Hawaje

Hawaje – Maui

6 dni
Plan podróży

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach o wysokim standardzie turystycznym
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika/pilota
 • Transfery z i na lotnisko busem lub autokarem (w zależności od liczebności grupy)
 • Wyżywienie zgodnie z programem
 • Transport busem lub autokarem (w zależności od liczebności grupy) na całej trasie zwiedzania)

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych
 • Biletów wstępu
 • Wyżywienia nie ujętego w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
 • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • Opłat bagażowych (do sprawdzenia u przewoźnika)

Hawaje i Maui

Parki narodowe

Plaże

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie grupy z przewodnikiem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare. Odprawa bagażowa. Wylot z Chicago. Przelot na Maui. Transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu.

2.dzień

Po śniadaniu przejazd malowniczą drogą do miejscowości Hana. Jest to jedna z najpiękniejszych dróg w USA, licząca ponad 600 zakrętów i prawie 60 mostów. Po drodze mijać będziemy wodospady wyłaniające się z dżungli, zapierające dech w piersiach wybrzeże kilfowe i plaże z czarnym piaskiem. Po dotarciu do Hana, udamy się na plażę z czerwonym piaskiem – Kaihulu. Jest to mała plaża położona w zatoczce otoczonej klifem, nie zawsze dostepna z racji warunków pogodowych i lokalnych restrykcji.

Następnie pojedziemy do oddalonego niedaleko miejsca – Kipahulu, gdzie znajduje się piękny szlak wśród lasu bambusowego zakończony ponad 100 metrowym wodospadem Waimoku oraz “Seven Sacred Pools” czyli 7 oczek wodnych połączonych wodospadami. Po wycieczce wgląb lasu, będzie można się ochłodzic w jednym z tych oczek, po czym udamy się w drogę powrotną do hotelu, do którego dotrzemy wieczorem.

3.dzień

Rano odwiedzimy największą i najsłyniejszą plażę na wyspie czyli Makena Beach i udamy się do sasiadującej z plażą Ahiki Cove, gdzie podziwiać będziemy bogactwo ryb i rafę koralową. Następnie przejdziemy się unikalnym szlakiem Hoapili Trail zwanym też Królewską Drogą.
Stamtąd pojedziemy na nieczynny wulkan Haleakala, gdzie wybierzemy się na krótki trekking w iście marsjańsko-ksieżycowej scenerii i zostaniemy obejrzeć zachód. Wierzchołek wulkanu znajduje się powyżej warstwy chmur, wiec jest to niezapomniane przeżycie. Powrót do hotelu, kolacja, relax.

4.dzień

W tym dniu (dla chętnych) prawdziwa atrakcja – lot helikopterem nad Maui i sąsiednią wyspą Molokai. Z lotu ptaka będziemy podziwiać niedostępne góry i doliny porośnięte bujną roślinnością, wodospady w samym środku dżungli, wulkan i przepiękne klifowe wybrzeża. Dla pozostałych odpoczynek na jednej z plaż. Opcjonalnie istnieje możliwość lekcji surfingu lub windsurfingu.

Po tych podniebnych wrażeniach zwiedzimy malownicze, północne wybrzeże pełne klifów i pięknych widoków. Następnie udamy się do Lao Valley – miejsca świętego i historycznego dla Hawajczyków, znajdującego się wśród lasu tropikalnego i dolin. Kulminacją dnia będzie romantyczny rejs na wieloryby o zachodzie słońca. Kolacja, nocleg.

5.dzień

Dzień 5

Po śniadaniu ostatnia szansa na złapanie opalenizny i zakup pamiątek. Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Po południu wylot do Chicago.

6.dzień

Przylot do Chicago we godzinach rannych.

Pokaż cały plan wycieczki

6 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).