10 dni

Wyoming – hiking po najpiękniejszych parkach Wyoming

$1690
08-24-2022
Plan podróży

CHEYENNE – BIG BOY STEAM 4004 – PINEADLE – WIND RIVER RANCH – JEZIORO ISLAND LAKE – PARK NARODOWY GRAND TETON – KANION PAINTBRUSH – JEZIORO SOLITUDE – CASCADE CANYON – PARK NARODOWY YELLOWSTONE – AVALANCHE PEAK TRAIL – RZEKA MISSOURI

 

 

 

 

Kemping

Parki narodowe

Trekking/hiking

Wodospady


Plan podróży

1. dzień

Dzień rozpoczniemy wyjazdem sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) we wczesnych godzinach porannych (około godziny 4 rano). Przejedziemy przez stany Illinois, Iowa, Nebraska, Wyoming. W trakcie podróży planujemy regularne postoje m.in. na posiłki i napoje. Nocleg spędzimy w Cheyenne, stolicy stanu Wyoming.

 

2. dzień

Po śniadaniu udamy się pod stanowy Kapitol.  Styl budynku nawiązuje do Kapitolu Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie, a jego kopuła pokryta jest płatkami złota, dzięki czemu widoczna jest z daleka z wszystkich dróg prowadzących do miasta. Niewiele, bo zaledwie 10  z pięćdziesięciu stanów może poszczycić się taką kopułą.  Zrobimy także krótki postój przy Muzeum Cheyenne Depot a następnie zatrzymamy się przy Big Boy Steam 4004, jednej z największych lokomotyw parowych na świecie. To jedna z zaledwie ośmiu tego typu lokomotyw, które można obejrzeć w Stanach Zjednoczonych.

Drugą część dnia spędzimy w Pineadle, gdzie u podnóża pasma górskiego znajduje się Wind River Ranch. Ostatnie przygotowania przed kolejnym dniem hikingu i nocleg w Pineadle.

3. dzień

W tym dniu rozpoczynamy prawdziwą przygodę z Wyoming. Przejedziemy do parku, w którym wybierzemy się na pierwszy szlak. Tego dnia pokonamy około 12 mil, by dotrzeć do jednego z najpiękniejszych jezior górskich – Island Lake. Zarówno samo jezioro jak i jego okolica to doskonałe miejsce na biwakowanie, wędrówki, łowienie ryb i podziwianie widoków. Po rozbiciu namiotu czeka nas wspólna kolacja, podziwianie niesamowitych widoków i odpoczynek na łonie natury, który pozwoli nam zregenerować siły.

 

4. dzień

Niezwyczajne śniadanie bo i okoliczności przyrody nie są zwyczajne. Piękne widoki szczytów górskich towarzyszyć nam będą w tym dniu niemal bez przerwy. Po śniadaniu ruszymy w dalszą drogę. Przy odrobinie szczęścia może uda nam się spotkać dzikie zwierzęta. Nocleg w okolicy Pineadle. Tam odpoczniemy i zregenerujemy siły przed kolejną wędrówką.

5. dzień

Kolejny dzień a więc szansa na kolejną niesamowitą przygodę. Po śniadaniu przejedziemy do jednego z najpiękniejszych parków narodowych w Stanach Zjednoczonych, Grand Teton National Park. Po załatwieniu formalności związanych z wjazdem do parku, ruszymy na kolejną wędrówkę. Tego dnia mamy do przejścia około 6 mil. Trasa prowadzić nas będzie przez Kanion Paintbrush. Jest to jeden z dwóch kanionów, który przemierzymy podczas naszej trzydniowej wyprawy w Grand Teton. Rozbijemy namioty i zjemy wspólną kolację z “widokiem za milion dolarów” nad Jeziorem Holly.

6. dzień

Kolejny etap naszej wędrówki to przejście około 8 mil. Przekroczymy Przełęcz Paintbrush, która znajduje się na wysokości 10,700 stóp n.p.m. Po drodze miniemy Jezioro Solitude, gdzie uzupełnimy zapasy wody. Wyczerpani, ale szczęśliwi rozbijemy namioty u podnóża szczytu Grand Teton.

View of Grand Teton Mountains

7. dzień

Jeśli pogoda dopisze, czeka nas najpiękniejszy wschód słońca wśród górskiego pejzażu Grand Teton. Wschodzące słońce oświetla szczyty Grand Teton nadając im barwy pomarańczy i czerwieni.  Tego dnia mamy do przejścia około 9 mil przez Cascade Canyon Trail. Widoki z pewnością wynagrodzą nasze zmęczenie. Po dotarciu do samochodu ruszymy na nocleg do najpopularniejszego parku w stanie Wyoming, Yellowstone National Park. Tutaj spędzimy kolejne dwie noce.  Noclegi w namiotach przy granicy ze stanem Idaho.

8. dzień

Dzień zaczniemy od śniadania, po którym wybierzemy się na 5-milowy hiking . Szlak, po którym bedziemy wędrować to Avalanche Peak Trail. Jest to jeden z bardziej popularnych szlaków z zapierającymi dech w piersi widokami na Yellowstone. Możemy tam spotkać licznie występującą dziką zwierzynę. Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby o Yellowstone. Tym razem jednak nie będziemy oglądać gejzerów, wulkanów ani wodospadów, ale skupimy całą swoją uwagę na pięknych pejzażach parku Yellowstone. Kiedy nasycimy nasze zmysły urokliwymi widokami, powrócimy na kemping, gdzie spędzimy nocleg pod namiotami.

9. dzień

Z żalem ale i całym plecakiem wrażeń, wspomnień i zdjęć udajemy się w droge powrotną do Chicago. Czeka nas przejazd przez stan Wyoming, Montanę i Południową Dakotę. W drodze do domu zatrzymamy się na nocleg w hotelu nad rzeką Missouri.

10. dzień

Kontynuujemy przejazd do Chicago. Przejeżdżając przez Minnesotę, Wisconsin i Illinois wspominamy przygody ze szlaków, a może snujemy kolejne plany wycieczkowe? Przyjazd do Chicago planujemy w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Cena zawiera

  • 4 noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • 5 noclegów w namiotach na polach kempingowych
  • przejazdy na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu
  • bilety wstępów /pozwolenia na wjazd do parków

 

Cena nie zawiera

  • wyżywienia
  • wyposażenia hikingowo-kampingowego, czyli namiotów, śpiworów, materaców, itd.
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

 

 

 

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wiosna na Mackinac Island

$345 2 dni 05-28-2022

Dziki Zachód

$1995 10 dni 07-05-2022

Najstarsze Miasta Ameryki

$995 6 dni 06-02-2022
Pokaż wszystkie wycieczki 238