Indie: kraj miliona kolorów

13 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Przelot wewnętrzny do Varanasi.
 • Przejazd pociągiem Auguskranti Rajdhani Express do Parku Narodowego Ranthambhore.
 • Przejazd pociągiem do Orchha.
 • Śniadania i obiadokolacje.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Przejazd prywatnym klimatyzowanym pojazdem na całej trasie wycieczki.
 • 1 Riksza w Delhi.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Opiekę wykwaifikowanych przewodników lokalnych.
 • 2 Przejażdżki łodzią (Common Boat) w Varanasi.
 • 1 Przejażdżka rikszą w Varanasi.
 • Zwiedzanie Starego Delhi.
 • Wstęp do Fortu Amber.
 • Zwiedzanie Fortu Agra.
 • Rejs łodzią po Gangesie.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wydatków natury osobistej.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Zwyczajowych napiwków.

Indie to jeden z największych i najliczniejszych krajów na świecie. Nieodłącznie kojarzy się z barwnymi strojami, świątynią Tadż Mahal i festiwalem światła Diwali. To także Niebieskie Miasto, święta rzeka, barwne musicale Bollywood i niespotykane nigdzie indziej mieszanki przypraw.

 

 

Kultura i historia

Parki narodowe

Rejs statkiem

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

PRZELOT DO DELHI Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO

Odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do stolicy Indii – Delhi. Jest to turystyczne centrum potężnego kraju i “brama do Indii”. Na uwagę zwraca uliczny rozgardiasz i architektoniczne perełki tego miasta. Każda świątynia wygląda inaczej i ma swój specyficzny charakter, stąd właśnie to miejsce jest swoistym wprowadzeniem do niesamowitej kultury Indii.

2.dzień

DELHI

Przylot do Delhi. Przejazd do hotelu i nocleg. Delhi to ogromna metropolia, stąd sama droga do hotelu będzie dobrym momentem na poznanie podziału tego miasta na Stare i Nowe Delhi. Nowe Delhi pełni funkcję reprezentacyjną, mieszcząc siedzibę najważniejszych urzędów, placówek dyplomatycznych i przedsiębiorstw. Stare Delhi jest miejscem pełnym zabytków, świątyń, meczetów, bazarów i sprzedawców oferujących swoje towary.

3.dzień

RIKSZĄ PO ULICZKACH DELHI

Po śniadaniu odwiedzimy Stare Delhi, 300-letnie miasto założone przez cesarza Shah Jehana w 1648 roku i nazwane jego imieniem. Zobaczymy Czerwony Fort zbudowany z czerwonego piaskowca. Na przeciwko fortu znajduje się czarno-biała cebulasta kopuła i minarety Jama Masjid, najbardziej eleganckiego meczetu w Indiach. Po przejażdżce rikszą po historycznych uliczkach Chandi Chowk udamy się w podróż do Jaipur, gdzie spędzimy noc.

 

4.dzień

ŚPIĄCA KRÓLEWNA RADŻASTANU

Po śniadaniu pojedziemy do Fortu Amber, który znajduje się zaledwie 11 km na północ od Jaipur. Jest on znany ze swojej fortecy-pałacu w kolorze miodu, która znajduje się na Wzgórzu Aravalli. Budynek został opisany jako “śpiąca królewna Radżastanu”. Ponura fasada przeczy bogactwu królewskich apartamentów, które otwierają się na piękne widoki na wąwóz. Pałac posiada Komnatę Lustrzaną oraz Salę Zwycięstwa, przedstawiającą wachlarz sztuki dekoracyjnej np. panele z alabastru. Po południu wycieczka po mieście Jaipur. Zatrzymamy się tutaj przy Hawa Mahal (Pałacu Wiatru), wyszukanym budynku inkrustowanym delikatnymi ekranami o strukturze plastra miodu i rzeźbionymi balkonami, z których królewskie damy mogły oglądać świat z zewnątrz. Udamy się też do Obserwatorium Jai Singha zbudowanego w XVII wieku przez założyciela Jaipur, który był nie tylko astronomem, ale także żołnierzem i budowniczym. Na koniec zobaczymy Muzeum Miejskie, zawierające wspaniałe obrazy Radzputów i Mongołów, rzadkie rękopisy i zbrojownię. Nocleg w hotelu w Jaipur.

