13 dni

Indie: kraj miliona kolorów

$2495
11-01-2023 02-14-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Indie to jeden z największych i najliczniejszych krajów na świecie. Nieodłącznie kojarzy się z barwnymi strojami, świątynią Tadż Mahal i festiwalem światła Diwali. To także Niebieskie Miasto, święta rzeka, barwne musicale Bollywood i niespotykane nigdzie indziej mieszanki przypraw.

 

 

Kultura i historia

Parki narodowe

Rejs statkiem

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

PRZELOT DO DELHI Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO

Odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do stolicy Indii – Delhi. Jest to turystyczne centrum potężnego kraju i “brama do Indii”. Na uwagę zwraca uliczny rozgardiasz i architektoniczne perełki tego miasta.
Każda świątynia wygląda inaczej i ma swój specyficzny charakter, stąd właśnie to miejsce jest swoistym wprowadzeniem do niesamowitej kultury Indii.

2.dzień

DELHI

Przylot do Delhi. Przejazd do hotelu i nocleg. Delhi to ogromna metropolia, stąd sama droga do hotelu będzie dobrym momentem na poznanie podziału tego miasta na Stare i Nowe Delhi. Nowe Delhi pełni funkcję reprezentacyjną, mieszcząc siedzibę najważniejszych urzędów, placówek dyplomatycznych i przedsiębiorstw. Stare Delhi stanowi to miejsce pełne zabytków, świątyń, meczetów, bazarów i sprzedawców oferujących swoje towary.

3.dzień

DELHI - RANTHAMBHORE

Po śniadaniu odwiedzimy Stare Delhi, 300-letnie miasto założone przez cesarza Shah Jehana w 1648 roku i nazwane jego imieniem. Zobaczymy  Czerwony Fort zbudowany z czerwonego piaskowca. Na przeciwko fortu znajduje się czarno-biała cebulasta kopuła i minarety Jama Masjid, najbardziej eleganckiego meczetu w Indiach. Po przejażdżce rikszą po historycznych uliczkach Chandi Chowk udamy się na stację kolejową Nizamuddin, aby wsiąść do pociągu Auguskranti Rajdhani Express do Parku Narodowego Ranthambhore. Nocleg w hotelu w Ranthambhore.

4.dzień

RANTHAMBHORE

Dzień rozpoczniemy od porannego safari po dżungli, aby zobaczyć Królewskiego Tygrysa Bengalskiego w jego naturalnym środowisku. Powrót do hotelu na śniadanie. Czas wolny na odpoczynek. Po południu kolejna próba foto safari, aby spróbować zobaczyć tygrysa. Po powrocie do hotelu późnym wieczorem czas wolny i kolacja. Nocleg w hotelu w Ranthambhore.

5.dzień

RANTHAMBHORE - JAIPUR

Dla chętnych poranne safari. Po śniadaniu przejazd do Jaipur zwanego “różowym miastem” ze względu na jego charakterystycznie pomalowane budynki. Serce miasta stanowi Pałac Miejski. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu wizyta na lokalnym markecie. Czas wolny.

6.dzień

JAIPUR

Po śniadaniu wizyta w Forcie Amber, który znajduje się zaledwie 11 km na północ od Jaipur. Jest on znany ze swojej miodowej fortecy-pałacu na Wzgórzu Aravalli, na który może wspiąć się nawet słoń. Został on opisany jako “śpiąca królewna Radżastanu”. Ponura fasada przeczy bogactwu królewskich apartamentów, które otwierają się na piękne widoki na wąwóz. Pałac posiada Komnatę Lustrzaną oraz Salę Zwycięstwa, przedstawiającą wachlarz sztuki dekoracyjnej np. panele z alabastru. Po południu wycieczka po mieście Jaipur. Zatrzymamy się tutaj przy Hawa Mahal (Pałacu Wiatru), wyszukanym budynku inkrustowanym delikatnymi ekranami o strukturze plastra miodu i rzeźbionymi balkonami, z których królewskie damy mogły oglądać świat z zewnątrz. Udamy się też do Obserwatorium Jai Singha zbudowanego w XVII wieku przez założyciela Jaipur, który był nie tylko astronomem, ale także żołnierzem i budowniczym. Na koniec zobaczymy Muzeum Miejskie, zawierające wspaniałe obrazy Radzputów i Mongołów, rzadkie rękopisy i zbrojownię. Nocleg w hotelu w Jaipur.

