11 dni

Indie

$2495
11-02-2023
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

NEW DELHI – MINARET QUTAB MINAR – STARE DELHI – ŚWIĄTYNIA LOTOSU – GROBOWIEC HUNAYUNA –  INDIA GATE – ŚWIĄTYNIA BANGLA SAHIB SIKH – MECZET JAMA MASJID – CHANDNI CHOWK – CZERWONY FORT DELHI – JAIPUR – FORT AMBER – PAŁAC WIATRÓW – OBSERWATORIUM JANTAR MANTAR – AGRA – FORT AGRA – TAJ MAHAL – VARANASI – GOA

Kultura i historia

Plaże

Rozrywka

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

WYLOT Z CHICAGO

Zbiórka grupy na lotnisku. Spotkanie z przewodnikiem/opiekunem i wylot z Chicago.

2.dzień

DELHI

Po przylocie na międzynarodowe lotnisko w New Delhi spotkanie z przedstawicielem biura, który pomoże w załatwieniu wszelkich formalności imigracyjnych i celnych a następnie przejazd do hotelu. Współczesne Delhi to nie tylko stolica Indii i główna brama kraju ale i tętniąca życiem metropolia z powodzeniem łącząca starożytkość z nowoczesnością. Po południu przejazd do Qutab Minar – najwyższego ceglanego minaretu w Indiach, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa  UNESCO.

Wieczór opcjonalnie.

Ghangroo – taneczny pokaz muzyczny, historia Delhi. Wyjątkowy, wciągający, taneczny musical, który przedstawia historię Delhi jako siedziby władzy, która wpłynęła na krajobraz kulturowy Indii, idealne zakończenie dnia.  Delhi lub “Dehleez”, brama do Indiii i siedziba wielu imperiów, ma przeszłość tak chwalebną, różnorodną i barwną jak naród który reprezentuje. Podążamy więc wzdłuż Yamuny, meandrującej rzeki, która od zawsze patronowała temu miastu, w podróż pełną czarujących opowieści o potędze, podboju, zemście, oddaniu i miłości. Począwszy od pierwszego udokumentowanego władcy Delhi, Prithwi Raj Chauhana, śledząc podróż Ruchu Bhakti przez sufizm, następnie stylizowaną formę Kathak dla sądów Mogołów, Tarana, kończąc na Bollywood, prezentuje historię i ducha Delhi, poprzez taniec a wszystko to w ciągu godziny. Po tym następuje autentyczna indyjska kolacja z grilla w Angare, która przedstawia indyjską gastronomię w jej najczystszej postaci, ponieważ staramy się stworzyć środowisko, które jednoczy wszystkie pięć zmysłów dla tego ostatecznego doświadczenia. Kolacja i nocleg w hotelu w New Delhi.

3.dzień

DELHI - JAIPUR

Śniadanie w hotelu, wymeldowanie i o 08:00 wyruszamy na całodniową wycieczkę po Nowym i Starym Delhi. Zwiedzanie Świątyni Lotosu, następnie XVI-wiecznego grobowca Humayuna zbudowanego przez Haji Begum, starszą żonę Humanyuna, 2. cesarza Mogołów . Jest to wczesny przykład architektury Mogołów w Delhi, mauzoleum z piaskowca z płatków róży. Przejedziemy obok India Gate, 42-metrowego, wolnostojącego łuku, zaprojektowanego przez Lutyensa, zbudowanego w 1931 roku, poświęconego 90 000 żołnierzy armii indyjskiej, którzy zginęli w I wojnie światowej. Ciekawa świątynia Bangla Sahib Sikh, która karmi tysiące ludzi każdego dnia za pośrednictwem ogromnej, społecznej  kuchni. Przejedziemy również obok Domu Prezydenta, oficjalnej rezydencji prezydenta Indii. W Starym Delhi odwiedzimy Jama Masjid, wielki meczet, który jest zarówno największym meczetem w Indiach, jak i ostatnią architektoniczną ekstrawagancją Szahdżahana, z dziedzińcem mogącym pomieścić 25 000 wielbicieli. Odbędziemy przejażdżkę rikszą w Chandni Chowk, wijącym się labiryntowym uliczek, „miejsca światła księżyca”, spoglądając na małe sklepiki pełne przypraw i bibelotów. Przejedziemy obok XVII-wiecznego, wspaniałego Czerwonego Fortu, symbolizującego suwerenność Indii, zbudowanego przez Szahdżahana, i wreszcie zatrzymamy się w Raj Ghat, miejscu kremacji Mahatmy Gandhiego. Transfer na lotnisko w Delhi i lot do Jaipur. Po przylocie do Jaipur transfer i zameldowanie w hotelu, gdzie zjemy kolację i zostaniemy na noc.