5.dzień

OKO W OKO Z TYGRYSEM BENGALSKIM

Rano ruszymy w podróż do Ranthambhore. Po przyjeździe i zameldowaniu w hotelu będziemy mieć chwile na odświeżenie, a następnie wybierzemy się na wieczorne safari po dżungli, aby zobaczyć Królewskiego Tygrysa Bengalskiego w jego naturalnym środowisku. Koty te prowadzą nocny tryb życia i należą do jednych z największych dzikich kotów zamieszkujących obecnie naszą planetę. Umaszczenie tygrysa jest pomarańczowe z charakterystycznymi czarnymi pręgami.

Nocleg w hotelu w Ranthambhore.

6.dzień

WYMARŁE MIASTO FATEHPUR SIKRI

Dzień zaczniemy od porannego safari w dżungli, aby ponownie odbyć foto safari i spróbować wytropić tygrysa. Safari potrwa około 3 godzin. Po powrocie do hotelu zjemy śniadanie.

Po wymeldowaniu się  pojedziemy w stronę Agry, miasta miłości. Po drodze odwiedzimy Fatehpur Sikri. Miasto znajduje się na liście UNESCO od lat 80-tych. Zbudowane i używane było przez imperium Mughali tylko przez 30 lat, a potem opuszczone z powodu suszy i braku wody w okolicy. Stoi ono nienaruszone tak jak je zostawiono wieki temu.
Nocleg spędzimy w Agra.

7.dzień

TAJ MAHAL: MAUZOLEUM MIŁOŚCI

Wczesnym rankiem złożymy wizytę w Taj Mahal i zapoznamy się z historią miłosną związaną z tym miejscem. Po śmierci swojej ukochanej żony Mumtaz Mahal, cesarz Shahjehan zbudował jej pomnik-mauzoleum. Przez ponad 17 lat 20,000 mężczyzn pracowało, aby zbudować to bogactwo białego marmuru i kamieni szlachetnych. Na śniadanie wrócimy do hotelu.

Po popołudniu wybierzemy się na zwiedzanie fortu Agra z jego zbudowanymi z czerwonego piaskowca, pałacami opowiadającymi historię imperium Mogołów. Najbardziej imponującą częścią fortu jest Dewan-e-Am, gdzie cesarz zasiadał na tronie oraz Dewan-e-Khas oraz przyjmował zagranicznych dygnitarzy. Nocleg w hotelu w Agrze.

8.dzień

AGRA - KHAJURAHO

Dziś będziemy pokonywać dalsza podróż do Khajuraho. Po drodze odwiedzimy kilka zabytków.
Po przyjeździe zameldujemy się w hotelu na noc.

 
9.dzień

KHAJURAHO: ŚWIĄTYNIA KAMASUTRY

Rano odwiedzimy wschodnią i zachodnią części świątyń w Khajuraho. W zachodniej części najważniejsza jest Świątynia Kandariya Mahadeo poświęcona Bogu Siwie. Jest to jedna z największych i najbardziej typowych świątyń Khajuraho. Zobaczymy także świątynię Chitragupta lub Bharatjii z piękną rzeźbą Boga Wisznu. Rzeźby wykute w kamieniu przedstawiają boginie i zakochane pary. Następnie odwiedzimy część wschodnią, w tym Świątynię Ghantai, Świątynię Wamany poświęconą „Wamanie” lub karłowatej inkarnacji Pana Wisznu oraz Świątynię Javari. Istnieją również trzy świątynie Jain z pięknymi rzeźbami i nieerotycznymi rzeźbami. Popołudniowy transfer na lotnisko i wejście na pokład samolotu do Varanasi. Po wylądowaniu transfer do hotelu i zakwaterowanie. 

