystal Lake Cave. Odkryta w 1868 roku podczas prac górniczych jaskinia zawiera wspaniałą kolekcję kryształów, stalaktytów, stalagmitów i różnych innych kamieni i formacji, a co najciekawsze, jaskinia wciąż żyje i „rośnie”. To niesamowite, co można znaleźć 100 stóp pod polami kukurydzy!

Kierując się na południe, przejedziemy wzdłuż biegu rzeki do miejsca, gdzie historyczny most spina oba brzegi. Już od strony naszego stanu, Illinois, planujemy ostatni przystanek w parku stanowym Mississippi Palisades i ostatnią rzut oka – panoramę na rozlane wody Mississippi.
Do Chicago wrócimy późnym wieczorem.

Spawdź inne wycieczki:

 

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).