7.dzień

JAIPUR - AGRA

Po śniadaniu poranny przejazd do Agry. Tutaj wizyta w forcie Agra z jego zbudowanymi z czerwonego piaskowca, pałacami opowiadającymi historię imperium Mogołów. Najbardziej imponującą częścią fortu jest Dewan-e-Am, gdzie cesarz zasiadał na tronie oraz Dewan-e-Khas, gdzie przyjmował zagranicznych dygnitarzy. Wieczorna wizyta w Taj Mahal  i zapoznanie się ze związaną z tym miejscem historią miłosną. Po śmierci swojej ukochanej żony Mumtaz Mahal, cesarz Shahjehan zbudował jej pomnik-mauzoleum. Przez ponad 17 lat 20,000 mężczyzn pracowało, aby zbudować to bogactwo białego marmuru i kamieni szlachetnych. Nocleg w hotelu w Agrze.

8.dzień

AGRA-JHANSI-ORCHHA-KHAJURAHO

Po śniadaniu poranny transfer na stację kolejową do Jhansi. Przejazd do Orchha.  Zwiedzamy tu pałace i świątynie tego średniowiecznego miasteczka wzniesionego przez władców Bundela w XVI i XVII wieku. Zachowały one wiele ze swojej nieskazitelnej doskonałości. Jehangir Mahal został zbudowany w XVII wieku przez Raja Bir Singh Ju Deo dla upamiętnienia wizyty cesarza Jehangira w Orchha. Raj Mahal ma prostą fasadę zwieńczoną chhatries, ale jego wnętrza zachwycają odważnymi kolorowymi malowidłami ściennymi o tematyce religijnej. Świątynia Ram Raja jest najbardziej niezwykła, ponieważ jest to pałac przekształcony w świątynię, w której Rama jest czczony jako radża (król). Świątynia Laxminarayan jest połączona kamienną ścieżką ze świątynią Ram Raja. We wnętrzach znajdują się najwspanialsze malowidła ścienne Orchhy. Później przejazd do Khajuraho, a po przyjeździe zameldowanie w hotelu. Nocleg w hotelu w Khajuraho.

9.dzień

KHAJURAHO - VARANASI

Śniadanie. Poranne zwiedzanie wschodniej i zachodniej części Świątyń. W zachodniej części najważniejsza jest Świątynia Kandariya  Mahadeo poświęcona Bogu Siwie. Jest to jedna z największych i najbardziej typowych świątyń Khajuraho. Zobaczymy także świątynię Chitragupta lub Bharatjii z piękną rzeźbą Boga Wisznu. Rzeźby wykute w kamieniu przedstawiają boginie i zakochane pary. Następnie odwiedzimy część wschodnią, w tym Świątynię Ghantai, Świątynię Wamany poświęconą „Wamanie” lub karłowatej inkarnacji Pana Wisznu oraz Świątynię Javari. Istnieją również trzy świątynie Jain z pięknymi rzeźbami i nieerotycznymi rzeźbami. Popołudniowy transfer na lotnisko i wejście na pokład samolotu do Varanasi. Zakwaterowanie w hotelu oraz wieczorna wycieczka brzegiem Gangesu. Zwiedzanie Świątyni Matki Indii, gdzie znajduje się unikalna rzeźba oraz doskonale zachowana mapa niepodzielonych Indii. Dalej na rikszach udamy się do Ghatów, aby być świadkiem ceremonii Aarti. Jest to hinduski rytuał modlitwy o zachodzi słońca nad rzeką Ganges. Przejdziemy się przez zatłoczone bazary starożytnej części miasta z cudownie oświetlonymi małymi sklepikami. Następnie czeka nas krótka przejażdżka łodzią po Gangesie, aby zaobserwować ceremonię Aarti bezpośrednio z wody pośród brzęczenia dzwonków, pływających tradycyjnych lamp i intonacji mantr. Późny powrót do hotelu rikszami. Nocleg w hotelu w Varanasi.