 

10.dzień

GANGES: ŚWIĘTA RZEKA

Poranny rejs łodzią po Gangesie. Na zachodnim brzegu Gangesu znajduje się 84 Ghaty – łańcuchy schodów prowadzące do świętej rzeki. Każdy z kamiennych stopni ma swoją ciekawą historię do opowiedzenia. Większość Ghat zbudowanych jest z pawilonów, pałaców i tarasów. Wschód słońca nad Gangesem, to przeżycie magiczne. O świcie Ghaty tętnią życiem. Można tu spotkać wyznawców dokonujących ablucji w rzece lub modlących się do wchodzącego słońca. Po rejsie zwiedzamy Meczet Gyanwapi i Świątynię Vishwanath, popularnie zwaną Złotą Świątynią. Wejście do środka jest tylko dla hindusów. Powrót na śniadanie do hotelu.

Dzisiejszego dnia czeka nas również wieczorna wycieczka brzegiem Gangesu. Zwiedzanie Świątyni Matki Indii, gdzie znajduje się unikalna rzeźba oraz doskonale zachowana mapa niepodzielonych Indii. Dalej na rikszach udamy się do Ghat, aby być świadkiem ceremonii Aarti. Jest to hinduski rytuał modlitwy o zachodzi słońca nad rzeką Ganges. Przejdziemy się przez zatłoczone bazary starożytnej części miasta z cudownie oświetlonymi małymi sklepikami. Następnie czeka nas krótka przejażdżka łodzią po Gangesie, aby zaobserwować ceremonię Aarti bezpośrednio z wody pośród brzęczenia dzwonków, pływających tradycyjnych lamp i intonacji mantr. Późny powrót do hotelu rikszami. Nocleg w hotelu w Varanasi.

11.dzień

VANARASI - DELHI

Początek dnia rozpoczniemy od wizyty w Sarnath, które znajduje się 10 km od Varanasi. Budda wygłosił tutaj swoje pierwsze kazanie do pięciu uczniów w Parku Jeleni, ustanawiając jednocześnie zasady swoich nauk. Stupa Dhamek wyznacza położenie klasztoru. Znajduje się tu duży kompleks ruin niegdyś wspaniałego klasztoru. Niektóre budynki pochodzą z okresu Kushan i Gupta. Pierwsze społeczności mnichów osiedliły się tu prawdopodobnie w III wieku p.n.e.. W pobliżu Stupy Dhamek znajduje się nowy klasztor zbudowany przez Buddyjskie Towarzystwo Mahabodhi. Główne wydarzenia z życia Buddy są tu przedstawione na malowidłach ściennych, autorstwa japońskiego artysty Sarnath. Zwiedzamy muzeum archeologiczne w którym zachował się słynny filar Sarnath. Filar ten widnieje na godle państwowym Indii. Następnie oglądamy Stupe Dhamekh i MulgandkutiVihar.

Po zwiedzaniu transfer na lotnisko, gdzie wsiądziemy na pokład samolotu lecącego do Delhi. Po wylądowaniu na lotnisku w Delhi przejedziemy do hotelu. Czas wolny.

12.dzień

DELHI

Po śniadaniu czeka nas całodniowa wycieczka po nowej części Dheli. Stolicy zaprojektowanej przez Sir Edwarda Lutyens. Przejedziemy koło Pałacu Prezydenckiego, Rashtarapati Bhavan oraz budynku sekretariatu, co stanowi centrum działalności rządowej. Następnie główną aleją Rajpath przejedziemy do łuku upamiętniającego I Wojnę Światową. Zobaczymy Bramę Indii, budynek Sądu Najwyższego i Stary Fort. Odwiedzimy grobowiec Humayun zbudowany w 1565 roku przez pogrążoną w żałobie wdowę Haji Bedum. Jak również ruiny meczetu Quwat-ul-Eslam (Światło Islamu) oraz minaret Qutub o wysokości 72 metrów. Będziemy mieć okazję zobaczyć najciekawszy zabytek Dheli – nieskorodowany żelazny filar, który pochodzi z IV wieku n.e. Później czeka nas wizyta w Grand Banglasahib Gurudwara – miejscu kultów Sikhów. Przed przejazdem na lotnisko skorzystamy jeszcze z okazji aby porobic ostatnie zakupy.

13.dzień

POWRÓT DO DOMU

Po wylądowaniu i odebraniu bagaży powrócimy do naszych domów bogatsi o nowe doświadczenia.

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).