Hiszpania: od Barcelony po Gibraltar

11 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Śniadania.
 • Transport z/na lotnisko.
 • Transport komfortowym klimatyzowanym pojazdem.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota.
 • Bilety wstępu do Sagrada Familia.
 • Bilety wstępu do Parku Güell.
 • Bilety wstępu do Parku Narodowego Ordesy.
 • Bilety wstępu do Bazyliki Nuestra Señora del Pilar.
 • Bilety wstępu do Palacio de Aljafería.
 • Bilety wstępu do Katedry w Sewilli.
 • Bilety wstępu do Pałacu Alkazar.
 • Bilety wstępu do Katedry w Kartagenie.
 • Bilety wstępu do Muzeum Walki Byków.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Zwyczajowych napiwków.
 • Kosztu nurkowania.
 • Wejścia na wieżę obronną w Walencji.
 • Rejsu po Costa Brava.

Ola España! Hiszpania to kraj skrywający w sobie wiele ciekawostek. Panuje tu klimat zabawy i luzu. Mówiąc o Hiszpanii na myśl przychodzą nam widoki słonecznych plaż, energetyczny taniec flamenco z dźwiękiem gitary w tle, smak paelli oraz popołudniowa sjesta. W kraju znajduje się też wiele słynnych zabytków, takich jak Sagrada Familia w Barcelonie czy Plaza de Espana w Sewilli.

 

 

Kultura i historia

Plaże

Rozrywka

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

WYLOT DO HISZPANI Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do Barcelony, stolicy Katalonii. Jest to jedno z największych i najpiękniejszych miejsc w Hiszpanii. Oferuje niezwykłą architekturę, festiwale muzyczne, przepiękne parki oraz szeroką piaszczystą plażę.

2.dzień

WŚRÓD KLIMATÓW GOTYCKICH: BARCELONA

Przylot do Barcelony i przejazd do hotelu. Po krótkim odpoczynku udamy się na spacer po starym mieście. Odwiedzimy Barrio Gótico, czyli jedną z najbardziej urokliwych w Barcelonie dzielnicy gotyckich. Wąskie uliczki i średniowieczne budynki tworzą fantastyczny klimat tego miejsca. Zobaczymy m.in. Katedrę św. Eulalii, Pałac Królewski, pobliski plac Plaza de Sant Jaume z Ratuszem oraz Palau de la Generalitat, w którym mieści się siedziba rządu katalońskiego. Kręte uliczki Barrio Gótico to m. in. sceneria z filmu „Pachnidło”. Wieczorem zjemy wspólną kolację w typowej katalońskiej tawernie. Powrót do hotelu. Nocleg.

3.dzień

SYMBOL BARCELONY: LA SAGRADA FAMILIA

Po śniadaniu pojedziemy zobaczyć katedrę La Sagrada Familia – najbardziej rozpoznawalny symbol Barcelony. Katedra jest dziełem życia architekta Antoniego Gaudiego. Budowa rozpoczęła się w 1882 roku i trwa po dziś dzień. Świątynia Pokutna Świętej Rodziny w 2005 roku została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Po lunchu w lokalnej restauracji przejedziemy do Parku Güell –  ogrodu z licznymi elementami architektonicznymi zaprojektowanymi przez Antonio Gaudiego. Park składa się z wielu fragmentów zieleni, pociętych systemami krętych ścieżek, mostków i ciągami schodów.

W godzinach popołudniowych przejedziemy do Saragossy na nocleg.

4.dzień

MIASTO NAD RZEKĄ EBRO: SARAGOSSA

Dzisiaj czeka nas typowy “city break” po Saragossie, pięknym mieście nad rzeką Ebro. Nasze kroki skierujemy na starówkę, aby zacząć zwiedzanie od Bazyliki Nuestra Señora del Pilar, w której zobaczymy dzieła Goi. Zobaczymy również Katedrę Salvador, uznawaną za klejnot sztuki aragońskiej. W centrum miasta znajduje ufortyfikowany pałac muzułmański z XI wieku – Palacio de Aljafería, który w późniejszym okresie stał się dworską siedzibą dynastii aragońskiej. Zatrzymamy się przy pięknych wnętrzach wzorowanych na architekturze Syryjskiej.

W Saragossie nie brak również zabytków pochodzących z czasów panowania Imperium Rzymskiego. Reprezentacyjny plac miasta Plaza del Pilar widziany z lotu ptaka swoim kształtem przypomina kontynent Ameryki Południowej. Po zwiedzaniu będziemy mieć czas wolny, a wieczorem przespacerujemy się brzegiem rzeki Ebro. Nocleg w Saragossie.

5.dzień

POŚRÓD DŹWIĘKÓW FLAMENCO: SEWILLA

Dziś czeka nas dłuższa wyprawa. Ruszamy bowiem w kierunku najdalej na południe położonego zakątka Europy. Po drodze odwiedzimy andaluzyjską Sewillę, miasto  uważane za najpiękniejsze w Hiszpanii. Sewilla nieodmiennie kojarzy się z flamenco, ale przede wszystkim jest to miasto pełne zabytków i atrakcji turystycznych. Po zakwaterowaniu w hotelu udamy się na wieczorny spacer po mieście. Kolacja  w lokalnej restauracji. Nocleg w Sewilli.

