jesienne klimaty Indiany, Kentucky i Tennessee

GOLDEN AGE TRAVEL – hotelowe ogrody Opryland oraz jesienne klimaty Indiany, Kentucky i Tennessee

3 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • 2 (dwa) noclegi w Gaylord Opryland Resort
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • transport na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • wyżywienia
 • biletów wstępu
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • odpoczynek w hotelowych ogrodach Gaylord Opryland, pokaz światła i dźwięku przy fontannie, przejażdżka gondolą
 • Ruby Falls – wodospad ukryty we wnętrzu góry
 • Rock City Gardens
 • Centennnial Park i replika greckiego Parthenonu
 • parki stanowe  w jesiennej odsłonie

Jaskinie

Kultura i historia

Rozrywka

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

To jeden z nielicznych wyjazdów, podczas którego hotel, w którym nocujemy, jest postrzegany przez niektórych jako największa atrakcja wycieczki : ) Mowa o przepięknym Gaylord Opryland Resort, w którym spędzimy dwie noce, ale po kolei.

Nasz wyjazd rozpoczniemy zbiórką we wczesnych godzinach porannych przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634). Przejedziemy przez stany Indiana i Kentucky, zatrzymując się na krótkie przystanki po drodze. Druga połowa października to najlepszy okres na podziwianie jesiennych krajobrazów

Po dojeździe do hotelu czas wolny odpoczynek po podróży lub/i zgłębianie hotelowych atrakcji. Do naszej dyspozycji będą m.in. kryte ogrody atrium, do których wybierzemy się na relaksujacy spacer.

Chętni będą zaś mogli wybrać się na przejażdżkę gondolą lub odpocząć przy fontannie, obserwując pokaz światła i dźwięku. Do dyspozycji gości hotelowych jest szeroki wybór wielokrotnie nagradzanych restauracji i barów, światowej klasy spa oraz najnowocześniejsze centrum fitness.

2.dzień

Dzisiaj czeka nas sporo atrakcji, bowiem udajemy się do dwóch popularnych turystycznie miejsc, z których jedno znajduje się na terenie Georgii, a drugie w Tennessee.

Na początek odwiedzimy Rock City Gardens, gdzie znajduje się długi, kręty szlak skalny z ogrodami zawierającymi setki oznakowanych lokalnych drzew i roślin.

Szlak poprowadzi nas przez wiele unikalnych formacji skalnych o znaczących nazwach jak „Balanced Rock” czy „Fat Man’s Squeeze” oraz przez „Fairyland Caverns” i „Mother Goose Village”- skalne jaskinie ozdobione rzeźbami. Zobaczymy też 100-metrowy wodospad oraz słynny, wiszący most „Swing-A-Long”, długości prawie 200 stóp.

Z Rock City Gardens przejedziemy do Ruby Falls. Ten słynny wodospad o wysokości 44 m znajduje się w dużym pionowym szybie, na końcu głównego korytarza jaskini. Dostaniemy sie do niej windą a następnie udamy na spacer wśród stalaktytów i stalagmitów.

Doprowadzi nas on do do podświetlanego wodospadu, którego strumień, zasilany zarówno przez wodę deszczową, jak i naturalne źródła, zbiera się w sadzawce w dnie jaskini, a następnie płynie przez górę, aż w końcu dołącza do rzeki Tennessee u podnóża góry Lookout.

Do Gaylord Opryland Resort powrócimy we wczesnych godzinach wieczornych, by jeszcze raz nacieszyć oczy i nakarmić duszę widokiem hotelowych ogrodów, które dekorują egzotyczne rośliny sprawadzone z Florydy.

3.dzień

Po porannej kawie opuszczamy hotel by udać się w drogę powrotną do Chicago. Zanim jednak nastawimy GPS na Chicago, krótki przystanek w Centennial Park, głównym parku w Nashville.

Nieuchronnie czeka nas kilkugodzinny przejazd, który urozmaicimy sobie krótkimi postojami w ciekawych miejscach. Na naszej trasie znajduje się wiele takich miejsc ale my zatrzymamy się w jednym ze stanowych parków, w którym przejedziemy trasą widokową by podziwiać jesienną szatę drzew.

Przystaniemy przy najpiękniejszych miejscówkach i wybierzemy się na krótki spacer do punktu widokowego na największy wodospad w parku..

Podczas drogi powrotnej regularne postoje na kawę, posiłek i rozprostowanie nóg. Do Chicago planujemy powrócić w godzinach wieczornych.

 

Inne wycieczki GOLDEN AGE TRAVEL:

Pokaż cały plan wycieczki

3 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).