 

4.dzień

JAIPUR

Śniadanie w hotelu, a następnie przejazd do fortu Amber z przejażdżką słoniem lub jeepem. Amber to klasyczny, romantyczny Rajasthani Fort Palace. Surowe, zniszczone przez czas mury Fortu nie tylko wyglądają pięknie z zewnątrz, ale wnętrze skrywają prawdziwy raj. Namalowane na ścianach miniatury, oprócz Świąt, przedstawiają sceny myśliwskie i wojenne. W tynku osadzone są kamienie szlachetne i lustra. Wewnątrz Jag Mandir znajduje się słynny Sheesh Mahal – pokój ze wszystkimi czterema ścianami i sufitem całkowicie pokrytymi błyszczącymi kawałkami luster, które zostały specjalnie sprowadzone z Belgii. W drodze do Amber Fort zatrzymamy się na krótką sesję fotograficzną w Hawa Mahal – Pałacu Wiatrów. W mieście Jaipur odwiedzimy Pałac Miejski Maharadży, dawną rezydencję królewską, której część przekształcono w muzeum. Niewielka część jest nadal używana przez rodzinę królewską Jaipur. Zbudowany w stylu ufortyfikowanego kampusu pałac zajmuje prawie jedną siódmą powierzchni miasta. Jedną z głównych atrakcji muzeum jest część zwana Zbrojownią, w której znajduje się imponujący zestaw broni — pistolety, garłacze, skałki, miecze, karabiny i sztylety. Rodziny królewskie Jaipur kiedyś używały większości tej broni. Następnie odwiedzimy Jantar Mantar, które jest największym na świecie obserwatorium wykonanym z kamienia i marmuru. Położone w pobliżu bramy pałacu miejskiego obserwatorium ma 17 dużych instrumentów, z których wiele nadal działa. Wybierzemy się też na interesującą przejażdżkę rikszą rowerową po zatłoczonym bazarze Jaipuru. Kolacja w lokalnej restauracji (Spice Court) z tradycyjnym tańcem lub opcjonalnie wieczorna wizyta u indyjskiej rodziny na lekcji gotowania, gdzie będzie możliwość interakcji z członkami rodziny a następnie pokaz gotowania i kolacja. Spędź czas z rodziną, porozmawiaj o historii członków rodziny królewskiej Radżastanu, ich ewolucji na przestrzeni wieków i ich stosunkach z Mughals, a następnie Brytyjczykami, społeczeństwie i życiu mieszkańców Radżastanu oraz oczywiście o aktualnym scenariuszu społeczno-politycznym Indii. Panie w rodzinie podzielą się z Tobą niektórymi z najlepiej strzeżonych tajemnic tradycyjnej kuchni Radżastanu. Zakończ wieczór delektując się domową kolacją z rodziną, w tym jednym kieliszkiem indyjskiego likieru z wybornym indyjskim winem lub piwem. Nocleg w hotelu w Jaipur.

5.dzień

JAIPUR - AGRA

Śniadanie zjemy w hotelu, a następnie opuścimy Jaipur i drogą lądową udamy się do Agry. Po przybyciu na miejsce zameldujemy się w hotelu a następnie udamy się na zwiedzanie Fort Agra, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jednego z najwspanialszych fortów Mogołów w Indiach. Zbudowany w XI wieku w epoce naznaczonej najazdami i bitwami, ten ufortyfikowany zamek z czerwonego kamienia był miejscem buntu w Indiach w 1857 roku. Kolacja i nocleg w hotelu w Agrze.

 

6.dzień

AGRA - DELHI - VARANASI

Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu  i przejazd do Taj Mahal. Grobowiec z białego marmuru wybudowany w latach 1631-1648, przez Szahdżahana dla swojej żony, Ardżumand Banu Begum lub Mumtaz Mahal. Wieczorem odkrywać będziemy bogate dziedzictwo rękodzieła Agry i fabrykę marmuru. Następnie udamy się na lotnisko w Delhi skąd odlecimy do Varanasi. Po przylocie do Varanasi transfer i zameldowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu w Varanasi.