6.dzień

NAJSTARSZE MIASTO HISZPANII: KADYKS

Dzisiaj kontynuujemy zwiedzanie Sewilli. Zobaczymy Katedrę, która jest trzecią największą świątynią na świecie zaraz po Bazylice Watykańskiej i Londyńskiej. Powstała ona w miejscu dawnego meczetu, a jej dzwonnica to dawny minaret. Odwiedzimy Alkazar oraz Plac Hiszpański. W godzinach popołudniowych opuścimy Sewillę i udamy się do Kadyksu, najstarszego miasta Hiszpanii, założonego przez Fenicjan w 1100 roku p.n.e. Odwiedzimy Gadir – port, z którego Krzysztof Kolumb wypływał na swoje wyprawy. Ostatnią atrakcją dzisiejszego dnia będzie panorama z punku widokowego nieopodal miasta Tarifa, najdalej na południe wysuniętego miasta Europy. Przejazd na nocleg w okolicach Kadyksu.

7.dzień

ENKLAWA BRYTYJSKA NA PŁW IBERYJSKIM: GIBRALTAR

Po śniadaniu pojedziemy w kierunku Tarify. Wjedziemy na punkt widokowy, aby zobaczyć cieśninę gibraltarską. Następne udamy się na Gibraltar – półwysep o długości zaledwie 6 km, który jest malutką enklawą brytyjską na Półwyspie Iberyjskim. Będziemy również na Punta Europa, a następnie wjedziemy na Skałę Gibraltarską – jedyne miejsce w Europie, gdzie na wolności żyją małpy. Wejdziemy do Jaskini Świętego Michała. Jest to  jaskinia krasowa  z rozległą siecią tuneli. Wejście do niej znajduje się w szczytowej części Skały Gibraltarskiej. W czasie wolnym będziemy mieli okazję zrobić zakupy na Main Street. Gibraltar to strefa handlu wolnocłowego. Następnie przejedziemy w kierunku Marbelli na nocleg.

8.dzień

ARCHITEKTONICZNY ZAWRÓT GŁOWY: KARTAGENA

Po śniadaniu czas wolny, aby skorzystać z uroków plaży na hiszpańskim Costa del Sol. Następnie przejażdżka wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego do Kartageny. Po przybyciu na miejsce udamy się na spacer po tym bogatym w pamiątki starożytności mieście. Jednym z jej najcenniejszych zabytków jest gotycka Katedra, w której krypcie zachowały się rzymskie mozaiki z I w p.n.e.  Warto zobaczyć również pozostałości kartagińskich i bizantyjskich murów obronnych oraz rzymskiego amfiteatru. Nocleg w Kartagenie.

9.dzień

MIEJSCE TRADYCYJNYCH CORRID: WALENCJA

Po śniadaniu wyruszamy w dalszą drogę wzdłuż wybrzeża w kierunku Walencji.  Miasto to jest bardzo zróżnicowane architektonicznie dzięki połączeniu historycznych zabytków z nowoczesną zabudową. Patrząc na panoramę miasta, nie sposób nie zauważyć XV-wiecznych gotyckich wież obronnych, stanowiących część murów dawnego miasta. Chętni mogą wejść na jedną z nich, aby zobaczyć miasto z góry. Doskonałym przykładem nowoczesnej architektury jest Miasteczko Sztuki i Nauki – ogromny kompleks obiektów kulturalno-rozrywkowych. W awangardowych budynkach oprócz centrum kulturalnego mieści się także największe w Europie oceanarium. Warto odwiedzić również walencką arenę, która w swej historii była świadkiem wielu tradycyjnych corrid, a obecnie mieści się w niej małe Muzeum Walki Byków. Nocleg w Walencji.

10.dzień

"DZIKIE WYBRZEŻE BARCELONY": COSTA BRAVA, WYSPY MADES

Dzisiejszego dnia kierujemy się w drogę powrotną do Barcelony. Po zakwaterowaniu w hotelu przejedziemy się wybrzeżem Costa Brava, zwanym “dzikim wybrzeżem”. Nazwa częściowo oddaje charakter tego miejsca. Costa Brava ciągnie się bowiem wzdłuż północnego wybrzeża Morza Śródziemnego aż do granicy z Francją. Znajdują się tutaj skaliste klify, sięgające daleko w morze. Droga biegnąca wzdłuż wybrzeża dostarczy nam spektakularnych widoków. Naszym celem będzie archipelag Medes i znajdujący się tam podwodny rezerwat przyrody będący niezwykłym sanktuarium morskiej fauny i flory. Dla chętnych możliwość nurkowania w krystalicznie czystych wodach, a dla mniej odważnych rejs po wyspach archipelagu. Powrót do Barcelony na nocleg.

11.dzień

POŻEGNANIE Z GRUPĄ I WYLOT Z BARCELONY

Koniec naszej podróży w magicznej Barcelonie. Po śniadaniu, z bagażami pełnymi pamiątek i dobrego wina, pojedziemy na lotnisko. Pożegnamy się z grupą i wrócimy do domu.

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).