9 dni

Hawaje

$2495
06-18-2023 04-19-2023 03-30-2023
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

OAHU – WAIKIKI – PEARL HARBOUR – NORTH SHORE – WAIMEA BAY – SUNSET BEACH – HONOLULU –  LANIKAI BEACH – WODOSPAD LIKEKE – KAILUA – HILTON LAGOON – POLYNESIAN CULTURAL CENTER – PARK STANOWY HANAUMA – HALONA BLOW – ZATOKA MAKAPU – MAUI – MAKENA BEACH – LAHAINA – HANA – KAIHULU BEACH – KIPAHULU – WODOSPAD WAIMOKU – REJS NA WIELORYBY – WULKAN HALEAKALA

Parki narodowe

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka

Wodospady

Wspinaczka

Wulkany

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - OAHU

Spotkanie grupy z przewodnikiem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare. Odprawa bagażowa. Wylot z Chicago. Przelot na Oahu. Transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Resztę dnia spędzimy na Waikiki – jednym z najbardziej kultowych miejsc na Hawajach, słynącym m.in z przepięknych zachodów słońca. Kolacja, odpoczynek, powrót do hotelu na nocleg.

2.dzień

PEARL HARBOUR - NORTH SHORE

Po śniadaniu, wyruszymy zapoznać się z historia Oahu. Zaczniemy od wizyty na Pearl Harbour, miejscu w którym dla Ameryki rozpoczęła się II wojna światowa. Poznamy historię jak krok po kroku rosła agresja Japonii na wyspę, zwiedzimy statki wojenne biorące udział w obronie wyspy i w miarę możliwości udamy się na ten najsławniejszy – USS Arizona.
Następnie pojedziemy na North shore – słynne północne wybrzeże wyspy, które jest mekką surferow z całego świata. Zatrzymamy się  w malowniczym miasteczku Haleiwa, gdzie są najlepsze, słynne „shaved ice” czyli tzw. Hawajskie lody. Przejedziemy do Waimea Bay, gdzie zobaczymy śmiałków skaczących ze skały do oceanu, a następnie podejdziemy na pobliski wodospad. Potem udamy się do zatoczki rekinów, gdzie zjemy pyszny hawajski posiłek z widokiem na ocean. Kolejnym przystankiem będzie Banzai Pipeline i Sunset Beach, gdzie będziemy obserwować surferów zmagających się z wielkimi falami. Po wszystkim udamy się w drogę powrotną do hotelu. Wieczorem czas wolny na Waikiki.

3.dzień

HONOLULU - LANIKAI BEACH

Wyprawa na wschodnie wybrzeże na najładniejszą plażę i zatokę na wyspie, Lanikai Beach. Zanim tam jednak dotrzemy, zatrzymamy w centrum Honolulu, gdzie będziemy podziwiać pałac ostatniego monarchy Hawajów – Iolani Palace, pomnik króla Kamahameha, historyczny budynek sądu najwyższego i prawie 200 letnia bazylikę, której ściany zrobione są z bloków koralowca. Kontynuujemy nasza podróż na wschodnie wybrzeże, zatrzymamy się w punkcie widokowym na szczycie przełęczy z widokiem na całą zatokę otoczoną zielonymi pasmami górskimi. Udamy się na krótki spacer do wodospadów Likeke. Zjemy pyszny lunch w malowniczym miasteczku Kailua i udamy się do punktu docelowego, którym jest plaża Lanikai. Dla chętnych możliwość krótkiego trekkingu na pobliski Pillbox, skąd rozpościera się piękny widok na turkusową wodę, zatokę i dwie pobliskie wysepki. Obiad zjemy w Kailua i stamtąd udamy się do hotelu. Czas wolny, relaks.

4.dzień

HILTON LAGOON

Po śniadaniu, udamy się w pobliże Hilton lagoon. Na miejscu czas na relaks, gra w siatkowe plażową, a dla chętnych możliwość lekcji surfingu lub paddle board. Wczesnym popołudniem udamy się do Polynesian cultural center, po drodze zatrzymując się w historycznej japońskiej świątyni buddyjskiej. W Polinesian Center będziemy mieć okazję poznać barwne tradycje, zwyczaje i kulturę wysp Pacyfiku, takich jak Tonga, Tahiti, Samoa czy Fiji. Poznamy czym się różnią i jakie znaczenie mają słynne tatuaże zdobiące ciała mieszkańców wysp, dowiemy się co symbolizują ich tańce narodowe i jakie mają rytuały. Potem zjemy pyszny hawajski obiad Luau. Planowany powrót do hotelu późnym wieczorem.