7.dzień

VARANASI

Śniadanie w hotelu, a następnie przejazd na teren Uniwersytetu BHU, świątyni Shiva i świątyni Durga. Odwiedzimy oddalone o 10 km Sarnath, gdzie Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie do pięciu uczniów w Deer Park, włączając zasady swoich nauk do praw. Stupa Dhamek położona jest w miejscu niegdyś wspaniałego klasztoru. Duży kompleks zrujnowanych klasztorów obejmuje obszar na północ od stup. Część budowli pochodzi z okresu Kushan i Gupta. Pierwsze społeczności mnichów osiedliły się tu prawdopodobnie w III wieku p.n.e. W pobliżu stupy Dhamek znajduje się nowy klasztor zbudowany przez Buddyjskie Towarzystwo Mahabodhi. Główne wydarzenia z życia Buddy są tutaj przedstawione na malowidłach ściennych autorstwa japońskiego artysty. Sarnath ma ciekawe muzeum archeologiczne, w którym zachował się słynny filar Sarnath, którego stolica stanowi godło państwowe Indii. Wieczorem wizyta na ceremonii Aarti, która odbywa się na ghatach (schodach ) Gangesu. Aarti to rytuał oddania, który wykorzystuje ogień jako ofiarę. Zwykle ma postać zapalonej lampy, a w przypadku rzeki Ganges, małej diyi ze świecą i kwiatami, która spływa po rzece. Ofiara składana jest Bogini Ganges, zwanej także pieszczotliwie Maa Ganga, bogini najświętszej rzeki w Indiach. Aarti odbywa się z widokiem na rzekę. Lampy są zapalane i okrążane przez panditów (kapłanów hinduskich) zgodnie z ruchem wskazówek zegara, przy akompaniamencie śpiewów lub pieśni na cześć Matki Gangi. Chodzi o to, że lampy zyskują moc bóstwa. Po zakończeniu rytuału wielbiciele składają dłonie nad płomieniem i podnoszą dłonie do czoła, aby uzyskać oczyszczenie i błogosławieństwo Bogini.

8.dzień

VARANASI - DELHI - GOA

Wcześnie rano rejs statkiem po rzece Ganges, który dostarczy niezapomnianych wrażeń podczas zwiedzania miejsc kąpieli i kremacji. Po przejażdżce przejdziemy się uliczkami Varanasi i zobaczymy codzienne życie mieszkańców. Zobaczymy także świątynię Vishwanath z zewnątrz (ponieważ nie-Hindusi nie mają wstępu na jej teren ). Ta świątynia jest również nazywana Złotą Świątynią ze względu na pozłacany dach. Powrót do hotelu na śniadanie. Transfer na lotnisko w Varanasi i lot do Delhi. Po przylocie połączenie z Delhi i lot do Goa. Po przylocie do Goa transfer i zameldowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu w Goa.

 

9.dzień

GOA

Śniadanie w hotelu, a następnie przejazd do Visit.  Całodniowa wycieczka krajoznawcza, która obejmuje wizytę na plantacji przypraw Sahakari w Ponda, zwiedzanie Bazyliki Bom Jesus i katedry Se w Starym Goa, a następnie wizytę w stolicy Panjim. Kolacja i nocleg w hotelu w Goa.

10.dzień

GOA

Śniadanie w hotelu i całodzienny odpoczynek na łonie natury. Kolacja i nocleg w hotelu w Goa.

a
11.dzień

GOA - DELHI - CHOCAGO

Śniadanie w hotelu i transfer na lotnisko w Goa gdzie wsiądziemy na pokład samolotu lecącego do Delhi. Po przybyciu na lotnisko w Delhi przesiadka i wylot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Cena zawiera

 • 9 noclegów w hotelach na zasadzie twin-sharing 
 • Wyżywienie: na zasadzie niepełnego wyżywienia (śniadanie + obiadokolacja) zgodnie z programem w hotelach w programie głównym
 • Wszystkie transfery, wycieczki i wycieczki krajoznawcze zgodnie z planem podróży będą odbywać się klimatyzowanym pojazdem (mini autokarem dla 10 do 15 osób).
 • Opłaty za wstęp do wszystkich zabytków światowego dziedzictwa zgodnie z planem wycieczki (dotyczy tylko jednorazowego wstępu)
 • 1 Riksza w Delhi
 • Usługi towarzyszącego anglojęzycznego przewodnika z Delhi do lotniska w Delhi (zgodnie z planem podróży) oraz lokalnych przewodników w Varanasi i Goa
 • Wszystkie podatki drogowe, opłaty parkingowe, opłaty paliwowe i podatki międzystanowe
 • 2 Przejażdżki łodzią (Common Boat) w Varanasi.
 • 1 Przejażdżka rikszą w Varanasi.
 • 1 Przejażdżka na słoniu (alternatywnie jeepem) w Amber Fort w Jaipur
 • Wszystkie obecnie obowiązujące podatki.

Cena nie zawiera

 • Przelotu międzynarodowego
 • Wydatków o charakterze osobistym, takich jak napiwki, pranie, Portage, rozmowy telefoniczne/faksowe, opłaty za aparat/kamerę wideo przy pomnikach, wydatki medyczne, bilety lotnicze, podatek odlotowy itp.
 • Wyżywienia innego niż wymienione powyżej

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).