10.dzień

VANARASI

Poranny rejs łodzią po Gangesie. Na zachodnim brzegu Gangesu znajduje się 84 ghaty – łańcuchy schodów prowadzące do świętej rzeki. Każdy z kamiennych stopni ma swoją ciekawą historię do opowiedzenia. Wschód słońca nad Gangesem, to przeżycie magiczne. O świcie Ghaty tętnią życiem. Można tu spotkać wyznawców dokonujących ablucji w rzece lub modlących się do wchodzącego słońca. Po rejsie zwiedzamy Meczet Gyanwapi i Świątynię Vishwanath, popularnie zwaną Złotą Świątynią. Wejście do środka jest tylko dla hindusów. Powrót na śniadanie do hotelu. A następnie wizyta w Sarnath, które znajduje się 10 km od Varanasi. Budda wygłosił tutaj swoje pierwsze kazanie do pięciu uczniów w Parku Deer, ustanawiając jednocześnie zasady swoich nauk. Stupa Dhamek wyznacza położenie klasztoru. Znajduje się tu duży kompleks ruin niegdyś wspaniałego klasztoru. Niektóre budynki pochodzą z okresu Kushan i Gupta. Pierwsze społeczności mnichów osiedliły się tu prawdopodobnie w III wieku p.n.e.. W pobliżu Stupy Dhamek znajduje się nowy klasztor zbudowany przez Buddyjskie Towarzystwo Mahabodhi. Główne wydarzenia z życia Buddy są tu przedstawione na malowidłach ściennych, autorstwa japońskiego artysty Sarnath. Zwiedzamy muzeum archeologiczne w którym zachował się słynny filar Sarnath. Filar ten widnieje na godle państwowym Indii. Następnie oglądamy Stupe Dhamekh i MulgandkutiVihar. Nocleg w hotelu w Varanasi.

11.dzień

DELHI

Śniadanie w hotelu i transfer na lotnisko gdzie wsiądziemy na pokład samolotu lecącego do Delhi. Po przybyciu na lotnisko w Delhi transfer do hotelu. Czas wolny.

12.dzień

DELHI

Po śniadaniu czeka nas całodniowa wycieczka po nowej części Dheli. Stolicy zaprojektowanej przez Sir Edwarda Lutyens. Przejedziemy koło Pałacu Prezydenckiego, Rashtarapati Bhavan oraz budynku sekretariatu, co stanowi centrum działalności rządowej. Następnie główną aleją Rajpath przejedziemy do łuku upamiętniającego I Wojnę Światową. Zobaczymy Bramę Indii, budynek Sądu Najwyższego i Stary Fort. Odwiedzimy grobowiec Humayun zbudowany w 1565 roku przez pogrążoną w żałobie wdowę Haji Bedum. Jak również ruiny meczetu Quwat-ul-Eslam (Światło Islamu) oraz minaret Qutub o wysokości 72 metrów. Będziemy mieć okazję zobaczyć najciekawszy zabytek Dheli – nieskorodowany żelazny filar, który pochodzi z IV wieku n.e. Później czeka nas wizyta w Grand BanglasahibGurudwara – miejscu kultów Sikhów. Dla chętnych czas na zakupy. Nocleg w hotelu w Delhi.

13.dzień

WYLOT Z DELHI

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i wylot z Delhi

 

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Trasa wybranej wycieczki


Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Przelot wewnętrzny do Varanasi.
 • Przejazd pociągiem Auguskranti Rajdhani Express do Parku Narodowego Ranthambhore.
 • Przejazd pociągiem do Orchha.
 • Śniadania i obiadokolacje.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Przejazd prywatnym klimatyzowanym pojazdem na całej trasie wycieczki.
 • 1 Riksza w Delhi
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Opiekę wykwaifikowanych przewodników lokalnych.
 • 2 Przejażdżki łodzią (Common Boat) w Varanasi.
 • 1 Przejażdżka rikszą w Varanasi.
 • Zwiedzanie Starego Delhi.
 • Wstęp do Fortu Amber.
 • Zwiedzanie Fortu Agra.
 • Rejs łodzią po Gangesie.

Cena nie zawiera

 • Przelotu międzynarodowego
 • Wydatków o charakterze osobistym, takich jak napiwki, pranie, Portage, rozmowy telefoniczne/faksowe, opłaty za aparat/kamerę wideo przy pomnikach, wydatki medyczne, bilety lotnicze, podatek odlotowy itp.
 • Wyżywienia innego niż wymienione powyżej

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).