5.dzień

PARK STANOWY HANAUMA BAY

Dziś udamy się do parku stanowego Hanauma bay gdzie w bajkowej scenerii będzie można podziwiać podwodny świat rafy koralowej z maska i fajka. Następnie przejedziemy do Halona blow hole gdzie będziemy podziwiać wodę oceaniczną wyrzucana w górę przez rurę lawową. Obok znajduje się urocza zatoczka z plaża będącą miejscem akcji Hollywodzkiego przeboju z lat 60tych z Burtem Lancasterem i Frankiem Sinatra: ” From here to eternity”. Kolejny przystanek to przepiękna zatoka Makapu z latarnia morska i widokiem na sanktuarium ptaków na pobliskiej wyspie. Po południu wrócimy na Waikiki i wybierzemy się na rejs katamaranem po zatoce w rytmach muzyki hawajskiej. Wieczorem czas wolny na kupno pamiątek kolacje i relaks.

6.dzień

MAUI - MAKENA BEACH - LAHAINA

Rano, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko i przelot na sąsiednią wyspę Maui – przez wielu uznawana za najbardziej romantyczne miejsce z wszystkich wysp Hawajskich. Udamy się na najsłynniejszą plażę na wyspie – Makena beach i na pobliskie miejsce znane z najlepszej rafy koralowej do snorkelingu, gdzie często można spotkać Honu – hawajskie, zielone żółwie. Po południu przejazd do urokliwego miasteczka na zachodnim brzegu wyspy, skąd udamy się na rejs katamaranem o zachodzie słońca, z pięknym widokiem na sąsiednią wyspę Lanai i – dla chętnych – z lampka Mai Tai w dłoni. Po powrocie na lad, kolacja w jednej z wielu przytulnych restauracji, czas wolny, przejazd do hotelu na nocleg.

 

7.dzień

HANA - KIPAHULU - WODOSPAD WAIMOKU

Po śniadaniu przejazd malowniczą drogą do miejscowości Hana. Jest to jedna z najpiękniejszych dróg w USA, licząca ponad 600 zakrętów i prawie 60 mostów. Po drodze mijać będziemy wodospady wyłaniające się z dżungli, zapierające dech w piersiach wybrzeże klifowe i plaże z czarnym piaskiem. Po dotarciu do Hana, udamy się w miarę możliwości, na plażę z czerwonym piaskiem – Kaihulu. Jest to mała plaża położona w zatoczce otoczonej klifem, nie zawsze dostępna z racji warunków pogodowych i lokalnych restrykcji. Następnie pojedziemy do oddalonego niedaleko miejsca – Kipahulu, gdzie znajduje się piękny szlak wśród lasu bambusowego zakończony ponad 100 metrowym wodospadem Waimoku oraz “Seven Sacred Pools” czyli 7 oczek wodnych połączonych wodospadami. Po wycieczce w głąb lasu, będzie można się ochłodzić w jednym z tych oczek, po czym udamy się w drogę powrotną do hotelu, do którego dotrzemy wieczorem.

8.dzień

REJS NA WIELORYBY - WULKAN HALEAKALA

Rano, czas na relaks na plaży, a dla chętnych – lot helikopterem nad Maui i Molokai ( opcja do potwierdzenia na miejscu z przewodnikiem). Wykwaterowanie z hotelu, po czym udamy się na spotkanie z największymi ssakami oceanów i jedna z głównych atrakcji Maui czyli rejs na wieloryby. Zimowe miesiące od grudnia do kwietnia, to najlepsza pora żeby obserwować wieloryby na Hawajach. Jesienią tysiące wielorybów opuszcza wybrzeża Alaski i przemierza 3000 mil w stronę wysp Hawajskich aby wydać na świat potomstwo w ciepłych i spokojnych wodach okalających Hawaje. Na wiosnę wyruszają one w drogę powrotną na Alaskę, gdzie letnie miesiące to jest uczta dla podniebienia wielorybów. Pełni wrażeń, ruszamy w stronę kolejnej atrakcji wyspy – wulkanu . Wjedziemy na sam szczyt, skąd udamy się na krótki szlak wśród marsjańsko-księżycowej scenerii, po czym zobaczymy niecodzienny zachód słońca. Przejazd na lotnisko, skąd późnym wieczorem wylecimy w drogę powrotna do Chicago.

 

 

9.dzień

POWRÓT DO CHICAGO

Przylot do Chicago w ciągu dnia.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Cena zawiera

 • Transfery z/na lotnisko
 • Noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych
 • Przejazdy na całej trasie
 • Opiekę doświadczonego przewodnika polskojęzycznego
 • Wyżywienie wliczone w koszt doby hotelowej

Cena nie zawiera

 • Kosztów biletów wstępu
 • Koszt biletów lotniczych
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Opłat bagażowych (do sprawdzenia u przewoźnika)

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Alaska: Alyeska Ski Resort and Spa

$1395 7 dni 04-02-2023 04-09-2023

Słoneczna Floryda

$1995 9 dni 05-13-2023 07-08-2023 10-14-2023 11-25-2023

Door County i Washington Island

$745 3 dni 08-11-2023
Pokaż wszystkie wycieczki 115